Ztracen ve vesmíru

• USA Love

Vizuálně dokonalá podívaná! Jeden z nejvydařenějších sci-fi filmů roku 2011 se zabývá základní lidskou potřebou kontaktu a bezmeznou touhou po přežití. Po ztrátě kontaktu se Zemí uvízne kosmonaut Lee Miller osamocený na mezinárodní vesmírné stanici na oběžné dráze. Systémy podpory života postupně slábnou a Lee musí čím dál tím víc bojovat o svůj zdravý rozum a také o vlastní život. Jeho svět se uzavírá do klaustrofobické osamělé existence, až jednou učiní na palubě zvláštní objev... (oficiální text distributora)

warpcore

...to, že vesmír je časťou nás a my sme časťou vesmíru nie je sci-fi, ale nevyvrátiteľný fakt. Po tomto filme vo mne zostal taký zvláštny pocit.....možno ešte máme nádej ! Skvelý počin, nie však pre každého. ()

CorvusBlek

Po Apollo 18 konečně zase jedno sci-fi bez bombastických efektů, akčních scén, neohrožených hrdinů a slintajících potvor z vesmíru...Minimalistické zpracování pocitů osamění a izolace od lidské společnosti, tentokrát z paluby vesmírné stanice ISS. Krásný vizuál s dokonale ladící hudbou (Angels & Airwaves).80% ()

CrazymanM

Rozhodně velmi zajímavý snímek,taková témata mám rád,přiznám se však,že jsem se tady chvílemi ztrácel,přesto však to byl rozhodně zážitek!!! ()

J.Mayen

Film si bez diskuze zaslouží odpad, ale za Gunnera Wrighta v hlavní roli, který propůjčil svojí vizáž Isaacu Clarkovi v mojí oblíbený trilogii Dead Space alespoň ta jedna hvězda. ()

m.xFuck

Hodně zvláštní a hodně specifický film, nízké hodnocení odráží fakt, že to asi sedne jen málokomu. Mně to docela sedlo :) ()

harvy

ako velky fanusik AVA som si to nemohol nechat ujst, ale zial mal :/ Po hudobnej stranke je to perfektne ,ale to je tak vsetko. Aj tu jednu hviezdu davam len a len koli AVA. Ako tu uz niekto napisal film ,ktory sa hraje na nieco co nieje ()

rigby

Osamělost. Beznaděj. Ryzí pocitovka. Bohužel načuchlost Kubrickem je až moc viditelná. Někde bych nejspíš trochu přitlačil na pilu, aby to bylo to pravé, ale jinak jsem si to plnými doušky užíval. Mám rád filmy, které přinutí člověka zastavit se a zamyslet se, a jsou o něčem a vybočují z šedé řady dnešní produkce. ()

Ondrew

Nadherny film, pri ktorom by sa atmosfera dala krajat na malinkate kusocky. Uzasny audiovizual so zamysleniahodnymi myslienkami. Hudba, ktora dokonale zapada do celku, ako skladacka. "...PRECO SA TOLKO SNAZIME ZNOVA A ZNOVA SA NADYCHNUT, KED VSETCI SKONCIME ROVNAKO..." Klobuk dole, toto dielo je velmi silne. 95%. ()

punco

Začiatok vyzeral sľubne ale celé sa to zvrhlo do poriadnej nudy s absurdnymi myšlienkami a chaotickým vyskladaním scén a to všetko obalené do pekného vizuálu a dobrého soundtracku...posledné dve veci sú jediným plusom tohto zbytočného filmu. ()

Ace.A.T.L.

Vím já co vím? :o) Vizuálně paráda, myšlenka, kterou jsem JÁ pochopil, taky super a co v tom doopravdy je a nebo neni, to posuďte sami. Za mě 3* ()

halberdier

Další z řady kvalitních komorních sci-fi jako je Moon nebo Another Earth. Krásná audiovizuální stránka, příběh sice zajímavý, ale občas si vypujčuje z jiných sci-fi (např. 2001 Vesmírná Odysea). Celkově víc než slušný režisérský debut. ()

RomaS

Je mi jasné, že pointa filmu se neskrývala v tom co se ve skutečnosti dělo, ale v tom jak a co při tom vnímal osamělý astronaut. Filmy založené čistě na vizuálních pocitech a omamné hudby bez reálného základu asi nikdy nebudou pro mě to pravé ořechové. Jednoduše řečeno: nebavilo mě to. ()

jirkahorn

Nevím co cítili tisíce jiných, jak se nám na konci snaží autor vnutit. Já celý film cítil vizuálně krásnou, nicméně bohapustou NUDU a když na konci vyzývají diváka, aby zavřel oči, tak mohli být rádi, že díky poutavému prostředí, ve kterém se film odehrává, jsem oči nezavřel už tak o hodinu dřív... Pokud bych hodnotil, jak je film natočený, tak je to na plný počet hvězd, hudba krásná a všechno do sebe krásně zapadá. Až na jednu drobnost. Na takovou maličkost. Že produkce zapomněla pro tento snímek najmout scénaristu, tak se pod to nic aspoň podepsal sám režisér, aby se neřeklo. Nicméně mé hodnocení je dáno celkovým dojmem z filmu a ten mě prostě nesedl, nic mi nedal a pustit si krásné záběry z vesmíru s příjemnou hudbou můžu i na 10 minut z youtube a nemusel bych koukat na otravně magořícího chlapa, který to zahrál tak neuvěřitelně (rozumněj, vůbec jsem mu jeho roli nevěřil), že... No, on je nesmysl psát k filmu beze smyslu, nějaký smysluplný komentář :-D ()

Vala

Jsem znuděná. Možná to mělo obsahovat hlubší poselství,ale to mi jaksi uniklo.Spíš mě to posílilo v zívání. :)) Kdo má rád drama a vleklé filmy,určitě si přijde na své. ()

Rychle a zběsile shání režiséra

Rychle a zběsile shání režiséra

06.10.2015

Mladý tvůrce prozkoumá svět pod námi

Mladý tvůrce prozkoumá svět pod námi

05.10.2014

Režisér a scenárista William Eubank dokázal se svými dvěma nízkorozpočtovými sci-fi filmy – Love a novinkou The Signal - zaujmout diváky i kritiky na festivalech, navíc dokázal vykouzlit dost muziky… (více)