Je samozřejmě naprostá povinnost vidět všechny thrillerové/horrorové španělské klasiky, jinak se člověk absolutně nechytá. Nicméně si myslím, že by Španělé měli zůstat u vážnějších témat, protože ty jim jdou na jedničku. Tahle parodie byla dělaná vyloženě na sílu s cílem narvat to nejvíc fórů na jedno místo. Ale občas to byla fakt sranda. 60%(26.4.2017)

• dubinak

Tomuto filmu jsem nedávala žádnou naději, přesto jsem ho zhlédla. Zas taková pohroma to nebyla. Nebyla jsem moc ráda za to, že si tvůrci vzpomněli zrovna na španělské horory, které pokládám za jedny z nejlepších a nevím proč by se na ně měli dělat béčkové parodie. Bylo to natočené aspoň s menším citem a úplně si svůj jížní stát nepohoršili.(29.9.2011)

• CrazymanM

Děsná kravina,přemýšlím,jestli jsem se aspoň jedinkrát pousmál(o nějakém smíchu nemůže být ani řeč!)!!!Asi už na parodie jaksi nemám náladu,naposledy jsem se opravdu bavil u prvních dvou Scary Movie.Většinu filmů zde parodovaných znám,ale prostě mě to nebralo,přemýšlel jsem i o odpadu,ale do rána jsem vychladl!!!(30.6.2013)

Pečovatelka Ramira přichází do svého nového zaměstnání - rodiny, kde by se měla starat o dvě malé děti a jejich nemohoucího strýce. Hned první den ale vše pokazí, když pustí světloplachého chlapce na sluníčko, které jej spálí. Jenže tím vše nekončí, ale teprve začíná - Ramira zbytky těla ukryje v domě, a před matkou předstírá, že se nic nestalo... Parodie mám hodně rád, a jsem ochoten překousnout kdejakou nechutnost, kterou na nás tvůrci vytáhnou. Ani ve Spanish Movie se pár fekálnostem nevyhnuli, ale bohatě to vyvážil itinerář parodovaných filmů, který obsahuje to nejlepší ze španělské kinematografie posledních let (Ti druzí, Sirotčinec, Faunův labyrint, Rec, Hlas moře a další). Navíc se mi hrozně moc líbila práce s hudbou - například - zazvoní podivná stařena u dveří, začne hrát dramatická hudba ... a stařena vytáhne mobil s "dramatickým" zvoněním. Celkově jsem teda spokojený..(10.8.2011)

• Frajer42

Na Španěly docela dobré. Je to vážně trošku jiný styl humoru než všechny ty americké parodie, na které je člověk více zvyklý. Na dvě hlavní ženy se ke všemu pěkně koukalo. Do týdne na film zřejmě zapomenu, ale je to taková pohodová komedie, u které se člověk párkrát pousměje. Rád jsem si připomněl španělské filmy, které jsem měl to štěstí dříve vidět. Horory jsem znal snad všechny. Ze zástupců ostatních žánrů jsem neznal naprosto nic. Který blázen by koukal na španělské filmy, že? Žádný zázrak nelze od snímku očekávat, ale když na něj kouknete, tak vás pravděpodobně neurazí.(7.8.2014)

• - Natáčení probíhalo v okolí města Barceloně, a to od 23. 2. 2009 po dobu 9 týdnů. (Ficik)

• - Film paroduje také španělský horor Sirotčinec (2007), jehož režisér Juan Antonio Bayona si zahrál postavu Alfreda, podobně jako Belén Rueda roli Laury. Dále lze rozpoznat scény parodující snímky Faunův labyrint (2006) či Ti druzí (2001). (t.mon)

• - Leslie Nielsen natočil své scény během dvou dnů. (rafix)