darthvader77

Skvělé sci-fi pohrávající si s myšlenku mozkového cestování v čase, pěkně rozehrané, skvěle zahrané a závěr překvapující dávám plný počet. ()

Vsheta

Je fakt, že ten konec je až moc idylickej a romantickej... Možná o to víc neuvěřitelnej, ale hluboko v podvědomí jsem si ho asi přál ... :) A stejně jako ve filmu se i já těšim až se jednou zastavim a řeknu si: Jo, všechno je přesně jak má být :) ()

Hawaj

Byl jsem cca rok nadšenej, ale po druhým zhlédnutí jsem bohužel zjistil, že to rejža podělal. Identitu hlavního hrdiny jsem původně zaměnil za druhou postavu a díky tomu ksichty vizuálně nepasují tam kam maj a vzniká pěknej guláš v tom kdo je kdo. Tedle domácí úkol tvůrci nedopilovali, stejně jako nesmyslně fušérskou motivaci hlavního hrdiny, na které stojí a padá projekt za miliony! Škoda, škoda a to to bylo tak pěkně natočeno a tak se mi to líbilo. ()

Guran

Jak zmiňuju v titulku, film je vlastně jen kopírkou, poněvadž znovu se jedná o vrácení do minulosti jako v Deja Vu, připojení k nějakému simulátoru, který to uzkuteční, jako v Matrixu. Akorát, že zde jde furt o to samé. Herci jsou samozřejmě skvělý a film má hlavu a patu a opravdu se člověk u tohoto snímku nenudí. Nicméně chvilku mi trvalo než jsem pochopil konec, ale podařilo se. Problém v tomto filmu je jen to kopírování a čerpání nápadů, které jsou už těch pár let staré. To začíná být problém dnešní filmografie, nápady, nápady, nápady... Snímek mi každopádně stačil jen jednou. ()

DoNotCross

Přiznám se, že mám slabost pro filmy odehrávajících se na malém prostoru, kdy vás musí celým dějem provést jen pár herců. Zdrojový kód tohle splňuje a je moc příjemné ho sledovat. Herci jsou skvělí, vám se jako divákovi se nedostává informací a tak jste spolu s hlavní postavou nuceni umírat pořád dokola a pokládat si při tom hromadu otázek. Celý ten technický podklad stálého znovuoživování hlavní postavy mi seděl více, než v "Edge of tomorrow" a ačkoliv by bylo asi celkem snadné napadnout smysluplnost konce celého snímku, nechám to plavat. Stejně jako občasnou skulinu ve scénáři. Už kvůli tomu sympatickému Jakeovi, který film táhne dopředu neuvěřitelným způsobem. Moc příjemný film. Edit: Po neustálém zpytování svědomí si musím přiznat, že to na pět není. Druhá projekce mě pořád bavila, ale už neuhranula. ()

Dinsberg

Já nejsem já, dnes není dnes a tady není tady. Začátek je jako ze špatného vtipu. Tedy alespoň pro hlavní postavu. Skrze virtuální realitu pak jeho mysl bloudí v časové smyčce. Ale je ta realita jen virtuální? Vždy je třeba pochybovat. ()

Demonn

Když pominu pár nelogismů, kterých jsem si všiml v tom jejich zdrojovém kódu, tak musím říct, že jsem se velmi bavil. Mělo to šmrnc, nebylo to nabytý dlouhýmy úseky o ničem, tak jak to má spousta režisérů rádo a jediný co mi trochu vadilo byla možná až moc krátká stopáž, která se dala určitě prodloužit. Nevim, jestli 5 hvězdiček není moc ale myslím si, že bych si to obhájil :D. 90% ()

kslaww

Pecka akčňák jak má bejt. Jake Gyllenhaal mě utvrzuje že filmy sním jsou víc než dobré....geniální námět a zase skvělý konec....miluju dokonalé a nečekané konce ()

Rooseman

Source Code přesně splní to, co od něj divák očekává. Je to přesně ten druh filmu, nad kterým se vám příliš nechce přemýšlet a utahaní ho s úsměvem na tváři sledujete při hutné večeři. Nenabídne ale víc. Je to relativně kvalitní záležitost, i když některé scény mi do filmu prostě nezapadly, hlavně ze začátku to bylo takové kostrbaté. Vylezla z toho ale pohodová záležitost se super koncem, jež bych doporučil. Jake Gyllenhaal se do role jednoznačně hodil a podle toho to také vypadalo tak, jak to vypadalo. Na zaplnění času kvalitní film! ()

mrclTV

Celkom šikovná nátlaková hra na psychiku. Source Code je taký maly neobrúsený polodrahokam (neodvažujem sa povedať diamant). Zaujímavý chameleón, zo začiatku trochu vyzerá ako mindfuck psycho thriller, potom sa zmení na detektívku, následne mieša romantiku s drámou a zakončuje to pútavým vyvrcholením, i keď to paradoxne dlho vyzeralo, že film má veľa nevyužitého potenciálu. Čo je vlastne z jednej strany pravda, lebo celé je to také nevybrúsené, či nevyleštené. Jednoducho, trebalo by na tom popracovať, aby to bolo ešte vymakanejšie alebo zamotanejšie. Nepresvedčivé 4*, ale sú tam - slušný nadpriemer. ()

PlayEasy

Perfektní! Absolutně precizní práce, kterou odvedl Duncan Jones (talent zdědil po otci, ale ne v hudbě) a výborný Jake Gyllenhaal, kterému jeho roli opravdu uvěříte a to je myslíme hlavní úkol herce. Také výborná hudba, kamera a případný vizuál perfektně dotvářejí film a, i když má i tento film své malé slabiny, tak všechno to pokryje atmosféra z vlaku, ve kterém má na najití bomby a identifikování pachatele vždy pouze 8 minut. A kdo je vlastně ten záporák? To si hlavně nevyspoilujte, protože by to zkazilo celý film. A samozřejmě typicky americký happy end nesměl chybět. Opravdu velmi šikovně natočená Sci-Fárna, která má vždy nějaké to eso v kapse a rozhodně se ho nebojí vyložit ve velkém. 85% ()

JosefTomas

Film, který ve svém minimalistickém měřítku má vše, co si člověk může přát. Zápletku, akci, napětí i emoce. Vše doprovázeno živou režií, perfektním scénářem a přesný castingem. Tady se sešlo opravdu dost talentů, které vytvořili film, který nenudí a je až do konce strhující. Je mi líto, že jsem o tomto filmu neslyšel dříve, protože tento film si rozhodně zaslouží šanci u každého. ()

PlysovyMacko

Filmu sa nedá uprieť určitá porcia hravosti - vysvetlenie zdrojového kódu a (ne)cestovanie v čase. Nevadí mi ani, že koniec poprie všetky dovtedy nastavené pravidlá. Film je zábava, lámať si hlavu nad ním nebudem. ()

johnny01

Skvělá podívaná, velmi ve stylu 12 opic. Škoda umělého happyendu v závěru, to tam nesedí jak dějově, tak ani fyzikálně a řekl bych, že dokonce ani eticky. ()

praethoria

poviem na rovinu, od tohoto filmu som veľa neočakával. Som fanúšikom sci-fi a preto som si ho vybral. Na moje prekvapenie od začiatku sa na mňa začala valiť vlna informácií, scén, ktoré ma udržiavali do začiatku do konca v napätí. (Takéto filmy hodnotím vždy veľmi vysoko pozn.) Dej bol veľmi pekne spracovaný, jednotlivé prestrihy pasovali ako riť na šerbeľ. Jake Gyllenhaal mal u mňa stále jednu nevýhodu. Nikdy mi nepasoval do akčných filmov. Tu zapadol do celkového konceptu a v tomto filme zabodoval. Výborne zavedená zápletka s vyvrcholením a mierne prekvapujúcim a pekne spracovaným záverom. Toto je jeden z tých podarených a dobrých filmov roku 2011 :) ()

papuchalk

Konec to trochu shodil, bohužel. Kdyby to skončilo jak mělo, bylo by to za 5 :) Nevím proč, ale vzpomněl jsem si na Trávníkáře (tehdy docela přelomové scifi). V tom konci totiž vidím menší podobnost. Ale zatímco u Trávníkáře jsem zůstal několik minut v úžasu, tady se nic podobného nekonalo : / i když mohlo! ono se to přímo nabízelo! Jones je však obrovským příslibem do budoucna. Jeho styl mi sedí daleko víc než třeba Nolanův. Pomyslného krále současného scifi totiž Jones absolutně překonává v práci s postavami a jejich charaktery, ve vyprávění příběhu tak, že sám sobě neláme vaz krkolomností, a hlavně dokáže vytvořit "milenecký" pár, který jiskří a zahřeje diváka u srdce. Nepodbízí se lacinnou (a špatně natočenou) akcí, která přehluší vše ostatní včetně samotného vyprávění. Dokud bude Jones točit takovéhle filmy, o scifi žánr nemám strach. Navíc to vypadá, že vzniká poměrně početný Jonesův fanklub (po ještě lepším filmu Moon). A to je jen dobře. ()

jjimmy

super film, obsadenie mi tiež padlo dobre a dokonca odpustím filmu aj ten happy-end... veľmi slušné 4* pretože mi tento film veľmi dobre padol :) ()

Mute už je za rohem

Mute už je za rohem