Vetřelec: Covenant

• USA Alien: Covenant (více)

Snímkem Vetřelec: Covenant se režisér Ridley Scott vrací do vesmíru, který sám stvořil ve Vetřelci, prvním filmu věnovaném nejstrašnějšímu mimozemskému monstru filmové historie. V nejnovější a ještě děsivější kapitole se připravuje posádka vesmírné lodi Covenant kolonizovat vzdálenou planetu na druhé straně galaxie. Nový svět, který nečekaně objeví, se jim z počátku zdá být dosud nezmapovaným idylickým rájem. Ve skutečnosti je to ale temný a brutální svět, jehož hrůzy si nikdo z členů posádky nedokázal představit ani v těch nejhorších představách. Když se tito vesmírní poutníci ocitnou tváří v tvář smrtícímu monstru, nezbývá jim nic jiného než se aspoň pokusit o zoufalý únik z tohoto zdánlivého ráje proměněného ve skutečné peklo. (CinemArt)

ALIENka_

Ani nevíte, jak jsem ráda, že tohle je poslední celovečerní Vetřelec film (a doufám, že to tak už zůstane navždycky). A teď babo, raď, kde mám sakra začít? Možná začnu tím, že řeknu, že čím víc vetřelčích filmů dostáváme, tím jsou horší, protože tenhle byl příšernej. Nedělám si z vás prdel, nic nezveličuju. Nejhorší vetřelec film. Film, kterej si zaslouží spláchnout rovnou do odpadu. Jedinou hvězdičku mu dávám za CGI, nebo design, nebo jak tomu říkáte, protože planety, lodě, vetřelci, to všechno  vypadá hezky. No a teď vám s nasráním vylíčím, proč tohle veledílo stojí tak moc za starou škrpálu. Připravte se. Zaprvý - herci hrajou úděsně. V těch minulejch aspoň trochu hrát uměli, ale tady je to většinou úplně strašný. Další věc -  když lítají na cizí planety, to nemají přesně daný pokyny od vlády?? Prostě letí, kam se jim zachce?? Cože?? To nedává dvakrát smysl... A nevěří svýmu kapitánovi, protože je křesťan? Dobře... Klasicky celá posádka se chová jako banda puberťáků a jediný, o čem mluví, je sex. A ani se nepřipoutají k lodi, když vychází do vesmíru. Myslím, že by do vstupních testů měli zařadit IQ test. A všichni jsou tam ve vztahu z nějakýho důvodu... To tam specificky vybrali jenom partnery?? Na planetu samozřejmě vstoupí bez ochrany, žádný skafandry, protože bakterie a viry očividně na jinejch planetách neexistujou. Klasicky na nějakej ten vir narazí a ten jich pár zabije. Jaký to překvapení! Pak se tam objeví David z minulýho filmu, kterýmu se podělaly obvody a zabil všechen život na planetě, a teď se chce stát bohem. Chodí zakrytej jako Jedi a recituje hlášky z dvě stě let starejch knih. Velmi děsivý... Nakonec je to on, co vytvoří vetřelce, protože chce "tvořit". Když jde posádka někam na výpravu, jdou vždycky sami, protože určitě tam zrovna nepobíhají šílený mimozemšťani. David má divný rozhovory o lásce s tím novým robotem. Ježiši, kdo byl tak blbej, aby jim dal něco jako lidský emoce? To je doslova nejhorší nápad. A odkdy sakra umí dejchat? Chápu to u starýho modelu, ale jestli ten novej nemá vypadat tak lidsky, tak proč?? Pak to jde klasicky, vetřelec zabíjí, všichni umírají, otřesný souboje.. Ten na lodi s tím rypadlem, to byla ale blbost! Přežijou dva lidi (samozřejmě zázrakem) a nakonec posádka zjistí, že jejich robot není jejich, ale je to David! Jaký překvapení! Vůbec jsem tenhle levnej zvrat nečekala! Hodnocení: bože můj, ať už nedělají dalšího Vetřelce, prosím. Já už fakt nemůžu/10 ()

Dale

Toto vážne natočil Ridley Scott? Kým Prometheus bol sci-fi na úrovni, toto je fraška s pár vydarenými scénami. Film so slabučkou atmosférou, s postavami, ktoré sú vám celý čas ľahostajné alebo protivné a s tak predvídateľným koncom, aký by sa dal prepáčiť len amatérskemu scenáristovi. A ten vzpriamený votrelec, WTF... Votrelci mali skončiť po Cameronovej dvojke. 50% ()

Johny_fork

Nečekal jsem, že by Ridley Scott natočil nového vetřelce jako ryzí béčko, ale přesně to se stalo. Úvod do děje působí dojmem, jako by ani režiséra nebavilo představovat postavy a snaží se co nejrychleji a zkratkovitě přeskočit rovnou k setkání s vetřelci. To probíhá v předvídatelném duchu, ale nutno říct, že jsem si ho celkem užil. Přestože je závěr zcela předvídatelný, tak dá zavzpomínat na staré vetřelce a vylepšuje dojem z první poloviny filmu. ()

Seabeast

Jedné zásadní věci opravdu nerozumím. Proč se na titulu Vetřelec: Covenant velebí "vetřelec", když by správně název měl být Prometheus 2? Říkám to znovu, ale sága Aliena se jednoduše měla ukončit Cameronovým zásekem, protože vše již bylo řečeno a tohle navazování chcete-li rozvíjení či vaření ze stejné vody nikam nevede. Stejně jako u Terminátora. I když na rozdíl od Promethea se jedná o šťavnatější a zábavnější záležitost, ale můj průměrný nebo lehce nadprůměrný dojem na konci zůstal nezměněn. Jen mi vrtá hlavou, proč se od tak technicky vyspělé posádky, která má na svědomí 2000 zmražených kolonistů, dočkáme tolika kiksů a nelogických postupů, které je úplně logicky uvrhnou do vroucích pekel ze kterých není návratu. Každopádně nevím, kde tu tolik lidí spatřilo "filozofování", protože je Vetřelec: Covenant v tomto ohledu naprosto prostý. Žádného hlubokomyslného mudrování se krom pár prohozených slov mezi dvěma uvědomělými androidy nedočkáte. Celým filmem se nese opar jen dalšího "moderního akčního popcornového spektáklu", který je dobrý na jedno pozření a dál není potřeba se k němu vracet. Mezi typické znaky patří filmové postavy ke kterým si nevybudujete žádný vztah a je vám vlastně úplně šumák jestli jim někdo strčí pohrabáč do análu nebo ukousne půlku ucha. Dále třeba uhrančivý audiovizuál, který je balzám na očička, ale nikoliv na dušičku. Těžko pak hledat přesah po kterém po shlédnutí budete ještě dlouho dumat a slovo "příběh" je něco, co autorům uniklo. A tak dále a tak dále. Nebudu lhát, bavil jsem se, ale je tu druhý den a je mi nějak jedno, že jsem včera viděl nového Vetřelce. Není to špatně? ()

m.krudenc

Vetřelec je Vetřelec u mě srdcová záležitost. Mě se to líbilo, ale jestli někdo očekával že uvidí něco co ještě v téhle sérii neviděl tak je naivní. Ano Vetřelec byl doplněn genetickým virem, jinak téma pokračuje - vetřelec se vylíhne všechny sežere a pomůže-mu zlý robot. Já jsem s tématem velice s pokojen i s návazností na film Prometheus. R.Scott jako vždy odvedl dokonalo práci, výborné efekty atd. Věřím že bude další díl.....Vetřelec je nesmrtelný..... ()

PanCitron

Banda kreténů se ve vizuálně působivém filmu snaží zachránit své ploše načrtnuté životy a působí to spíš komicky. Naštěstí si autoři byli vědomi, že by Fassbender všechny herecky ve společných scénách převálcoval, a tak mu dali většinu scén s jediným hercem, u kterého to alespoň tak nepůsobilo - se sebou samým. Jinak mám s tím filmem víceméně stejný problém jako s Prometheem. Takto má být skutečně stvořeno tak ikonické monstrum, jakým je "vetřelec"? Ze všech možností zrovna takto? Čekal jsem, že to nebude skvělý film, ale trochu jsem doufal, že to třeba nakonec překvapí. První scéna byla ještě perfektní, na zbytek bych nejraději zapomněl. A ono se to asi i stane. ()

JohnCZ

Něco mezi Prometheem a původním Alienem, přičemž Covenant nedosahuje kvalit ani jednoho. Na film se skvěle kouká, vizuálně je vypiplaný, ale stejně jako u Promethea (který se mi líbil víc), mám z tohoto pokračování pocit jakési nedořečenosti. Na Aliena je to málo hororové (i když gore scény to má lahůdkové) a stopáž je až moc často rozmělňovaná (alespoň pro mě) mnohem zajímavějšími vedlejšími liniemi (původní civilizace, androidí filozofie), přičemž ani jedna linie není pořádně dotažená. Příště buď ať Ridley radši natočí výživnou hard sci-fi pecku a nebo ať se na to vysere a natočí aspoň pořádného "béčkového" Vetřelce. Tenhle hybrid je sice zábavný, ale do kinematografického orgasmu mu prostě něco chybí. ()

Padme_Anakin

Michael Fassbender by utáhl i loď proti proudu, svým charismatem, vzezřením a hereckým výkonem, natožpak mě, slabou ženu.. Může mi hrát na klavír, na píšťalku, recitovat básně od kohokoli a podvolím se i vědeckým experimentům.. Prostě, stručně, bez mlžení – já se bavila a to je celé.. ()

vurhor

Po odchodu z kina jsem se cítil spokojený. Jistě, je to vcelku předvídatelné, některé postavy se chovají naprosto iracionálně (zase), plus některých scén nebylo třeba, další se zas táhly. Ale mělo to sakra atmosféru! Obzvlášť v první půlce filmu, kdy člověk s napětím sleduje počínání nové lidské posádky a čeká, kdy se semele nějaké to peklo. A taky že semele. A nebude to vůbec hezké. Byť se film vcelku snaží navázat na Promethea a původního Vetřelce, stejně mi ale stále nad některými věcmi visí otazník (asi si na youtubu najdu nějakou pěknou analýzu.) Scott holt ještě umí dost dobře točit. Celkově vzato se mu docela povedlo zachytit hrůzného ducha původních vetřelců, kvalitou se mezi ně asi nezařadí, ale furt je to mnohem MNOHEM lepší než čtyřka. Asi jakože 1-3 jsou králové, a Covenant je nižší šlechtic. Což taky ujde. Btw, soundtrack je senzační! Slabší 4* ()

corpsy

Ridley Scott kecal! Ako jeden z mojich najočakávanejších filmov tohto roku, ma paradoxne neočakávane hlboko sklamal. Kecy od Scotta, že sa poserieme strachom plus dobre strihnuté ukážky, boli len veľká, prázdna bublina, pretože pán veľký režisér sa od ( pre mňa vynikajúceho ) PROMETHEA zľakol a vykročil smerom, ktorý by uvítal každý fanúšik tejto série. Alebo aj nie. To, že sa dočkáme Xenomorfa, ešte neznamená, že pôjde o biják plný tejto slávnej príšerky. Ja som ten film vlastne celý pretrpel. Obludne nudné metakecy, nevýrazné ľakačky a gore, ktoré tak netlačí na pílu, ako sa z trailerov mohlo zdať. Ridley zobral všetko to najhoršie z celej série a natočil podľa toho nevydarený film. A ja sa sám sebe čudujem, že som išiel na tri hviezdy ( pričom každý jeden z predchádzajúcich filmov má u mňa max, dokonca aj ALIEN VS PREDATOR časti majú u mňa po 4 ). Ale čo už, keď zaslúžene. ()

salisbury

Vetřelčí sliz se dobelhal do bia šestým dílem, který je vlastně dílem druhým i následuje pokorně Promethea, který před nějakým tím rokem rozohnil mezigalaktickou fatru plnou rozčarování. Nyní vesmírná kocábka Covenant přivezla dvouhodinovou vesmírnou nálož, která navzdor špatným kritikám mému já zainteresovala a explodovala v příjemné zkontaktování s mým okem. Potěšilo mě obsazení Jamese Franca, který má v tomto díle co říct a taky řekne. Film se hezky vklínil mezi již zmíněného Promethea a Aliena, který v roce 1979 tohle franšízové šílenství započal. Ač může Covenant někomu přejít v nechuť, já jsem si velmi pochutnal na výtečně uvařené polévce pln dobře propečených facehuggerů jenž osobně vetřelčí taťka Ridley Scott připravil i se stále neplným břichem se těším v budoucnu na repeté. ()

Marsik

Premiere Cinemas (ČSFD projekce) - Nejsem rozhodně fanda Větřelců, Predátorů, Premethea, atd. Je taky pravda, že jsem po celý dvě hodiny tomu v kině na chuť zcela nepřišel. A to jsem to měl ze čtvrtý řady, takže jsem tomu byl pěkně nablízku a nevěděl kam s očima :) Musí se ale nechat, že Fassbender hraje velmi dobře, zde trochu tajemně, stejně tak tajemně to na mě chvílemi dýchalo. Zkrátka mělo to svojí atmosféru, v kině o to intenzivnější a trochu uvažuji, že si doplním vzdělání v podobě Promethea. ČSFD díky za projekci...(ODBOČKA)... i když nenesu úplně libě, že uživatelé naší filmové komunity museli opět sedět pouze po stranách sálu. Cítil jsem se trochu nepatřičně, byť pro mě satisfakcí bylo, že nečlenové v prostředních řadách, kteří s námi předpremiéru sdíleli, si museli svá místa koupit, a to ještě s menší přirážkou než je klasický dospělácký lístek - tuším, že cena byla cca 210,- Kč za lupen :) Nicméně bych byl příště rád opět za klasický zasedací pořádek, na jaký jsme zvyklí, tj. "kdo dřív přijde, nechť má místo jaké chce". Konec odbočky. 60% ()

sidzej

Žiaľ, je to o triedu slabšie než Prometheus. Veľmi ma nahnevalo čo Scott spravil s postavou Noomi Rapace pretože ak už chcel silou mocou silnú ženskú hrdinku pripomínajúcu Sigourney mal ostať u Noomi ktorá podala ďaleko presvedčivejší výkon než Katherine Waterston. Záver dáva tušiť že túto postavu čaká rovnaký osud. A tým si Ridley vykopal vlastný hrob. Pokiaľ v každom ďalšom pokračovaní budeme nútený sledovať osudy novej posádky s novými tvárami, príde séria o dosť významný element ktorý by ju stmeľoval. Votrelec bez Sigourney skrátka nikdy nebude fungovať na 100%. Potešili melódie z pôvodného Votrelca a v dvoch scénach aj z Promethea no napätie sa žiaľ nedostavilo a po castingovej stránke to bolo až na Fassbendera veľmi priemerné až podpriemerné. Dejovo sa to tiež veľmi neposunulo, pár otázok ohľadom pôvodu Votrelcov a vajca boli zodpovedané ale na 2 hodinový film toho bolo málo. A tatiež škoda že tentokrát sme sa nedočkali 3D verzie. A štve ma aj to, že kvôli tomuto filmu dostal stopku Blomkamp s piatym Votrelcom so Sigourney a Biehnom na palube. Niečo mi vraví že práve tento film by bol pre mňa tým pravým orechovým. R.I.P ()

berny2468

Vetřelec: Covenant je pokračování nepříliš povedeného Promethea, kterému jsem moc šancí nedával. Celá Vetřelecká mánie mně skoro minula (dosud jsem viděl jen Promethea a jedničku). Časem určitě nadejde čas na to shlédnout i zbytek. Ale nemyslím si, že by byli lepší nežli toto. Covenant je snímek, který je vizuálně nádherný až si říkáte čím se bude točit za dalších 10 let a velmi dobře atmosférický, ale hlavně také příběhově obstojně ( což Prometheus zdaleka nebyl). A ač je to předvídatelné, obzvláště konec, tak stejně jsem se nenudil. Vetřelec (ten tvor) vypadal hodně dobře a hlavně díky trikům vše vypadalo velmi realisticky. A k tomu ještě má film takový trumf jako je hudba a ta dokázala dodat tu správnou atmosféru. A velkou oporu má film i od herců, jak Fassbenderova dvojrole nebo Katherine Waterston. Ridley Scott opět ukázal proč je to pro mě jeden z nejlepších režisérů. I přes to, že pro mne to byl jeden z nejlepších kino zážitků letošního roku a to ani původně v mém plánu ani nebyl, dávám ,,čtyři hvězdy" a to díky občasným divným scénám, naivním postavám a trochu i konci....75%. ()

ConanVJ

Pěkný pohled na vznik vetřelce, i když se asi moc lidem nelíbí, podle hodnocení. Já si film v IMAXu užil. I přes pomalejší rozjezd film nenudí a akce zde také není málo. Když už přijde, tak jsou to krvavé lázně, které jsou pěkně natočené. Samotný vetřelec nemá chybu. Od půlky filmu je celkem předvídatelné, jak to skončí. Efekty jsou skvělé a samotný vetřelec potěší nejednoho fanouška. Obsazení celkem ušlo, i když mi chybí výraznější hlavní představitelka. Za mě 85% :) ()

DEXTER099

Tak na nového Vetřelce jsem byl docela zvědavý,protože mě na rozdíl od většiny se Prometheus jakožto předchůdce Covenantu líbil.Mám rád úvahy nad tím proč jsme tu ,kdo nás (pokud někdo) stvořil atd. a když je to smícháno i s určitou dávkou akce,napětí tak si to rád vychutnám.Covenant je opravdu jasné pokračovaní nebo spíš lépe řečeno Prometheus 2,ale jelikož právě té většině tento zmiňovaný film nesedl ,ať už kvůli tomu,že čekali dalšího klasického Vetřelce kde se bude čekat jen na to kdy se jako divák leknete nebo budete počítat mrtvé tak se nebude líbit ani tento díl.No a pokud nemáte očekávání a kopírování původního Vetřelce tak budete spokojeni.Navíc Michael Fassbender si tuto roli hodně užívá a ta poloha tak trochu psychopata s tendencí změnit a vytvořit si svůj svět mu mu jde.Za mě tedy celkově i už kvůli tomu,že chci přispět troškou ke zlepšení hodnocení 85% a pět hvězd. ()

Tryskomyš

Jsem absolutně spokojená, Po shlédnutí Promethea jsem měla strach, že to nebude dost dobré, protože tento se mi nelíbil. Je to naprosto skvělý, důstojný film hoden prvního Vetřelce. 100 %. ()

Kryton

Android: Covenant aneb Ridley Scott je zamilován do Michaela Fassbendera (tak už se s ním vyspi!). Předně se chci omluvit celému filmu a posádce Promethea. Zde je posádka Covenantu rovna hovad po lobotomii. V kině jsem nevěřil, že uvidím chování postav z céčkového hororu. Dokonce z Alien vykrádaček od Rogera Cormena jsem viděl větší inteligenci a i scénář postav. Uznám, že film hezky vypadá, zní dobře a hudba je opravdová pocta Goldsmitha a Hornera. K čemu to je pokud se divák dívá na jednu hloupost za druhou. Vůbec se mi nelíbí a neberu vznik vetřelce. Ridley Scott totálně neví, jak s vetřelcem pracovat. Je tu na pár minut (myšlen klasický xenomorph) a není dobře užit. Absolutně se zahodí vše, co se zná z Alien ságy. Nejhorší na tom všem je, že vetřelec vypadá hůře než před 40 lety. Pokud se tato série bude ubírat tímto směrem a bude u toho Ridley Scott, tak jí vynechávám. Nejvíce člověka naštve, že kvůli této příšernosti byl zastaven Alien5 od Bloomkampa. Hodnocení OST: Film už nechci vidět, ale výborný soundtrack od Jeda Kurzela si budu rád pouštět společně s Goldsmithem a Hornerem. Vážně povedená práce, což se nedá říct o filmu. 8/10 ()

schizmo

Asi SPOILER: Ach jo, pokud jsme všichni doufali, že Covenant všechno vyřeší, pak musím říct, že neřeší nic. Ono prostě dělat prequel, který nevytvoří nadstavbu, ale v podstatě pachuť, je od základu špatně. Pokud je původní tetralogie nedotknutelnou ságou o vraždících monstrech něčím, na co si nedáte sáhnout, sotva budete odpouštět samotnému režisérovi snahu dát jí přidanou hodnotu, která ovšem ukazuje to, že samotný Vetřelec je tu až na druhém místě. Prometheus se mi na začátku moc nelíbil, časem jsem mu ale začal přicházet na chuť až jsem si ho nakonec docela obíbil a upíral zrak k pokračování. Protože, co si budem povídat, místo odpovědí nám přinesl jen další otazníky. Covenant sice přímo na Promethea navazuje, ale pointu, kterou přinese, vám, pokud nejste filozof kreacionista, naprosto zkazí chuť. Tedy minimáně do doby, než se s ní vyrovnáte. Což může a nemusí přijít. Je to jako když věříte v santu clause a pak vám řeknou, že dárky nosí kurýr od PPL. Toliko osobní brek, pojďme k filmu samotnému. Covenant je virtuózní béčko s prvotřídním orgastickým vizuálem. Interiéry, exteriéry - pecka! Ačkoli si většina divánků stěžuje na nezáživné postavy, tak s tímhle osobně problém nemám a řek bych, že dokonale vykreslují jistou temnou atmosféru. Co se týče napětí, tak tady jsem celkem spokojen, je to prakticky maximum, co může recyklovaná sága nabídnout, takže pokud se povzneseme nad určitou šablonovistost, tak i zde jsem byl příjemně napínán. Některé scény jsou vyloženě brutální gore - ve 4DX vám cáká do xichtu krev, takže ten zážitek je zde opravdu famózní. Díky rychlému sledu událostí a tradičnímu nelogickému chování postav tu máme co dělat s rychle nastalou bezvýchodnou situací a netýká se to je toho, že v minulých dílech vás naháněli vetřelci - tady máte problémů hned několik a bohužel podstatně horších, než je xenomorf likvidátor. Jeho zrození je mimochodem docela odfláknuté, jakoby se tvůrci soustředili na všechno ostatní a náš milý alien je tu doslova a do písmene jen do počtu. Konec je předvídatelný, ale solidně rozehrává další možné díly. Dávám za 4 protože tuším, že si Covenanta oblíbím stejně jako všechny ostatní vetřelčí filmy. Nezbývá jen doufat, že další díly budou míň filozofie a víc staré dobré školy! ()

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

05.03.2022

RoboCop přišel o režiséra

RoboCop přišel o režiséra

16.08.2019

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

01.06.2019

Vetřelec minulý týden oslavil 40. výročí a v rámci oslav došlo i na rozhovor se samotným tvůrcem ikonického hororu Ridley Scottem (Černý jestřáb sestřelen, Konzultant). V něm pak Scott mimo jiné… (více)

O čem by byl další Vetřelec?

O čem by byl další Vetřelec?

15.11.2018

Pokud jste viděli poslední filmy z vetřelčí série od režiséra Ridleyho Scotta (Marťan, Gladiátor), pak je vám nejspíš jasné, že měl slavný tvůrce pro svoji temnou sci-fi ságu ještě velké plány. V… (více)