Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta

• USA Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales (více)

V dalším pokračování svých fantastických dobrodružství se kapitán Jack, ke kterému se štěstěna opět jednou nemilosrdně obrátila zády, ocitá tváří v tvář bandě smrtících pirátských duchů pod vedením strašlivého kapitána Salazara (Javier Bardem), kterým se podařilo uniknout z Ďáblova trojúhelníku a jejichž jedinou touhou je připravit o život každého piráta - a zejména Jacka. Jackovou jedinou nadějí na přežití je bájný Poseidonův trojzubec, ale pokud má mít šanci ho nalézt, musí přesvědčit ke spolupráci Carinu Smythovou (Kaya Scodelario), geniální a krásnou astronomku, a Henryho (Brenton Thwaites), tvrdohlavého mladého námořníka a člena královského námořnictva. Jedině s jejich pomocí má kapitán Jack, svírající v rukách pevně kormidelní kolo Umírajícího racka, své zoufale nicotné a zchátralé lodi, naději nejen zvrátit nepřízeň osudu, se kterou se poslední dobou potýkal, ale také zachránit si život ve střetu s nejmocnějším a nejděsivějším protivníkem, jakému byl kdy nucen čelit. (Falcon)

marsic

Pátý díl se tvůrcům Pirátů z Karibiku velmi podařil. Skvělý děj, který ještě doplnil návrat Willa Turnera a Elizabeth Swannové, má za následek skvělou podívanou. V kině jsem se ani chvíli nenudil a podle mého názoru je tento díl jednoznačně lepší než díl čtvrtý. ()

hjvg11

NIE je to ZLÝ film, lenže ... Začiatok bol skvelý, to ako vždy len jeden prežije aby to tom mohol ďalej rozprávať. Potom príde na scénu Jack a čakal som že sa to rozprúdi a že PIRÁTI z Karibiku sú späť! Jack bol v tomto filme slabý článok, podobne ako väčšina postáv (napr. Carina mi šla dosť na nervy, ALE postava Salazar bol dobrá). Skutočne vtipných chvíľ tiež nebolo veľa. Autori sa tak VEĽMI snažili byť vtipný až to vtipné nebolo (Piráti z karibiku nikdy nebolo vážne dielo ale tu TO PREHÁŇAJÚ).Ako som vravel nebol to zlý film lenže kvalít pôvodnej trilógie zďaleka nedosahuje (Mohli skúsiť dať viac priestoru Willovi a Elizabeth). 3* ()

smajlítko

Nové postavy nemají co nabídnout a o to víc je s podivem, že Jack hraje celý film spíš druhé housle. Na nějaké silnější charakterové první housle už nezbývá čaqs, protože je potřeba vysvětlit motanici jakýchsi legend, událostí a rodinných vztahů. Trochu to připomíná Cimrmanův Vichr z hor. když to vydržíte, dostane se vám v druhé půli zadostiučinění. Nové postavy jsou sice stále ještě nudné, žerty jsou poněkud hloupě košilaté a všechno zachraňují trikaři a animátoři. Ale i tak jde o celkem slušnou podívanou, která nabídne završení a rozuzlení celé karibské série. Všeho, co zůstalo v jiných dílech nakousnuto a nedojezeno. No jo...i slzička na konci ukápla. ()

Opavak

Jsem moc rád, že se natočilo další pokračování. Na film jsem se těšil od chvíle, kdy jsem zjistil že se natáčí další díl. A nezklamal mě. Start je ve velkém stylu plný akce a zábavy. Už dlouho jsem neviděl film, ve kterém by byla akce za akcí celé 2 hodiny. Tady se to podařilo. Opravdu je tam akce od začátku do konce a vy se tak nenudíte. Se zábavou už je to trochu horší. Jak to tak u filmů bývá tak je největší porce zábavy na začátku. Pak už jen sem tam. Jenže méně je někdy více. Přišlo mi to strašně překombinované. Tvůrci měli tolik myšlenek které se snažili přilepit k sobě s domněnkou, že ta scéna bude akční a coolová. Atak z jedné akce která ani neskončila je další akce která opět nějak neskončí a pořád tak dokola. Myslím si, že toto mohlo být klidně na 2 díly a více se každé akci věnovat tak, aby to mělo více hlavu a patu. Bohužel Keira Knightley a Orlando Bloom se ve filmu objeví jen na pár minut :( Zemřela jedna postava a jak to tak bývá zvykem tak pokud bude další díl tak nečekaně opět obživne (třeba v podobě další nestvůry). Digitalizace mohlo být taky o trochu méně už je to spíš takové ''scifi'' a to co jde je prostě digitální, to bere pirátům takové to kouzlo. Nicméně jsem se u nových pirátů nenudil a to čekání vážně stalo za to. Za titulkama byla scéna, naznačuje, že by měl být další díl. A pokud ne, nějak jsem to nepochopil. Nechme se překvapit :) ()

Raiser1

Nevím jestli je můj úsudek ovlivněn nevalně zapáchajícím občanem co si to v kině smrděl přímo vedle mě nebo to bez režie Gore Verbinskiho prostě není ono. Celkový dojem z filmu mi neusnadňuje fakt že to celý film vypadá že se honí banda námořníků na rybníku velikosti 100 metrů na 100 metrů protože ať se kdokoli vydá hledat kohokoli, bez jakýchkoli informací, okamžitě ho dohání a dopadne. Scény jakkoli dobře graficky zpracované jsou jaksi bez nápadu a myšlenky, vykrádá se už dávno vykradené a opět se potvrzuje pravidlo že méně je někdy více. Celková pointa vlastně ani není vysvětlena. Prostě týpek se mírnix týrnix nasr*l a díky tomu všichni zůstali zakletí a jako náhodou vše záviselo na kompasu proč se opět nedozvíme. Johnny Depp, kterému se povětšinou kladl velký díl pozornosti ustoupil nezáživné, nudné, film prznící poběhlici Kaya Scodelario. Nic proti ní ale je to jak do Sněhurky a 7 trpaslíků přidat Zemana.. Tak nějak to pak prostě není ono a je tam něco navíc. Javier Bardem a jeho um nezkazit žádný film už vše bohužel spasit nemůže. Film je o nereálných blbůstkách a tím nás všechny série pirátů nějakým způsobem bavily, ale někdy už je toho moc.. Jako sejít se vždy v jeden moment na stejným kdo ví jakým místě jako v závěru filmu už je uťáplost na lvl 100. Na film jsem se těšil, ale abych se na to příště podíval znovu budu se muset asi festovně opít nebo si píchnout marjánku, jak to dělají ti mladí :D ()

Papiryk

Konečne som sa dočkal. Podľa traileru, ktorý mal neskutočne skvelú hudbu a vyzeral fantasticky som očakával úžasné pokračovanie. Lenže som sa nedočkal. Film to nie je zlý, ale má pár vecí, ktoré mi z prvej trilógie chýbalo. Ako prvá mi chýbala tá troška temnoty, ktorá dotvárala výbornú atmosféru. Bez toho mi to pripadalo príliš Disneyovské. Ďalej som čakal, že Orlando Bloom alias Will Turner dostane viac priestoru aj s Blúdnym Hoľanďanom, nestalo sa. Ale čo bolo cítiť najviac boli výkony pôvodných postáv. Johnny Depp a Geoffrey Rush už nevedia podať taký výkon ako kedysi. Nové postavy celkom dobre zapadli. Záverečná bitka bola veľmi zle vymyslená ale napriek tomu ma koniec veľmi prekvapil a film sa mi páčil, odporúčam pozrieť v kine nie len pre obraz, ale aj pre úžasnú hudbu Hansa Zimmera. 75% ()

kental63

Tak jedna zvězda za Kayu, jedna za zombie žraloky a velká hvězda za Bardemova Salazara a to jak si s ním trikaři pohráli. Jinak ale blbost, kterou nezachrání ani 300 mega nebo sebešílenější akční scény. Všeho moc škodí. ()

NoodlesCZ

Šel jsem do kina jen protože jsem očekával super triky, zvuk a taky, že si trochu vyčistím hlavu nad kravinou. Ale světe div se! Ono to nebylo vůbec špatný. Po šňůře dílů, který mi neseděly. Za mě hned po jedničce nejlepší díl. Pár vtípků bylo trapnějších..ono celkově jako Depp. Ale co bych přece měl čekat od vychlastanýho piráda, že bude ožralej a trochu trapnej ne? Rush byl klasicky nejlepší a Barden.... je jen třešinka, jen při "hombre" mi naháněl husí kůži. Super akční předprázdninová oddechovka+nostalgie: za plnej. ()

KaileenaX

Z kina jsme neodešli, že by to byla taková pecka, jak to vypadalo z propagací, to není. Takovej děs, jako čtyřka, ale taky ne. Po hodně dobrým začátku se to nějakou dobu vleče, pak zase trošku akce a zase nic, takže děj byl na vlnách podivna. Místy jsem si vzpomněla na Harryho Pottera a "další díl bude ještě temnější", v tomhle případě doslova nikoli temnota, ale černota. Chvilkama je to tak tmavý, že není ani vidět, co se tam vlastně děje. Jack je tam dost křečovitě cpanej, protože se čeká, že tam bude. Vždycky byl otravnej, ale vtipnej. tentokrát je jenom otravnej, po každým rádoby vtípku ponechaná chvilka, aby se publikum mohlo zasmát - nesmál se nikdo, takže jeho pobyt na plátně jsou asi nejtrapnější části filmu. Možná to bylo i dabingem, ale tu astronomku bych taky propleskla. Nebo že by se snažili tvůrci hrát na hypermoderní feministickou notu... V tom případě je to stejně přehnaný. Možná originální verze bude snesitelnější, ale v dabované verzi je ta holka na odstřel jen otevře hubu. Jak už tu bylo zmíněno, změnili to získání kompasu, to budiž. Ale tahle část mi to přišla celá nějak nedotažená. Celkově bych dala těch 7/10, protože jsou to Piráti, je to nostalgie, mám ty filmy ráda a vyloženě špatné to není. Zajdu na to znovu, jestli bude místo na titulkový verzi, třeba bude dojem lepší. ()

adelfilm

Dlouho očekávané pokračování. Nezklamalo mě, ale ani nepřekvapilo. Byly to piráti jak je známe. Příběh, tváře, vtipy a samozřejmě úžasná hudba. Po delší době, fakt super film, na který si zašli i moji rodiče do kina. :D ()

Kesinka

Upřímně mám z celého dílu smíšené pocity. Johnymu Deppovi buď dochází dech a nebo je fakt mizerně napsaná postava Jacka Sparrowa, protože mi celou dobu přišel brutálně "zaostalý". Krom toho o něm tenhle díl v podstatě vůbec není, je to jen taková vedlejší postava. Figurka pro pobavení asi jako veverka v Době ledové. Geoffrey Rush mohl podle mě taky podat daleko lepší výkon. Měla jsem pocit, že měl v prvních dílech podstatně víc šťávy. Ale vcelku mě bavily nové postavy a k Javieru Bardemovi chovám zvláštní lásku, takže jsem to vlastně celkem skousla. Jen mi lezlo na nervy to neustálý vysvětlování něčeho, protože by to běžný divák neprohlédl. Oslí můstky prostě z duše nesnášim. ()

ANDAKIN

Klasičtí piráti z Karibiku, ale zároveň klasický sequel, který tak nějak vykrádá své předchozí "sourozence". Po předchozích dílech už je vám jasné, jak se která postava zachová v té a oné situaci. Ano, některé scény a postavy byly trošku inovativní, ale filmu nijak zvlášť nepomohly. Spousta scén byla až příliš dlouhých, celková zápletka a absence určitých, dle mého podstatných, postav minulých dílů taky nebyla úplně uspokojující a musím konstatovat, že CGI efekty a český dabing byly opravdu otřesné. Nejvíc mě zaujala hlavně poslední scéna po titulcích. Dávám 3* ()

Denzen

Film má jediný problém, a tým je Jack Sparrow. Niežeby bol nejako príliš otravný, len proste znižuje kvalitu filmu. Na jeho vtipoch sa zasmejú len menšie deti a občas ich povie v nevhodnú dobu, keď sa treba kochať akciou, ktorá je naozaj podarená. Nórskí režiséri sa vydali dobrým smerom a bol by som rád, keby toto bol koniec Pirátov. Tie peniaze sú na tejto sérii veľmi vidieť. ()

Hunt3r

Po posledných častiach série o Pirátoch som bol veľmi sklamaný, no piata časť prináša návrat k prvej časti a teda k tomu čo som mal na príbehu o Jackovi rád. Je v nom veľké množstvo kvalitných efektov no humor troška zaostáva už za spomínanou prvou častou. Napriek tejto skutočnosti som sa mal neprestajne na čo pozerať. Príbeh mi však zo sebou priniesol zopár nejasností v podobe otázok prečo Rush (Hector Barbossa) nevyužíva silu meča ktorý sa mu dostal do rúk po smrti Edwarda Teacha a zopár ďalších no to sú už skutočne len také špekulácie o tom či by to pomohlo ešte viac deju a podobne. Ale nakoľko sa mi aj tak samotný film veľmi páčil musím dat 4 hviezdičky a dúfam, že nastolený trend si Disney štúdio v prípadnom pokračovaní udrží. ()

52637

Jednicka nejlepsi a petka se trosku vyrovnava, ale uz to neni ono. Depp je stale stejnej a nicim uz v piratech neprekvapi, to co jsme videli v jednicce bylo to nejlepsi ()

JannieS

Po dlouhé pauze se vrací naši oblíbení hrdinové, kteří rozhodně nezklamali. Filmové efekty jsou více než uspokojující a samotný příběh je také velmi povedený. Ovšem až na drobné nejasnosti týkající se kompasu (SPOILER! - ve třetím díle bylo řečeno, že Jack má kompas od Tia Dalmy/Calipso a najednou mu ho měl dát někdo jiný + dříve už několikrát pustil kompas z ruky, např. ve čtvrtém díle, aby se Gibbs dostal z ostrova a tehdy to nezpůsobilo takovou zkázu jako nyní..). Skvělý výkon Kayi Scodelario a Brentona Thwaitese to naštěstí dorovnal. Jack Sparrow je stále stejný komik a notorický opilec, který filmu opět dodává tu správnou atmosféru. Pro mě to byl skvělý filmový zážitek a po potitulkové scéně se už nemohu dočkat dalšího dílu! ()

PowPow

Zase tady máme nemrtvé piráty, kteří chtějí Jacka, znova se hledá tajemné místo, opět stejná milostná linka. Naprostá kopie předchozích dílů (kromě čtyřky), bohužel ale slabší. Milostné duo nebylo nic moc, ve srovnání s Elizabeth a Willem byli tihle dva dost nevýrazní. Jack už svoje šaškování převařil dost. Záporák ve srovnání s vtipným Barbossou, démonickým zahořklým Davy Jonesem, strohým Beckettem i zábavně krutým Černovousem pokulhává - prostě jen hází jedno klišé za druhým, totálně jednorozměrná postava, kterou zachraňuje jen její skvělý představitel. Bylo mi vyspoilerováno, že Barbossa zemře. Když bylo odhaleno, že je Carinin otec, modlil jsem se, ať to neskončí nějakou klišovitou scénou, kdy jí to vyzradí a pak se obětuje - bohužel se stalo. Stejně tak se vědělo, že se tam objeví Will a Elizabeth, na což jsem se těšil. Škoda, že nezasáhli do děje - například dvě skupiny nemrtvých pirátů proti sobě, to při vhodném zpracování mohlo být zas něco nového. Takhle tam byli úplně zbyteční. Celkově to nebylo špatné, ale bohužel ani dobré - a to je, když jste viděli první dva díly, málo. ()

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku

24.10.2018

Depp, Rylance a Pattinson mezi barbary

Depp, Rylance a Pattinson mezi barbary

23.10.2018

Johnny Depp (Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta) a producent Andrea Iervolino (Hudba ticha) nedávno oznámili spolupráci na několika nových projektech, přičemž tím prvním se stane snímek Waiting for… (více)

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

13.08.2017