Ztracen ve vesmíru

• USA Love

Vizuálně dokonalá podívaná! Jeden z nejvydařenějších sci-fi filmů roku 2011 se zabývá základní lidskou potřebou kontaktu a bezmeznou touhou po přežití. Po ztrátě kontaktu se Zemí uvízne kosmonaut Lee Miller osamocený na mezinárodní vesmírné stanici na oběžné dráze. Systémy podpory života postupně slábnou a Lee musí čím dál tím víc bojovat o svůj zdravý rozum a také o vlastní život. Jeho svět se uzavírá do klaustrofobické osamělé existence, až jednou učiní na palubě zvláštní objev... (oficiální text distributora)

Richi007

Zpracování, vyobrazení myšlenek, záběry, střih, hudba a pocity něčeho zvláštního jsou na jedničku. Děj? O co tam sakra šlo. Jako vůbec jsem to nepochopil. Čekal jsem pořád na nějaké velké rozuzlení, ale ono nic nepřišlo. ()

NSN odpad!

Ani scifi, ani drama, pouze katastrofa - ve smyslu plytkýho moralizování o životě, bez spádu, nápadu a jiskry. Pod rádoby meditačním obalem nachází se jedno veliký nic, kamera zabírá stále jedny a ty samý místa a i ty hlášky jsou naprosto mimo moje vnímání. ()

desnik

Nejlíp to odhadl Radek99: "Nízkorozpočtový Kubrick". Ovšem nevím, jestli jsem z toho byl nadšený nebo mi něco chybělo. Bylo tam spousty silných pasáží, ale také spusty prázdných úseků. Celkový dojem byl působivý, ale popravdě jsem čekal víc! ()

Parsek

Po prvním shlédnutí nemůžu než dát pouze **, ke konci mě to trošičku naladilo, ale asi jsem byl už otráven tím začátkem. Zkusím se na to podívat ještě jednou... ()

njuska odpad!

Ach jo, naprostá ztráta času. Chvilku jsem zvažoval, dát alespoň jednu hvězdu za vizualizaci... ale NE! Hláška v úvodu tohoto levného DVD "Řitka studio uvádí" naprosto sedí! ()

mine.slayer

Je z toho cítit 2001: Vesmírná odysea, ale tak zvláštním způsobem jako by se jednalo o samostatný příběh jedno z členů posádky který také nepřežil cestu k Jupiteru v Odysee. A mě se to díky tomu hrozně líbilo, film nemá žádnou logiku a nevíte kde jste, celou dobu, myslím že pocit který může při podobné situaci člověk prožít je filmem prosáklý a spolehlivě se přenáší i k divákovi, moc dobré kam se hrabe Moon!! ()

Ajfist

Docela stísňující drama o astronautovi z budoucnosti,který pracuje sám na ISS a po náhlé ztrátě kontaktu se Zemí se musí vyrovnat s realitou stále a narůstající,že ho odtamtud nikdo už asi nedostane,protože na Zemi se stal nijak nedefinovaný problém.Depresívní a zároveň dost zajímavé.Výkon hlavního hrdiny je dost dobrý,ale není to opravdu nic pro ty co čekají nějakou akci.Tohle spíš psycholpgické scifi drama,kde nelze očekávat akci,spíš si z toho vzít ponaučení,že tohle by mohla být jednou realita. ()

PEPR

Bez mučení se přiznám. Tenhle film jsem nepochopil ... Hudba a vizuální efekty ****, absence stavu beztíže ve vesmíru mi to hodně zkazilo, takže výsledné ***. ()

DrobnohledX

Je to píč*vina. Nevím kdo komu chtěl nastavit zrcadlo, nevím ani jakou sondu komu chtěli tvůrci vsadit do nitra. A nevím ani o čem tohle vlastně bylo. A hlavně nevím proč to všechno. ()

ZekiZeki

Buď je režisér velký intelektuál, nebo úplný diletant. Ať tak či onak, vzniknul film, který je pro běžného diváka totálně nepřehledný, a k jehož sledování by potřeboval mít manuál (nikoliv však v ruštině jako hlavní hrdina filmu). ()

paax

Bohužel, nuda nudoucí... nic, absolutně nic. Škoda, film mohl mít klidně 20minut a bylo by to OK. Nebudu ani řešit technické záležitosti. Škoda, celkem jsem se na to těšil. ()

numan

Nuda na oběžné dráze daleko před Sandrou Buldok a její Graviditou. Neexistující příběh, spousta filozofujících plkanic v podstatě o ničem a celkem příjemná elektronická muzika, dotvářející "Space Odyssey" atmosféru (až na závěrečnou "hitovku" pod titulky, tu už si mohli odpustit). ()

raru

Nielenže to je nízkorozpočtový Kubrick,je to jeho slabý odvar.Bohovská nuda,strašné psycho,čo by v konečnom dôsledku až tak nevadilo,keby to malo myšlienku,ktorá by to vyvážila. ()

Mojdas odpad!

Já tuhle schizofrenii totálně nepochopil, tak jsem se snažil dočíst se alespoň tady v komentářích o čem to bylo! I když to tady někteří vychvalují, přesto jsem se nedověděl, co ten úlet měl znamenat. O trochu lepší než Babovřesky, ovšem daleko horší, než trhání zubu!!! Zabitá hodina a půl... ()

Rychle a zběsile shání režiséra

Rychle a zběsile shání režiséra

06.10.2015

Mladý tvůrce prozkoumá svět pod námi

Mladý tvůrce prozkoumá svět pod námi

05.10.2014

Režisér a scenárista William Eubank dokázal se svými dvěma nízkorozpočtovými sci-fi filmy – Love a novinkou The Signal - zaujmout diváky i kritiky na festivalech, navíc dokázal vykouzlit dost muziky… (více)