Vlk z Wall Street

• USA The Wolf of Wall Street (více)
USA, 2013, 180 min (Alternativní 173 min)

Režie:

Terence Winter

Kamera:

Rodrigo Prieto

griph

ᴰⁱˢ ˢʰⁱᵗ ᵐᵉʲ ᵏᵒⁿᵗᵉʲⁿ ˢᵃᵐ ᵒᶠ ᵈⁱ ⁱⁿᶠᵒʳᵐᵃᵗⁱᵒⁿ ʲᵘ ʷᵒⁿ'ᵗ ᵗᵘ ⁿᵒᵘ ᴶᵘ ʰᵉᵛ ᵇⁱⁿ ʷᵒʳⁿᵈ Chceš si pořádně vydělat?  Zajímavý, zajímavý, zajímavý. Tenhle film je strašnej extrém. Z jednoho úhlu je to jednoznačnej odpad a z druhého zkurvenej klenot. Not gonna laj, první půl hodinka možná i hodinka, ta stopáž je fakt velká. Byl jsem na straně odpadu, a říkal jsem si kurva, vždyť ten film mi přišel dělanej pro mě, co má kurva bejt? Ale pak jsme se z toho vyvádění dostali, nebo spíš trochu jsme snížíli obrátky, ne vlastně ani to ne, ale prostě mě to začalo bavit, ty tři hoďky už pak uplynuly jako voda. Kurva možná jsem se jen potřeboval naladit, pořádně si dát do nosu a pak už to byla kurva jízda! Dost jsem se nasmál, do píči ta scéna, když začne Lemmon konečně fungovat je geniální, ale trochu i smutný, protože tak nějak jednou dopadl i můj deddy, válel se po zemi, nemohl chodit a mumlal, nedělám si prdel, ale to stranou. Leonardo  tleskám! Ale musím říct, že kdyby Džordna nedopadli, tak by byl ten film přece jenom o ničem, protože užívání nějakého boháče je prostě nuda, nezlobte se na mě. Celý to trochu zvážnilo, ale fakt jen o pidi gram. A vlastně to ukazuje i to, že ať máte prachu sebe víc, vždycky na nás dojde. Prostě není to všechno atd. Tyhle kecy určitě znáte. A to, že je to rýl šít, ej kej ej vážně se to stalo, to tomu kurva dodává korunu! Jebat na to, ano tohle je můj typ filmu, a pokud s tím máte problém, tak si nasere! :) ()

chelseaman22

Je buřt, jestli jste ortodoxní žid nebo argentinského papeže milující křesťan. Budete nevěřícně valit bulvy na to, co Leo s Martinem zaprodukovali, zahráli a zarežírovali! Na svatopetrskou bránu v předsálí vaší mozkovny bude po celých 180 minut klepat mimoň, jež se vás bude snažit přesvědčit o tom, že co je moc je moc, a že Martin po zajebaně nudném, triviálním a fantasmagorickém Hugovi přešel na led, jež je tak tenký, že stačí sebemenší fail a můžete počítat po kyslíku toužící kapry. Leo si podal závaznou přihlášku na Oscara, jeho dokonalý nestrojený výkon však nestačil k tomu, aby ve vás film o buzymanovi z býčího trhu s deriváty vyvolal to, co kupříkladu RUSH. Bohužel Scorsese navázal na svou předchozí tvorbu - nastavil tak dlouhou stopáž, jež negativně působí na alter ego každého diváka. Být to o hodinu kratší, s výskytem nějakého toho soundracku (Shore se na to stejně jako u Hobita vykašlal) a bez incidentu s lodí (viz Pí(ča) a je(jí)ho život), tak by se jednalo o něco, co vybere všem konkurentům v únoru krám. Ale přeci jen se tomu nedá upřít jedno - je to velkofilm! 84% Celosvětový výdělek k 29. 12. 2013: $22,048,000, což je 0,22 násobek budgetu ()

peteq

ten film je trefa do cerneho, trefa go mozku..do vaseho mozku.legenda se vraci a martin drti rukama neskutecneho lea - ano je to nejlepsi herec vsech dob - a nici vse v co ste verili.preciznost.humor.drogy.kurvy.stop...kdo chce videt jak se dela historie march do kina - tohle je tedy ono ! ()

Lopezka1982

Film kterému totálně kraloval Leonardo, myslím, že předvedl strhující výkon a určitě za to bude nominace na Oskara. Je tam spousta vtipných scén, při kterých jsem se upřímně zasmála, takže vřele doporučuji. Jediné co mě tedy odradilo je délka filmu, myslím, že jako skoro 3 hodiny je fakt mazec a ke konci mě to už vůbec nebavilo, hlavně ani děj není tak napínavý, takže myslím, že mohl být o hodinu kratší a mělo by to na mě lepší dopad :) Ale jinak chválím a procenta jsou zasloužená :))) ()

eye candy

Vypadá to sice relativně dynamicky a svěže a některé technické vychytávky (např. bourání črtvrté zdi) námětu sluší. Jízda na horské dráze ale bývá zábavná trvá-li chvíli a né tři hodiny. Ještě bych tu přepálenou stopáž dokázal skousnout, kdyby se ve filmu něco dramatického, podstatného dělo namísto opakujících se proslovů o hovně a drogový eskapád. Ne že by se museli hlavní protagonisté v průběhu filmu vyvíjet a divák si k nim pokaždé utvořit vztah, přesto mi příjde, že se tvůrci mohli během těch tří hodin pokusit stimulovat emoce diváka něčím trochu víc dramatičtějším než dokáže-li jeden týpek (který je vám volnej), vydolovat prošuto z krku druhýmu týpkovi (kterej je vám taky volnej). A pokud mám brát Vlka jako čistokrevnou komedii, kterou asi je, pak se přiznám, že kromě jedné sekvence (cesta z hotelového lobby domů) mně takovýto druh humoru (Pařby ve Vegas apod.) moc neoslovuje. V některých komediálních momentech mě ale příjemně překvapil DiCaprio. Sebevědomý, nablýskaný, obsahově ale rozvleklý a stereotypní film, který hodně brzy po sledování vyšumí z paměti. ()

TheBalrog

První polovinu byla zkurveně výborná jízda.. to jak to vše do sebe zapadá a funguje, klobouk dolů. Ale pozor.. druhá polovina filmu ?? Jedna velká nuda.. a ze sedaček vás zvedne jen naložení vlastní dcery a pokus o útěk s ní v autě a výborná scéna u schodů když před tím do sebe nasype Leo nesmysl prášků. Asi mě navnadili i moji přátelé kteří film vychválili až do oblak a já od toho čekal jízdu po celejch 180 minut.. bohužel.. asi jsem viděl jinej film :-) Tak že celkově.. stále lehce nadprůměrný film ale že bych viděl něco extra... to se nestalo. Kandidát na Oskara ve všech hlavních kategoriích zcela zaslouženě.. ale hlavní favority hledejme jinde. ()

Triple H

Scorsese chytá záchvaty mladosti, DiCaprio čurákuje o 106 a začína starnúť (soráč Leo, ale ani s tvojou vizážou už toho 20-ročného junáka neustojíš) a Jonah Hill na môj veľký šok kradne pre seba celý film. Dej sa valí vpred ako parný valec, čo je adekvátne hlavnému hrdinovi a jeho bezkšrupulóznej dekadencii. Rovnako ako Belfort, ani Scorsese a spol. neodhadnú kde je zdravá miera a prepália stopáž až na monštróznych 180 minút. Ubrať takú pol hodinku by možno neškodilo, na druhú stranu uznávam že film si napriek určitej monotónnosti udržal moju pozornosť. Z hľadiska trafenia sa do doby Scorsese udrel klinec po hlavičke. Dnes je z logických dôvodov v kurze polemizovať nad tým do akých extrémov môže zachádzať kapitalizmus a nenásytná honba za majetkom. Belfort je prostý akýchkoľvek morálnych zábran, ktoré by ho v jeho "progrese" mohli brzdiť - skrátka obnažené klbko ľudských pudov, ktorým ich nositeľ dáva absolútne nekontrolovaný priechod. Vzhľadom na aktuálnosť látky je vlastne zo Scorseseho strany dobrým rozhodnutím držať si od celej veci odstup a to zrkadlo nech si pekne nastaví každý sám. Štylizácia do strelenej frašky potom bola asi jediná možnosť ako túto story natočiť spôsobom, aby režisér zároveň mohol ponechať konečný verdikt na samom divákovi. Len v úplnom závere si dovolí ukázať Belfortovi síce decentný a nie prehnane explicitný, ale predsa len vztýčený prostredník. A za túto decentnú bodku má u mňa plus. Oscara za najlepší film by som ale určite nedával - až toľko pozornosti si hovado Belfortových rozmerov nezaslúži. P.S.: DiCaprio IMO na toho Oscara tiež nie je. Nepredviedol absolútne nič nové, čo však neznamená, že by do celej veci nedával maximum a neťahal film s prehľadom na svojich pleciach. To, že sa plazil ako retardovaný opilec k svojmu autu (nech to bolo akokoľvek zábavné) ale hádam nebudeme zamieňať s kvalitným herectvom, však? ()

wafc

Teď zpětně si řikam, že to je vlastně pořádná tužka. Až se budu chtít dívat na dvou a půlhodinové mrdání, tak si zapnu záběry z hromadných gangbangů, kde aspoň dojde k pořádného záběru na vyvrcholení (ideálně i ženské). To, že je to všechno podle pravdy, mě akorát tak nasralo. Hm, Vlku (dlužíš mi tři hodiny), čas jít do školy a já nemam namazanou sváču. :( ()

Cedr

Bravo. Uměle nafouknutá bublina o umělém nafukování bublin. Meta masterpiece? Wolf of Wall Street má tu výhodu, že jeho prašivé akcie jsou obaleny nepřekvapivě skvělou režií a špičkovými výkony. Ale to je to trochu málo, ne? Bublina však jen tak nepraskne, neboť tahle kolektivní lež je celkem slušným příkladem too big to fail. Mimochodem Scorsese černé komedie uměl před třiceti roky lépe. ()

Motinski

Scorsese po dlhšej dobe s energickejším filmom kde nuda nehrozí ani omylom ajkeď dĺžka nie je najkratšia. Pri pohľade na Dicapria keď je sfetovaný a nevie chodiť som od smiechu ledva dýchal. Za toto by si toho Oskara podľa mňa aj zaslúžil. Je veľa filmov z podobného prostredia, no Vlk z Wall Street všetko vykresľuje bez zábran a ešte k tomu servíruje prvotriedne rozprávačštvo. Čo ma dosť mrzelo je že McConaughey nedostal viac priestoru pretože to čo predviedol za ten krátky čas na začiatku bolo výborne ()

Doudis19

Leův herecký projev mě sice nijak neoslnil, natož abych ho nazval oskarovým, ale příběh s vizuální formou a tak viditelnou radostí z vlastní zkaženosti mě naprosto odzbrojil! ()

filmmovier

Strhující film s fantastickým DiCapriem, nehorázně okouzlující a skvělou Margot Robbie a nejvíc nejlepším hudebním doprovodem. Je to tři hodiny dlouhý, ale perfektně natočený a má to spád a zejména finále je skvělé tak, jako máloco. Všichni herci jsou perfektní, užívají si to a pokud jde o spolupráci DiCapria se Scorsesem, tak je to ze všech asi ta nejlepší. U tohoto zzhmotnění amerického snu lituji snad jenom jediné věci - toho, že jsem to neviděl dřív, protože je to fakt pecka, kterou si užijete a která vám zůstane dlouho v paměti. Prostě film, kde budete hlavnímu hrdinovi fandit, i když nechcete, protože je to prostě frajer. Dokonalost existuje - tenhle film je dokonalost. 100%. ()

Vitow

Lidé si stále stěžují že se netočí filmy, kde "zlo" vyhraje. Toto je přesně ten typ filmu pokud mi zase někdo bude tvrdit že Leo tady hraje dobráka, jako tomu bylo u Kmotra, tak na to koukal špatně. ()

LeoH

On Scorsese ty svoje mafiány a podobnou bezskrupulózní verbež stejně tajně obdivuje a ty lehké názvuky morality tam cpe, jenom aby měl alibi. — Jinak ne že by to nebylo perfektně natočené a ne že bych se u toho nebavil; na to, že to v jádru není nic než tříhodinová řada extrémních pijáckých historek prokládaných motivačními proslovy a že mě pijácké historky normálně k smrti nudí a motivační proslovy dohánějí k zuřivosti, vlastně výjimečný výkon. ()

Script

Film trval tři hodiny a i tak mi to přišlo jako málo. Bylo to náramně zábavné, svižné, zajímavé, ale něco mu tu chybělo a to nevím konkrétně co. Matthew McConaughey, který měl mít ve filmu hlavní roli, se tu ukázal sotva na patnáct minut. Hodně drog, hodně sexu, sem tam nějaké násilí, ale sere mě, že jsem těm parchantům fandil. Tvůrce to měl udělat tak, abych ty hlavní hrdiny nenáviděl, ale tohle tvůrcům nemůžu vytýkat. I tak to bylo náramně povedené. ()

UhLee

(8.5/10). Parádní herecké výkony a skvělý humor.. Martin opět předvedl jaký úžasný je to režisér.. A nejlepší scénou je jednoznačně úplný začátek filmu.. Když si Matthew bušil do hrudi, tak jsem fakt nemohl.. Fenomenální herecký výkon! ()

PeterNet

Právě jsem se vrátil z kina, kde se konala předpremiéra Vlka z Wall Street (Děkuji ČSFD!!!). Okamžitě si rezervujte sedačky v kinech, ať se můžete v oficiální premiéře zasmát u filmu, který získá nejednoho Oscara. I DiCaprio už se dočká. Loni jsem zahájil kino-sezónu Nespoutaným Djangem, jehož laťku už během roku nikdo nepřeskočil. Letos tuhle pecku, kde padlo slovo Fuck nejvícekrát v historii filmu taky dle mého nic nepřekoná. Ještě si dovolím vražednou myšlenku - nejlepší Scorsesúv film! Nejlepší! Spojení Kokainu, Chyť mě když to dokážeš + kupa srandy a hromada obnažených modelek - na hranici porna. Těšte se. ()

honx

Zatímco ostatní velikáni a mí oblíbenci (Spielberg, Scott, Eastwood) nemilosrdně stárnou, což se podepisuje bohužel i na jejích tvorbě, Scorsese jakoby se napil elixíru života a po hektolitrech ho taky lil na celý štáb a herecké osazenstvo. Nebo se možná při natáčení užívaly skutečné drogy, a jak jsem proti nim, tak tady bych je všem odpustil. :D ... Ne, dost legrace- Opravdu zdařilé dílo plné filmařských inovací, skvělých dialogů a neuvěřitelných hereckých výkonů v čele (ano, zase mě dostal) s DiCapriem. Škoda, že McConaughey nedostal více prostoru. Jasně, nebýt toho životem napsaného příběhu, takový film by asi nevzniknul, ale nejednou jsme mohli vidět směs /Skvělá true story+Věhlasný režisér+Herecké hvězdy/ a skončilo to fiaskem. Často je to zárukou výdělků a přinejmenším nominací na oskary, ale to ještě neslibuje kvalitní podívanou. To však není případ Wolfieho :) ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

21.02.2023

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení