Frank Moses (Bruce Willis) je penzionovaný agent CIA, který nyní žije poklidným životem na venkově. Až do té doby, kdy se jej nové vedení CIA rozhodne zlikvidovat. Jeho tajná identita je ohrožena, proto znovu sestaví svůj bývalý tým, aby ukázali, že ještě stále mají pár triků v rukávu. Název filmu je zkratkou označení Retired Extremely Dangerous (v důchodu, extrémně nebezpečný), a právě takovým se náš hrdina ukáže. Výbušná akční komedie režiséra Roberta Schwentke natočena na motivy stejnojmenné komiksové mikrosérie tvůrců Warrena Ellise a Cully Hamnera. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Onlajn

Parádní akční film s Brucem Willisem. Skvělé akce, slušný příběh, dobrá hudba a několik vtipných scén. K pěti hvězdičkám chybělo málo. ()

Lazy87

TAk tady jsem opravdu netuši, do čeho se pouštím. Ale proč ne, agenti v důchodu, co milujou svou práci. Prostě film vyvalit si pupek, otevřít lahváče a smát se. ()

tvita

Podobná komedie jako Můj soused zabiják, ale přez to se mi líbila originalita skečů a lehká vtipnost sousty scén. Skvělý výkon od všech hlavních herců. Jedna z mála negací, kterou zmíním je již od začátku průhledná zápletka, díky které jsem nebyl při rozuzlení překvapen, kdo se stane hlavním padouchem. Celkem hodnotím tuto komedii 79%, jako lehkou, u které se člověk může dobře odreagovat a nemusí přemýšlet nad složitým dějem. ()

Vaso

Konečně se mi podařilo vidět i "jedničku" a musím konstatovat, že je přeci jen o chloupek lepší než dvojka.Je taková dějově srozumitelnější a humor takový laskavější... takže jak jsem byl z dvojky nadšený, musím si opravit hodnocení ()

Regeindy

Pro mě velice mile překvapení, bavil jsem se od začátku do konce a to hlavně díky hereckým důchodcům, kteří si to nadmíru užívají. Takhle nějak si představuji s nadsázkou branou akční komedii s hvězdným obsazením. ()

Sandai

Naprosto luxusní akční komedie až parodie, která je navíc natočená s velkým nadhledem. Parádní herecké obsazení a schopnost herců utahovat si sám ze sebe to jenom korunuje. ()

Pawdoo

Jeden z těch fajn akčňáků, kde to prostě pěkně šlape. Sice Morgana Freemana jsem nepochopil, ale jinak příjemně úsměvně strávený čas. ()

MayB2

Poprvé pobavilo hodně, poněkolikáté už moc bijí do očí ty díry a hluchá místa. Největší fail je určitě hudba, naprosto zbytečný podkres mnohých scén mi připomínal nějakou pradávnou počítačovou hru. "Dědkové" a "bábrle" jsou ovšem k sežrání, jen by měli mít víc co hrát. Nej scéna je bitka v kanceláři. ()

matko2351

Tak zase to nebolo až také zlé. Ak si spomeniem na iné podobné filmy, myslím že tento vyšiel naozaj celkom dobre. Ale len dobre. ()

Martin_K.

Moc jsem od tohohle filmu nečekal, ale Bruce Willise mám rád rád a celkově mě to velmi pozitivně překvapilo. Akčňák vtipnej a nadnesenej akorát v tý pravý míře. Určitě se na něj někdy rád podívám znovu. ()

huhuhu783

U tohoto filmu musím smeknout před stárnoucím Brusem,kterej i ve svým věku dokáže zahrát roli jak zamlada. Je jasný,že když je to natočený podle komiksu,tak to bude nedělní odpočinkovka,ale dobře opepřená Brusovejma hláškama kterým ovšem naprosto výtečně sekunduje Mary-Louise Parker se svým naivním nadhledem bez který by to nemělo tu správnou šťávu.Naprosto skvělá dvojice do takovýhoto žánru i když je to pro náctiletý a nebo pro ty co sou pořád v pubině jak já ()

G.A.B.I.

Výborná zábava, pár opravu dobrých vtipů v seniorském stylu alá Space Cowboys. A John Malkovich a jeho prasátko ... :-) ()

yoho86

Uz1 jen za Helen Mirren s kulometem si to zaslouzi 4*. Proste odpocinkova komedie s trochou te akce, ale stale s velkou davkou vkusu. ()

NatyR

U téhle komedie jsem se opravdu nasmála. Velice povedené a Bruce je špičkový herec. Trochu poukazuje na "demenci" dnešních komedií. ()

Ganka

Jedno nepochopím. Jaktože se tolik známých a dobrých herců nechalo ukecat k natočení takové prvoplánové a plytké s*ačky plné otřepaných hlášek. Bruce nám všem už stokrát dokázal, že je drsňák, zajímavé by bylo vidět ho v nějaké inteligentní roli. ()

Mckay

Průměr.Film nějak extra nepřekvapí ,ale taky nezklame.Akční scény tu jsou ,ale nějak závratné a vtip tu vyloženě moc využit není (žádné hlášky) ,ale spíš ty situace jsou vtipné sami o sobě.No a Bruce nic moc, se smrtonostnou pastí se to nedá srovnat.Každopádně celkově vzato se na to podívat dá a člověk neusne.Jinak Karl Urban se na roli agenta výborně hodil. ()

padlar

RED aneb parta aktivních důchodců v akci. Ale proč ne, koukat se na to dalo s přehledem. Vyzdvihl bych J. Malkoviche, který svůj part zahrál naprosto parádně. Docela rád bych si i přečetl komix, podle kterého je film natočený. ()

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

01.08.2011

John Malkovich jako ruský kmotr

John Malkovich jako ruský kmotr

12.07.2011

Podle jeho výkonů v Red a Transformers 3 se zdá, že je v dobré herecké formě. Kromě hollywoodských blockbusterů si ale rád zahraje i v něčem menším. Třeba v italsko-litevské koprodukci Educazione… (více)