V hostinci, který vede mladý Jim Hawkins se svou matkou, se jednoho dne objeví podivný host. Jim v jeho věcech objeví mapu ostrova, na kterém je ukrytý poklad slavného kapitána Flinta. Mladík se rozhodne uspořádat výpravu. Na loď se však vetře i jednonohý John Silver a několik pirátů v přestrojení. (oficiální text distributora)

TSZ

Můj veleoblíbený román z dětských let jsem vždy rád sledoval i v TV, ačkoliv obrazové zpracování mívá dost proměnlivou úroveň. Tato verze patří k těm zdařilejším, na poměry televizních filmů zaujme vcelku atraktivní výprava a správně strašidelní piráti (jen John Silver vypadá podezřele moc gay). Bohužel, tvůrci si iniciativně do příběhu přidali nějaké dějové linie navíc, které jsou v lepším případě nezajímavé. Je to škoda, protože jinak by šlo celé zpracování tak o hodinku zkrátit a nebál bych se uvažovat i o vyšším hodnocení. ()

menganito

4 hviezdy za pomerne verné spracovanie, polovicu scén si presne pamätám z knihy, ktorú som v detstve čítal asi desať krát :) ()

Ironhead

Pomerne slusne zpracovani klasiky, az na ten plakat trapne stylizovanej naschval do kopie plakatu plakatu "Piratu z ..." :_( A typove nejlepsi John Silver pro mne stale zustava Brian Blessed :_) ()

Alairik

Jelikož je to TV film, tak by mě ty 3 hodiny překvapit asi neměly. Ale přesto mě překvapily. trošku mě mrzelo že tam ty reklamy nemámtak sem si dělal přestávky na pití sám. I když je ten film hooooooodně táhlý, je zpracován celkem kvalitně. Čekal jsem netrpělivě na nějakou akci, kdy se ta banda pirátská jebne a začnou tropit hlouposti a bude aspoň zapamatování hodná akce. nene, to nepřišlo. Většina scén co v tom filmu byla, mohla být tak o třetinu, neli víc, kratší. Jinak jsem nějak věřil, že takhle nějak to mohlo i někdy být. ()

ferika

Pisem tento komentar asi po 5 minutach, co som tento film nahodou naladil na satelite. Teda ziaden komentar k hercom a spracovaniu, ale len k technike kamery. Ja osobne mam rad kameru z ruky, ked ma za ucel vtiahnut divaka do bezprostredneho deja, dodat ten spravny live smrnc. Ale tocit kamerou z ruky vsetky ! zabery pocitujem ako nesmierne otravne. Aj zabery na dlhe ohnisko, teda tele su tocene z ruky a obrazom to mava poctivo na vsetky strany. Mam miestami pocit, ze sa ani nepouzil kamerovy stabilizator (alebo velmi jednoduchy a lacny) takze to neustale kyvanie zaberov ma dost vzalo. Naviac - kameramanova zaluba v neustalom amaterskom zoomovani je vyslovene desiva. Ja by som takto sfusovanu kameru nedozazal ospravedlnit ani v studentskom dokumentrnom filme. Kym pisem tento komentar, dialogy filmu pocuvam v pozadi a som pevne rozhodnuty po poslednom pismene vstat a prepnut na dalsi kanal. A pro pos - tie dve hviezdicky su len preto, ze v zozname hercov je uvedeny Donald Sutherland. ()

Moderní Sherlock potřetí

Moderní Sherlock potřetí

19.01.2012

...a hrstka dalších seriálových aktualit. Tak především – Sherlock se vrátí. Nikoho nepřekvapí, že BBC a scenárista/producent Steven Moffat oficiálně potvrdili přípravy třetí sezóny. Diváci seriál… (více)