• Immortal17

Co k tomu dodat? Taková blbůstka, které se zasměje snad úplně každý, ať už je to stupidní jak chce. Scary Movie však je a zůstává nějzábavnějším. Při některých scénách jsem se smála až jsem slzela smíchy, třeba při elektrických šocích při obživování nebo při hořící víle. XD Není to úplně nejhorší, ale mezi nejlepší filmy bych ho každopádně nezařadila. Hodnotila jsem pouze ve srovnání s jinými parodiemi.(3.8.2011)

• Morholt

Ne. Poslední dobrou parodií byly Žhavé výstřely a od tý doby nic ani na jedné straně oceánu. Pravda, Spanish Movie je oproti záplavě amerických fekálností svěžím větrem, ale pořád balancuje na hraně trapnosti a spousta gagů je vyloženě nepovedených. O sexuálních narážkách, na které už jsem alergický, ani nemluvě. Španělé alespoň mohou nabídnout výborné herecké obsazení, ale to stačí sotva na 30%.(19.8.2013)

• CrazymanM

Děsná kravina,přemýšlím,jestli jsem se aspoň jedinkrát pousmál(o nějakém smíchu nemůže být ani řeč!)!!!Asi už na parodie jaksi nemám náladu,naposledy jsem se opravdu bavil u prvních dvou Scary Movie.Většinu filmů zde parodovaných znám,ale prostě mě to nebralo,přemýšlel jsem i o odpadu,ale do rána jsem vychladl!!!(30.6.2013)

Oproti americkym parodiim se filmu Spanish movie dari udrzet jakousi dejovou linku. Nejde tedy jen o snahu o (nekdy radoby) vtipnost. Ocenuju zejmena snahu evropskych tvurcu o podobny zanr, ktery se v Evrope zatim moc nevyskytuje. Co mi chybi, je evropsky humor. Myslim, ze se tvurci prilis snazili zalibit americkym divakum. Skoda, film mel dost dobry potencial.(10.8.2011)

Je samozřejmě naprostá povinnost vidět všechny thrillerové/horrorové španělské klasiky, jinak se člověk absolutně nechytá. Nicméně si myslím, že by Španělé měli zůstat u vážnějších témat, protože ty jim jdou na jedničku. Tahle parodie byla dělaná vyloženě na sílu s cílem narvat to nejvíc fórů na jedno místo. Ale občas to byla fakt sranda. 60%(26.4.2017)

• - Natáčení probíhalo v okolí města Barceloně, a to od 23. 2. 2009 po dobu 9 týdnů. (Ficik)

• - Film paroduje také španělský horor Sirotčinec (2007), jehož režisér Juan Antonio Bayona si zahrál postavu Alfreda, podobně jako Belén Rueda roli Laury. Dále lze rozpoznat scény parodující snímky Faunův labyrint (2006) či Ti druzí (2001). (t.mon)

• - Leslie Nielsen natočil své scény během dvou dnů. (rafix)