Komentáře uživatelů k sérii (10)

MOŽNÉ SPOILERY: Spy seriál s "24 feelingem", ostatně Carrie je tak trošku Jack Bauer female. Akorát tady nepobíhá s brašnou, sluchátkem v uchu, nemučí a nestřílí palice. Homeland místy bohužel kolísá v dynamice, protože místo posunu vpřed, tak musíme sledovat zbytečný líbačky a místy hodně neurčité dialogy. Hlavně cliffhanger z posledních momentů první série, mě vyloženě nasral. Napětí v některých momentech dosahuje, právě kultovní dvacet-čtyřky, ale na můj vkus je tempo zbytečně pomalé a atmosféra je mnohdy zbytečně minimalistická a tichá. Chválím pointu ohledně Brodyho, ale třeba u Walkera jsem se ani vůbec nedozvěděl, proč dělá to co dělá a taky mě mrzí, že Brody nepomyslel na následky, které by následovali pro jeho rodinu. V jistých momentech se postavy chovaj logicky, jindy působí zmateně a neurčitě. Nejlepší postava je pro mě zřejmě Saul. Akce téměř není, ale občas padne nějakej výstřel, či úder. Za zmíňku stojí kontaktní fight v podzemní garáži. Soundtrack je ok, ale nijak zapamatovatelný. Na druhou stranu se těším na pokračování a doufám, že děj nabere pořádnou dynamiku.(13.5.2018)

V rámci hollywoodských mantinelů realistický špionážní thriller z prostředí analytiků CIA řešících potenciální blízkovýchodní teroristické hrozby. Díky seriálovému formátu má spoustu prostoru na podrobné sledování obou hlavních, důkladně vykreslených a dokonale zahraných postav: prací posedlé, citově značně labilní agentky Carrie a po osmi letech v zajetí se k rodině navrátivšího, rozpolceného (a konvertovaného) sgt. Brodyho. Spousta zvratů v inteligentním scénáři, vážná tématika i znamenitá filmařina vynášejí Homeland mezi naprostou (nejen) televizní špičku.(15.5.2017)

První sezónu musím ohodnotit jako luxusní špionážní zážitek. Claire Danes a Damian Lewis působí ve svých rolích velice přirozeně, což je skvělé, protože se mi už stalo, že mi nešťastné obsazení dokázalo úplně zkazit zážitek z jinak podařeného filmu/ seriálu. Nejsem zrovna příznivcem Mandyho Patinkina, ale v Homelandu je jeho Saul perfektní, k tomu tvůrci přidali výborný námět i scénář, takže mě příběh od počátku chytil, a kdyby se někomu zdálo, že jsem k sérii příliš nekritický, bude mít zřejmě pravdu.(28.11.2017)

Díky skvělému obsazením především hlavních rolí a kvalitním smysluplným scénářem, patří tenhle seriál k tomu nejlepšímu, co se v posledních letech natočilo. Závěr série naprosto strhující, a fantastický výkon Damiana Lewise!(11.2.2017)

1. Sezona - Perfektní začátek, pak to trochu stagnovalo, ale byl to naštěstí jen moment, abychom se propracovali k naprosto strhujícímu finále. Claire Danes je vynikající, stejně tak Damian Lewis. Snad se další sezony nezvrhnou ve scénáristické orgie.(12.5.2017)

12 dílů... Všechny napínavé... Jen mě osobně chybělo pár věcí... Návraty: k tomu jak se dostali do zajetí, Tom Walker jak přežil a co dělal celých osm let, jak cvičily... Brody alias Damian Lewis podává jeden z nejlepších výkonů co jsem zatím viděl, na seriály je prostě borec... Sérii jsem viděl v ČJ proto nevím jestli je Claire Danes v originále opravdu tak uřvaná a to mi celkem vadilo, ale každopádně slušný výkon i když bych se bez ní obešel...(12.2.2018)

85%(2.11.2017)

Seznámení se špiónským životem v rychlém tempu, šikovně vystavená zápletka s několika zvraty, parádní výkony ústřední dvojice a Morgan Saylor. Škoda, že jsem konec viděl ve chvíli, kdy už se točila třetí, jinak by mě při závěrečný scéně v bunkru praskly nervy.(30.3.2016)

Špičkový špionážní seriál, dávám 5 * a 92 % .(5.10.2016)

Kdyby nešlo o tak nepravděpodobnou motivaci ke spolupráci s nechutným Talibanem, dal bych i pět hvězdiček(24.7.2017)