Reklama

Reklama

Bláznivá parodie si bere na mušku filmové hity španělské produkce z posledních let. Faunův labyrint, Ti druzí, Sirotčinec, Volver, Hlas moře a mnoho dalších se ukáže v netradičním pojetí, plném těch nejšílenějších gagů, zápletek a potřeštěných situací! (oficiální text distributora)

Recenze (70)

juta 

všechny recenze uživatele

Tak u tohodle jsem se hodně nasmál, až jsem se divil. Hlavně ten začátek a konec. Prostředek trochu plní čas, ale i tam se najde několik skvělých scén. Viděl jsem jen Fauna a Sirotčinec, takže jsem nepochopil úplně všechno, ale právě Sirotčinec tam měl hlavní roli, tak jsem to docela chápal a nakonec mě překvapil, když se tam objevil Leslie Nielsen a Belén Rueda, která hrála v Sirotčinci. Rozhodně se tohle povedlo a zpříjemnilo mi víkend. ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Je to taká Španielska verzia Scary movie ktorá paroduje filmy Tí druhí, Sirotinec, Faunov labyrint a tak ďalej. Ako fanúšika hororov ma dokážu pobaviť aj kravinky tohto druhu. Človek sa pri tom dobre odreaguje. Je to ozaj dosť dobrý film, ktorý dokáže konkurovať sérií Scary Movie, dokonca sa odvážim napísať, že v mnohých veciach tú sériu aj predčil. Dokonca sa vo filme mihol aj Leslie Nielsen. Veľa som od tohto filmu neočakával, avšak veľmi ma prekvapil a rozosmial. Od začiatku si drží vlastný dej, ponúka veľmi veľa podarených vtipov. Prekvapilo ma ako aj herecké obsadenie, tak aj hudba vo filme. ()

Reklama

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Parodii pokládám za jeden z vůbec nejtěžších žánrů, protože vyvarovat se překročení hranice trapnosti při zesměšňování čehokoli může být pro mnoho tvůrců nesplnitelným úkolem. Spanish movie se tento můj hlavní požadavek na parodii splnit podařilo. Vtipy sice nejsou příliš geniální, ale přesto pro mne jde o slušnou zábavu, která plyne ze znalosti parodovaných filmů - od Hlasu moře, přes Sirotčinec a REC až po Faunův Labyrint. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Ne ze bych nejak nutne potreboval videt dalsi novodobou sracka parodii tentokrat na spanelskou produkci, spis sem byl zvedavej na Leslieho. Ten uz je znacne seslej a ma tu pidi rolicku doktora, ale jeste dokaze pobavit. Jinak film si drzi jakz takz nejakou pribehovou linii, i kdyz do toho tvurci sekaj paty pres devaty, jak se jim to zrovna hodi, takze neni problem narazit na Smoulu nebo hudbu ze Supermana, ale ve vysledku to nijak vyrazne nenasere, trochu taky z toho duvodu, ze spanelsky herci nejsou provareny jak typicky vymleta americka sestava podobnejch parodii. Sice je to spis trapas, ale par filmu se povedlo sparodovat docela slusne a tech 80 minut nuda moc nehrozi, takze to slabsi 3* da. ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

Jeden z mála parodických "movies", který má právo na život. Sudičky mu nad kolébkou přiřkly španělský původ a to je dobrá genetická dispozice. Řemeslně je opravdu o třídu lepší než kterýkoli z jeho starších amerických sourozenců. S humorem už je to sporné. Připadá mi, že Španělé použili "movie" trend k tomu, aby pod pláštíkem parodie připomněli světu, jaké dobré filmy mu v posledních letech dali a jak jsou na ně pyšní. Spanish movie je až na pár scén neparoduje v tom smyslu, že by poukazoval na to, jak jsou hloupé nebo špatně natočené (ani jedno z toho koneckonců nejsou). Spíš využívá dějové podobnosti několika hororů k nečekaným střetům jedněch postav s jinými. Co kdyby zvídavá holčička z Faunova labyrintu nenásledovala víly, ale jednu z nich zavřela do domečku pro panenky a ponižovala krutými hrami, jako Šmoulu, kterého ulovila dřív? Co kdyby tato holčička byla shodou okolností zlobivou ratolestí panovačné matky z Těch druhých a sestrou ztraceného kluka ze Sirotčince? Co kdyby za jeho zmizení byla zodpovědná nedbalá chůva, která má současně vazby na postavy z Volvera a Hlasu moře? Spojení různých vzájemně nesouvisejících filmů tady jakžtakž drží pohromadě, i když ne stejnoměrně v celém filmu. Co mi ale doopravdy chybí, je něco jako specificky španělský humor. Flatulentní vtípky včetně povinné přítomnosti Leslieho Nielsena můžeme vidět v libovolné americké pseudoparodii a tahle evropská odpověď měla na víc. 40% ()

Galerie (30)

Zajímavosti (4)

  • Natáčení probíhalo v okolí města Barceloně, a to od 23. 2. 2009 po dobu 9 týdnů. (Ficik)
  • Film paroduje také španělský horor Sirotčinec (2007), jehož režisér Juan Antonio Bayona si zahrál postavu Alfreda, podobně jako Belén Rueda roli Laury. Dále lze rozpoznat scény parodující snímky Faunův labyrint (2006) či Ti druzí (2001). (t.mon)

Reklama

Reklama