Šťastný Nový rok

• USA New Year's Eve (více)

O silvestrovské noci se do ulic chystají tisíce Newyorčanů, aby na Times Square přivítali společně Nový rok. Zdejší viceprezidentka Times Square Alliance Claire Morganová má jediné přání, aby tato oslava proběhla bez komplikací. V porodnici mezitím čekají dva manželské páry na narození svých potomků a pevně doufají, že právě jejich dítě se stane prvním newyorským miminkem nového roku a oni získají prémii 25 tisíc dolarů. Zcela jiné starosti má kurýr nahrávací společnosti, který musí trávit poslední den v roce v práci, zatímco jeho kamarád Randy strhává novoroční dekorace a hodlá být zalezlý doma. Když však nastoupí do výtahu se sousedkou Elise, výtah se zasekne a oni zůstanou uvězněni. Elise je zoufalá, protože spěchá do práce. Dalším zoufalcem silvestrovského večera je i asistentka z nahrávací společnosti Ingrid, kterou šéf z nepochopitelných důvodů drží v práci a nechce jí dát volno. Den zoufalců ale nekončí a osudy všech se ještě poslední den v roce mohou pořádně zamíchat. (TV Nova)

Lamiczka

Smícháme velkou hromadu hereckých i pěveckých celebrit, maličko kýče, spoustu roztomilých citů a konec loňského roku a voilá, povedený koktejl vtipu, romantiky, lidských vztahů spolu s oslavou nového roku v New Yorku je na světě. ()

ivishka

Přiznám se, že jsem se nedokázala dodívat do konce a to z důvodu, že to na mě celé působilo jako slátanina všech amerických dojáků v období Nového roku...Nelíbilo se mi to a není to film co bych si někdy v budoucnu snad ani na ten New Year´s Eve nepustím. ()

Riddick77

Přiznám se, že Garry Marshall patří k mým oblíbeným režiserům a má na svém kontě z mého pohledu nezapomenutelné kousky jako Pretty Woman či Nevěsta na útěku. I loňský "Valentýn" dopadl dobře, o to víc jsem rozčarován z kvality tohoto snímku, ve kterém absolutně chybí práce s postavami, charaktery, vykreslení vztahů a kontextu. Není se pak čemu divit, že jednotlivé příběhy působí uměle, nepřirozeně a člověk těžko hledá sympatie k jednotlivým charakterům. Marshall upřednostnil kvantitu před kvalitou. Tudíž má film natřískaný zvučnými jmény, bohužel herci nemají co hrát a jejich výkony budí pouze a jen rozpaky (někde trapnost výkonu překvapí, někde nikoli -> Ashton je kritický). Abych pouze nekritizoval, tak některé dějové linky mají své kouzlo a sem tam nějaký ten dialog či moment vykouzlí na tváři úsměv (paradoxně nejpřirozenější a nejvtipnější scény přijdou až u závěrečných titulků). A přidám ještě výtku, která je možná vůbec tou nejpodstatnější. Film je totiž reklamou na komerci a konzumní společnost, každý záběr propaguje značku, produktu či jiný film (tolik Holmese jsem v jiném filmu nečekal). Product placement dotažený do absolutního extrému a působící jako největší zlo (podobně mě to vytočilo v případě značky Avon ve filmu "Román pro ženy"). Verdikt: Možná to vyzní prapodivně, protože i přes mé výhrady nemohu říci, že bych se nudil. Je to průměrné, ale občas atmosféra vánočního New Yorku dýchne a nějaký ten oblíbenec v malé roli potěší. Tudíž smířlivých 5/10! [14.12.2011_Cinema City_Letňany] ()

Alementina

režisérská rutina, která je rok od roku horší. Vhodná akorát na tu moji cestu busem domu. Sv. Valentýn ještě šel, ale tohle už o poznaní nudnější. holt Láska nebeská byla první a zabrala si Vánoce a navíc britský humor je vtipnějsí, takže to vyhrála to na celé čáře. Marshall to chtěl zopakovat a nejdřívě si zabral Sv. Valentyn, ted to byl Silvestr a doufam, ze pristi (tento) rok nepřijde část III ... tipovala bych to na oslavy 4. července :) ()

ABLABLABLA

No co no, mě se to prostě líbilo, hýřila z toho dobrá nálada, silvestrovská zábava, spousta výborných herců - fakt hodně, takže nejde jmenovat jen pár, prostě skoro všichni, opět několik jednotlivých příběhů, které se proplétají, což já mám ráda a konečně jsem viděla Lea Michele jinde než v Glee :D Klidně tomu ty 4* napálím. ()

kaylin

Uděláme si takový menší výpis: Michelle Pfeiffer, Robert De Niro, Zac Efron, Ashton Kutcher, Hilary Swank, Halle Berry, Alyssa Milano, Jessica Biel, Sarah Paulson, Til Schweiger, Carla Gugino, Katherine Heigl, Jon Bon Jovi, James Belushi, Sarah Jessica Parker, Ludacris, Hector Elizondo, Matthew Broderick. A to jmenuji jen ty skutečně známé celebrity a herecké hvězdy. Dá se s takovým obsazením natočit špatný film? Odpověď zní: A jaký! Na dlouhou dobu je tohle jedna z nejhorších komedií, které jsem zase viděl. Díval jsem se na "Šťastný Nový rok" hlavně z povinnosti, a tak to také dopadlo. Jak mám také být nadšený z toho, že jsou mi prezentovány různé epizodky, které se sem tam propojují, sem tam ne, pro všechny společné je pouze to, že se odehrávají na Silvestra. Příběhy nejsou vlastně ani originální. Jde pouze o jedno - o hledání lásky. Garry Marshall se rozhodl, že si natočí povídkový film, který ale nebude dělen na jednotlivé povídky, ale budou tvořit jeden celek. Jako kdyby mu bylo líto, že nebyl přizván k filmům jako "Paříži, miluji tě" a proto si něco podobného stvořil v žánru, kterému rozumí. Nebo alespoň rozuměl. Postavy jsou jednotvárné, jejich jednání průhledné, závěr je slzopudný, patetický a neskutečně předvídatelný. Některých herců je pro podobné filmy škoda, ale doufám, že si alespoň užívali natáčení jako třeba Hector Elizondo. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/09/rebelka-perfect-sense-sprosty-holky.html ()

rt12

Silvestrovská obří bublina naplněná hereckými hvězdami, která v průběhu filmu splaskávala, až splaskla úplně. Patetické plky, hraní na city, vše působilo plytce a křečovitě.. Závěrečná scéna, setkání maminy se zajíčkem , byl vrchol této vykalkulované slátaniny. ()

salalala

Přehlídka stárnoucích a uvadajících hvězd, které mnohdy nemají co hrát. Nejlepší je s přehledem Pfeiffer, která je svým způsobem vtipná, ale dost stará. De Niro musí přes rty cedit tak klišovité věty, že mi ho bylo až líto. Heigl taky nějak zestárla, výkon průměrný. Jon Bon Jovi taktéž. Tři držitelé Oscarů v jednom filmu jsou zkrátka někdy málo - Berry tu nemá co hrát, navíc její linie je asi nejsměšnější (nezáměrně), s tím vojákem to přehnali, Swank taktéž. O Sarah Jessice Parker ani nemluvím, vadí mi čím dál víc. Je tu prostě hodně osudů a příběhů, které jsou většinou strašně nudné, nezajímavé a předvídatelné. Pár vtipů funguje, většina ale vyšumí. Marshall je zkrátka stará škola a točí pořád to samé a stejným stylem. Pozitiva jsou vynikající Elizondo, Michelle Pfeiffer, pár fórků (hlavně souboj o dřívější porod) a nepovedené scény na konci. Jinak nic. S odřenýma ušima průměr. 50% ()

kovi55

Neuvěřitelné cliché, kterému by nevěřil snad ani slepý člověk... Nudné čekání na posledních 5 minut filmu, které stejně nic nezachrání. 40% ()

FilmFan24

Poslední vteřiny roku se tak nějak všichni na celém světě spojíme...Doslova a do písmene celá plejáda hereckých hvězd od nejnižší po tu nejvyšší svítivost se sešla v tomhle filmu aby s námi prožila poslední den roku 2011 v New Yorku. Samozřejmě nechybí herecký talisman Garryho Marshalla Hector Elizondo, který má nástup skoro královský. Spousta hezkých příběhů z nichž podle mě je nejlepší ten, ve kterém se objeví Zac Efron s Michelle Pffeifer. V těsném závěsu za nimi ve výtahu uvízlý Ashton Kutcher s Leou Michele. Anebo Josh Duhamel? Bylo toho moc a přiznám se, že se mi to hodně líbilo. A že je to jedno velké klišé, které po podobně laděné Valentýnské komedii natočil tvůrce Pretty Woman? No a co! ()

Skip

Mozaikovitě uspořádaná romanťárna, na kterou se dá celkem v pohodě koukat, přičemž si intelektuální já každého diváka dá skoro dvě hodiny šlofíka. ()

kalap

Pestrofarebné, živé, hrejivé, mnohoraké a ešte neviem aké, ale vo mne ten film vyvolal jeden príjemný fajn pocit. Toto, musím mať na blu-ray. ()

Lauri

Mně se to líbilo. Dokonce se mi to líbilo hodně. Stejně jako u předchozího dílu mi vadila občasná klišé, nicméně na konec roku jsem si snad nemohla vybrat lepší film. Obzvlášť, když v něm hrají taková herecká esa, jaká jsou v tomto filmu. A velké plus má u mě New York. Co na tom, že je film předvídatelný a neoriginální. Jako taková neškodná oddechovka sedí dokonale. ()

berusche

Ano, chápu, že Láska nebeská měla úspěch, a je třeba to zopakovat s jiným svátkem, protože Vánoce už jsou ohrané, ale dvakrát do stejné řeky nevstoupíš. Nemuselo by se to, jako v tomto případě, vyplatit. ()

Miseet

Film plný kvalitních herců, kteří filmu přidali hodně na kvalitě. Je pravda, že se děj po většinu času hrozně táhne, ale mě to vůbec nevadilo a příjemně se mi na to koukalo, a přesně u takových filmů dokážu vypnout svět kolem sebe. Ten konec byl teda bezpochyby oproti předešlým minutám velkolepý. Určitě je to snímek, který stojí za to shlédnout. ()

Jack_D.

Na Lásku nebeskou to nemá, tu jen tak nějaký film nedožene, New Year's Eve ale zas tak špatný není. Bohužel jsou ale, narozdíl od Lásky nebeské, příběhy dost nevyrovnané, takže zatímco některé jsou zajímavé, jiné jsou nudné až zbytečné. Moc tomu ani nepřidává zbytečné přehrávání v některých rádoby vtipných momentech. Docela zklamání pak je Sofía Vergara, jejíž role v Modern Family je super, tady to ale bylo naprosto to samé a bylo to až moc. Celkově to byla pohodová dvouhodinka odpočinku, která rozhodně nezklame. ()

Meridius

Tak přeslazený, že i ty bonbóny, co sme propašovali do kina, sem nemohl sníst během filmu. Potěšilo mě množství oblíbenejch herců (Efron, De Niro, Kutcher, Duhamel, Swank, Gugino), vůbec sem nepoznal Michelle Pfeiffer, ale jeji linie s Efronem společně s Michele a Kutcherem se mi nejvíc líbily. Vánoční klasikou se tenhle film ale nestane. Radši si pustim Lásku nebeskou, Kevina, nebo Prázdniny. Abych nezapomněl, Lea Michele je nejvic roztomilá. ()

M.i.k.e

vzhledem k potenciálu a obsazení obdobné zklamání jako předchozí Marshallova variace na Lásku Nebeskou St.Valentine´s Day.Tu a tam na diváka vykoukne nějaká ta emoce a snímek ukáže na co by doopravdy mohl mít,ale je toho všeho bohužel hodně málo.Navíc by neuškodilo lehčí krácení,protože skoro dvě hodiny z větší části nevýrazné omáčky je zkrátka moc...60% ()

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman

20.07.2016

Den matek dostane vlastní film

Den matek dostane vlastní film

02.07.2015

Garry Marshall (Pretty Woman) se na stará kolena zakoukal do ansámblových romantik. Na sv. Valentýna vydělalo 216 milionů dolarů, takže rychle přišlo pokračování Šťastný Nový rok. To ale sesbíralo … (více)

Proyasův ráj ztracený?

Proyasův ráj ztracený?