Ztracen ve vesmíru

• USA Love

Vizuálně dokonalá podívaná! Jeden z nejvydařenějších sci-fi filmů roku 2011 se zabývá základní lidskou potřebou kontaktu a bezmeznou touhou po přežití. Po ztrátě kontaktu se Zemí uvízne kosmonaut Lee Miller osamocený na mezinárodní vesmírné stanici na oběžné dráze. Systémy podpory života postupně slábnou a Lee musí čím dál tím víc bojovat o svůj zdravý rozum a také o vlastní život. Jeho svět se uzavírá do klaustrofobické osamělé existence, až jednou učiní na palubě zvláštní objev... (oficiální text distributora)

yvona

Realita jako taková neexistuje .Čas je jen pojem .Vše probíhá v jednom jediném okamžiku a o tom to je. Na to už přišel Albert Einstein....Jsi sám a to čím jsi obklopen,kde a jak žiješ je iluze - je to jen a jen Tvoje vize Tvé reality. Existuje jen Láska. Dokonalý film. ()

Deratizer odpad!

Vizuálně dokonalá podívaná? Kde? Jeden z nejvydařenějších scifi filmů roku 2011? Jakej matroš hulíš oficiální distributore? Nudné kecání o hovně, naprosto žádná akce, docela nesympatický hlavní hrdina, slátanina o ničem. Sakra, mám dát odpad, nebo jednu hvězdu aby se neřeklo? Souhlas s mnoha komenty hodnotící odpadem až 1 hvězdou. Ruce pryč od tohoto paskvilu, doporučuji film Moon..... Má film smysl vidět v multikanálové zvukové stopě? "NE" O žádný multikanálový zážitek divák nepřijde. ()

Verner

Delonge to celý postavil na frázích a moudrech, který se bez přestávky hrnou a nedaj člověku čas si od nich odpočinout a vstřebat je... A to vše na úkor děje. Nevim jsetli sem špatně poslouchal ale ani hudbu angelsu jsem tam moc neslyšel. Jen pár tónů písní z posledního dvojalba. To mi přijde škoda. Tak alespoň si Tom splnil sen a natočil film. Příště mu s tím třeba pomůže Ridley Scott a bude to lepší. :-) ()

Dm1tr1j

No ja som sa nudil ako to len išlo, a určite sa ako jediný nepýtam ČO MALA ZNAMENAŤ tá zbytočná vesmírna loď, ktorú našiel ten vojceľ!?!?!?, tomuto filmu by pristalo hodnotenie ZBYTOČNOSŤ ()

mupimup

Podobně jako u Kubrickovy Vesmírné Odyssey, kde by při výkladu režisérova záměru, tápal bez znalosti literární předlohy i sám A.C.Clark i Eubankův počin zanechává nepředvařeného diváka jaksi ztraceného ve vesmíru možností. Předpokládám, že u zrodu díla stála nějaká jednoduchá myšlenka, zamýšlené poselství. Proces odívání této myšlenky do uměleckého hávu ji nicméně, podle mého pod vlivem dalších a dalších nápadů, skryl za konstrukci z náznaků a mlhavých dojmů. Cože nám to tedy chtěl autor asi sdělit. Že jsme my lidstvo přezevšechno správná parta a vlastně, že All you need is love? Že bych měl být hrdý, že jsem zahrnut do jakéhosi pofiderního všeobjímajícího a vzájemně si na rameno poklepávajícího vědomí lidstva? Nebo, že se naše rozptýlené prvočinitele mohou ve vlnkách vesmírného vědomí těšit z toho, že jakási mimozemská inteligence má kartotéku se složkou „Člověk“ a kdesi kdosi se tedy, v případě zájmu, může (vedle názorů chobotniček ze sektoru GX30054L26) dozvědět i naše teoretická moudra? Příslušnost ke „společenství sociálních bytostí“, mezi nimiž se bere vlídné a nezištné chování jako vzácnost a jejichž odkazem vesmíru je daleko víc než láska odkaz sobectví, lhostejnosti a morální relativity, mě nechává chladným. I přes výborný obraz a opravdu vynikající zvuk mě Eubankův snímek svým apelem na lidské vztahy zcela minul, oproti jiným často překvapivě mnohem „hloupějším“ filmům. ()

chaotic odpad!

Slátanina za hranicí poživatelnosti s naprostým nedostatkem atmosféry a kvalitních kulis... Naprosto nesrovnatelné s Moon, což je naopak skvostné překvapení. ()

Ondr@932

Ztracen ve vesmíru by byl výborný film, kdyby se v jejím průběhu nestával chaotický ... Chvíli my to připomínalo 127 hodin. Věřím v to, že tento režisér nám ještě ukáže kvality. Neboť toto je jeho první film a na to, že je to jeho první tak je skvělý. Kdyby tam vyřešil ty chaotický úseky. Sem zvědavý na jeho další film The signal. 60% ()

Patriot.X

No co to kurva bylo?! Člověk vstává ráno do kolbenky, chce si dát před spaním nějakou kvalitní plnohodnotnou sci-fi a místo toho na něj vyskočí tahle filosofická nuda. Chudáka astronauta nechali z nějakého neznámého důvodu na vesmírné stanici, do toho prostřihy z americký občanský války a do toho ještě nějaký moulové vypouštěj moudra. A všechno je to o tom, jak je samota těžká a o potřebě se sdružovat. Nic proti, ale já jsem čekal něco úplně jinýho. Toho astronauta tam nemuseli zrovna začít žrát vetřelci, ale myslel jsem, že to bude něco jako Moon. Dal bych i odpad, ale vizuálně je to docela hezký, tak tam tu jednu hvězdu dám. Pokud chce někdo sci-fi, tak pryč od toho, ale kdo rád filozofuje o nesmrtelnosti chrousta, tak bude určitě spokojen. ()

emdvojka

Strašne nudná poézia, nezáživne natočená nízkorozpočtová prkotina, ktorá sa snaži zaujať svojim umeleckym nádychom avšak utápa sa v dlhých záberoch na nič a nekonečných minutách nič nerobenia. ()

AldousSnow

o kompletní soundtrack k filmu se postarala kapela Toma DeLonga Angels and Airwaves...už díky tomu může být tenhle film zatraceně zajímavý a těším se. očekávám upřímně megalomanské vymytí mozku podkreslené vesmírnou hudbou z alba Love! ()

MYRMiD

Vesmírná odysea do hlubin lidské duše za účelu poznání sebe sama v kontextu sebeuvědomění si důležitosti mezilidských vztahů. Záběry z vesmíru na naši krásnou malou modrou planetu Zemi uvolní vaši mysl, hudební podkres od Angels and Airwaves pohladí váš sluch a pak už nic nebrání se plně oddat filmu, který vás nenadchne dějem ale nápaditou myšlenkou. ()

R!ngoSt!x

Reklama na Angels & Airwaves? Vůbec... u filmu jsem seděl jako přimražený poctivých 75min času, kde mě úplně ovládl zvuk i obraz. Konec? trošku pokazil dojem z filmu, ale jinak velký překvapení.. ()

cyright

Po slibném a zajímavém začátku snímek postupně pozře sám sebe a zanechá za sebou vyprázdněný aftertaste. Přes snahu prezentovat jakési sdělení je to ve skutečnosti jen do sebe zahleděný počin. Celkově působí dojmem, že vůbec nestojí o uznání chápajícího diváka, jež by se s filmem měl jakkoliv ztotožnit, nýbrž spíše touží po obdivu diváka nechápajícího, tápajícího, poníženého před velikostí génia autora. Filmu nelze upřít zajímavé formální zpracování a zejména hudbu, která se povedla. Ovšem jakékoliv srovnání tohoto snímku s Kubrickovou Vesmírnou odyseou považuji za těžkou urážkou pana Kubricka. Oba filmy mají společný akorát vesmír ;-) ()

Mitisko odpad!

Nič nudnejšie som ešte nevidel, myšlienkovo velmi roztrasené všetko načertnuté nič dotiahnuté a tá hudba na konci je vrchol a ako tortička na torte otras ... celé zle režiséra zavreť do basy ()

vikino1

Hmm tak tohle beru se Solaris jako jedno z nejnudnějších scifi co jsem kdy viděl (u Solaris se mě povedlo usnout hned 3x). Podobně jako u Burried sledujeme jen jednu postavu v o trošku větší rakvi - tentokrát ne někde v hádrákově pod zemí, ale na oběžné dráze. Ani ten začátek z občanské války jsem (asi) nepochopil, protože vůbec netuším, jakou měl s filmem spojitost. Pro mě nejzajímavější myšlenku - co se vlastně na zemi stalo, se divák ani nedoví. Lehký náznak Kubrika, trošku depka ale mě to prostě nebavilo... Ta jedna je za působivý epický hudební doprovod, bez kterého se film o vesmíru prostě neobejde (v tomto prostě nic nepřekoná Sunshine). ()

retrogirl2

Mám spousty otázek, budu muset dát někdy repete. Vidět posledních pár minut v HD, umřu blahem! Úžasná podkladová hudba... ()

netWoor

Tak todle je buď pro zapřísáhlé filosofy, co budou uvažovat nad tím, kde vzal v raketě čepici a budou to bůhvíčemu chytrýmu přisuzovat nebo pro masochisty, kteří si to pustí, aby usnuli a vždy když už to vypadá, že zaberou, chtějí se probrat nějakou megašlehou z repráků ... PS. opravdu za vizuální orgie považujete, staříka sedícího na židli před bílou stěnou? ()

Rychle a zběsile shání režiséra

Rychle a zběsile shání režiséra

06.10.2015

Mladý tvůrce prozkoumá svět pod námi

Mladý tvůrce prozkoumá svět pod námi

05.10.2014

Režisér a scenárista William Eubank dokázal se svými dvěma nízkorozpočtovými sci-fi filmy – Love a novinkou The Signal - zaujmout diváky i kritiky na festivalech, navíc dokázal vykouzlit dost muziky… (více)