Reklama

Reklama

Bláznivá parodie si bere na mušku filmové hity španělské produkce z posledních let. Faunův labyrint, Ti druzí, Sirotčinec, Volver, Hlas moře a mnoho dalších se ukáže v netradičním pojetí, plném těch nejšílenějších gagů, zápletek a potřeštěných situací! (oficiální text distributora)

Recenze (70)

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Parodii pokládám za jeden z vůbec nejtěžších žánrů, protože vyvarovat se překročení hranice trapnosti při zesměšňování čehokoli může být pro mnoho tvůrců nesplnitelným úkolem. Spanish movie se tento můj hlavní požadavek na parodii splnit podařilo. Vtipy sice nejsou příliš geniální, ale přesto pro mne jde o slušnou zábavu, která plyne ze znalosti parodovaných filmů - od Hlasu moře, přes Sirotčinec a REC až po Faunův Labyrint. ()

Rockerman 

všechny recenze uživatele

Parodii miluji, ale uznávám, že je to velmi těžká disciplína, protože se neustále pohybuje na hranici trapnosti. Bohužel tohle se moc nepovedlo. Těch dobrý vtípků tu není moc, ale zase to tak moc neuráží. Nejlepší fór je myslím ten, jak jedou do "Los Almodóvaros" a potkávají tu skoro jen samé homosexuály, zjevná to narážka na sexuální orientaci slavného režiséra. Jinak ale nic moc a tak hodnocení vychází z těchto mých pocitů. ()

Reklama

Shredder odpad!

všechny recenze uživatele

Toto ze bola parodia?? Ja som myslel ze pri parodii sa mam smiat a nie unudit na smrt. Pocas celeho snimku som sa ani raz nezasmial. Spanieli sa pokusili natocit film typu Scary Movie, ale vysledok je este niekolkonasobne horsi ako najstrasnejsi vyplod americanov - Disaster Movie. Videl som originaly viacerych parodovanych diel a to ma este utvrdzuje v nekvalite humoru. Napriklad scena, ktora paroduje Sirotcinec ked medium vojde do miestnosti a vystrasene zacne kricat pretoze je tam diskoteka je vrchol trapnosti. Jedine co ma potesilo, bolo cameo Leslieho Nielsena, avsak scenar je tak hrozny, ze aj napriek jeho komedialnemu talentu ma scenka nechala chladnym. ()

hous.enka 

všechny recenze uživatele

Oproti americkym parodiim se filmu Spanish movie dari udrzet jakousi dejovou linku. Nejde tedy jen o snahu o (nekdy radoby) vtipnost. Ocenuju zejmena snahu evropskych tvurcu o podobny zanr, ktery se v Evrope zatim moc nevyskytuje. Co mi chybi, je evropsky humor. Myslim, ze se tvurci prilis snazili zalibit americkym divakum. Skoda, film mel dost dobry potencial. ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

Jeden z mála parodických "movies", který má právo na život. Sudičky mu nad kolébkou přiřkly španělský původ a to je dobrá genetická dispozice. Řemeslně je opravdu o třídu lepší než kterýkoli z jeho starších amerických sourozenců. S humorem už je to sporné. Připadá mi, že Španělé použili "movie" trend k tomu, aby pod pláštíkem parodie připomněli světu, jaké dobré filmy mu v posledních letech dali a jak jsou na ně pyšní. Spanish movie je až na pár scén neparoduje v tom smyslu, že by poukazoval na to, jak jsou hloupé nebo špatně natočené (ani jedno z toho koneckonců nejsou). Spíš využívá dějové podobnosti několika hororů k nečekaným střetům jedněch postav s jinými. Co kdyby zvídavá holčička z Faunova labyrintu nenásledovala víly, ale jednu z nich zavřela do domečku pro panenky a ponižovala krutými hrami, jako Šmoulu, kterého ulovila dřív? Co kdyby tato holčička byla shodou okolností zlobivou ratolestí panovačné matky z Těch druhých a sestrou ztraceného kluka ze Sirotčince? Co kdyby za jeho zmizení byla zodpovědná nedbalá chůva, která má současně vazby na postavy z Volvera a Hlasu moře? Spojení různých vzájemně nesouvisejících filmů tady jakžtakž drží pohromadě, i když ne stejnoměrně v celém filmu. Co mi ale doopravdy chybí, je něco jako specificky španělský humor. Flatulentní vtípky včetně povinné přítomnosti Leslieho Nielsena můžeme vidět v libovolné americké pseudoparodii a tahle evropská odpověď měla na víc. 40% ()

Galerie (30)

Zajímavosti (4)

  • Film paroduje také španělský horor Sirotčinec (2007), jehož režisér Juan Antonio Bayona si zahrál postavu Alfreda, podobně jako Belén Rueda roli Laury. Dále lze rozpoznat scény parodující snímky Faunův labyrint (2006) či Ti druzí (2001). (t.mon)
  • Natáčení probíhalo v okolí města Barceloně, a to od 23. 2. 2009 po dobu 9 týdnů. (Ficik)

Reklama

Reklama