Frank Moses (Bruce Willis) je penzionovaný agent CIA, který nyní žije poklidným životem na venkově. Až do té doby, kdy se jej nové vedení CIA rozhodne zlikvidovat. Jeho tajná identita je ohrožena, proto znovu sestaví svůj bývalý tým, aby ukázali, že ještě stále mají pár triků v rukávu. Název filmu je zkratkou označení Retired Extremely Dangerous (v důchodu, extrémně nebezpečný), a právě takovým se náš hrdina ukáže. Výbušná akční komedie režiséra Roberta Schwentke natočena na motivy stejnojmenné komiksové mikrosérie tvůrců Warrena Ellise a Cully Hamnera. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Frufran

Poměrně slušné obsazení z filmu, jenž by jinak zapadl, dělá velmi příjemnou akční oddychovku se starými známými tvářemi. Pro mě jako fanouška Bruce Willise dvojnásob. Postava Malkoviche nebyla můj šálek kávy, ale zkousnul jsem ho. Příjemně překvapila výkonem, který do ladění filmu zapadnu,l Mary-Louise Parker. Nedělalo by mi problém film vidět znova. Viděno na DVD. ()

se.ru.na.to

Měl jsem z tohoto filmu jen a jen dobrý pocit a bavil jsem se a navíc to bylo super že i v 60ti se dá dělat spousta srandy a ne sedět v obyváku u bedny nebo se nechat vodit jak pejsek někde po výprodejích v obchodáku:-D A nesnáším ty lidi co kritizují americké filmy s "důchodci" a že je to samé klišé a vybrakované staré pecky a podobně a co se točí u nás?Jedna sračka za druhou se koukněte do programu co to je když se mě snaží krmit slátaninama jako je ulice a ordinace a gympl a základka a další "povedené" rádoby umělecká díla a co film u nás?Skoro nula a komedie ?sem tam nějaká....zvracel bych mít slabší žaludek! ()

piskoot

Prostě a jednoduše pohodovka. Když je chuť jen vypnout a nechat se nenáročně zabavit, tak tahle sestava ani na chvilku nezklame. ()

shinys

Čistých 80%, banda vysloužilejch staříků mě bavila od začátku do konce. Kouzelnej je Malkovich s prasátkem v hangáru, dokuď mu nerozpáral pupík. ()

tijst

Fakt sranda film beru to jako divák a moc sem se bavil takovej novej "Šakal" Bruce zas uplně Super jako skoro vždy, děj krásně zamotanej, starej agent proti mladému který mu ve finále pomůže... kašlu na ostatní věci mě to prostě bavilo a rád se na to kouknu znova :) ()

Hezoun Marw

Nemám rád, když se ve filmu objevují otřepané prvky a klišé. V tomto snímku to ovšem neplatí. Pokud s tím tvůrce počítá a zvládne to podat zábavně, proč tedy ne. Opravdová akční komedie pro sledování s přáteli. ()

Ejbi

Willis a Freeman majú samozrejme na viac, než na takto ťažko priemerný akčňák ale body zachraňuje ako inak Malkovich a do istej miery aj Mary Louise Parker. A dúfajme, že si Urban bude vyberať projekty rozumne, pretože má nato stať sa akčnou ikonou súčastnosti, po boku Stathama. ()

CrashHP

Rozhodoval som sa medzi 3-4 *, dal som nakoniec 4. A to z dôvodu, že film je od začiatku pútavý, akcie je plno, dialógy sú na slušnej úrovni aj napriek tomu, že film je ľahko predvídateľný a vieme čo sa stane na konci. ()

Scorpik87

Další úspěšný film s Brucem Willisem opět vynikající herecký výkon s dalšími dobrými herci se starnoucím Morganem Freeman, nebo Malkowich. úžas a těším se i na další pokračování. ()

Ibra

Jednoducho dobra komedia. Ale ozaj sa na to oplati pozriet. Tych dedulov a starenku, clovek musi mat rad. ()

mechulice

V RED jde o to, že lidé ze staré školy zkrátka mají výdrž a byli ve své době tvrdší než noví sekáči. Je sice trochu neobvyklé vidět Bruce Willise v roli akčního důchodce, ale pořád ve formě a i když ve výslužbě, tak pořád nebezpečný. No prostě důchodci se vyřádí. Akční scény jsou pestré. Dokonalé přestřelky s raketometem, vystupování z auta za smyku a současného střílení, zničení domu automatickými zbraněmi, ostřelování sniperkou, vkradení se do sídla CIA i ruční bitky v kanceláři, a to vše s příjemnou nadsázkou. A také to dobře jiskří i proti nepřátelům, mladý ambiciózní agent si totiž myslí, že nad důchodci dokáže vyzrát, ale brzy pozná že to tak není. Už se těším na druhý díl :-). ()

mirec2211

Stačí napísať, že to je akčná rozprávka. Nič viac snáď ani netreba. Nič nové, otrepané frázy a k tomu ešte aj odporný herec Malkovich. Dávam dve hviezdy za Willisa a Freemana. ()

Road.Man

Wau..Ani slávna štvorka tomu nepomohla. A pritom zo začiatku to vyzeralo sľubne..Až kým CIA nenastúpila na scénu, čo bolo dosť skoro:D. Väčšiu logiku ako záver má aj húpací koník. ()

ProDiiGy

Red sem moc líbil z toho duvodu že tam hrají super herci ale zároveň je to sranda nemužete to brát vážně protože je to bláznivá komedie :-) ()

qwertzkiwi

Přesně tenhle typ filmu mi sedne. Výborní herci, kteří se navzájem skvěle doplňují a tvoří tak úžasný tým. Celou dobu jsem se náramně bavil. Nic víc, nic míň. ()

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

01.08.2011

John Malkovich jako ruský kmotr

John Malkovich jako ruský kmotr

12.07.2011

Podle jeho výkonů v Red a Transformers 3 se zdá, že je v dobré herecké formě. Kromě hollywoodských blockbusterů si ale rád zahraje i v něčem menším. Třeba v italsko-litevské koprodukci Educazione… (více)