Evidence

všechny plakáty

Štyria najlepší priatelia vyrazia na výlet spojený s kempovaním. Ryan túto cestu chystá už dlhšie, pretoťe chce nakrútiť dokument o kamarátovi Brettovi.Pri prechádzke lesom si táborníci čoskoro uvedomia, že tu nie sú sami. Ich cestu skríži tajomná postava, ktorá ich začne loviť. (Slavigrom)

heyda

Ze začátku docela fajnové, avšak od momentu, kdy tam začnou pobíhat ty zmutovaný opice, jsem byl střídavě zklamaný a nasraný. :-D Sice konec se snaží přijít s něčím zajímavějším než jen mutantní zrůdou, ale nelíbilo se mi to. Na třesoucí se kameru jsem ochoten ještě přistoupit, ale na černou obrazovku nebo ještě hůř neustále zrnící obrazovku, se opravdu rád nedívám. Děj jsem nepochopil, nebál jsem se v podstatě vůbec, protože kdo by se taky bál, když není nic vidět, a když už něco vidět je, tak je to jen k smíchu? Pro mě teda zklamání, viděl jsem už mnohem lepší Found Footage, jak to zde odborně nazýváte. 40% ()

mcb

Zhruba do poloviny velmi dobře gradovaný found-footage - pozvolně se stupňující atmosféra neznáma a nejistoty, výborná práce se zvuky a jednotlivými charaktery. Škoda, že se to poté zvrhne v epileptické a zmatené pobíhání lesem a skladištěm, které svou monotónností uzemňuje jinak velmi dobře vystavěný poloamatérský horor. Ano, bolela mě z toho hlava. ()

rollman1

No, film je zpočátku úplně stejný jako všechny tyhle "Projecty". Parta lidí jde na výlet (s kamerou samozřejmě) do lesa. Pak začnou slýchat takové ty příjemné hlasy divných stvořeníček, které jistě nikoho z vás nevyděsí. Holky křičí, kluci poháněni vidinou prsou, jdou odvážně hledat původ těchto hlasů. To je prostě klasika, ale od druhé poloviny se film totálně přesune na jinou kolej a servíruje nám tu největší noční můru. Režisér tímto ode mě dostává hvězdu navíc, protože konečně ten film vybočuje ze všech těch pořád dokola omýlaných témat a ukazuje nám úplně něco jiného. ()

Pítrs85

Nevím, mě to teda nijak zvlášť originální nepřišlo, spíše naopak, i když přiznávám, že to, co se z toho od zhruba poslední třetiny vylouplo, jsem fakt nečekal. Problém vidím hlavně ve čtyřech hlavních postavách- dva namyšlení kokoti a dvě uječený kravky- a pak takový squadře fanděte... Jinak se jede podle tradičního scénáře- větu "vypni tu zasranou kameru" tu slyšíme cirka desetkrát, samozřejmě bez kýženého efektu, natáčí se i v nejvypjatějších chvílích, kdy jim jde vyloženě o život a každej, kdo není totální retard, by kameru už dávno zahodil. Jediné, co mi tak z tohoto trapného FF utkví v paměti, je ten fakt, že je režisér nebo scénárista (případně oba) maniak do PC her a o jednom volném víkendu si usmyslel, že na jejich základě si natočí taky svůj supr trupr FF horor. 1* a to navíc za ty dvě šukézní baby, kdy blondýna potěší v jednom záběru horňáky a bruneta v dalším záběru zase dolňáky :-) ()

jonyyy

Prvních 10 filmů natočených stylem dokumentární kamery mě bavilo. Dnes se takto bohužel točí už každý druhý horor a mám pocit, že dřív režiséři debutovali se zombie žánrem a dnes přešli k právě dokumentární kameře. Ta je ale dnes bohužel už jen efektivním prostředkem k šetření práce, aby tvůrci nemuseli věnovat tolik úsilí speciálním efektům a maskám. Tím neříkám, že se mi Evidence nelíbilo, námět mě naopak dost zaujal ale už mě ta roztřepaná kamera a neustálé nenápadné vysvětlování kameramanů, proč stále natáčejí, moc nebavi. 60% ()

SOLOM.

To zas bude vopruz říkal jsem si, když jsem byl nucen prvních zhruba dvacet minut sledovat přípravu, nudné kecy a první krůčky naší čtveřice. Už jsem z těch všech pubertálních řečiček, nadržených hlášek a suchého humoru asi vyrostl a po pořádné akci ani památky. Což o to, prostředí tábořiště bylo docela pěkné a whisky bych si taky lokl, jenže já pořád očekával konečně nějakou akci a ono pořád nic. Pomalu ale jistě mi začal kameraman lézt krkem a já si začal přát, ať co nejrychleji chcípne. Však ho taky jeho kámoš otituloval velice hezky. Už jsem viděl dost podobně laděných filmů (točených přes ruční kameru), ale tohle byla vážně uspávačka, jakou jsem zatím nezažil. No a když konečně přešel děj na vyšší level, tak jsem už skoro spal. Rázem se atmosféra zlepšila a já radostně ožil. Noc sebou přinesla kromě podivných skřeků i toužebně očekávané napětí (cože se to skrývá ve tmě) a když zmizel první, rázem jsem se do toho zažral. Režisér vědom si zřejmě nedostatků, kterých bylo zatím víc než dost, sáhl k radikálnímu řešení a na scéně se objevili podivní chlupatí tvorové. Atmosféra v tu chvíli asi dosáhla největší intenzity a noční „naháněná“ patří k tomu nejlepšímu, co nám film mohl nabídnout. Navíc se přesuneme z lesa do různých budov, až narazíme na zdroj „zla“. Doslova jsem si mnul ruce a očekával velkolepé finále, ale ke konci nastal další zlom. Tentokrát však k horšímu... ()

ARI50

FF a je to sice slabé a vše se povede až na konci ale jsem spokojený jen je škoda že to nebylo silnější. ()

JASON_X odpad!

Poznámka na úvod - u všelijakých těch found footage amatérských nízkorozpočťáků mi třesoucí se kamera sice taky silně vadí, ale ne tolik, jako u tzv. velkofilmů, u kterých bych jí nečekal. Tím ovšem rozhodně nechci tenhle film nějak hájit - nestojí za to. Že teenageři z města nemají jezdit kempovat do přírody, kde není mobilní signál, a kde pobíhají všelijací mutanti, sasquatchové a zdegenerovaní burani, se ví už dávno, nic nového pod Sluncem. No a když začne být film konečně jakž takž trochu zajímavý, rozjede se chaoticko-psychedelicko-surrealistická fantasmagorie, kamera dostane epileptický záchvat a film se stane nekoukatelným, tedy aspoň pro mě se stal. Nikdy víc, ihned do koše. ()

luka4615

Evidence je jedním z nejlepších found footage hororů jaký jsem za poslední dobu zatím viděl. Úžasně budovaná atmosféra s několika velkolepými "lekačkami" dělá z tohoto hororu velmi povedenou záležitost. ()

Morholt odpad!

Klasika. Banda protivnejch Amíků jede kempovat do lesa. Tam začne něco řvát, pak se třese křoví, následuje zdlouhavej orientační běh lesem za doprovadu všech oktáv ječení, aby to všechno nakonec nějak dopadlo. Proč si každej krypl s H8 myslí, že je režisér? ()

Genero

Už to vypadalo, že si ty mladé krásné ču(nd)ráky předhazující v přívěsu sviním své hluboké perly o kozách a volantech zase vzaly na paškál nějaké pošahané bosorky z lesa a budou po nich vrhat šišky tak dlouho, dokud strachy nezapějí Rosu na kolejích. Ale pak mě napadlo následovat otylou blondýnu mezi smrky a modříny. Tam na konci cesty mě čekalo veliké překvapení v podobě ne úplně živých šmejdů, kteří zcela nečekaně a náhle vyskakovali ze křoví, z krabice od mýdla, z krmelce pro srny i hajzlmísy. To mi ho geneticky vyšlechtěný zombie mutante vyndej, ale zřejmě z toho několikrát došlo k nedorozuměl s mým jindy tak spolehlivým a precizně pracujícím svěračem. Ještě to budu muset překontrolovat. I když to stále není úplně můj šálek vynikající brazilské kávy, opět jsem přišel na chuť nalezené-záběry filmům, když jsem učinil objev, že pokud třesu monitorem ve stejné frekvenci, jakou třese Velký Epileptik rukou pana kameramana, můžu si vychutnat nebývale ostrý a stabilní obraz a celá ta hrůza je hrůzná dvojnásob. ()

6thSun

Úvodní dvě třetiny kopírují Blair Witch, přesto to má náboj a napětí by se dalo řezat i hodně tupým nožem. Mé kladné hodnocení náleží právě této části, nikoli závěrečné, kdy solidně kutaná atmosféra degeneruje na chaotický akční úprk bez ladu a skladu. 70% ()

JohnCZ

Found footage filmy mám vcelku rád, ale jen tehdy, když mě z nich nebolí oči a Evidence není bohužel tím případem. I přestože hlavní postavy používají HD kameru, problém je tentokrát v šílené rozlítanosti obrazu a výsledek je takový, že celou druhou polovinu není prakticky nic vidět. Námět se zpočátku jevil zajímavě, ovšem nakonec z toho vylezla slátanina, u které jsem se ani moc nebál. A to asi dobře nebude. ()

Hoyt

S Blair Witch nejlepší film natočený ruční kamerou. Absolutně šíléný, originální a hlavně nepředvídatelný snímek. Poslední geniální pasáž se někomu může zdát jako zmatená řežba ale mě tak moc vtáhla do děje jako bych se toho zúčastnil také. 56% je výsměch, protože tohle není nic co bychom v tomto žánru někdy viděli. ()

Ten Druhy

Evidence mal pomerne krátku minutáž, ale väčšinu času svižný nebol, nedialo sa v ňom nič, čo by stálo za pozornosť. Nazdávam sa, že aj found footage by mal vykazovať určitú technickú zručnosť. Ten, kto držal kameru, akoby mal zimomriavky, chvíľami sa mu hompáľala niže pása, pretože bolo vidieť buď pozadie jačiacej hysterky, alebo veľké guľové. V závere sa neočakávane rozpúta úplné šialenstvo s vojenskými experimentami, zmutovanými bigfootmi, či zombíkmi, ktoré film posúva do sféry sci-fi. Na počudovanie v závere je aj práca s kamerou profesionálnejšia, alebo je to len nešikovne zostrihané? Vzhľadom na realistický, banálny vývin udalostí, s hercami, ktorí predstavujú obyčajných ľudí so všetkými nedostatkami, je zavŕšenie príbehu dosť nepravdepodobné. Mám z toho rozpačitý dojem, lebo neviem, čo som vlastne videl. ()

Marsik

Hned po dokoukání akčňáku Dragon Eyes jsem měl ještě sílu, a tak jsem si řekl, že se pro změnu nechám bát. Navíc z nabídky filmů o paranormálních jevech, resp. found footage mi tento chyběl "do sbírky", tudíž shlédnutí na sebe nenechalo dlouho čekat. Evidence v podstatě hodnotím kladně. Hodinka a čtvrt se rozhodně dala zvládnout, navíc já jsem u sebe ani na moment nezaregistroval pocit nudy. Hororů podobného ražení jsem viděl už opravdu hodně, a tak mám dobrou možnost srovnání a tento řadím určitě k těm povedenějším. Styl "Found footage" je opravdu jen pro fandy, ke kterým se řadím. Chápu, rozklepaná kamera není nic moc, ale mě to nevadí, navíc to dodává na autentičnosti a diváka to více vtáhne. Poslední 20-ti minutovka byla taková chaotická, každou chvíli v jiné místnosti. Místy mi to připomínalo hru Counter-Strike. Každopádně, když film skončil, po necelých 80-ti minutách jsem si pořádně vydechnul a tep se mi opět vrátil do normálu. Tento typ hororů hodnotím zpravidla mezi 75% - 40% a zde jsem byl relativně spokojen. Tedy...66% ()

ledzepfan

No týkrávo- z mého pohledu neuvěřitelné překvapení, které mě nadchlo tak, že i přes otravný hlas rozumu, který šeptá, že je to spíše čistá čtyřka, na to nakonec tu pátou hvězdu přilepím. Protože-to co se ze začátku jeví jako další tuctová blairpitchovina(která musí zákonitě skončit zmatenou naháněčkou temným lesem, listím a kapradím), se po vcelku pohodovém rozjezdu a chvilce povinné hysterie přehouplo do adrenalinem napumpovaného přespolního běhu, který má až videoherní drive a je vlastně plný videoherních prvků. Fandové Half-Life znají armádní go-go-go!-sound ampliónů, vysílaček, helikoptér a střelby do zmrdů vyskakujících z temných koutů. Tyhle děcka si na chlastačku v lese prostě fakt vybraly špatný čas a místo, protože v tomhle polopodzemním komplexu uprostřed USA pustiny se něco vážně nehezky vymklo z rukou... Jediným vážnějším nedostatkem je kamera, která se v cca polovině něják nehezky pochroumá a začne chvilkama až epilepticky chrčet a blikat-což po nějáké době působí spíše rušivě.. Přes drobné nedostatky(které jsou už ale skoro poznávacím znamením subžánru) jde bezpochyby o jeden z těch lepších členů rodiny Founfootagových. ()

Korbitch

Tákže...Proč v každým found footage je minimálně jeden z party totální krypl, kterýmu přejeme dlouhou a bolestivou smrt? Asi proto, abyste ostatním mohli fandit? Hmm, asi proto. Jenže ti další jsou tak iracionální pablbové, že jim fandit nemůžete. Co rozhodnutí, co čin, toť absolutní nesmysl. Takže? Nefandíte nikomu a přejete si, aby to tam plyšáci vykosili co nejdřív. Jenže...plyšáci nejsou jediní, co tam naši bandu tupounů čeká. Aha. A ty pobíhající lidi jsou jako kdo? A hele, zásahovka, tak teď mi to asi vysvětlej. Tvl není to mimozemšťan?? Těžko říct, záběr trval jen 3 vteřiny. Hele, další zásahovka, tak ta to už určitě rozlouskne jako hlavu tý bloncky. Voni do tý akce na konci serou titulky...jako konec jo??! Tenhle film je další zbytečná fáund fůtyč sračka typu Tunel a podobný mrdky, který nemaj koule na to, aby daly filmu nějakou pointu či vysvětlení!!! Nechte si je! ()

TomX2

Značný amaterizmus je cítiť, ale aj tak musím uznať, že sa jedná o solídnu filmársku prácu. Dokonca si dovolím povedať, že sa jedná o film, ktorý využil 'found footage' základ a posunul ho do takých hraníc, do akých sa to nepodarilo ešte žiadnemu inému filmu (aby však človek pochopil, musí ho vidieť celý). Samozrejme sa nejedná o žiadnu bombu, občas je cítiť priemernosť a nelogickosť, dokonca aj to, čo je na filme prelomové má hneď niekoľko nedostatkov, ale už len tá snaha sa neskutočne cení. Ryan McCoy mal jasnú víziu a od začiatku vedel, čo chce natočiť. Či sa mu to podarilo alebo nie záleží na vás, podľa mňa s menšími výhradami áno, ale musí sa mu nechať, že práve túto jeho "ambicióznu" stránku postráda veľa tvorcov a aj z toho dôvodu sa Evidence vybočuje od ostatných žánrových filmov. Možno nie spriama najlepší, no zato pravdepodobne najoriginálnejší found footage horor, ktorý som videl. ()

stration

Poslední půlhodina je opravdu skvělá. Nervy v kýblu, oči jak po flašce methyl-tuzemáku a napůl hluchý. Musím zajít do hospody, tam je větší klid a mír. :D ()