Pro mou povahu na akční krimi velice vydařené drama navíc Jean Reno zahrál svou roli luksusně.A navíc já rád Mafii(14.6.2012)

Sice klasická povídka o polepšeném gangsterovi, kterému jednou začne na záda dýchat vlastní minulost, ale klasická (a to je důležité) francouzská povídka. Všechno, proč mám rád filmy s Venturou, Gabinem a dalšími tu je. Chladná nepředvídatelná atmosféra, výborná hlavní postava, rodinné hodnoty vs. ty zločinecké... Jean Reno se mi v hlavní roli líbil moc, Charly Mattei je vlastně jeho první pořádná postava od Hotelu Rwanda z roku 2004 a už ji opravdu potřeboval. Režisér Richard Berry je pro mě zcela neznámý, ale úvodní dvacetiminutovkou, ve které se "to všechno" stane, si mě získal maximálně - přestřelka je efektně krvavá a převoz do nemocnice a pasáž, v níž se všichni o Matteiho rozstřílení postupně dozvídají, je zase nesmírně nápaditě natočená. Jak jsem naznačil, kdyby tenhle film vznikl o nějakých pětatřicet let dříve a hrál v něm Alain Delon nebo Lino Ventura, byla by to dnes bezesporu klasika. Čtyři a půl za Badeltovu hudbu.(11.6.2013)

• Terva

....tahle krev nikdy nezaschne....(7.11.2010)

• Chrustyn

Neúnavný producent tupých akčňáků Luc Besson je stále mezi námi a stále plodí další a další čím dál tím horší kousky. "22 výstřelů" z řady jeho typických kousků trochu vybočuje a to hlavně tím, že se tváří extrémně vážně a bohužel není moc akční. Standardní akční schéma (bývalý mafián, který se mstí za pokus o vraždu jeho osoby) je zde podáno poněkud komorněji a hlavně utahaněji, než tomu bývá u Bessona zvykem a vše podtrhává znuděný a řádně unavený Jean Reno v jedné ze svých nejslabších rolí. Je to film, který mohl být v rámci žánru alespoň zábavný ale jelikož neobsahuje akci a herci, scénář ani režie nejsou natolik dobří aby z toho vytvořili alespoň zajímavé gangsterské drama, vznikl film, který neví čím by chtěl být a který je hlavně neskutečně nudný a pitomý zároveň.(18.9.2011)

"VŠICHNI V SOBĚ MÁME ZLO. JE TŘEBA TO PŘIJMOUT." Z poměrně nenápadného snímku o pomstě, který nesliboval prakticky nic jiného než vysoce charismatického Jeana Reno a stokrát viděné vyřizování účtů, se rázem vyklubal možná nejlepší "revenge-film" roku. A pak že jsou gangsterky minulostí... De facto celý film je postaven na naturalistických scénách - ať už jde o stříkající krev či o sešívání ran - a neštítí se ubližovat ani zvířatům, ani dětem. Francouzi vynikají obrovským smyslem pro detail, což je tu vidět opravdu nádherně. Některé scény jsou natolik detailní, že i divák zvyklý na všemožné druhy násilí místy odvrací tvář. Za zmínku stojí také vynikající práce kameramana a zvukaře. Téměř všechny scény, které se ve filmu objeví, mají přesně takovou kameru, jakou potřebují - zpomalené scény jsou skvěle načasované a příjemně potěší, stejně tak ty "roztřesené". Největším pozitivem tohoto nenápadného snímku je však samotný Charly Mattei s tváří Jeana Reno... Na závěr by se hodilo pár negativ, ale ať se snažím sebevíc, nevybavuji si snad žádné slabší (nudnější) místo či chybu v ději. Jedinou věcí, která by se dala filmu přeci jen vytknout, tak zůstává lehká předvídatelnost ohledně otázky kdo je posledním - tedy osmým - střelcem. Ale vzhledem k tomu, že se na tuto záhadu znovu upozorňuje až několik málo minut před koncem, se dá tato drobná chybička snadno odpustit.:-)(9.9.2010)

• - Skutečný Jacques Imbert, jehož příběhem se film inspiroval, opravdu přežil 22 výstřelů a jako památku si odnesl ,,jenom'' paralyzovanou pravou ruku. (Jeremy.jk)

• - Pro režiséra Richarda Berryho a herce Jeana Rena se nejedná o jejich první spolupráci. Setkali se již při natáčení komedie Drž hubu! (2003), tehdy oba coby herci. (vendy63)

• - Keď si Charly Matteï (Jean Reno) v nemocnici pichne vidličku do ruky si na ranu priloží obrúsok. V nasledujúcich záberoch však obrúsok mizne a znovu sa objavuje. (Johnny.ARN)