Vlk z Wall Street

• USA The Wolf of Wall Street (více)
USA, 2013, 180 min (Alternativní 173 min)

Režie:

Terence Winter

Kamera:

Rodrigo Prieto

Tucne.prasa

Nudné a plytké. Nehodnotím mentalitu a morálne kvality hlavného hrdinu, ale výkon režiséra. Je to prvoplánovo zamerané na zhnusenie diváka z chovania a motívov makléra na Wall Street, no chýba tomu skutočná emócia. K obsahu: je naozaj možné, že by také obchodné úspechy dosiahla banda absolútnych nímandov, ak by aj mala geniálneho vodcu? Potom by akcionári museli byť ešte o rád hlúpejší, nechce sa mi veriť, že je na tom USA až tak zle. "Vlkových" 83% je tu nadhodnotených, ja dávam iba 1 hviezdu za plazivý výkon Lea počas drogovej obrny (inak plazenie mu ide výborne, v Revenantovi za to dostal Oscara :-) Ak niekto oželie nahaciny, ktorých je film plný, je lepšie pozrieť si film "Inside Job". ()

Bara.Juricko

Z prvopočátku jsem si myslela že to bude dobrý film. Ale když se tam po půl hodině válí v kanceláři nahaté děvky a tuny kokainu,tak se vám to poněkud znechutí.Dle mého názoru to je zbytečně dlouhé a bohatě by se to dalo zkrátit tak minimálně o hodinu.Humor v podobě sprostých slov je vtipný tak první půl hodinu a potom už to není ani vtipné. Veliké plus je však za herecký výkon Leonarda Dicapria, který se s touto postavou popral bravurně. ()

JC_Gucci

Sex, drogy a akcie. Film o lidech, co vydělávají neuvěřitelné peníze na oblbováním ostatních lidí a tyto peníze okamžitě rozfofrují za děvky drogy, jachty a auta. Hlavně ty děvky a drogy. Divák se nedozví nic o fungování akciových trhů, nedočká se spravedlivého trestu pro hlavní antihrdiny, ani ho film nedonutí se zamyslet. Zato tato jízda od Scorseseho nabízí čistokrevnou a precizně provedenou zábavu od prvního až do posledního záběru. Brilantní herecké výkony podtrhují absurditu situací a udržují divákovu pozornost přisátou na každičkém slově i záběru. ()

SNCIS

“První pravidlo Wall Street: Nikdo, ani Warren Buffet nebo Jimmy Buffet, neví, jestli akcie půjdou nahoru, dolů nebo se budou motat v kruhu. A nejmíň makléři. Ale musíme předstírat, že víme.” - 60%. ()

Hitman2019

„BRAL JSEM DENNĚ TOLIK DROG, ŽE BY STAČILY Manhatanu, Long Islandu a Queensu NA CELÝ MĚSÍC. BRAŮ JSEM Quaaludes NA ZÁDA, DESET AŽ PATNÁCT DENNĚ, Adderall NA SOUSTŘEDĚNÍ, Xanax NA UKLIDNĚNÍ, Trávu NA UVOLNĚNÍ, Kokain NA NABUZENÍ A Morfium… PROTOŽE JE SKVĚLÝ.“ Vlk z Wall Street, co dodat pokud očekáváte dokument o akciové společnosti TAK JSTE TADY ŠPATNĚ. Tohle je pravý opa. Je to skvělý příběh o chlápkovi, kterej začne jako mladík v akciové společnosti a skončí jako MULTI-MILIONÁŘ. A mezitím? Mezitím si užijete TUNY A TUNY drog, vtipné hlášky a výroky, a hlavně děvky a že těch tam bude :). Leonardu DiCapriovi tahle role padne jako ušitá, hned od prvního okamžiku vás přesvědčí o svém chtíči, povaze, a dokonce začnete chtít být jako on. Pokud jste SERIÓZNÍ KONZERVATIVCI tak od tohohle filmu ruce pryč. Za mě si tenhle film ZASLOUŽÍ 11/10 hvězd. Je to prostě skvělý film jak po herecké, hudební i dějové stránce. ()

honza.g

Část komentářů zde se shoduje, že filmu chybí nějaké zakotvení, pohled v širších souvislostech. Mně navíc jako člověku nemající s "hraním na burze" žádné přímé zkušenosti, ale ani větší teoretické znalosti, chybělo podrobnější vysvětlení principu, v čem spočíval zdroj těch astronomických příjmů v tak krátkém čase. Ani ta nezákonnost nebyla podána srozumitelně, takže člověk marně pátrá, proč to tak dlouho trvalo, než byl Vlk zatčen. Přitom zrovna americká produkce je v průměru velice výuková, hrdinové běžně vyslovují tvrzení, která by se dala použít jako učebnicový text. Tady to bylo střídmé. Dokonce jsme se nedověděli nic o tom, co z člověka udělá makléře, z čeho se skládají ony zkoušky. Inu , americký divák je asi znalejší. Co mi ale hlavně vrtá hlavou, je důvod, proč byl film natočen právě takto. Celkově to vyznělo jako oslava amerického individualismu: když jste schopni najít skulinu v čemkoli, v zákonech nebo v zavedené praxi, která má potenciál vydělat peníze, byla by ostuda takovou skulinu nevyužít na maximum. Na nic jiného se neohlížejte, pokud někdo tvrdí, že to, co děláte je špatné, vysmějte se mu. To nejhorší, co se Vám může stát, je, že toho budete muset nechat. Kdybyste toho nechali sami, budete si to vyčítat po zbytek života. Money, money, money, it's a rich men world. Jako slabina ve scenáři mi přijde i to, že věichni tam berou drogy, poměrně dost, případně opravdu hodně a dlouhodobě, a NIKDO nejenom, že nezemřel nebo se nedostal do nějakých vážnějších zdravotnívh problémů, ale dokonce ani dočasně nebyl nějak postižen, třeba ztrátou paměti, chybným rozhodnutím - myslel jsem, že při práci na finančním trhu (kor v době bez programově řízených obchodů, algoritmických nákupů, umělé inteligence), je základem úspěchu velmi bystrá mysl. Asi i tady se pletu. ()

ptady

Nemám rád dlouhé filmy, ale tohle je bomba a já se od něj nemohl odtrhnout. Po tomto filmu nemám rád všechny ty otravné makleře ještě víc. ()

patto

ako som písal pri War Dogs... Vďaka pánu Bohu za tieto skvosty v týchto na premiéry skúpych časoch! Za mňa dokonalá zábava :) Fun faktor 86%, príbeh + spracovanie 87% , hodnotenie s prehľadom 5***** ()

Pohorelda

Jeden z mála filmů, který je delší, ale dokáži ho vidět znova a znova a vždy to rychle uteče. DiCaprio to zahrál naprosto skvěle. Jordan Belford všechen zisk vrací "klientům" které okradl. Celkem frajer. ()

Portyc

Tohle je lahůdka. Fakt. Po všech stránkách. Důvodů, proč je ten film tak dobrý, je tolik, že by recenze byla neúměrně dlouhá. Tak jen ve zkratce:  DiCaprio si tu roli asi fakt užil a je to na jeho výkonu hodně poznat. Myslím si, že toto je jeho nejlepší role. Totéž platí o Margot Robbie. Na to že jí v té době bylo jen 23 let, a byl to její teprv asi třetí film, klobouk dolu - a nikoli jen proto, že se tam svlékla. Výborně vykreslené prostředí tehdejších burzovních magnátů a fungování obchodů s akciemi. Nanejvýš vhodně zvolený způsob vyprávění, logické a nenásilné vkládání retrospektiv a průběžný komentář hlavního hrdiny, atd. atd. Trochu jsem měl ale problém s tím, že film je vlastně takovou glorifikací někoho podobného, jako byl u nás Viktor Kožený. Když tohle pominu, tak těch 5* tam patří. ()

horskejvlk

DiCaprio to zahrál na Oscara, skvělá kritika bezbřehé chamtivost, kdo se dostal na tento kolotoč nemohl z něj ven. Pro diváky odkojené socialismem je to obzvlášť buď extra lákavé nebo velmi odpudivé, záleží na charakteru, ale společný jmenovatel hromada “špinavých” peněz je v obou případech. Co nám Scorzeny ale i Caprio v rozhovorech při tiskovce sdělil ? No jen to hlavní Peníze bez vnitřního sebeovládání vás zničí a štěstí nedodají...za mě ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ ()

dyxhgd

Zajímá mě jedna věc: proč má proboha ten film 3 hodiny? zásadní části příběhu jsou potlačeny do malikatých střípků, naopak rozvleklých a nepříliš vtipných, zajímavých nebo vzhledem ke své délce nedůležitých rozhovorů a děje je ve filmu plno. Postavy mi připadaly taky dost plytký, třeba manželka Naomi nemá prakticky žádnou osobnost, celá její role spočívá v tom, že je buď nahá, nebo se hádá s Jordanem. Ostatní postavy pak zase většinou hýří a fetují, nikdo tam nemá žádný hlubší názor nebo projev, a to včetně Jordana.  Konec příběhu je jen skokově naznačený. Znovu se na to fakt dívat nepotřebuju. ()

sun.eagle

Neskutečně zábavná sonda do života makléře jehož vyčůranost mu přinesla nekonečnou jízdu plnou peněz, sexu, grog, peněz, kurev, sexu, peněz a drog a sexu.  Je to natolik zábavné že vám ty šílené tři hodiny stopáže utečou jak voda. Až na konci si tak vlastně mimochodem uvědomíte že to je neskutečný hajzl, který by měl hnít v base. ()

MatoPalkes

Hlučné, vulgárne, divoké. Ultimátna trojhodinová zábava. Leo už klasicky fantastický. Morálne určite otázne, vlastne celý film fandím gaunerom. ()

Yzzyoff

Možná skvěle natočené, možná skvěle zahrané, možná zábavné a možná taky ne. Zdlouhavá eskapáda drog a sexu, sem tam vtipná hláška, ale zajímavější myšlenka chybí. A jestli někoho baví tři hodiny sedět u prasáren z luxusního prostředí, budiž. Ale jinak to je opravdu pěkně natočená naprostá ztráta času. ()

mp5991

Pominu morální aspekt, nikde není psáno, že hlavní postava musí být kladná, co ale pominout nejde, že na 3hodinový životopisný film, to má dost malou informační hodnotu, zato spoustu zbytečné omáčky. Pravděpodobně by to bylo lepší, kdyby se film zaměřil jen na tu profesní rovinu života hlavní postavy, ta osobní je totiž v každém druhém filmu jak přes kopírák a scény se šlapkama v tomto rozsahu patří tak maximálně do porna. Ona ale ta profesní rovina taky není kdo ví co, zejména v první třetině se tu řekněme moc kecá a málo něco dělá, ale dobře, nějaký děj se tam rozvíjí, byť by to mohl dělat záživnějším způsobem. Po hodině se konečně začíná něco pořádně dít a konečně se může naplno projevit osobnost hlavní postavy, takže to i přes řadu hluchých míst začne jakžtakž odsýpat, ale zas že bych byl nějak ohromen se taky říct nedá. Jediné, co na tomhle filmu fakt oceňuji, je scéna, kde se totálně sjetý DiCaprio snaží dostat do auta, to byla alespoň slušná komedie, když už nic. ()

MuggyCZ

Investorská pohádka, která dokonale funguje na diváka. Lehké ženy, rychlá auta a život na hraně jednoho z nejvíc kontroverzních bankéřů, které Wall Street za dobu svého fungování vyplivla. Film sám o sobě navnadí diváka do finančního světa, který ale ve výsledku není tak růžový jak film ukazuje. Nic to ale nemění na faktu, že dokonalý DiCaprio v hlavní roli dokáže náramně bavit. ()

kodlpm

Tak abych se vyjádřil i když umělecky zajímavé morálně je to však obhajoba šmejdů . Nemohu se zbavit dojmu , že tahle parta finančníků pojede večer metrem sjetá a tam je Joker sejme . Di Caprio je jak dítě a ty jeho kámoši tak blbý , že jim to jak vydělali balík moc nežeru . Za dosti učiněním je snad pád ,ale to se dalo čekat. Margot Robbie je super sexy a je to drahokam celé té povrchní podívané. Plné těch hnusných kancelářských krys. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

21.02.2023

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení