klerik

Je to nakladačka a v podstate si ani neviem predstaviť lepší postapokalypťák. Lenže pre mňa aj naďalej ostáva ROAD WARRIOR jedničkou v žánri. Super je, že z Maxa nerobia nejakého extra borca a s vedľajšími postavami je dobre narábané. Film nemoralizuje (až na záverečný citát) a postavy sa správajú uveriteľne aj v tých najšialenejších situáciách. Geniálne je, že ide o film viac menej bez krvi a brutalít, a napriek tomu pôsobí ako riadna rezničina... A Charlize je sakra uveriteľná aj v pästných súbojoch. Vizuálna pecka, o trochu lepšia ako DOOMSDAY... ()

panjosef

:-DDDD ... Jo, dobrý to bylo. Docela mě překvapila zajímavá disproporce, kdy na to, že v některejch věcech (mutanti, nádory, deformace, piercingy apod.) to byl na jednu stranu docela hustej bizár, tak tam oproti tomu bylo dost potlačený násilí. Všechny krvavé scény šly mimo kameru, postavy lítaly jak v počítačové hře a vůbec bych nějak tak ubral to kvantum počítačovejch triků a namísto toho přidal špetku reálnýho násilí či gore. Jakoby se producenti snažili za každou cenu rating stlačit snad až na PG-13, jen aby do kin dostali co nejvíc děcek a byly tržby. Oproti původnímu Maxovi jsem taky čekal aspoň trochu víc klidnější depresivní postapo, ale to je spíš jen můj problém, s tím si můžu leda tak políbit šos. Ano, scéna v noci na okraji solných plání byla parádní, víc, víc! Takhle je to takovej fajnovej blockuster s prvkama bizáru. A ultra sympatickejma hlavníma postavama, tiny thunder voice Max a jednoruká vasquezo-terminátorka Furiosa :-) Kult z toho pro mne určitě nebude, ale dvou hodin strávených v kině rozhodně nelituju. 7/10 ()

classic

Prehnaný, neuveriteľný, svieži, atypický - BLOKBASTER, aký si ani nepamätám, s logickými dierami, absenciou deja, dokonalou vizuálnou stránkou, t. j - doslovnou vizuálnou žranicou s postavami, ktoré sa nevyskytujú často, kde predstaviteľ - NUX, alias - NICHOLAS HOULT, je najlepšie hláškujúcou postavou, že zatieni dve najväčšie hviezdy : THERON a HARDY, vôbec pre mňa určite postava - TOP FIRST CLASS, s peknými babami, modelkami, výpravou, akú nemá ani legendárny - Lawrence of Arabia, spolu s výplachom mozgu, akoby som videl šialenú sériu - Rýchlo a Zbesilo, a tak sa človek presne cíti, keď vychádza von z kina, že dlho tu nič podobného nevidel, od MATRIXU, s režisérom - GEORGOM MILLEROM, ktorý dávno priniesol originál - Šialeného Maxa s Melom Gibsonom... A tento režisér sa tzv. flákal, aby pomaly v 70. ročnom veku, priniesol film, aký robia mladí režiséri, typu - Michaela Baya, keď som mal stále dojem, že akoby z oka vypadol štýlu - Michaela Baya, alebo iného hitmakera ! Film je dôležité vidieť v KINE, kde si divák dosýta vychutná jazdu, naháňačky, výbuchy, prepracovaný vizuál, výborné herecké trio, ale podotýkam, že nadšené recenzie sa mi zdajú trošku nadnesené, prehnané, lebo film nemá dej, len koná tak, že ide z bodu A do bodu B, a potom zmení stratégiu, a ide zase opačne z bodu B naspäť do bodu A. Ak bude budúcnosť takto zdecimovaná, odsúdená apokalyptickou vyprahlosťou, ale najmä, že zatiaľ ju sprostredkujú filmári, ako - George Miller + doplnia kvalitný dej ( scenár ) , tak budem proste rád navštevovať kino, a kochať sa víziou zničenej planéty, v ktorej sa nachádza hŕstka preživších, ktorí sa chcú mať lepšie, ktorí bojujú o to, aby sa tak mali, tak na tom nevidím nič zlého, no dalo by sa to aj bez tej prehnanej akčnej stránky, lebo divák chce vidieť apokalyptickú víziu, ale s dôkladnejším filmárskym vyznením, aby som sa necítil po konci tituliek, že fajn, videl som niečo zaujímavé, ale prečo mám pocit, ako po výplachu mozgu ? ! PS : Rozmýšľal som po celý čas, že tie zbesilé naháňačky, sú extrémne - COOL, že predčia i iné, podobné, ako napríklad Rýchlo a Zbesilo, a to je najväčšia devíza filmu, vidieť na veľkom plátne šialenú vec, ktorú nevidieť v kine, tak film ako celok, by som nechcel vidieť potom vôbec, keď už tak preto udeľujem - MAXIMUM !!! Režisér - George Miller, je frajer, ktorý dokázal nevídané veci, ktoré vytrú pokojne zrak, PASTVA pre oči ! Gigantický rozmer na poli - 2. hodín ! Excelentná záležitosť vizionára, ktorý už nepatrí medzi najmladších, ale hravo, ich prekonal !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

korbitch22

Jedna ruka netleská Žórži! 47. nejlepší film a 89%?Tak se zase laskavě uklidníme ju a vyndáme si hlavy z prdele.Ještě že tu existují uživatelé jako kleopatra, hirnlego nebo dobytek, kteří se jako jedni z mála nenechali opít rohlíkem.Tím rohlíkem je bez debat fascinující vizuální stránka filmu, skvělá kamera a nikdy nekončící a nabušená akce.To jsou jednoznačně prvotřídní prvky filmu, ta druhá stránka ja ovšem totálně vymaštěnej scénář, kterej má smysl asi jako manuál k japonskýmu videu.Nemá to absolutně žádnej děj, s původním Maxem to nemá vůbec, ale vůbec nic společného.Pamatujete si ještě na úžasný druhý díl?Kdy vás ta brutalní a depresivní atmosféra totálně vyřídila?Tady je vše komické, od dialogů až po děsné herecké výkony.Tom Hardy je strašnej, bez debat jeho nejpříšernější herecký projev a co slovo, to sem si rval usši jak bylo slyšet, že je vše dodabované ve studiu.Hlavní záporák šedivá vopice, která tam mrdá svoje konkubínky a Maxíček jim pomůže....zoufalost.89% je jedno z nejpříšernějších a nejdebilnějších hodnocení na týhle stránce.Nový Šílený Max ve mě vzbuzoval z trailerů jedině obavy a rozpaky a ty se taky naprosto a téměř na 100% potvrdili.Protože nový Max je jen vizuálně podmanivá, hezky nasnímaná a zběsile akční debilita s velkým D.55%. ()

Crocuta

Jako skalní fanoušek "Mad Maxe 2", který patří do mé topky oblíbených filmů jsem se tohoto snímku dost obával - naprosto zbytečně. Protože tohle je splněný sen těch co vzpomínají na Millera v nejlepší formě. Pravda, chybí tu Mel, jemuž se Hardy ani při nejlepší vůli nevyrovná, ale jinak už to nemá chybu - skvěle a hlavně PŘEHLEDNĚ natočená akce od začátku do konce a úžasně vymyšlené prostředí a postavy , které jsou tak bizarní, že divák, který ví do čeho jde si prostě nemůže přát víc. Parádní zběsilá jízda. ()

Marze

Vítejte v akčním postapokalyptickém světě. Zkoumání duše hrdiny pomocí jeho nočních můr. Film se stylově liší od předešlých filmů s nedostižným Gibsonem. Je více dekorativní se skvělou výpravou s originálními kostýmy a maskami. ()

marhoul

Mě to nebavilo. Plavu proti proudu, ale já na to neměla žaludek a nesdílím davové nadšení pro Toma Hardyho. Ale chápu, že si film své skalní fandy našel. ()

Yardak

Snímek Mad Max: Fury Road jasně naznačil, že série Rychle a zběsile není tak zběsilá a ani rychlá! Čtvrtý díl Maxe je dvouhodinová adrenalinová jízda v Millerově úchylném světě budoucna. Propracovaný příběh u typu tohoto žánru nemůžeme zrovna očekávat, opravdu nám musí postačit, že hlavní postavy chtějí jen přežít! Všechno naopak vynahradí skvělé akční scény, atmosféra nicotné úzkosti a perfektní hudební doprovod (Holanďan Junkie XL). Čtvrtý díl se zcela jasně vyrovnává druhému dílu (nejkvalitnějšímu z těch předešlých) a musí se nechat, že i s tímto dílem má nejvíc společného. Za mě akční 4 hvězdy! ()

heyda

Jako spoléhat se na zdejší hodnocení, to je asi jako spoléhat se na cigána, že ráno dojde do práce. Velmi, velmi, velmi zcestné hodnocení, které reflektuje možná tak technickou stránku filmu, ale zajímalo by mě, kde jste v těch 120 minutách našli nějaký příběh nebo děj? Já viděl jen obrněný konvoj s cisternou, který zběsile uhání stovky mil napříč pouští, aby jejich posádka našla zelený ráj, jenže voda v nedohlednu, tak si to nakonec rozmyslí, otočí to a peláší zase zpátky. A o tom je celý film. Nechápu, co dělá v topce ?!! ()

VenDulin85

Dala jsem za 5* Mad Maxovi, a to jsem neviděla předchozí "díly". Je za tím ale složité kombinování. Jednak úžasná atmosféra letního kina v Turnově, druhak efektivní blesky na noční obloze a vítr, které objednal strifer a já si ho vážím čím dál víc, že dokázal toto, aniž by následoval déšť. Koukat se na Maxe doma, tak se přiznám, že bych pochybovala o názvu, protože 'mad' tam je každá postava krom samotného Maxe a když jsem čekala nějaký zlom, překážku nebo tak něco, přišly závěrečné titulky. Závěr: jsem ráda, že jsem Maxe viděla v letním kině se svými kamarády a bouřkou, která jen strašila :-). ()

helianto

"Efekty byly krásný, jinak to byla píčovina." (Wohnout) Ten film je přesně takový, jak slibuje v názvu - "šílený". Šílená blbost. Jedna hvězdička navíc za vizuál. ()

Stanislaus

Jelikož jsem nikdy neviděl původní trilogii, tak jsem vůbec nevěděl, co mám od Šíleného Maxe čekat a mohu říct jediné: tohle jsem fakt nečekal! O čem je vlastně řeč? O naprosto ultimátně megaakčním filmu, který má opravdu koule a nebojí se toho. V podstatě jde o jeden dlouhý a svižně natočený megaklip, který je napěchovaný takovým množstvím akce, že to divák dostává po takřka nestravitelných soustech, nicméně já osobně jsem si to královsky užíval, i když byl samotný příběh vcelku jednoduchý a neúplný. Chvílemi mi to přišlo vážně ŠÍLENÉ, takže název snímku rozhodně není zavádějící. Jedna velká honička, ve které je dovoleno vše - s množstvím charakterů od bad-ass zevření až po naprosté zrůdičky, které vám nedají chvíli spát. Zkrátka naprostá nářezovina a audiovizuální orgie v jednom, které vás chytnou hned na začátku, aby vás na konci vás vyvrhly jako nějaký póvl - nicméně spokojenost bude na místě. ()

evulienka3

Šialené aj zbesilé to teda bolo riadne. Mám však pocit, že som pri pozeraní nebola práve veľmi naladená na správnu vlnovú dĺžku a tiež som mala neustále pocit, že by som si mala pozrieť predchádzajúce filmy, aby som o tomto zvláštnom postapokalyptickom svete získala lepší obraz. Možno potom to už bude úplne dokonalé. Videné v rámci Season challange tour. ()

mcb

Mistrovské dílo pohybu a destrukce, které paradoxně platí za vrchol blockbusterové i umělecké kinematografie roku 2015 zároveň. George Miller proměnil skepticky vyhlížený sequel v energicky natočenou oslavu šílenství ve světě, který ztratil hodnoty, a zároveň přinesl jednu z nejsilnějších ženských hrdinek posledních let. Významově i stylisticky pozoruhodný počin, v němž lze s přibývajícími zhlédnutími stále objevovat nové vrstvy. ()

rikitiki

Akční orgie. Dvě hodiny filmu se jezdí, střílí, vybuchuje, padá, umírá a občas i přežívá. A to všechno v poušti. Vizuální stránka je plná nápadů, ať už se jedná o ohnivého kytaristu, který na obrovském tracku představuje ekvivalent plyšových kostiček pověšených pro ozdobu na zrcátko ve škodovce, nebo o vpravdě pekelný rudý oblak, do kterého vjede pronásledovaný konvoj. Scény ze prašného mraku působí dojmem hrůzného podsvětí a mají sílu středověkých obrazů (dokážu si představit, že něco takového by mohl namalovat i Hieronymus Bosch). Tempo jízdy i střih jsou drtivé, ale většinou přehledné. Sympaticky je zvládnuté i povinné motivační vysvětlení, proč se hrdina chová, jak se chová – minulost se připomene jen několika krátkými flashbacky. ____ Zaujme matriarchální poselství filmu. Muži se charakterizují většinou okázalými gesty a na odiv vystavovanými znaky – ohromující zbraně, oblečení evokující lebky a smrt, namachrovaná auta. Ženy nosí jen jednoduché (často dokonce bílé) oblečení a nebojují útočně, ale vždy jen v obraně. Zatímco muži sklízejí smrt, která je jejich cílem, znakem hrdinství a vstupenkou do lepšího světa, ženy se snaží udržet naživu a obnovit pozemský život. Jako největší poklad schraňují tašku se semínky – zárodky nového života. Jako největší dar darují ostatním právě to, co se obvykle považuje za zdroj života – vodu. _____ Film má rychlé tempo, minimum dialogů, nelogické zvraty a absolutně žádný příběh. Je sice nasnímaný tak působivě, že jsem se nudila jen občas, ale přesto mám raději filmy, které mají aspoň trochu smysluplný děj. /14. 5. 15./ ()

Flego

Zbesilá cesta? Slabé slovo. Toto je šialená vysokooktánová jazda, plná naháňačiek, kotrmelcov a odpudivých ksichtov. Žiada sa mi povedať, že aj testosterónová, ak by v nej nehralo prekvapivo toľko žien. Od začiatku do konca sme svedkami epickej postapokalyptickej akčnej drámy s charizmatickým Tomom Hardym a vynikajúcou Charlize Theron. Technická stránka filmu je dokonalá, kamera a strih exceluje na najvyššej úrovni a úsporná hudba je ako motorová píla. George Miller dlho čakal na oživenie svojho skoro zabudnutého klenotu a som rád, že nám po rokoch predstavil v dokonalej kráse túto vizuálnu lahodku. ()

Darneth

Asi holt musim jít proti proudu či co, ale tahle totální magořina si mě fakt nezískala. Hudební řežba /až na otravnýho nádora pařícího na kytáru/,špína světa, chraplák Hardyho, prolog a epilog luxus, jináč pro mě čistá zero. Dala jsem Maxíkovi šanci, ale neholduju rovnátkům, náhubkům, bodcům, latexu /krom Matrixu :D/,rychlým road tripům, ostnatým kárám, dejchátkům, masochistickým blbům v kuklách,.....úsměvné a nechutné. Nejsem Ježíš, ale cítím ty trny -_- -Čoko. ()

BMW12

Tohle je opravdu šílený film. Ze začátku jsem si říkal, co to je za blbost, proč vůbec takový film točí, ale postupně mě to přeci jen vtáhlo do děje a pozorně jsem sledoval, protože to bylo napínavé. Akce je dobrá, vlastně skoro celou dobu se tam bojuje a je to natočeno dobře. Ovšem příběh mi moc nedával smysl. Absolutně tady chybělo jakékoliv vysvětlení, vůbec nevíme co je zač Max, bylo minimum informací o "konci světa" atd. Jakoby se ten film točil jenom kvůli akci a příběh zapomněli někde za sebou. Nechápu zdejší vysoké hodnocení, já tomu dávám takových 55%. ()

Další Šílený Max je v přípravách

Další Šílený Max je v přípravách

02.05.2024

Již za pár týdnů nás v kinech čeká návrat do dynamického světa stvořeného vizionářem Georgem Millerem (Šílený Max). Furiosa: Sága Šíleného Maxe dorazí na plátna 23.5., tedy celých devět let poté, co… (více)

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

01.11.2022

Anya Taylor-Joy dotočila prequel Šíleného Maxe

Anya Taylor-Joy dotočila prequel Šíleného Maxe

28.10.2022

Pro herečku a hlavní hvězdu chystané Furiosy Anyu Taylor-Joy (Dámský gambit) je hlavní část natáčení hotová. 26letá Američanka z Miami sdílela před pár hodinami fotky na svém instagramovém účtu, ve… (více)