Špion, který mě miloval

• Česko Agent, který mne miloval (více)
Ukázka z filmu 1

Studená válka v plném proudu, James Bond v nejlepší formě. Roger Moore v hlavní roli britského akčního filmu. Britská jaderná ponorka po nečekaném výpadku energie záhadně zmizí z armádních radarů. Totéž se stane s jednou ruskou ponorkou. Britský tajný agent 007 James Bond je kvůli incidentu odvolán z úkolu v Alpách, kde stačí v sebeobraně zabít sovětského agenta KGB. Jeho první cesta vede do Káhiry k bohatému překupníkovi Fekkesovi. Ten měl na černém trhu zprostředkovat prodej mikrofilmu s plány zařízení, které umožňuje právě sledování ponorek. Zde se Bond setká s ruskou agentkou XXX, půvabnou majorkou Aňou Amasovou, stejně jako se zabijákem Sandorem a především s nezničitelným obrem s přezdívkou Zub. Zabiják, který kromě svých svalů používá i stisk umělého ocelového chrupu, pracuje pro loďařského magnáta Stromberga. Bond s Amasovou musejí spolupracovat, aby odhalili Strombergův zločinný plán: šílený boháč s pomocí obřího tankeru ukořistil obě ponorky a teď z nich chce vystřelit jaderné střely na New York a Moskvu. Tím hodlá vyvolat celosvětovou jadernou válku a zánik lidstva na zemském povrchu. Zároveň buduje podmořská města pro novou „nezkaženou" civilizaci. Bond a Amasová se v boji proti Strombergovi osvědčí jako skvělí spolupracovníci – ovšem jen do chvíle, kdy se ukáže, že ruský agent, kterého 007 zabil v Alpách, byl Aniným milencem... (Česká televize)

Jigy

Velmi pěkná bondovka. Záporák sice není nic moc, ale jeho nedostatky vynahrazuje nezničitelný Zub. Celkově má film švih a nápadatou akci. Podle mého se řadí mezi nejlepší bondovky celkově. Rozhodoval jsem se mezi 4 a 5, nakonec kukadla Barbary Bach přiměli dát plný počet. ()

Fíla

Začíná mi lézt na nervi, to trapné óó Jamesi. Plus je, že se Bond nezajímá jen o ten jeden úkol, o který ve filmu jde, ale že se zapojuje i do přestřelek mimo, například, než se dostane k M. Bond na poušti taky nebyl k zahození, Mooreovi to na velbloudu slušelo více než na lyžích. Je neuvěřitelné, jak jsou v Egyptě všechny baráky na sebe doslova přilepeny. Tak nějak si říkám, co by se asi dělo, kdyby Zub neměl své ocelové tesáky, to by toho asi moc nepředvedl. Bondovi komické narážky mě pobavily. Někdy je až komické jak Roger Moore svou roli Bonda ve společnosti (Bond Girl) zvládá. Po vyplutí autoponorky atmosféra více opadla. Mooreův dosavadní nejlepší Bond, s nejkrásnější partnerkou (majorem). Ve scénách kde se střílí a není tam například Zub, to může být trochu nudné. Atmosféra zejména prvních minut tuto Bondovku posouvá vysoko, a já jí tam řadím také. 8/10 ()

mahler

Komentář může obsahovat pár spoilerů: Takže pokus o monster velkofilm. Spousta obrovitých (miniaturních) staveb, věcí, lodí a ponorek. První opravdový blázen v dějinách bondovek kterému jde o zničení světa (k tomu mu pomůže třetí světová válka) a vybudování nové civilizace pod vodou. Bond by se mohl ocitnout v pamětihodných scénách a rvačkách, to by mu to ovšem nesměl kazit Roger Moore, který dodává scénám místo švihu jistý pocit těžkopádnosti. Je to škoda protože s trochou soudnosti a jiným bondem z toho mohl být vynikající film - je v něm totiž tolik zajímavých motivů a situací, které by mu mohla jiná bondovka závidět. Jsou zde ovšem dokonale zazděny. James Bond: Je třeba najít jiného Bonda, Roger Moore se tváří tak jako by v další bondovce měl letět do vesmíru nebo dělat podobné nesmysly. Akce: Akce budiž dobrá, pokud ale není Moore zastupován kaskadérem, je spíše taková nepříjemě stařešinská. Bondgirl: Ano tak ta se povedla, ruská agentka XXX je určitě lepší agentkou než Moore - ten jakoby nevěděl co si s ní má počít, Connery by jí profackoval a ona by zkrotla. Milostné linie a scény s třicetiletou kráskou a padesátiletým dědulou nejsou zrovna to pravé ořechové. Padouch: Film je tak dobrý jako je dobrý padouch - to řekl myslím Hitch a zde se to ostatně jako vždy potvrzuje. Stařičký němec Karl Stromberg je naprosto bezkrevný záporák který vypadá že snad ani nepočítá s tím že se svého snu dožije. Ještě že ho ten hubenější dědeček Moore tak hrdinsky zlikvidoval. Strombergův kat Jaws (v překladech též Čelisti nebo zub) už není jen snahou o hodně nadsazenou nadsázku - pro mne je vrchol trapnosti. Hudba: Stejná jako celý film. Nezáživná. Kniha: Tak to je na dlouhé povídání. Knihy jsou dvě - neplést si novelizaci s Flemingovým románem (no, spíš krátkou povídkou). Novelizace: V novelizaci samozřejmě 007 s pomocí ruské agentky XXX prověřují jistého Sigmunda Stromberga, který se chystá rozpoutat válku mezi USA a SSSR - ale i novelizace se nakonec liší od samotného filmu, především se zde oběvuje organizace SMERSH a Jaws na konci zemře protože ho Bond nechá na magnetu. Knihu sepsal Christopher Wood a byla vydána ve stejném roce jako film. Flemingova kniha: Flemingova kniha byla vydána 16.dubna 1962 a nemá s filmem společného vůbec NIC, snad jen kromě toho, že se zde objevuje jistý druhořadý gangster zvaný Horror, vlastním jménem Sol Horowitz, který má snad jakousi železnou protézu. Kniha sice není nic extra, za přečtení ale stojí. James Bond will return: Moonraker ()

lekr

Jedn az nejlepších Bondovek vůbec!!! Skvělá akce, výborné Moorovy hlášky a skvělý příběh s hodně originálním námětem..ten koho napadlo zakomponovat do Bonda prvky sci-fi by opravdu zasloužil Oskara!! A to myslím smrtelně vážně!! ()

Martin741

Desiata bondovka v poradi je suverenne najlepsim filmom Rogera Moora ako Jamesa Bonda. Chvalim skusenu reziu, vyborny scenar, ktory mi opat pripomenul, ze sa pozeram na moj milovany akcny spionazny film, a nie nejaku komornu priemernu zlataninu typu Man With The Golden Gun. Zaporak v podobe Karla Stromberga naprosto perfektny /konkurovat mu moze snad len Goldfinger/, dalej priam dabelsky Jaws v podani Richarda Kiel-a, a nadherna bondgirl Barbara Bach. SPOILER! K tomu vsetkemu namakane akcne sceny /autonahanacka, obrovsky Liparus pohlcujuci atomove ponorky/, ponorkova vojna v mori a naprosto perfektna zaverecna scena na uz spominanej lodi Liparus s kopou akcnych scen a efektivnych vybuchov. KONIEC SPOILERU! Plne hodnotenie nedam len preto, ze 125 min bolo na mna prilis vela. 100 % ()

kaposlav

Najviac ma prekvapilo v tejto bondovke, že opakovane používaju rovnaké kulisy. Konkrétne v tejto tie isté ako vo filme Žiješ jenom dvakrát z roku 1967 v ktorej hral ešte Sean Connery. Neviem či sa spoliehali na to, že ľudia zabúdaju, alebo sa rozhodli pošetriť kôli zisku. Každopádne stále tá istá otrepaná pesnička takmer bez nového nápadu. Snaď len ten transformer bol trošku pútavy, ale mňe to nestači na udelenie 3*. ()

shyster

010 - 70%. Na mnoha místech se to trochu opakovalo s Žiješ jen dvakrát, tady ponorky nahradily raketoplány. Jinak zase zpátky ve starých kolejích - opět závěrečná monstr bitva. ()

bourec

Je až neskutečný,jak změnila ráz filmu změna rejžy.Guy natočil příšerný paskvily,ale tahle bondovka od Gilberta je poctivě odvedený řemeslo se spoustou hejblátek,legrácek,a navíc o dost funkční,a hlavně s pěknym příběhem.Tady budou čtyři hvězdy v pořádku.70%. ()

S.W.A.T

Hodnoceníobsazení 10/10, hudba 8/10, režie 9/10, scénář 10/10, akce 10/10, bond 10: Moore ve vrcholné formě.Po této bondovce Moore zratil agentský šarm.Vynikající ukončení první desítky,s několika velkými +.1.Jaws v podání Richarda Kiela (bohužel v Moonrakerovi už z něj udělali debila,který zvoře všechno co může),2.Curd Jürgens jako Stromberg,který je jeden z nejlepších záporáků,3.Barbara Bach jako nejhezčí bondgirl,která byla vybraná,4.Samozřejmě Roger Moore jako James Bond,mimochodem tohle je jeho nejlepší výkon v roli agenta 007.5.Vynikající scénář,který se těžko překonál,taky žádný další Moorevův Bondfilm nebyl tak dobrý.Cekově je tato bondovka jedna z pěti nejlepších.Film: 90% ()

DruidKarel

Rozhodně musím chválit Rogera Moora, kterému jsem nemohl přijít nějaký čas na chuť, ale nyní si myslím, že je docela důstojným nástupcem za Seana Conneryho. Film, již docela tradičně, nabídl dobrou podívanou, hodně destrukcí a opět krásnou ženu. Na 5* film u mě zcela jistě nedosáhne, ale 4* jsou to zasloužené. 4* ()

starbrejkr

Nejlepší mooerovka a asi i jedna z celkově nejlepších bondovek, jen o fous od 5 hvězd. Zase tu konečně jednou jde o svět a to pořádně. Záporák, který je pro mě takovým druhým Goldfingerem, má dost jasnou vizi a nutno říct, že zejména pro utopisty (mezi které se částečně také počítám) i zajímavé myšlenky. Navíc má po ruce neodolatelného Jawse, který tu zastupuje Chucka Norrise (kdyý rozkousal žraloka, nešlo si ho transformovat do norriskovského vtipu:-)). Přesto šarm a vtip Rogera Moore převažuje sympatie na stranu staré dobré Anglie...:-) Jmenovat by tady toho šlo hodně, ale nebudu už dál prozrazovat. Zkrátka kdo má rád bondovky, tady si porochňá... ()

danecek24

35. Zlatý Glóbus za rok 1977 - nominace (2) - Nejlepší hudba - Marvin Hamlisch, Nejlepší filmová píseň - "Nobody Does It Better" - Hudba Marvin Hamlisch, text Carole Bayer Sager ()

gabin(a)

Ať si kdo chce co chce říká, já mám Moora jako Bonda ráda, protože byl určitě nejvtipnější a měl nejlepší hlášky. A nejen on, pro mě je nejlepší hláškou bondovek ten blažený povzdech agentových obětí: "Ach, džeejmsi...." Myslím, že jeho ksichtům a hláškám kolem řidičských schopností majora Amasové se musely smát i militantní feministky. Taky se mi ještě líbí, jak si Zub noře se ze sutin/vody/ohně vždycky oprašuje sako/košili. Bondovky z tohoto období byly velkolepé, spektakulární a přitom elegantní. Prostě pohádky (nejen) pro dospělé, totální oddychovky, ale fakt na úrovni. ()

c.tucker

Super ústřední píseň a Bond-Girl na výbornou (na rozdíl od ostatních představuje dosti důležitou postavu v ději a prochází celým příběhem, prostě XXX). Perfektní hračička v podobě Lotus Esprit, který zvládá jak ostré zatáčky, tak mořské rybičky. Jaws je jedinečný zabiják, který rukama a zubama dokáže zabít třeba i žraloka. ()

mortak

Kniha je Flemingovým nepovedeným pokusem přitáhnout k bondovkám ženy. Napřed nám dívka vypráví o své nešťastné lásce, ze které se léčí jako správcová jednoho motelu v zapadákově. Dva zločinci ji chtějí znásilnit, ale jen tak "out of blue" se tam při plnění jednoho úkolu objeví Bond, zlikviduje zlosyny a s dívkou se pomiluje. Filmaři se rozhodli jít cestou romantické akční komedie - Bond a Anya se častují kousavými replikami, snaží se navzájem přelstít, dojde i ke krizi, ale nakonec skončí tam, kde moorovky končí vždycky. Ač se tu Moore párkrát pere, nejlépe se cítí za volantem - hází pohledy na zlosyny, občas pronese hlášku, a hlavně mačká tlačítka. Kde by byl Moore bez gadgetů?Závěrečná půlhodina sice nabízí výbornou bondovskou akci, ale vydržet tu romantiku předtím... ()

WolfR

Hm…podobný motiv jako v této Bondovce byl již k vidění v Bondovce s Connerym, Žiješ jenom dvakrát. Jen místo vesmírných družic mizejí ponorky. Ovšem tady je to jinak podáno, než v Žiješ jenom dvakrát, a hlavně Bonda hraje Roger Moore, kterému se tato Bondovka nadmíru povedla. Je tu spousta skvělých a zapamatovatelných scén, přesto na plný počet to není, ale rozhodně velmi dobrá Bondovka se skvělým záporákem, řekl bych, že je to dokonce nejlepší Mooreovka, 4 hvězdy. ()

campix

Z mého pohledu je Roger Moore nejhorším a nejnudnějším představitele agenta jejího veličenstva (tedy až po Lazenbym, ale tento experiment odmítám počítat). I díky tomuto faktu je Agent, který mě miloval pouze jedním z řady Bondů. Za několik dní budu mít problémy odlišit ho od jakéhokoliv dílu ze 70tých let. Nic mě na tomto dobrodružství nejznámějšího tajného agenta výrazněji nezaujalo. Snad pouze bond girl Barbara Bach a také parodování Čelistí. Všechno co byste od Bonda čekali je zde, ale nic víc. Také jsou filmy, kterým zub času nikterak neubližuje. Bohužel u Bondovských filmů mi přijde, že části honiček a gadgetů časem výrazně blednou a jsou spíše úsměvnou částí. ()

okkac

Rozsahem celkem megalomanská bondovka. Podobně jako Moonraker. Ale nepůsobí až tak přetaženě, i přesto, že se zde unášejí ponorky a máme zde obří tanker a podvodní město. Bonda si tu vzácně vychutnáme v uniformě a ve velkolepém finále není sólista, ale velí početné skupině vojáků. A navrh jedna z nejkrásnějších bondgirl v sérii a nesmrtelný záporák Jaws. ()

tom88

Agent, ktorý ma miloval je pre mňa sklamaním a mám dojem, že je nadhodnotený. Dejovo nič zvláštne, Roger mi začínal mierne liezť na nervy. Akcia sa mi až tak nepozdávala, aj keď samozrejme nie je zlá. Vynálezy ma samozrejme dorážajú každým dielom. Humor tiež príliš nemusím, aj keď sem tam s hláška vydarí. A ten pripečený obor s železnou papulou ma miestami tiež vytáčal, no jeho trápna nesmrtelnosť mi až tak nevadila. Nemám prečo zvýšiť hodnotenie, no 3 nominácie na Oscara treba brať do úvahy. 70% ()

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch