Frank Moses (Bruce Willis) je penzionovaný agent CIA, který nyní žije poklidným životem na venkově. Až do té doby, kdy se jej nové vedení CIA rozhodne zlikvidovat. Jeho tajná identita je ohrožena, proto znovu sestaví svůj bývalý tým, aby ukázali, že ještě stále mají pár triků v rukávu. Název filmu je zkratkou označení Retired Extremely Dangerous (v důchodu, extrémně nebezpečný), a právě takovým se náš hrdina ukáže. Výbušná akční komedie režiséra Roberta Schwentke natočena na motivy stejnojmenné komiksové mikrosérie tvůrců Warrena Ellise a Cully Hamnera. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Sapr21

Tuctová akční komedie, která nevybočuje z řady a takové hodnocení má jenom díky hereckému obsazení. 60% ()

billcarson

Výborná komedie s hvězdným hereckým obsazením, paranoidní Malkovich a jeho scéna s kuší a slovy Why you try to kill me :) ,když beží s dynamitem nebo sejme ženskou s panzerfaustem, tak se prostě nejde nesmát. Kvalitní oddechovka a milé překvapení. ()

Dieman

Sranda až do konce. Je to to co má být pobavit a zároveň nebýt složitý. Jo spoustě z vás to přijde průměrný, ale tak to má být tohle neni žádná 2001 vesmírná odysea, kostka či podobné věci. Tohle je akční komedie a svému žánru dostála od A do Z. ()

The_sandman

Na to, že Morgan Freeman, John Malkovich a ani Brusce Willis nejsou už nejmladší , myslím si , že je to celkem povedený akční snímek. V tomto filmu mě rozesmál snad jen Malkovichova velice bláznivá role , která mu zde sedla lépe než v Transformers 3. Jinak průměrný film , od kterého jsem čekal více s tímto obsazením :) ()

JARDAHONDA

Red : Akční veteráni v tomtu filmu ukázali, že ještě nepatří do starého železa... Red je potřeba brát s určitou nadsázkou,,,,,,,, diváka určitě pobaví akční scény i černý humor :) Název filmu je zkratkou označení : Retired Extremely Dangerous (v důchodu extrémně nebezpečný), a právě takovým se ukáží Frank a jeho tým být. . . ()

waxtrax

Red je parodie (na akční a špionážní movies) se všemi atributy k tomu náležícími a proto je zapotřebí k této úsměvné taškařici také tak přistupovat. Parodie je žánr sám o sobě a není důvod jej také hodnotit průměrně a hůře. Zde o všem děj zadrhává a místy se se zachytne o plot úplně. Své kvality k pobavení těch, co na tuto hru s divákem přistoupí, však beze sporu má. ()

Agora

Já jsem se u této komedie docela dobře bavila, nejvíc se mi líbil Willisův pobavený nadhled. A Malkovich se mi tady líbil více než v Po přečtení spalte, tam mi byl protivný. ()

SVotM

Freeman-Parker-Mirren převážili nad nesympatií k Willisovi a jsem za to ráda, RED byl zábavný. Navíc potěšila absence "zbytečných" nudících scén. ()

PeterLBerger

Skvělí herci a téma s úžasným potenciálem – přesto je výsledkem úplně zbytečný a k smrti nudný film, kde si můžete kteroukoliv scénu splést s tisícovkami skoro stejných scén z jiných béčkových akčních filmů. Snad jedině pár minut, kdy Malkovich hraje nádherně psychopatického paranoika (jehož podezření se pochopitelně později naplní), stojí za vidění. Jenže i Malkovich se po těch pár minutách vrátí do šedi. Možná se vám stane, že na konci filmu si už nebudete pamatovat začátek. Tak je to tuctové a nudné. ()

onevoice

Keď máte zlú náladu a nič Vás nebaví. Vonku je škaredé počasie tak najlepšie si je pustiť tento film. Jednoduché ale veľmi zábavné so skvelou plejádou mojich obľúbených hercov. Najviac sa mi páčil Malkovich. Proste super. ()

janmatys

Čekal jsem trochu s obavami, co se z tohoto filmu vyklube, ale mohu s klidem říci, že to co Schwentke předvedl je skutečně impozantní! Výběr herců samozřejmě přitáhne diváky - Malkovich exceluje a Willis jako neohrožený zabiják nijak nezaostává - totálně dokonalá je scéna, kdy vystupuje z právě nabouraného vozu. Sice je postupem času již celkem brzy jasné, jak to vše dopadne, ale postupné rozrůstání "staré party" děj perfektně graduje a navozuje tu pravou atmosféru ... a to včetně Beckova soundtracku, který také kladně přispívá. Nic naplat, doufám, že pokračování bude stejně kvalitní. ()

M.a.r.v.i.n

zasmál sem se na 4* to bezpochyby ...ta 5.*je (sice jen tak tak ale přece jen) za herecký výkon Mary-Louise Parker a ten byl bezesporu vinikajicí ()

XpointCZ

Slabýýý..takovych jmen a takova slabota..trapny humor a Helen Mirren s tezkym kulometem?:D..jacha..tohle FUCK né. 50 %. ()

bonscott

hvězdně obsazený film a Brucemu se dá odpustit mnohé... tak proto 2 hvězdy. jinak ale děsná kravina. nadhled a nadsázka která mne neoslovila ()

Jannine

Nic extra záplatka, nicméně obsazení rozhodně potěší. Mary Louise Parker role sedla, byla vtipná a slušelo jí to. Největším komikem byl ale John Malkovich. A rozhodně nikdy nezapomenu scénu, kdy Helen Mirren ve večerních šatech s krutopřísným výrazem pálí z kulometu, ta byla bombová :D ()

luke1

Film si na nic nehraje a nesmi se brat vazne,ale jako akcni komedie,cimz take je a paradni. Willis porad umi byt drsnak (vystoupeni z auta,bitka v kanclu atd) a Malkovic jako luxusni magor dokazou bavit cely film od zacatku do konce. Proste film ktery dokaze pobavit a 5 hvezd si zaslouzi! ()

mezonek

Zajímavý nápad a opravdu vyšel. Starouši to pořád zvládají na plné pecky. Je to parádně rozjetá akce, dost odlehčená příjemným humorem. Dobrá volba pro film na večer. ()

BREDKA

"Pane Willisi! Musím Vám říct, že od doby, kdy jste poskytoval rady malému chlapci v oblasti nadpřirozených vizí ve filmu Šestý smysl to jde s Vašimi filmy nějak z kopce. Jakmile vidím na obrazovce Váš blazeovaný výraz, vždy mě jímá tušení, že se film pravděpodobně stočí do nějaké vývrtky nudy a beznaděje, která prostupuje celým filmem od začátku do konce! Tak si prosím Vás příště ty filmy vybírejte pečlivěji a před zrcadlem si zkuste procvičit taky nějakou jinou mimiku obličeje než doposud. Děkuji." ()

Papaczek

Tento film jenom dokazuje, že Bruce Willis ještě nepatří do starého železa. Od roku 2007 (Smrtonosná past 4.0) jeho další skvělý film. Film disponuje mimo Bruce skvělým hereckým obsazením - např. Morgan Freeman. Svělý nápad a už se těším na dvojku. Pro mě jeden z nejlepších filmů roku 2010. Kam se hrabe Expendables. ()

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

01.08.2011

John Malkovich jako ruský kmotr

John Malkovich jako ruský kmotr

12.07.2011

Podle jeho výkonů v Red a Transformers 3 se zdá, že je v dobré herecké formě. Kromě hollywoodských blockbusterů si ale rád zahraje i v něčem menším. Třeba v italsko-litevské koprodukci Educazione… (více)