• Chrustyn

Neúnavný producent tupých akčňáků Luc Besson je stále mezi námi a stále plodí další a další čím dál tím horší kousky. "22 výstřelů" z řady jeho typických kousků trochu vybočuje a to hlavně tím, že se tváří extrémně vážně a bohužel není moc akční. Standardní akční schéma (bývalý mafián, který se mstí za pokus o vraždu jeho osoby) je zde podáno poněkud komorněji a hlavně utahaněji, než tomu bývá u Bessona zvykem a vše podtrhává znuděný a řádně unavený Jean Reno v jedné ze svých nejslabších rolí. Je to film, který mohl být v rámci žánru alespoň zábavný ale jelikož neobsahuje akci a herci, scénář ani režie nejsou natolik dobří aby z toho vytvořili alespoň zajímavé gangsterské drama, vznikl film, který neví čím by chtěl být a který je hlavně neskutečně nudný a pitomý zároveň.(18.9.2011)

Tuhý mafián je jediným druhem mafiána, kterého jsem ochoten ve svém životě akceptovat. Proto mne obyčejně souboje ukrutně zlých mafiánů s těmi hodnými, tedy přibližně o 10% menšími zmetky, obvykle nechávají naprosto chladným. Jenže Jean Reno je můj velký oblíbenec a tak jsem musel vidět, kterak si zahraje roli pomstychtivého děravého cedníku. Dal to celkem slušně, nicméně ani jemu se nepodařilo přesvědčit mne, že hodní mafiáni si zaslouží své poctivě nakradené majetky a mou úctu.(25.6.2013)

Stáří? Senilita? Podle odezvy řady uživatelů nejspíše postihly Jeana Rena a projevily se tím, že vzal roli v (přinejlepším) tuctovém filmu, natočeném kameramanem s Parkinsonovou chorobou. V tom případě ale stáří a senilita postihly i mě - 22 výstřelů mě totiž bavilo a té "chvějící se ruky" kameramanovy jsem si vlastně ani nevšiml a došlo mi to až teď při čtení komentů plných výrazů jako "nasralo mě to", "v prdeli" a dalších milých a citlivých slůvek. :-P No, asi mám delší vedení. A proč mě to bavilo? Inu, dost možná nehledám v úplně každém filmu NĚCO, co prostě ani v každém filmu být nemůže, takže si pak (i když ne vždy, pochopitelně) dokážu více užít i tuctový, banální a klišovitý příběh, pokud nepřekypuje donebevolajícíma blbostma. A Reno je prostě... Reno. On už jiný nebude - ale ve srovnání se Stallonem má Reno v zásobě asi o 5 mimických výrazů víc! Kdo z vás to má! :-P Btw. Bylo zvláštní vidět Kada Merada během 3 dnů ve dvou tak různých filmech, jako jsou Mikulášovy patálie a 22 výstřelů.(25.10.2012)

• nascendi

Z času na čas je dobré pozrieť si film, ktorý je určený pre väčšinu a väčšinou býva aj kladne prijatý. Aspoň mám predstavu, kam pokročili tvorcovia v snahe zapáčiť sa peoplemetrovému divákovi. Zažil som filmy, v ktorých nesmelo byť ukázané, že nejaký zločinec unikne spravodlivému trestu, filmy, v ktorých sa v jednom kuse nefuckovalo a ktoré nestierali hranicu medzi erotikou a pornografiou. Dnes som videl jeden z filmov, ktorých tvorcovia prepadnú tichému zúfalstvu, keď uvidia prirodzené hranice, ktoré ich nepustia ďalej. Som rád, že sa s ich produktmi stretávam nanajvýš raz ročne.(17.2.2013)

To je tak,když se cpe slovo akční do každýho filmu,kde držej herci v rukou zbraň.Protože tohle je čistokrevnej thriller,šmrnclej kriminálkou.Sice začátek dost zdlouhavej,a když začne samotná odplata,byl sem dost zklamanej,že je to nějak jednoduchý,ten tlusťoch na hřbitově si pro kulku doslova přišel.Ale pak se to docela rozeběhlo,a film měl takovou tu francouzskou drsnost,jo líbilo se mi to.A třaslavá kamera?Na tu sem dost háklivej,a nesnášim jí,ale tady to bylo v pohodě,nic tak hroznýho to nebyloSem spokojenej.80%.(12.2.2011)

• - Skutečný Jacques Imbert, jehož příběhem se film inspiroval, opravdu přežil 22 výstřelů a jako památku si odnesl ,,jenom'' paralyzovanou pravou ruku. (Jeremy.jk)

• - Snímek se ve Francii udržel 8 měsíců mezi nejnavštěvovanějšími filmy. (movieband)

• - Keď je Charly Matteï (Jean Reno) vo vile svojho nepriateľa má doráňanú tvár. V nasledujúcich záberoch však jeho rany miznú a znovu sa objavujú. (Johnny.ARN)