Brooklynský gangster a produktivní zabiják Jimmy Conlon (Neeson), kdysi přezdívaný Hrobník, už zažil lepší časy. Nyní 55letého Jimmyho, dlouholetého nejlepšího přítele mafiánského bosse Shawna Maguirea (Harris), pronásleduje kromě hříchů minulosti také zarputilý detektiv (D'Onofrio), který byl celých 30 let vždy o krok pozadu za Jimmym. V poslední době se však zdá, že Jimmy nachází jedinou životní útěchu na dně sklenky whisky. Ale když se terčem stane Mike (Kinnaman), Jimmyho syn, kterého celá léta neviděl, musí se Jimmy rozhodnout mezi zločineckou rodinou, kterou si vybral dobrovolně, a skutečnou rodinou, kterou kdysi dávno opustil. (Warner Bros. CZ)

FanKalEl

Vydarená, akčná krimi dráma, hlavne vďaka skvelému režisérovi. Okrem hereckého obsadenia film celkom baví aj kvôli super zápletke - medzi dvoma starými parťákmi sa udeje nezhoda kde ich role vlastnia Neeson a Ed Harris :D Dostal som to čo som aj chcel dostať. No až tak sa to nechytá na súperov z filmu Neľútostný súboj. Film sa udržiaval v skvelej kvalite pocelý čas ale ku koncu to len padlo na prostý priemerný akčňák. No ale i tak je to pecka ktorú by som odporučil. (79%) ()

Kingjiri

Liam Neeson v typický roli posledních let, která mu prostě sedí a mě ještě nestačila omrzet. Zajímavý je, že i když je v tomhle případě Neesonova postava v podstatě záporná, stejně mu bude určitě většina lidí fandit (jako já). Mrzí mě však, že se nedostalo víc prostoru pro Eda Harrise. Aspoň se mohlo přidat na scénách, kdy byli na plátně oba borci najednou, to byl totiž vždycky slušnej zážitek. I přes sympatický množství akčních scén je tempo vyprávění poněkud pomalejší, což mi ale tentokrát vůbec nevadilo. Dál musim pochválit povedenou drsnou atmosféru a hudbu. Zásadnější výtku mám k uplnýmu finále, který díky přestřelce působí jako taková "nastavovaná kaše". Bohatě by stačilo skončit scénou na nádraží, byť s nějakym decentnějšim dodatkem. Čekal jsem nudnější kriminálku / gangsterku, dostal jsem však slušnej thriller, za mě určitě spokojenost, čtyři slabší hvězdy za herecký obsazení a krvavější scény. ()

Torgal

Najlepšia neesonovka od prvého Taken. Hlavne v prvej tretine, keď sa predstavujú postavy a vzťahy medzi nimi, funguje film vynikajúco, čím viac sa ale kloní k akcii, tým väčšie výpadky logiky sa objavujú. Nakoniec je z toho "len" veľmi slušná žánrovka bez presahov, ale podaná veľmi pevnou režisérskou rukou. 7+/10 ()

DAPDO

Někdo by si řekl : zase Neeson, zase stejná úloha, to už nikoho nemůže bavit. Ale čím víc takových filmů Liam natočil, tím víc se mi dostávají pod kůži a ani nechci, aby s tím přestával. Film, který má spád, výborný akční scény okořeněný dobrou kamerou = 75%. ()

dakarin

Učebnicově čistá ukázka, že i když vezmeme všechny osvědčené motivy a hereckou elitu, může to v ne zcela správných rukách vyjít téměř nazmar :-( Hlavní slabinou filmu je režisér Collet-Serra. Nic osobního - podle mě bude mít ještě možnost natočit něco vzletného, ale když zůstane ve svých kolejích, nic extra se taky neděje ;-) Perfektní opis: 1/ typ unaveného profíka, kterého probudíme 2/ kontrast starý život zatížený nepravostí kontra nový život hledající lepší cesty 3/ dva staří přátelé v nové nečekané pozici 4/ mafián se všemi zdroji proti osamělému 5/ jedna hektická noc, co vše rozčísne. Isherwood tady trefně hovoří o filmovém řemesle a to je určitě výstižné pro jistou část tvorby - řemeslo je určitě základ, ale ne každému je dovoleno na něm něco vykouzlit ;-) ()

rukay

Hodně průměrná podívaná vystřižená jak z druhé verze scénáře pro některé z Bessonových Taken. Liam opět v roli ochranitelského otce, tentokrát s drobnými komplexy z vlastní ponuré minulosti, zase povážlivě zmenšuje populaci nějakých těch gangsterů - pro změnu New Yorských. Jako námět sice zajímavé, ale už trochu ohrané. Kromě toho obtížně uvěřitelné u herce, jemuž brzy potáhne na sedmdesát. Mladší účastníci zájezdu jsou všeobecně dost nevýrazní, a ani božský Ed nepředvádí bůhvíjaký výkon, nadto ve stupidně napsané roli gangstera s morálním kompasem Abrahama Lincolna, jež hrdě odmítá výpalné z balkánského fetu. Digitálem přiživené pěstní souboje jsou klasická rutina, typická pro žánr "Akční", a nechybí ani rádoby obligátní automobilová honička. Jako 114minut trvající oddychovka to určitě ujde, ale čekal bych od obsazených herců určitě víc, než jen chabý 3*** průměr. ()

emdvojka

Profesionálny zabijak, vrah ľudí s dobrým srdcom, aj keď z nevyberanými spôsobmi, tak to je Jimmy Conlon v podaní pána Neesona. Čo si budeme nahovárať, príbeh je ohraný, ako stará platňa, ale štylizácia podania je vskutku zaujímavo vybraná. Drsne povahy likvidátora "problémov" a jeho šéfa, usadeného staršieho gangstera, ktorého role ja ujal Ed Harris sa navzájom veľmi pôsobivo dopĺňajú v hneve a nepoznanej nenávisti voči sebe. Liam stále stíha akčné scény na jednotku a nestráca dych ani pri automobilových naháňačkách, ani pri nabíjaní zbraní rôzného kalibru. Všetko sa Vám to premietne rýchlo, surovo a zábavne, pretože po nutných konverzačkách prichádza akcia, ktorá sa končí až v posledných minútach. Páčil sa mi potupný charakter bývalého machra, ktorý však počas noci opäť ožíva a ukazuje, že aj staré kosti môžu byť stále pevné ako skala. Potešía tiež dva konce. V mylnej domnienke, že už je po všetkom nám film naporcuje ešte jednu dávku akcie na záver. ()

PedroPo

Od druhé poloviny jsem se poměrně často díval na hodinky, protože se to začalo trochu táhnout, trochu opakovat a trochu taky nudit. Jinak bych dal i 3 hvězdy, protože to není taková sračka jako Taken 2. Ale nějak nemohu víc, zas taková raketa to nebyla. ()

Franc1s

Jedno město, jedna noc, několik gangsterů, třoška policajtů a mezi nima jeden Liam Neeson. Dá se říci, že klasické akční drama s tímhle borcem, co se s tím nepáře. Chtěl jsem si zpravit chuť po Takenovi 3 a tak se taky stalo. Přestřelky a bitky neměli chybu, mezi nimi, pár proslovů, které ale vubec nevadili a navnazovali na další fight. Jednoduchý příběh, který poštačí. V kině jsem se bavil a zase rád kouknu na další filmek s ním. 7,5/10. To westernové finále nemělo chybu! ()

Black-star

Kvituji že Liam Neeson neběhá a raději se dopravuje autem. Jinak celkem slušný akčňak o pomstě, přatelství, vztazích v rodině, mafiánech, policii... Celkem slušivé role pro herce (Harris, Neeson...). Hodnotím lehkým nadprůměrem tedy 53% ;-) ()

netWoor

něco podobného už tady bylo mockrát, nicméně Liamovi alkoholismus sluší (jistě na posledního skauta Hallenbecka nemá nikdo a pochybuju, že někdy někdo mít bude). Filmík je fajnovej, nicméně i přes mnoho akčních scén, kterým není přiliš co vytknout mi to přijde takové ... obyčejné ... předvídatelné ... hodně dobrá trojka ... ()

West

Slušný akčňák s moderním vizuálem, a samo sebou skvělými herci (Neeson x Harris). Začátek se vleče, ale po 20minutě se rozběhne dynamicky nabitý závod. Mělo to i slabší místa, jako občasný rychlý střih a utahanější konec, ale herecké výkony byly přece jen velice dobré a tak jako celek je to lehce nadprůměrné. PS: Ještě jsem neviděl uškrtit někoho útěrkou na ruce :D - 65% ()

s1r1us

Zatím naprosto ničím nezaujalo. Těšil jsem se na Neesona v akčním thrilleru, ale po 15minutách jsem to znuděně stopl. Uvidíme, ještě tomu dám někdy šanci, zatím nehodnotím. ()

Predátor má nového nepřítele

Predátor má nového nepřítele

13.10.2016

John Wick 2 má záporáka

John Wick 2 má záporáka

27.10.2015

Postavit se Johnu Wickovi není legrace. Zabiják s tváří Keanu Reevese (Matrix) se chlubí přezdívkou Baba Jaga a je o něm známo, že dokáže splnit i nesplnitelnou misi. Kdo se mu pokusí narušit… (více)

Neeson a drogová ponorka

Neeson a drogová ponorka