Pod kupolí

Mysteriózní / Drama / Sci-Fi / Horor
USA, (2013–2015), 27 h 57 min (Minutáž: 43 min)

Tvůrci:

Brian K. Vaughan

Předloha:

Stephen King (kniha)

Mike Vogel, Rachelle Lefevre, Alexander Koch, Dean Norris, Mackenzie Lintz, Colin Ford, Eddie Cahill, Nicholas Strong, Aisha Hinds, Natalie Martinez (více)

Série(3) / Epizody(39)

Na americké městečko Chester's Mill se jednoho dne snese obří průhledná, ale zvukotěsná a nezničitelná kupole, která městečko odřízne od ostatního světa. Místní obyvatelé tak jsou odkázáni pouze sami na sebe a pomoc okolního světa nelze očekávat. Odkud se kupole vzala a proč tu je? Stojí za tím síly z vesmíru nebo jde o tajnou akci armády? (TV Nova)

mArtinko5MB

Výborné momenty (chudák kravička), seriál sa zatiaľ pomaličky štartuje, ale už prvá časť bola veľmi kvalitná a napätá. Dúfam, že to nie je po prvej časti všetko. 1. časť: 80% / V tretej časti seriál mierne stagnuje a je to trošku nudné, nič sa poriadne nedeje, avšak dúfam, že sa to v ďalšej časti zmení // Zmenilo a udržalo až do konca série, ktorý bol pomerne napínavý a neočakávaný. Druhá séria sa nesie v rovnakom duchu hneď po prvej časti, všetci dúfajme, že sa to nezmení :) // A ono sa to mení, bohužiaľ k horšiemu, časť od časti to začína byť nudnejšie ... Začínam mať pochybnosti, či vydržím do konca série :-/ // Už už to vyzeralo, že sa seriál vzchopil. Bohužiaľ to po 2 častiach opäť zašlo na staré koľaje. Postavy sa zase správajú sprosto, dej je klisoidný. Koniec ! 1. séria: 70%, 2. séria: 60% ()

MiTrAnDiR

Pilot bol rozhodne zaujimavy.A Simpsonovci zarucene museli parodovat kingovu predlohu.A neviem co sa na tej krave vsetci smeju...bolo to efektivne asi najlepsia cast dielu.Postavy klasika...nejaky tajomny clovek,policajt,predavacka a par pubertiakov ktorí pojdu radsej tancovat na konci sveta nez by sa mali k situacii zodpovedne postavit.Po pilote 80% a pojde to nizsie...nakolko necakam,ze by ma to dalej bavilo ()

segovesus

Slabé herecké výkony. Někdy až totálně blbé. Jediné, co mě drží u seriálu, je zjištění zápletky. (po 7 dílech) ()

Charlinka

Myslím, že zatím je těžko cokoliv soudit. Začalo to dobře ale u takovýchto seriálů je často problém pozdější vývoj. ()

Sakulnikov

Po první sérii snižuju na 3*. Děj plyne, není to špatné, ale je tam na mě moc blbostí - od zvláštního chování obyvatel po spoustu záhad, které tipuju nikdy nedojdou vysvětlení. Atmosféra prvního dílu byla skvělá, ale v průběhu se opakovala jen výjimečně. ()

jefimyc

to bolo utrpenie!!!...o nic by ste neprisli ak by ste videli pilot, epizodu uprostred a zaverecny diel...u mna jedna ruzova hviezda padajuca nadol ()

Luckyboy

Knížku jsem nečetl, čili jsem nevěděl, co od toho mám čekat. Seriál mne nenudil, ale taky nijak výrazně po první sérii nenadchl. Děj se rozjíždí dost pozvolna, a řada lidí (ne vnitřně, ale spíš tím, že se o nich moc neví) mění "strany". Po cliffhangeru na konci se na druhou sérii asi podívám. Zatím však beru seriál spíš vlažně. Chování některých postav totiž nedává moc smysl, a hlavně neschopnost všech ostatních odhalit Velkýho Jimma a to, co mu neustále prochází je minimálně na vysoko zvednuté obočí. Chápu, že aby se bylo na co koukat to je nutné, ale to neznamená, že se mi to musí líbit. Navíc mi připadá, že vejce používali scénáristi jako velké ulehčení při konstrukci děje (ale jak neznám předlohu, těžko říct, jestli to je od nich nebo autra). ()

Beni1

Seriál se nedrží knihy, ani zdaleka. Ale to by se dalo skousnout. V tom bych neviděl zas takový problém. První tři díly mě chytily, ale postupně do zapadalo do průměrné šedi, která zůstala až do konce první série. Možná jsem byl ovlivněn knihou, i když jsem se držel být objektivní, ale víc než tři hvězdy prozatím NE! ()

CrazymanM

Po první sérii jsem dosti spokojen a zvědav,co bude dál!Samozřejmě mě nějaké věci štvou,ale celkově je seriál více než dobrý,Big Jim je slušnej hajzl,Junior o moc nezaostává,snad to Barbie ustojí(o čemž nepochybuji!).Ke knize se jistě někdy také dostanu,ale jak jsem si tady přečetl,tak asi bude dosti jiná než seriál,což mi nijak nevadí!Druhá série už poněkud slabší,tudíž snižuji hodnocení na 3.Doufám,že po 3.řadě nesnížím na 2!?!Tak bohužel,třetí řada už stála vcelku za hovno,dodíval jsem se jenom proto,abych věděl,jak to dopadne,jinak hrůza,zaplať pánbůh,že už to skončilo. ()

Lex Luthor

Under the dome je podle mě po Dallas 63 druhá nejlepší kniha, kterou King napsal. Měl jsem ze začátku trochu problém s tím, že se seriál úplně striktně nedrží předlohy, ale pracuje spíš s hlavní myšlenkou, ale po čase jsem si na to zvyknul a možná je to tak i lepší. Tím narážím na to, že několik mých oblíbených charakterů je v knize a seriálu na opačné straně bariéry, čímž se prakticky od základu mění příběh. Na druhou stranu mě to udržuje v napětí a čekání na to, to bude dál. Co se mimořádně povedlo je casting, plno zajímavých neznámých herců. Někdy seriál vypadá až moc lacině, ale jelikož dokáže vtáhnout do děje, tak to zase až tak nevadí. Padají růžové hvězdy a dělají čáry. pozn. Hodnoceno po první sérii. ()

Jorge4005

Musím říct že Under the Dome je úžasný letní seriál.Největší kvalitu seriálu dává Dean Norris.I když se v seriálu najdou nějaké ty chyby a často nepochopené chování postav.Start 2.série není tak dobrý jako Pilot začíná tam být spousta otázek kvůli čemuž mi Under the Dome připomíná Ztraceni.První série byla hlavně o přežití zatím ale druhá série je spíše Sci-fi žánr.Efekty jsou hrozné.A příběh je ve 2.sérii strašný.Proto se přestanu dívat.Dávám zatím 3 hvězd.Hodnocení : 1.série - 90%, 2.série 75% ()

TinoArts

Asi najdrahšia reklama na Microsoft, akú som kedy videl... Knihu som nečítal, ale vraj je podarená. Nečudujem sa, King je v istom zmysle génius. Seriál sa ale knihy údajne nedrží skoro vôbec, a s kupolou a menami postáv to vraj nemá skoro nič spoločné. Seriál mal obrovský potenciál, nápad, zápletku, ale čím ďalej to ide čoraz rýchlejšie z kopca. Nudné dialógy, absolútne žiadny posun v deji a ten problém, ktorý mali LOST-i, má Under the Dome tiež, ale desaťnásobne väčší. Ide síce o mystery, ale 1 vyriešená záhada vyvolá 5 ďalších. Seriál tak pôsobí absolútne neprehľadne, každý cliffhanger na konci epizódy je umelý a nezaujímavý, a aj keď stále seriál má nejaké kvality, z veľkej časti ho pozerám iba preto, že som "už došiel tak ďaleko". Dúfam, že to nebude mať viac ako 3-4 série. 1. séria: 75% | 2. séria: 65% ()

nikus120

Shit!! teraz pol roka čakať na 3 sériu... Seriál sa konečne odlišuje od iných. Zaujímavé zápletky sa striedajú s nudnými hereckým prevedením niektorých hercov. Ale napriek tomu zatiaľ hodnotím len kladne. Má v sebe určitú "šialenosť" čo dokáže niekdy pekne vytočiť ale je proste skvelý. Dúfam, že nasledujúca séria dá viac otázok ohľadom kupoly a Barbieho. ()

maniacxl

Po dvou sériích asi takhle:Ještě na začátek podotknu,že knihu jsem nečetl.Hodně jsem se na to těšil,tudíš jsem od toho taky hodně čekal,už jen kvůli tomu,že nad tím držel ochraný očko pan Spielberg.První série začala výborně.Super zápletka,semtam dobrej efekt,takže mě to udrželo se v klidu se podívat na všech 13 dílů.Neříkám,že všechno bylo ok,logika místy uhýbala a scénář taky chtělo líp dopilovat.Ale jo,dobrý,proč ne,je to sci-fi,takže uzdu fantazie a lehkým drogám jsem trochu upustil a shodl se na 60%.No jo,ale na řadu přišla série druhá,a tady skončila veškerá legrace a optimismus z první série.Začal spletenec naprostých scénaristických a dějových hovadin(šlo by to říct i o moc sprostěji),trapných,nudných a zcela zbytečných dialogů už tak příšerných herců.Stala se z toho telenovela z produkce Prima-love!Zdravej sci-fi rozum šel úplně do prdele,hlavně že Tonda miluje Evu a Mirek Janu a Karel touží po Jindrovi.A že jsme kurva v sci-fi seriálu??Nasrat!!Tak zklamanej a podrážděnej jsem nebyl snad 10 let.A to bude tohle absurdní divadýlko pokračovat další sérií.Lituji všechny zdravé lidi,co se na to budou dívat.Já určitě už nikdy více!!!!Druhá série jasnej odpad.Celkem tomu sice dám 30%,ale nejraději bych zůstal u odpadu. ()

srolyma

1. série - Už dlouho čekám, až konečně někdo, kdo se nejmenuje Darabont, dokáže solidně natočit Kinga. Bohužel, budu muset čekat dál, protože tohle se opět nepovedlo. Ne, že by to bylo úplně blbý. Jen skoro úplně. Znalost knižní předlohy je v tomto případě jen zdrojem frustrace a rozčilování, protože rozdílů je tam mnoho a nepřišel jsem na jeden jediný, který by byl ku prospěchu věci. Takže se přímo nabízí otázka – Proč? Proč je z klaďase z knihy v seriálu najednou vymahač dluhů a vrah? Proč postava, která v knize hned na začátku umírá, tady vesele pobíhá celou sérií? Proč ta spousta zbytečných, veskrze trapných nových postav? Proč točíte Kinga, když na to nemáte? A hlavně – proč rovnou dvě série? Takhle musím to martyrium absolvovat znovu. Ale třeba se to zlepší... 2.série - Tak ne. Čím dál horší. Víc nesmyslů, víc slepých uliček, které nakonec nikam nevedou, víc nových postav a už úplný odklon od knižní předlohy. Druhou řadu jsem přetrpěl, abych se aspoň dověděl, jak si tvůrci poradí s koncem. Pokud to někdo máte v úmyslu udělat stejně, tak vám ušetřím spoustu času. Žádný konec se nekoná. Údajně je v plánu další řada… ()

hwnd

Zajímavý seriál lehce nevyrovnané kvality. Hororové pocity z toho moc nemám. Snad, kdyby Lupo byla fakt Lupo, tak by to bylo super... ()

nemer

Částečně sledovatelné jako oddechová a braková záležitost. Zejména druhá polovina druhé série je až nechutně překombinovaná, dementní včetně hereckých výkonů a přitažená za vlasy. Černobíle vykreslené a reálně neexistující postavy už jdou v druhé řadě řádně na nervy a u sledování mě udržel pouze Big Jim, paradoxně nejméně iritující postava (spoiler - debilita Julia + Barbie nakonec vygradovala natolik, že jsem doufala ve splnění Jimových hrozeb a v to, ze takové trapné dementy přírodní výběr nezachová při životě, bohužel se tak nestalo - konec spoileru) Ale seriál je pořád menší brak než knižní verze, tu považuji za naprostou ztrátu času. Co také čekat, když se jeden z hlavních mužských hrdinů jmenuje Barbie. Hvězda navíc za Skeeter Davis a tuším pátý díl s MOAB. Závěrečné díly druhé série jsou čistokrevný odpad. ()

ESNYR

Knihu neznám a tak jsem k seriálu přistupoval jako k obyčejnému seriálu. Popravdě musím říci že mě to docela chytlo, ale bohužel se asi od 7 dílu dostavila nuda a nezájem. Přesto jsem sledoval až do konce druhé řady. Ne že bych vyloženě trpěl ale nudný a nezáživný děj mi hodně kazil zážitek z odhalování toho tajemství které se zřejmně nikdy nedozvím, protože začátek 3 série mně dokonale odradil od sledování. Vůbec nechápu celý děj, chování postav, myšlenkové pochody scénáristů a už vůbec nemám tušení o co v tom babrajzu jde. Postavy přichází a odchází tak rychle, že si ani nestačíte všimnout že tam byly, lidi umírají a opět ožívají, cestuje se nějakým portálem - nemám tušení jak a proč - a celé to vůbec nedává žádný smysl. Nic se nevysvětluje a vzhledem k tomu že je to seriál, tak mám obavy že se to ani nikdy nevysvětlí, protože to utnou kvůli nízké sledovanosti. Trochu mi to cukalo rukou, ale dám 1 hvězdu za snahu. Nadále sledovat nehodlám. ()

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy