• CrazymanM

Děsná kravina,přemýšlím,jestli jsem se aspoň jedinkrát pousmál(o nějakém smíchu nemůže být ani řeč!)!!!Asi už na parodie jaksi nemám náladu,naposledy jsem se opravdu bavil u prvních dvou Scary Movie.Většinu filmů zde parodovaných znám,ale prostě mě to nebralo,přemýšlel jsem i o odpadu,ale do rána jsem vychladl!!!(30.6.2013)

Parodii pokládám za jeden z vůbec nejtěžších žánrů, protože vyvarovat se překročení hranice trapnosti při zesměšňování čehokoli může být pro mnoho tvůrců nesplnitelným úkolem. Spanish movie se tento můj hlavní požadavek na parodii splnit podařilo. Vtipy sice nejsou příliš geniální, ale přesto pro mne jde o slušnou zábavu, která plyne ze znalosti parodovaných filmů - od Hlasu moře, přes Sirotčinec a REC až po Faunův Labyrint.(5.7.2010)

• Immortal17

Co k tomu dodat? Taková blbůstka, které se zasměje snad úplně každý, ať už je to stupidní jak chce. Scary Movie však je a zůstává nějzábavnějším. Při některých scénách jsem se smála až jsem slzela smíchy, třeba při elektrických šocích při obživování nebo při hořící víle. XD Není to úplně nejhorší, ale mezi nejlepší filmy bych ho každopádně nezařadila. Hodnotila jsem pouze ve srovnání s jinými parodiemi.(3.8.2011)

Se Scary movie s eto dá srovnat těžko, ale velmi milé překvapení pro mě! Španělská parodie na spoustu komerčně úspěšných filmů. Skvělí, i když neznámí, herci. Spousta ztřeštěného a někdy až krajního humoru. Jediná scéna s Leslie Nielsenem, která ale ohromně pobaví. Výborná práce! S relativně skromným rozpočtem udělal Cladera kvalitní zábavu.(30.1.2013)

• Frajer42

Na Španěly docela dobré. Je to vážně trošku jiný styl humoru než všechny ty americké parodie, na které je člověk více zvyklý. Na dvě hlavní ženy se ke všemu pěkně koukalo. Do týdne na film zřejmě zapomenu, ale je to taková pohodová komedie, u které se člověk párkrát pousměje. Rád jsem si připomněl španělské filmy, které jsem měl to štěstí dříve vidět. Horory jsem znal snad všechny. Ze zástupců ostatních žánrů jsem neznal naprosto nic. Který blázen by koukal na španělské filmy, že? Žádný zázrak nelze od snímku očekávat, ale když na něj kouknete, tak vás pravděpodobně neurazí.(7.8.2014)

• - Natáčení probíhalo v okolí města Barceloně, a to od 23. 2. 2009 po dobu 9 týdnů. (Ficik)

• - Film paroduje také španělský horor Sirotčinec (2007), jehož režisér Juan Antonio Bayona si zahrál postavu Alfreda, podobně jako Belén Rueda roli Laury. Dále lze rozpoznat scény parodující snímky Faunův labyrint (2006) či Ti druzí (2001). (t.mon)

• - Leslie Nielsen natočil své scény během dvou dnů. (rafix)