Poctivá francouzská kriminálka se nekoná. Tedy koná, ale není to taková jízda, jakou by si divák přál. Starý vlk Jean Reno už není tak pohyblivý jako dřív, takže ho scénáristé nejprve nechali provrtat 22 kulkami (tohle by nepřežil ani Arnie nebo Sly), aby se darebové dozvěděli, že do velkého mafiána na odpočinku se střílet nemá. Pomstu Jeanovi tvůrci naordinovali „poklidnou“, ač místy to chutné je, to uznávám. Ale velmi často jen o tom, že Reno někam vejde, plácne pár zbytečných vět a zmáčkne spoušť. Stopáž je dlouhá, dialogy o rodinných hodnotách chci poslouchat v jiném žánru, flashbacky se daly řešit lépe a napětí si také představuju jinak. A hrdinovi (který mimochodem odkrouhl kde koho a jel v několika nelegálních kšeftech a já mu mám fandit?) protivníci jsou jen bezejmenné natvrdlé figurky. Škoda..(19.12.2015)

„Z monsieur Matteï cedník dělati, s předstihem hrob svůj třeba si kopati.“ (staré marseillské mafiánské přísloví). Chvilku mi trvalo, než jsem přistoupil na Berryho pravidla hry (televizní look, zatmívačky, přechody mezi scénami), ale pak jsme si tu vendetu nikdy nezaschlé krve docela užil - navzdory tomu, že při natáčení akčních scén uvázal kameraman svůj nástroj na kango a šel na svačinu. Jean Reno je už tady pomalu posílán do domova za Abem Simpsonem, ale já osobně jsem s ním neměl sebemenší problém..(18.2.2013)

• dyfur

Ani Jean Reno,ani samoúčelná brutalita,ani kameraman zrejme s Parkinosonovou chorobou nedokázali z ničoho urobiť niečo. Pozitivum:film som pozrel zdarma z internetu a dokázal som ho dopozerať. Zhodnotenie? ....nebudem,len povzdych-kam to ide francuzska kinematografia.Ak porovnam filmy od Gabina,Delona,Belomonda...ale čo porovnávam neporovnateľné. Odpad event.jedna hviezda za J.Rena(29.3.2011)

"VŠICHNI V SOBĚ MÁME ZLO. JE TŘEBA TO PŘIJMOUT." Z poměrně nenápadného snímku o pomstě, který nesliboval prakticky nic jiného než vysoce charismatického Jeana Reno a stokrát viděné vyřizování účtů, se rázem vyklubal možná nejlepší "revenge-film" roku. A pak že jsou gangsterky minulostí... De facto celý film je postaven na naturalistických scénách - ať už jde o stříkající krev či o sešívání ran - a neštítí se ubližovat ani zvířatům, ani dětem. Francouzi vynikají obrovským smyslem pro detail, což je tu vidět opravdu nádherně. Některé scény jsou natolik detailní, že i divák zvyklý na všemožné druhy násilí místy odvrací tvář. Za zmínku stojí také vynikající práce kameramana a zvukaře. Téměř všechny scény, které se ve filmu objeví, mají přesně takovou kameru, jakou potřebují - zpomalené scény jsou skvěle načasované a příjemně potěší, stejně tak ty "roztřesené". Největším pozitivem tohoto nenápadného snímku je však samotný Charly Mattei s tváří Jeana Reno... Na závěr by se hodilo pár negativ, ale ať se snažím sebevíc, nevybavuji si snad žádné slabší (nudnější) místo či chybu v ději. Jedinou věcí, která by se dala filmu přeci jen vytknout, tak zůstává lehká předvídatelnost ohledně otázky kdo je posledním - tedy osmým - střelcem. Ale vzhledem k tomu, že se na tuto záhadu znovu upozorňuje až několik málo minut před koncem, se dá tato drobná chybička snadno odpustit.:-)(9.9.2010)

Dneska se hraje na ty špinavý a tvrdý gangstery a policajty, co všechno úplně děsně reálně řeší a je to prostě navíc úplně "cool" a takový. L'Immortel je přesný opak a obrací se k těm gangsterkám, co pracujou s takovou tou vzletnou idealizovanou představou mafiánů a gangsterů, což je možná ten důvod, proč se to setkává s tolika horšíma reakcema. Prostě je to film dělaný tak, že využívá charismatického hlavního herce, co zprostředkovává takovou tu klasickou idealizovanou představu o přátelích na život a na smrt a o rodině a o tom jak je nutný být pevnej ve svých zásadách a takový věci spíš než aby to zaplavil horou "fucků" a mrtvol. Tohle je potřeba vnímat spíš než porovnávat to s ostatníma zločineckýma filmama dneška, co kladou důraz na úplně odlišné věci. Tady si to prostě Jean Reno zaslouží, protože je to sympaťák a tenhle film není špatnej, jen jde jiným směrem než jak se to dělá dneska častěji :). Vždyť tu i ti staří mafoši mají dlouhý černý kabáty. :)(23.5.2013)

• - Skutečný Jacques Imbert, jehož příběhem se film inspiroval, opravdu přežil 22 výstřelů a jako památku si odnesl ,,jenom'' paralyzovanou pravou ruku. (Jeremy.jk)

• - Tony Zacchia (Kad Merad) nosí hodinky značky Jaquet Droz Geneva Grande Seconde. (dyfur)

• - Keď je Charly Matteï (Jean Reno) vo vile svojho nepriateľa má doráňanú tvár. V nasledujúcich záberoch však jeho rany miznú a znovu sa objavujú. (Johnny.ARN)