Je samozřejmě naprostá povinnost vidět všechny thrillerové/horrorové španělské klasiky, jinak se člověk absolutně nechytá. Nicméně si myslím, že by Španělé měli zůstat u vážnějších témat, protože ty jim jdou na jedničku. Tahle parodie byla dělaná vyloženě na sílu s cílem narvat to nejvíc fórů na jedno místo. Ale občas to byla fakt sranda. 60%(26.4.2017)

• dr.horrible

Pochybujem že niekto z cieľovej skupiny videl filmy tu parodované,ale to je asi detail.Horšie je že je to trápne.A keď už im náhodou aj nejaký vtip výjde,silia to,až do kým nezačne byť trápny tiež. Cameá nič moc (Plaza s Balagueróm sú na place asi tak minútu,Amenábar pár sekúnd) a celkovo je to dosť slabé.Miestami sranda,keď sa zhúlite(18.9.2012)

• Frajer42

Na Španěly docela dobré. Je to vážně trošku jiný styl humoru než všechny ty americké parodie, na které je člověk více zvyklý. Na dvě hlavní ženy se ke všemu pěkně koukalo. Do týdne na film zřejmě zapomenu, ale je to taková pohodová komedie, u které se člověk párkrát pousměje. Rád jsem si připomněl španělské filmy, které jsem měl to štěstí dříve vidět. Horory jsem znal snad všechny. Ze zástupců ostatních žánrů jsem neznal naprosto nic. Který blázen by koukal na španělské filmy, že? Žádný zázrak nelze od snímku očekávat, ale když na něj kouknete, tak vás pravděpodobně neurazí.(7.8.2014)

Tak u tohodle jsem se hodně nasmál, až jsem se divil. Hlavně ten začátek a konec. Prostředek trochu plní čas, ale i tam se najde několik skvělých scén. Viděl jsem jen Fauna a Sirotčinec, takže jsem nepochopil úplně všechno, ale právě Sirotčinec tam měl hlavní roli, tak jsem to docela chápal a nakonec mě překvapil, když se tam objevil Leslie Nielsen a Belén Rueda, která hrála v Sirotčinci. Rozhodně se tohle povedlo a zpříjemnilo mi víkend.(11.2.2012)

• Havaj8

Že já sem na něco takovýho vůbec koukal. Parodie na španělský filmy ne tak úplně vydařená. Jo, celý se to pohybovalo ve stylu Sirotčince + pár dalších, ale abych řek pravdu, tak sem se upřímně zasmál u jediný scény (pantomima), to mě opravdu pobavilo. Ale na americký parodie typu Scary Movie to zdaleka nemá...(19.3.2013)

• - Leslie Nielsen natočil své scény během dvou dnů. (rafix)

• - Film paroduje také španělský horor Sirotčinec (2007), jehož režisér Juan Antonio Bayona si zahrál postavu Alfreda, podobně jako Belén Rueda roli Laury. Dále lze rozpoznat scény parodující snímky Faunův labyrint (2006) či Ti druzí (2001). (t.mon)

• - Natáčení probíhalo v okolí města Barceloně, a to od 23. 2. 2009 po dobu 9 týdnů. (Ficik)