Černá krimikomedie Iana Fitzgibbona pojednává o irském mladíkovi Michaelovi (Cillian Murphy), který dluží dublinskému bossovi Darrenu Perrierovi (Brendan Gleeson). Když se ale dluh i s jedním z Darrenových poskoků ztratí, nezbývá Michaelovi než se spolu se svým otcem (Jim Broadbent) a přítelkyní Brendou (Jodie Whittaker) ukrýt v horách a vymyslet, jak získat peníze, za které ručí životem, zpět do 24 hodin. (Haluzz)

Stanley619

Chudák staroušek, hrozně se mi líbil jeho přístup na věci, které se během filmu děly. Jinak lehce nadprůměrná, dobře stravitelná akční komedie s výpravou alá Big Lebowski. 68% ()

Santino7

Napriek mojej obrovskej záľube v britských gangsterkách a celkovo aj v ich poňatí humoru ako takého, som si tentokrát "ulahodil" len čiastočne. Bude to pravdepodobne tým, že filmu chýbala nejaká tá typická britsko-írska údernosť, skrátka to nebolo dostatočne svieže, iba výnimočne. Pákrát som sa skutočne celkom slušne zasmial, to áno, lenže boli to iba také svetlé momenty, ktorých mohlo (a malo) byť oveľa viac. Dosť mi vadila aj žánrová nevyváženosť, ktorá v konečnom dôsledku filmu viac uškodila ako pomohla, najmä čo sa týka celkovej atmosféry. Tá totižto nezafungovala tak, ako by sa patrilo a napriek pomerne krátkej stopáži sa vyskytlo hneď niekoľko hluchých miest. Škoda, pretože potenciál tu naozaj bol a to vskutku vysoký. Svedčí o tom okrem iného aj typologicky skvelo obsadený Brendan Gleeson (rola pre neho bola vážne akoby šitá na mieru) alebo aj mimoriadne vtipný Jim Broadbent. Dokonca ani Cilian Murphy mi tentokrát nejak extra nevadil, znesiteľný výkon. A hoci celkovo to za nejaké mimoriadne veľké sklamanie nepovažujem, prvotriednu írsku krimi-komédiu z prostredia Dublinu by som si predstavoval predsalen trošičku inak, snáď sa jedného dňa dočkám. 3/5 ()

lardko

1 Klídek nejsme poldové. 2 Vy jste to ukradly ?? 1 Jasně , a vy tohle ?? 2 jo 1 Chceš to vyměnit ?? 2 tak jo ! :-D Úžasné scény a hlášky. Tenhle film je naprostá BOMBA ! ()

huko

Je to hodně o vkusu. Standardní divák, asi na konci řekne, že to byla blbost. Ostatní by mohli ocenit nenucené překvapující syrové situace a velmi věrohodné ztvárnění postav. Skutečně jak divadelní představení. Znovu už se na to koukat asi nebudu, ale byla to, jak se říká, "prdel"... :-) ()

hazaba

Další z gangsterských filmů ze současnosti, kdy malý podvodníček dluží peníze velkému gangnsterovi a díky nehodě se do všeho zaplete víc, než by chtěl. Čím se film liší od jiných mu podobných je motiv náhle objevšího se otce, který tvrdí, že jej navštívila smrt... toto ozvláštnění není na škodu, naopak s postavou, kterou skvěle ztvárnil Jim Broadbent, film dostává šťávu - táta je mnohem více "crazy" než jeho syn. Komické prvky taky představují páníčci se psy a pak už klišé v podobě popletených gansterů... Bonus představuje herecký ansábl, počínaje již zmíněným vynikajícím Jimem Broadmentem, přes Ciliana Murphyho, Brendona Gleesona a Liama Cunninghama po Jodie Whittaker a hlas Gabriela Byrna. Na jedno podívání a odreagování dobré, ale v hlavě to prostě dlouho nezůstane. ()

BOURQUE

Celkovo priemerné, no miestami zaujímavé a nenápadné. Výkony aktérov a réžia priemerná. A vy ste na tom s kávou jak? Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Kingjiri

Britskou, potažmo irskou produkci mám rád a taky mě prakticky nikdy nezklamala. Jsem rád, že tenhle film neni vyjímkou - sice by bylo ještě co vylepšovat, ale i tak jsem se při jeho sledování pěkně bavil. Vulgarismy, černý humor, akce a skvělý hlášky, to mě prostě baví. Škoda, že se o takovýhlech filmech více nemluví a tím pádem je nemá moc lidí šanci vidět. Abych trochu podpořil evropskou filmografii, dávám čtyři hvězdy. ()

Sgt.Cliffer

Trošku víc rozvláčný, než bych čekal, ale tento typ filmu prostě miluju. Na první pohled nudný, nezábavný, suchý... A to je ono, je to prostě britskej film (podle mě extra žánr), kterej je nenapodobitelnej svojí syrovostí a přesně tohle je muj styl kámo, to je můj styl. ()

BDMarty007

Hlavní hrdina v podání Cilliana Murphyho je zajímavý a charismatický. Také Joddie Whittaker svoji roli zvládla důstojně. Bohužel většina jiných postav, ač dobře vycastovaných, působí spíše jako karikatury. Je to trochu jako z dílny Guy Ritchieho, ale velmi neumětelsky provedené. Ono spojit drsnou detektivku s komedií tak, aby z toho nebyla slátanina, je obtížné, a vyžaduje to značný režisérský cit. A ten tady chybí. Scénář sám o sobě špatný není, a mohl by klidně fungovat. Problém je, že v několika momentech se režisér jaksi nemohl rozhodnout, jestli teď to bude drsné nebo sranda a výsledkem je trapnost. Pár momentů, které měly být jakousi vtipnou vložkou, nefunguje, spousta dialogů je zbytečných a trapných. Postavy se občas chovají nepřirozeně a nesmyslně, a děj ztrácí spád. Škoda, z toho scénáře a s těmi herci se dal udělat velmi slušný film. Není to úplně zlé, spíš mě rozezlilo nevyužití potenciálu. ()

Saintcrux

Tri hviezdičky za typickú britskú drsnú komédiu s čierny humorom + jedna hviezdička za hudbu od môjho obľúbeného producenta Davida Holmesa. ()

RedRose

no... zklamani... bylo to dobre ale dalo se z toho vymlatit mnohem a mnohem vic... ale Cillian Murphy me velice mile prekvapil ;-) ()

KdG

Celkem dobrá neokoukaná zápletka, ale nic moc výběr herců, přišli mě dost nesympatický a celému filmu chyběla šťáva a víc černého humoru. ()

celticek

Murphy a Gleeson hrají dobře, ale od irské komedie čekám mnohem víc. Brenda byla vyloženě trapná. Ženská to prostě celé zkazila. Kdyby tam byl jenom dluh, baseballky, koks a gangy, tak to bylo minimálně na 3 hvězdy. ()

Nightmare89

Jeden pekný večer sa NICK TOW a NIGHTMARE89 ponevierajú Polusom, čírou náhodou zakotvia v jednej nemenovanej obchodnej sieti s elektronikou, kde ich zaplaví vlna akciových filmových DVD.... Súčasťou tejto záplavy bol aj snímok Perrier´s Bounty, o ktorom som dovtedy nemal ani páru. Vzhľadom na obsadenie, názov, obsah a pochopiteľne spomínanú cenu sa teda ocitol spolu s niektorými ďalšími titulmi v mojich chápadlách... Moje očakávanie by sa dalo charakterizovať ako mix napätia,dynamiky "Harry Brown"-a, spolu s atmosférou "V Bruggách" a dialógmi "Pomáhať a chrániť". Nakoniec sa naozaj jednalo o akísi mix vyššie uvedených aspektov, lenže problém bol v tom, že pokiaľ v spomínaných snímkoch boli tieto prvky jasnými charakteristickými črtami a nosnými piliermi týchto filmov, v tomto prípade mi všetko (scenár, dejový spád, napätie apod.) prišlo jednoducho priemerné. Jediné, čo vyčnievalo, bola skvelá hudba Davida Holmesa, ktorá spolu s mojou slabosťou pre herectvá Gleesona s Murphym spôsobili, že dávam 3* (65%). ()

mirkath1

Po dlouhé době film, na který se dá fakt koukat. Cillan Murphy a jeho ,,tatínek ,, jsou suproví. Gleeson nezklamal a opět tradičně skvělý. Já jsem max spokojená a pátou nedám jen proto, že ta holka tam byla jaksi navíc. ()

subic

Poměrně krátký film, kde ke konci dojde k zajímavému vyřizování účtů kulkami i psími zuby. Není to zase kdo ví jaká gangsterka, ale nechat ty gensterské týpky zahrát herci jako Cunningham, Gleeson a Broadbent, to je v pohodě. ()

Nathaniell

Jak to říct stručně? Hmm... Přeplácaná sračka. První třetina ušla, druhá nic moc a ta třetí už totálně na hovno. Dávám lehce nadhodnocené 2* ()

Blazis34

Perrierova odplata má zde napsáno, že je to mimo jiné i komedie. Což mi moc nepřišlo, k zasmání tam nic moc nebylo. Celkově mi to přišlo dost zpřeházené a neurovnané. Pár akčních scén bylo opravdu amatérských. Ani herci mi nějak nebyli sympatičtí. Toto dílo na mě opravdu dojem neudělalo. Dávám 30%. ()