Mia...

První minuta filmu a zazpíval mi Jirka Kučerovský ... už v tu chvíli jsem věděla, že tohle bude stát za to! :) A stálo. Perfektní nápad, skvělé herecké obsazení a vtipné scénky. Radovan Krejčíř mě pobavil neskutečně moc :-D. ... po dlouhé, ale vážně dlouhé době, konečně film z české produkce, který stojí za to. Rozhodně doporučuju. EDIT: jsem z toho filmu čím dál více odvařená, můžu ho vidět xkrát a stále mě baví....veselý a promyšlený, fakt za mě top :) ()

AllShallFall

Docela příjemné překvapení tento film. Trošku sci-fi no:-) Ale jinak komendie dobrá. Některým hláškám jsem se dost smál. Jinak herecke obsazení dobré. Nebylo to takové umělé jako většina nových českých filmů. Tohle bylo bezvadné. ()

teutates

Když pominu začátek, konec, orbitky a vemu jen tu část, kde se Mádl choval jako debil, dost dobrý. Ale abych tvrdil, že to vlastně nebylo až tak trapné a, že film má svá slabá, silná místa, neboli že mně pobavila ruská verze facebooku (ha ha, směju se). Jak říkám v částech, kde se Mádl choval jako debil, dost dobrý, protože evidentně si té role užil. To všechno kolem raděj neberu do huby. Za Mádla 3/10 ()

swamp

Časová rovina současnosti je hrozná (včetně té sci-fi továrny), ale v tom devětaosmdesátém to je docela vtipné, až mě to překvapilo. ()

Geralt z Rivie

Mám zásadu, na český film do kina nikdy nechodím, ale tady jsem měl udělat výjimku. Docela Petrovi závidím, tohle bych chtěl taky zažít ve 40:D. Cesta do minulosti je hodně snadná, ale to se dá, přehlídnou, a když přimhouřím oči, tak pro mě je to mezi 4-5 nemůžu se rozhodnout :D. Rok 1989 hodně pobavil ;). A ona chodí s takovou nulou :DDD ()

sarkas21

Za poslední dobu se čechům něco povedlo není možný...A je hezký vrátit se do dob Komoušů málo kdo by tohle udělal aby měl svou životní lásku. ()

PetrPan

Vtíravý product placement vystřídá co do reálií jedna z nejhůř zpracovaných retrospektiv, všechno musí být stráášně vtipné a nadsazené, Mádl zase hraje to samý co vždycky, sci-fi motiv raději nekomentuju a vše dotváří televizní look alá letní speciální díl Ulice. Nostalgie je ale kráva, časovejch úseků k návratu bych našel pěknou kopičku a přes to všechno výše uvedené jsem se celou dobu usmíval, možná to bylo jen těma rozjitřenýma vzpomínkama a Probudím se včera je vážně zavrženíhodná blbost, ale ať je to jak chce, bylo mi prostě fajn, a to se cení. ()

silentname

Je super, ak sa mi podarí vidieť skvelú českú komédiu. Ktorú dokážem vidieť od začiatku až do konca a mať pocit, že všetko bolo urobené najlepšie ako sa spracovať dalo. "Probudím Se Včera" tam pre mňa určite patrí. Koncept moc originálny nie je, no jeho spracovanie je tak vynikajúce, že musím tvorcom skutočne pogratulovať. Dali do toho absolútne maximum a rozhodne vedeli na čo sa sústrediť. Prvé plus filmu - casting. Myslím si, že herci boli absolútne skvele zvolení. Každý z našich hrdinov si našiel vhodného kandidáta, ktorý predstavoval jeho ja pred dvadsiatimi rokmi. A všetci pôsobili veľmi dobre zvolení. Podobné črty, dobre spracované reakcie... zvládnuté na skvelej úrovni. Komédia filmu je podľa mňa veľmi dobrá. Je pre mňa vždy radosť vidieť komédiu, kde nepremýšľam nad tým čo mi malo byť vtipné, alebo sa nesmejem na nesprávnych miestach. Väčšina fórov je dobre napísaných a funguje kvalitne. A potom je tu love story. Možno je to trošku typická love story, no na druhú stranu musím priznať, že Jiří Mádl a Eva Josefíková majú spolu veľmi dobrú chémiu. A scénky s nimi pôsobia úprimne. Nemal by som sa problém k tomu kedykoľvek vrátiť a dokonca si myslím, že toto je film na viacero videní. Je možné, že sú tam určité detaily, ktoré by som si ešte vedel pri opätovnom zhliadnutí uvedomiť. Je tu ale aj pár problémov. Ako napríklad scénka s výherným losom. Dozvieme sa, že nikdy nevyhral loto a zrazu tam bude momentka, kde kvôli nemu príde o 50.000 korún? Alebo v alternatívnej realite tiež vtedy ten tiket nepodal? Je tam ešte pár malých momentiek podobného typu, nad ktorými som trošku premýšľal, ale nič také, čo by pokazilo výsledný dojem. Celkovo môžem povedať, že som si film nadmieru užil. Vo svete komédií o jedno z najlepších čo som od našich českých susedov videl. Hodnotenie: A ()

Marthos

Chtěl bych se probudit včera a nikdy nepodlehnout dojmu o současné romantické sci-fi, která nevěda, co se sebou, si počíná stejně bezradně jako titulní hrdina. Mix čehokoli, co se tváří alespoň trochu jako legrace pro dolních deset milionů a především: ten nejzdařilejší vtip, ten přijde samozřejmě až nakonec (výborná epizoda Zdeny Hadrbolcové). Pane Kovář, vy jste vtipnej člověk, vy jste takový zlatíčko. Tak proč nás s manželem tak serete s tou kytarou? ()

Slarque

Mohla to být skvělá komedie, ale její tvůrci prostě neznají míru. Kdyby to osekali na hodinu a půl, což by byl i vzhledem k žánru čas tak akorát, mohlo to být mnohem lepší. Takhle je to zábavné jen místy, i když se Mádl, Blažek i další docela snaží. Současnost je jen o tom, jak si vzít Orbit, sednout do Volkswagenu, zajet do Tety a skončit u točeného Lobkowicze. S product placementem se opravdu dá zacházet, aniž by to diváka mlátilo do očí. Z tohohle jsem měl občas Shock! ()

Willy Kufalt

No vida, žánr romantické komedie obohacený o sci-fi v cestování čase. Jak to vypadalo spočátku lacině, díky návratu do školy roku 1989 nakonec jisté aspekty filmu opět oceňuju. Jeden pohled na generaci tzv. "Husákovych dětí" v maturitním ročníku známe již z filmu Vrať se do hrobu, zde možno jako přínos vidět srovnání, jak si kdo svou budoucnost a povolání představoval a jak na konec dopadl. Takže si popři zábavném výletu do minulosti s často milými zápletky (honba na králíčka, pak shánění náhradního králička) užijeme i malý exkurs do vyučování ve školách v létě '89, kdy jak vidno mnoho soudruhů ještě věřilo a všem do hlavy tlučelo, že SSSR je naší pevnou jistotou, a o půl roka směle převrátilo kabát, aby si pánové v nové době povýšili ještě víc. Samozřejmě v souvislosti s cestováním v času mnoho vtipného a rovněž zajímavá konfrontace hodiny literatury v letech 1989 a 2012. Sice netuším, čím se autoři při reáliích a příhodách z konce 80. let inspirovali, třeba v dnešní době facebookem propagované slovo status se mi zdá na studentské nástěnce spřed 30ti lety v tomto smyslu nepravděpodobné, ale budiž! :-) V celkovém vyznění mi spíš dojem zkazil překombinovaný závěr při druhé cestě do minulosti a následně tak prudce vykonstruovaný zvrat pro romantický happyend. Přesto si myslím, že tvůrcům se povedla v rámci současné tvorby slušná průměrná komedie, která si ty tři hvězdičky z mé strany zaslouží. 55% ()

LoLaa

Nejsem zrovna fanouškem českých komedií, ale tato mě velmi příjemně překvapila! S rodinou jsme prožili celkem příjemný večer, občas se zasmáli a většinu času se celkem bavili. Podle mého názoru, byla ve všech směrech lepší ta část z minulosti (herecké výkony, zábavnost, prostředí, ..). Až na pár mně nesympatických hereckých výkonů, občasné nudné chvile a přebujelost umístění productplacementu, hodnotím film kladně. Víc takových by v ČR určitě neuškodilo. ()

iamek

Tak tohle byl příjemný šok. Do kina jsem šel z nudy a jen tenhle film jsem neviděl. O to více jsem byl po konci promítání překvapený. Jasně film je plný nelogických scén, ale všechno vynahrazuje skvělý Mádl, který hláškuje jako o život. ()

dopitak

Ono by to šlo. Napadalo mě v životě mockrát, jak by to vypadalo, kdyby někdo v minulosti využil vědomosti z dneška. Šmídmajer to částečně natočil. Je fuk, že prostředí firmy Timeway je nepodařené a sci-fi složku tak hravě přebije i expedice Adam 84, ač Petr Náročný zachraňuje, co se dá, o to v "Probudím se" nejde. Kdyby Miloslav Šmídmajer oslovil všechny Tuzemce, kterým se v poslední době nějaký film povedl (nápovědou: Ondřej Trojan, Marek Najbrt, Jan Prušinovský, Zdeněk Jiráský, Tomáš Bařina...) a trochu s jejich pomocí (já vím, samo o sobě sci-fi) vypiplal zejména dialogy (nebo si půjčil aspoň jejich scénáristy), mohlo to být výborné a my se nemuseli při polovině replik třást odporem. Jiří Mádl je jeden z mála současných mladých herců, který má nesporný komediální talent (ačkoliv jeho pózy jsou skoro všechny jako přes kopírák na styl "a la roztomilý blbček sladce žvatlající"), a na Evu Josefíkovou se proklatě hezky kouká. Na druhou stranu, product placement jak Brno, ani mi tak nevadily orbitky, ale Lobkowicz, který tam čepovali snad i v kašně na náměstí; a "cameo" několika herců i neherců, z nichž část se ani nevešla do hlavního filmu. Za nápad, výjimečně i za oba "studentské" herce (mimochodem transformace Mádl-Blažek se povedla, zatímco Josefíková-Preissová vůbec) hvězdičky nahoru, za dialogy a některé zcela zbytečné scény (za všechny ta 30. června v novověku, kdy učitel Kovář před školou napomíná studenta, ale zbytečných je moc a zbavit se jich by stopáži ai srozumitelnosti neublížilo) hvězdičky dolů. ()

SeBig

Tak na tenhle film jsem se těšil hodně dlouho a konečně jsem se taky dočkal. Mádl dělá xichty, dost viditelná propagace a reklama na značce shock a orbit až bijící do očí jinak film je fajn lákalo mě to že se cestuje vtom čase, opět známé české tváře.Ale něco mi tam chybělo nevím co.. možná to tak nedoladily na to že to byl dvouhodinový film, ale na to že to je české.. tleskám! Mělo by být více takovýhle filmů. ()

Chrustyn

Na české poměry docela slušná zábava na téma cestování v čase. Trochu prostříhání by ale vůbec neškodilo, protože povedené hlášky střídá nudná vata. ()

korbitch22

Absurdní amerikanizace v praxi.Dokumentarista Šmídmajer asi netuší, jak to tady vypadalo v roce 1989.Ty nažehlený účesy, všechno je krásný, nový, šíleně nevěrohodný.Od lokací až po kostýmy a herce v nich.Scénář je prímová debilita.Hlavně celková myšlenka je totálně mimo.Kdyby to šlo tak hladce, každej by se mohl vrátit zpátky a totálně změnit dějiny, kauzalita tvůrcům neřiká ani hovno a konec je jen upravené finále Timecopa s Van Dammem :D. Nechutný product placement mě hnul žlučí snad v každý druhý scéně.Prostě typická sračka z produkce TV H@VNA.Na druhou stránku to má své jisté kouzlo, spoustu vtipných scén a hlášek.Ocenit především musím Filipa Blažka, o kterém sem byl přesvědčený, že je prostě starý Mádl.Jeho mimika mě fascinovala a před Blažkem opravdu smekám.Mádl si jede to svoje kulišácký šklebení a při jeho hlášce na Bohouše Klepla, mě málem kleplo.Má to svoje určitý kouzlo, dá se u toho docela dobře zasmát, to netvrdím že ne, jinak je ale všechno nevěrohodné, potenciál návratu do roku 1989 strašně málo využitý a odbytý.Logické chyby šílené a stupidní.Prostě další sterilní česká mrdka, která se díky ale jen opravdu pár hodně silným vtipům drží nad dnem české komediální žumpy.Nejlepší komentáře: FEHU a DOBYTEK.Za mě slabé 3*, 49%. ()

ainny

Kdyby tam nebyl zakrslý Mádl, tak bych šla s hodnocením výš. Pořád nechápu, co na něm kdo má. Ve své roli byl ještě horší než Lee Min-ho v The Heirs. Takže i když jsem se bavila, líbil se mi nápad i scénář, tak prostě hlavní hrdina to zazdil, a tím se to pro mě stalo jenom průměrným filmem. ()

Arsenal83

Na naše novodobé pomery v celku vydarená komédia, bolo tu dosť vtipných vložiek, najmä v v triede za lavicami, hlavne keď prišiel inšpektor. Len neviem, prečo dospelého Mádla hral Blažek. Kde tam kto vidí podobu? Jedine, že by Mádlovi zlomili lícne kosti, inak bez šance. Na Josefíkovú sa ale dá pozerať, u nej ani herectvo netreba. ()

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

20.02.2012