Vlk z Wall Street

• USA The Wolf of Wall Street (více)
USA, 2013, 180 min (Alternativní 173 min)

Režie:

Terence Winter

Kamera:

Rodrigo Prieto

Avathar

Groteska. Kokaín, štetky, jachty, prachy, prachy, prachy... hlavne prachy. Čo na tom, že už nemáte za čo utrácať, pretože máte všetko, sú to predsa prachy, nie? Zábavný exkurz do sveta, ktorému nerozumiem a ani rozumieť nechcem. Musím ale povedať, že som sa bavil, film má doslova vražedné tempo, takže tie tri hoďky prejdu ako nič. Herecky nemám príliš čo vytknúť, všetci odohrali svoje party tak ako sa žiadalo. DiCaprio si toho svojho sociopata dosť dával, hoci sa mi uňho aj u ostatných hercov zdalo, že to bolo miestami hodne za hranou prehrávania – na druhej strane, tí psychopati sa asi inak ani zahrať nedali. Takže to ani nie je výtka, len také konštatovanie. Sympatizovať nie je s kým (a je to zámer), audiovizuálne je to lahôdka, Margot Robbie je kus a štek McConaugheyho potešil. Žeby to bola nejaká výrazne ostrá satira si ale nemyslím. Proste „len“ výborná čierna komédia plná postáv, ktoré by každý normálny človek rád videl horieť na hranici. Napriek tomu je zábavné smiať sa na nich, pretože Scorsese nám otvorene ukazuje, aké sú to - pod všetkou tou nablýskanosťou - totálne úbohé trosky, ktoré by vysmial aj ten posledný krájač uhorky v Mekáči. Takže fajn, dobrá robota. ()

Lachtaan

Tohle byla kdysi skutečně neskutečná pecka. Bylo mi vlastně (pouhých) 14 let, když jsem se k filmu poprvé dostal, i chvíli trvalo, než jsem se k němu doopravdy odhodlal, takto dlouhá stopáž mě dodnes odrazuje od spousty jinak úžasných filmů. Ale ta nekompromisnost, neomalenost, přehnaná vulgarita, neohroženost a chtíč mít vše, co je jen fyzicky možné, z tohoto filmu udělaly další doposud neodbouranou spolupráci Leonarda DiCapria a jeho 'filmového otce' pana Scorseseho. Zdejší poblázněná role Jonaha Hilla či cameo nám ještě nedopřané druhé tváře Matthewa McConaugheyho tvoří tu špičku ledovce, který proboural všechny filmy roku 2014, jež se vynasnažily se tvářit vážně a chtěly uspět. Jenže v tomto roce měly po boku Vlka z Wall Street neskutečnou smůlu. ()

BROKEN_

Scorsese + DiCaprio = KVALITA. Vlk z Wall Street je sakra dlouhý film. Který má vynikající režii, a hlavně fungující scénář. Ale scénář by nefungoval, nebýt režiséra a DiCapria, který podává takový výkon, že jsem nevěřil, že nedostal OSCARA!! Ať jdou všichni do prdele, protože Leo je BŮH! Ano, může se zdát, že Leo někdy přehrává, ale je to PAN herec, tady to jen potvrdil. To stejný Jonah Hill. Ukázal že vážnější roli zvládá. A pak je tady SEXY Margot Robbie!!!! Kurva, já ji chci, omlouvám se že jsem vulgární, ale ona je bohyně! Film má scény, na které dlouho nezapomenu, ať už je to scéna s DiCapriem, kdy se snaží dostat do auta, nebo na scénu v letadle, kdy se Leo snaží opíchat letušku. Ten film je vulgární až po uši, všude nahota, drogy, ale je to všechno tak neskutečně fungující, že si to nejde neužít. Kdo by věřil, že tohle, je skutečný příběh. No, to je zkrátka America, ne? :-D ()

Kamkon

Tenhle film mají rádi většinou jen ti, kteří nic nedosáhli a chtěli by být tenhle debilní "vlček". Vyskakuje mi plno vulgarit, ale nebudu jako ten sprostý film. Neuběhla ani hodina a už jsem se nudila a to jsem před sebou měla další dvě - uf, a fuj dohromady - se divím, že se tenhle trotl neušňupal k smrti, hold prostě tenhle hnusák má tuhej kořínek a malýho kašpárka a všem se nám teď směje (z obrázku u rozhovoru s ním, když byl na přednášce v Praze, protože si pořád žije na vysoké noze a hraje si na chudáka, prot kterého to bylo jedno velké zklamání - aha a kdy, mezi miliontým šňupem a miliontou kočkou na klíně?). Jo, je to další zbytečný film oslavující hňupa, podvodníka, lháře a zbabělce (přečtěte si jeho skutečný příběh a budete koukat - film ho ukazuje ve velmi dobrém světle) A že takovýho lumpa hraje Leonardo, není žádná výhra - aby si ulevil svědomí, tak pak zase udělá nějakou eko kampaň či projekt - už ti nevěřím ani nos mezi očima. Dvě hvězdy za to, že mě tenhle film donutil přemýšlet o tom, proč lidé koukají na filmy a co si představují a proč se těmto lidem ten film líbí - upřímně, až mi někdo z nich dokáže prodat pero, tak možná jednu hvězdu přidám. ()

Mrkvič

Skvěle natočený film. I některé pasáže by byly hodně vtipné, kdyby nebyly spíš smutné, že jsou podle skutečnosti, podle lidí, kterým jd jen o peníze i přes neštěstí jiných. A o feťáky. Kdyby film byl odlehčenější a ne tak svázán s realitou, asi bych si ho dokázal užít. Takhle jen nechutenství k hlavním postavám. ()

Ryuuhei

Je málo dlouhých filmů, které dokážu zkouknout podruhé, potřetí a nějakým záhadným způsobem mě i přes svou stopáž baví. A to je i případ Vlka z Wall Street. Musím přiznat, že se v problematice burzy nevyznám, spousta věcí, co se ve filmu děje, je pro mě španělskou vesnicí, ale je celkem zábavné sledovat rekonstrukci hamižného, zhýralého života, kde hraje roli ne zrovna legální vydělávání ohromných peněz. Jen by mě zajímalo, zda i ve skutečnosti probíhaly tak šílené orgie i na pracovišti. Možná to film schválně přikresluje, možná ani ne. Kdo ví... /// Viděno na JOJ Cinema. ()

LUKICKK

10/10 snímek. Nahlédnutí do zvrhlého světa akciové burzy, plného drog a šlapek. Super provedení všeho, režie, herectví, střih, hudba či scénář. ()

DragonnCZ

7/10. - Kultovní film se super příběhem, scénářem, režií a hereckým obsazením, ale ta 3 hodinová stopáž to strašně táhne ke dnu a nudí vás, za to, ale film má skělé momenty a Leonardo je úžasný herec, kterému patří mé srdce, ale jeho postava mě ve filmu strašně vytáčela a srala. ()

_DAVE_

Bezpochyby vděčné téma, které bude vždy diváky bavit a přitahovat je. Ztělesnění Amerického snu které si mnozí s nás neumí představit ani v nejdivočejších snech. Nicméně, bohužel se nedokážu s hlavní postavou příliš ztotožnit, neuměl bych si ty tak rychle vydělané/ukradené hromady peněz tak rychle užít. A spirála lidí kteří přijdou neuvěřitelně rychle k balíkům peněz je pořád stejná. Skončí blbě. Pětka je za strhující, až psychedelický výkon DiCapria, vynikající scénář a stylovou hudbu. Malé mínus je poměrně brutální stopáž filmu. PS: verbal má velmi zdařilý komentář. Morálně je to "odpad", dle hodnocení zde vidíme, jak jsme na tom z morálkou :) ()

LittleJohnny

Intenzivní zážitek a bláznoství Leonarda DiCapria co více si máme přát? Rok 2014 začal přímo famózně jen tak dále. Zaslouženě plná palba!!! ()

civalII

Z celkových 180 minut je tak 165 zábavných. Někteří zde uvádí, že film je nemorální, ale když si pak přečtete jejich další komentáře, tak jsou to hlavně oni, kdo jsou nemorální. Takže vy co jste to neviděli, buďte v klidu a jděte se na to mrknout. A hlavně nezapomeňte, musíte hodně honit, abyste se nepřevážili:-) ()

Chris Masters

V podstatě je to to samé o čem je Riziko, nebo Wall street. Prachy, děvky, drogy, prachy, děvky, drogy a pořád do kola. Ale tenhle film je stokrát lepší než riziko i Wall street. Já se vážně bavil a trochu i strachoval. Vynikající snímek, Martin Scorsese je skvělý režisér a Dicaprio je skvělý herec no a když k nim přidáte skvělý scénář, nemůže z toho vzniknout nic špatného ;) ()

rockwoman

"Na chvíly jsem zapomněl, že jsem byl bohatý. Žil jsem na místě, kde bylo všechno na prodej. Nechtěli byste vědět jak na to?" ...S jídlem roste chuť a tu měl Jordan Belfort nekonečnou. Kůzlátek se mu podařilo zmanipulovat a sežrat celkem dost, jako člověk nestál ani za zlámanou grešli. Na druhou stranu díky tobě Leo jsem se skvěle bavila. Nejlepší Vlkouš od Martyho mě maximálně uspokojil a já bych si klidně dala ještě další nášup! :-) ()

venison

Skvěle natočený film s klasickým scénářem (kterak jeden vyčůránek zbohatl a utopil se ve své moci) s vynikajícím hereckým projevem Leonarda DiCapria.. Spoustu věcí z amerického makléřského prostředí je tu skvěle vysvětleno (ne, že bych na ně nepřišla sama, jen jsem neměla důvod o nich přemýšlet).. Film je jedna velká party, ale trošku mi tam chybělo na konci nějaké to klepnutí přes prsty.. Nasmála jsem se, ale po dvou hodinách už jsem se začínala nudit a poslední hodinu jsem přemýšlela jak se lépe uvelebit.. Děj je moc konstantní - raději mám filmy jako na houpačce :-) ()

terunka003

Americké, skutečné, Wall Street, drogy, sex, prachy × nuda, nuda, hovadina. Já jsem "jízdu" viděla jen v traileru, kde máte vlastně sestříhaný celý film. Lepší by bylo se zdrogovat, pustit si péčko a válet se v zeleným papírcích (prachy) a výsledek je stejný. Na to, že režisérem byla taková bomba, na herecké obsazení, to bylo neskutečně obyčejné. Leo už měl lepší herecké výkony, působilo na mě, že přehrává. Ne, nelíbilo se mi to. Je mi líto. ..a to jsem poprvé usínala v kině, taková ostuda.. ()

Playman

Ne, není to nejlepší film všech dob, jak se vám někteří jistě snaží namluvit. Je jen jeden z nejlepších. Otázka zní: „Proč?“ Takže… Když se podíváme na film jako celek, nejprve vás patrně zarazí stopáž, a pokud jste si předem nezjistili, jak dlouhý film ve skutečnosti je, budete patrně kině překvapení, a nebo taky ne. Proč ne? Protože právě neuvěřitelně dlouhá stopáž filmu je důkazem toho, že je film zároveň neuvěřitelně skvělý a chytlavý! Celý film totiž neuvěřitelně rychle odsýpá. Je to jako by někdo odjistil filmový granát a hodil ho do sálu. Prásk. A už to jede. Má to neuvěřitelný grády. Rozmetá celý sál na cucky. Exploze všechny ohromí a uzemní. Ale nebudu mluvit za jiné, recenze je přece subjektivní! Abych pravdu přiznal, podle prvních trailerů i informací o příběhu a toho všeho okolo, mě to celé docela minulo. Nevím. Zkrátka a dobře. Prostředí burzy a život makléřů není a nebylo pro mě něco dostatečně atraktivního. Proto ani přítomnost jmen Scorseseho a DiCapria ve mně nevzbudila zájem. Ačkoliv kombinace těchto dvou pánů nikdy nezklame. O to víc jsem si film užil. O to víc mě dostal! Protože… protože něco takového jsem zkrátka absolutně nečekal. Jak už jsem řekl, film má neuvěřitelné grády, nadupaný příběh, dynamický děj a úžasné tempo, které nepolevuje. Naopak. Když už si myslíte, že jste viděli všechno, zase vás ten Scorsese něčím dostane. Po třech hodinách strávených v sálu jsem se ptal: To je vše?! Chtěl jsem víc, chtěl jsem přídavek. Je to jako jídlo, které když začnete jíst vyvolá ve vás absolutní nenažranost. Takový je Vlk z Wallstreet. PS: Jedna z milionu věcí, co mě dostaly, je neuvěřitelný soundtrack. Vlk z Wallstreet je nové Pulp Fiction. ()

Gar-mogoth

To nejzábavnější (co se smíchu týče), co jsem kdy v kině viděl. Geniální a neskutečně hravý film, který šlape celou dobu, a jestli za tohle Leoš nedostane od akademie zlatého panďuláka, tak už nevím. Hlavně si ale najděte dobrou sedací polohu, abyste za ty tři hodiny nedostali kvůli nedokonalé sedačce vlka (hehe). ()

danoo

Skvelá čierna komédia – niečo ako satirická verzia Wall Steet od Stonea ("Like a twisted Robin Hood, he steals from the rich to give to himself"). Niekto si to všimol, niekto nie, ale Vlk z Wall Streetu je v podstate moralita – Belfort nakoniec ostáva sám. Niektoré explicitné scény pôsobili časom stereotypne a v závere režisér výrazne ubral z tempa, čo kazí celkový energický a dynamický dojem z filmu. ()

geklon

Nemorální, lehce šokující, natažené, ale důvěryhodné, pohlcující a vtipné. Scorseseho klasická poctivá práce, s nechutným Dicapriem, tak ještě nechutný nebyl. Do toho Jinah Hill, který mu to sedne a tu nominaci si zaslouží. Jen škoda, že při scéně s veřejnou masturbací, nebyl vidět jeho knoflík. To bych mu toho Oscara uplácal klidně ze zbytků mýdla. Ale nemám ze sledování tak dobrého snímku nějak příjemný pocit. Ta americká Borhyová je přesně ten důvod, proč je tenhle snímek tak kontroverzní. Každej by tu přiblblou píču chtěl píchat a chlubit se s ní svým o dvě třídy horším děvkám. A dostat se takovýhle epes kundě do kalhotek, chce trošku vyšší příjem. Ač to třeba tvůrci chtěli dát světu jako výpověď a příklad toho, kam až nezměrná chamtivost po nekončících prostředcích a moci může dojít, působí snímek spíš jako obhajoba šupáctví a odsouditelného způsobu života.. Vím, že spoustu lidí tento film budou vnímat jako motivační video. Odpudivé na tom celé je, že si ten zasranej sráč, který si nezaslouží slitování, zmrd Belford, nahrabe za práva. A ta jeho knížka se prodává a on je znovu ve fóru. Všichni mu tleskají a vytváří všem velezmrdům důvod se realizovat. Všechny doláče za práva a tržby z knih a předloh, přednášek toho ubožáka, by měli jít na potírání všech těch zmrdovin, kterými film doslova přetýká. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

21.02.2023

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení