V ulicích New Yorku se na hranici zákona snaží balancovat dva neohrožení, ale velmi drsní policisté Danson a Highsmith. Zná je už celé město, jedni jimi pohrdají, jiní je obdivují. Jejich pravým opakem jsou kolegové Terry Hoitz a Allen Gamble, kteří se ale kvůli papírování do ulic prakticky nedostanou. Oba se stávají terčem každodenních posměšků a všichni jimi otevřeně opovrhují. Když během policejní akce Danson a Highsmith tragicky umírají, rozhodne se Terry, že je s Allenem nahradí. Terry se zbraní v ruce přinutí Allena, aby vstal od psacího stolu a vyrazil s ním do akce. Krátce poté dojde k přestřelce mezi překupníky kokainu. Terry Allena vyprovokuje k riskantní jízdě, a tak se Allen vřítí na místo činu, rozmetá zabavený kokain a přejede tělo zastřeleného překupníka. A na problémy je hned zaděláno... (TV Nova)

Krouťák

Vhodné pro dny, kdy jste nuceni zůstat na lůžku a potit bacily (tak jako dnes já). Nenáročná, místy uspávající blbovinka, která splní svůj účel - zabije čas 50%. ()

Falko

70%. Akcna blazniva komedia, ktora je az tak blazniva, ze ju budete bud nenavidiet alebo zboznovat, alebo nieco medzitym. Nehladajte tu ziadnu realitu, pretoze vsetko, co sa tu deje, je samozrejme nerealne. Herecke obsadenie je slusne, akcne zabery, vybuchy alebo nahanacky aut nemali chybu. Film sa snazi predovsetkym pobavit divakov, takze scenar nehra ziadnu ulohu. Vidiet Marka Wahlberga ako tancuje balet nemal chybu, hlavne ten dovod vysvetlenia, preco sa to naucil :-) Mozno treba mat na takyto typ komedie jednoducho naladu, nie vzdy to moze fungovat. Reziser Adam McKay natocil este komedie BRATRI Z DONUCENI (2008) alebo RICKY BOBBY: NEJRYCHLEJSI JEZDEC (2006)... 02.11.2010 _______ Samuel L. Jackson - (P.K. Highsmith) +++ Dwayne Johnson - (Christopher Danson) +++ Mark Wahlberg - (Terry Hoitz) +++ Will Ferrell - (Allen Gamble) +++ Michael Keaton - (Kapitán Gene Mauch) +++ Damon Wayans Jr. - (Fosse) +++ Eva Mendes - (Dr. Sheila Gamble) +++ Anne Heche - (Pamela Boardman) +++ Steve Coogen - (David Ershon) +++ Ice-T - (Vyprávač) +++ Produkcia: Will Ferrell, Adam McKey +++ Hudba: Jon Brion +++ (Videl v kine 01.11.2010) ()

psy.cho

Niektoré scény ma tak dostali, že som prskal popcorn na TV a preto nemožem dať nič iné ako 4*. Nie je to vôbec zlá komédia!! ()

viperblade

Je to paradoxní, že film, který je o dvou poldech, kteří čekají na svůj velký případ, je prakticky taky "bengem v záloze". A proč? Protože ve filmovém světě už máme sérii Smrtonosných zbraní, která prakticky definovala tento žánr a navíc se dodneška řadí ke špičce (nejen) ve svém žánru. A The Other Guys (či Benga v záloze, což je hodně dobrý a nápaditý překlad, snad poprvé chválím distributory, mimochodem) měli potenciál stát se jakýmsi nástupcem v tomto žánru. Jenže, to by na nás scénáristé nemohli chrlit 70 vtipů za minutu, z nichž menší polovina je opravdu vtipná. Neříkám, párkrát jsem se od srdce zasmál, ale zbytku jsem se jen usmíval. Chemie mezi Wahlbergem a Ferrellem funguje, stejně jako mezi Jacksonem a Johnsonem (dejte jim někdo spin-off, kde budou déle, než pět minut!) a jako třešinka na dortu je zde Eva Mendes a Ray Stevenson. Prakticky nemám s tímto filmem výraznější problémy, jenže něco mi říká, že tohle mohl být menší kulťák, kdyby se to dostalo do jiných rukou… 80 %. P. S. A oceňuju fakt, že zdaleka ne všechny skvělé fóry jsou v traileru. To se poslední dobou skoro nestává… ()

D.Moore

Ano, někomu stačí málo. Chtěli byste třeba vědět, co očekávám od oddechové komedie? No, tak například minimum nudy, scénář plný fórů všeho druhu, herce, kteří si s nimi poradí, spád, švih a alespoň trochu zručnou režii, pokud má být komedie zároveň i trochu akční... To všechno "Benga v záloze" (český název je rozhodně nejtrapnější část celého filmu) mají. Musím uznat, že mě velmi mile překvapila především dobře vybraná a sehraná dvojka Wahlberg a Ferrell (dialog o lvech a tuňácích vede). Michael Keaton coby kapitán "Kapitán" byl rovněž bezproblémový, proti Evě Mendes bych si nedovolil nikdy říct ani "ň", Steva Coogana mám čím dál raději a co se týče pánů The Rocka a Samuela L. Johnsona - no... Jediné minus - mohlo to být tak o 15 minut kratší. Tři a půl hvězdy ovšem směle zaokrouhlím nahoru. ()

PinokKio

Benga v záloze je dost praštěná komedie. Ty ve stylu Zoolandera mám extra rád, takže se bylo nač těšit. Ovšem tady to vůbec nefunguje. Všichni jsou vyšinutí a děj je více než chaotický. Pár výborných momentů se určitě našlo (většina akce, fotoscéna v hospodě, ..), dokonce se to obešlo i bez vyměšovacího humoru, přesto jsem celou dobu na film nechápavě koukal s otevřenou pusou, co že se to tam vlastně děje a nebyl si jistý tím, jestli se smát při každém příšerném výstupu Marka Wahlberga. Dvě hvězdičky, možná dva a půl. ()

Spooner

Na to, jak velký to mělo potenciál, z toho nakonec vznikla spíše průměrná komedie, která až příliš rychle vyprchává z hlavy. Will Ferrell je tady sice celkem snesitelný a neimprovizuje a neřve tolik, jako ve svých jiných filmech, ale s Markem Wahlbergem mu to dohromady moc nefunguje a moc se k sobě nehodí. Každej z nich tady hraje to svoje, ale tak nějak se to nehodí k sobě, i když humorný scény mají oba, ale spíš každý zvlášť. Zbytek opravdu hvězdného obsazení je celkem nevyužitej a The Rock s Jacksonem si to můžou užívat jak chtěj, ale když jsou jenom ve třech scénách, tak je to docela na prd. Stejně je na tom i velice krásná Eva Mendes. Adam McKay navíc svého Zprávaře opět nepřekonal a celý film má sice docela tempo a když objeví nějaká akce, tak mu jde docela od ruky. Celý film se mu ale jinak rozpadá na sled více či méně povedených scének, který by měl s pomocí divného příběhu nějak držet pohromadě. To se ale bohužel moc nedaří, takže se sice občas docela slušně zasmějete, ale zároveň v tom uvidíte promarněnou šanci a už se k filmu asi nikdy nevrátíte. Což je škoda. ()

petero

I keď každá scénka má svoj vtipný moment, najväčšou chybou je, že sú pospájané absolútne nezáživným príbehom. ()

Davies182

(UPDATE po druhém dni: Těším se, až to uvidím podruhé, a hrozně moc! Ústřední špičkující se dvojka je prostě k sežrání...) Nejlépe se hodí mírně převrácená metafora o nafouknuté bublině: McKayův film je od začátku plný svěžího vzduchu, postupem času ale úměrně s nabývanými minutami splaskává. Prvních dvacet minut je ohromná jízda, kdy divácké bránice praskají blahem, ke konci už ale spousta podobných vtípků nefunguje. Takže u mě tak půl na půl - první polovina bezchybná komedie (nepamatuji, kdy jsem se někdy v kině takto smál), druhá citelně ztrácí dech a pokulhává. Zkrátit to na délku běžného seriálu, neváhám s maximálním rankem. Jinak tento rok asi těžko najdete v kinech film s více (dobrými) hláškami. A Ferrell je machr. 22.11.2010; CineStar Anděl, ČSFD předpremiéra - thx! ()

Xmilden

Adam McKay tentokráte zklamal a po 2 povedených komediích se tentokráte moc nepředvedl. Škoda že se nepovedlo udržet úroveň první dvacetiminutovky. S přibývajícím časem, musím smutně konstatovat, se začíná dostavovat pocit nudy. Film má přestřelenou stopáž. Upřímně si myslím že letošní exkurze do buddymovies nedopadla nikterak valně. Ani smithovina Cop Out a ani Other Guys nedokázali tento žánr probudit. Možná že je to dobře. Přecejen těžko se nachází to kouzlo doby kdy spolehlivě fungoval Poslední skaut anebo Smrtonosné zbraňe. Možná že časem budu vidět Benga v lepším světle. PS: V roce 2017 se mé proroctví naplnilo. Benga v záloze představují povedenou komedii, kterou náročný divák ocení. Těch kravin co se týče dřevěné pistole nebo toho že policejní kapitán má dvě práce. Adam McKay je borec a ani se nedivím že natočil hodně ambiciózní Sázku na nejistotu. 60% ()

sepp

Tak nevim, jestli jsem koukal na stejnou verzi jako ostatni zde komentujici - ale ja se smal od zacatku do konce. Nektere sceny jsou prehnane, ale running gags ohledne Wahlbergovyho posedlosti drogovym podsvetim nebo parta v Priusu kopulujicich bezdaku me neustale sundavaly ze zidle. Pro me velmi prijemne prekvapeni. ()

-bad-mad-wolf-

Úvodní čtvrthodina a zastavená momentka z hospody jsou za pět hvězd. Zbytek osciluje mezi menším (návštěva bývalky) a větším (maminka poslíček) trapasem s několika světlými momenty (okomentovaný výbuch, Gambleovo auto). ()

lesumir

Svádí to srovnávat s Kevinem Smithem a jeho Cop Out, ale bylo by to zbytečný, protože Benga v záloze z toho souboje jasně vychází líp. Hlavně díky rozohněné dvojicí The Rock a L Jackson, který film brutálně nakopnou! ()

Ampi

Tak Benga v záloze byli mojí druhou premiérou s ČSFD.Příjemná parodická komedie, při které jsem se docela nasmál. Oba z humorné dvojice mne bavili. Je možné, že to dáno tím, že smích je pro mne nakažlivý. Pak příjemnou společností Rosany, Phetera a Stevena W. za což jim zde děkuji. Na závěr bych některým politikům, např. Ing. Kalouskovi doporučil pustit si párkrát pustit závěrečné titulky. ()

cheyene

Parádní oddechovka s řadou velmi komických scén, u nichž jsem se od srdce zasmál. Policejní dvojky, ať už Wahlberg s Ferrellem, jejich machři sokové či Dwayne Johnson a Samuel L. Jackson, jsou opravdu výborné, dobře vyvážené a dodávají na komičnosti a poutavosti. Líbí se mi, že hlavní hrdinové nejsou žádní supermanové, kterým se povede vše, na co sáhnou. Velmi kladně hodnotím také soundtrack. Příjemné překvapení, dávám slušné 4*, nejspíš jsem byl zrovna na stejné vlně jako tvůrci snímku a užil jsem si jejich práci od začátku až do konce :) ()

MISSha

Na rovinu to hodnotím na rozhraní 2* a 3*. První polovina byla slušně našlapaná vtipem, Ferrell a rapl Wahlberg sršely humorem jak už pořádně ujetým, tak i fekálním. Druhá půle je o poznání horší a pro mě nudnější,protože humor vystřídá akce která je bez sebemenšího spádu či napětí, scénáristický úpadek (jak už napsal POMO) to vystihuje přesně.47% ()

Fiftis

Fízli zo zálohy nie sú vyložene zlým kúskom, no po niekoľkých týždňoch či mesiacoch upadnú do filmovej histórie ako ďalší z nevydarených buddy movies a k pomyselnej nesmrteľnosti v úvode uvedených snímok majú podobne ďaleko ako Will Ferrell k normálnosti. ()

Shakers

Trochu lepšia verzia tohtoročného Cop Out s Willisom.Prekvapivo dobrý humor (pre mňa lepší ako ten v Cop Out), slušné akcie, dobrý herci a miestami trošku uťahané a nudné scény.Akurát mi vadí, že Jackson a Johnson dostali tak malinko priestoru.Keď umreli nevedel som si predstaviť, že na ich miesto príde Wahlberg (policajt ktorý chce miesto najlepších polišou a nechce sedieť len v kanclíku) a Ferrell (policajt ktorý radšej sedí v kanclíku).No nakoniec som sa cez do dostal vďaka tým skvelým hláškam, ktoré vypúšťal Wahlberg s Ferrellom.Celkom príjemná oddychovka s nenáročným dejom a ako inak peknou Evou Mendes. 80% - 4* ()

Náhrada za Benga v záloze

Náhrada za Benga v záloze

06.11.2014

Mark Wahlberg zůstává drsňákem

Mark Wahlberg zůstává drsňákem

07.10.2009

Momentálně natáčí akční krimikomedii Other Guys po boku Willa Ferrella, pak se přesune do temnějších (a citelně chladnějších) vod. Zahraje si totiž v remaku loňského islandského zázraku režiséra… (více)

Policejní tým snů?

Policejní tým snů?

28.09.2009

Začíná z toho být trend, že se někteří tvůrci snaží narvat do svých filmů co největší počet hvězd. V mnoha případech padlých, ale na plakátech to stejně vypadá dobře. Po Tropické bouři, The… (více)