Jack Ryan: V utajení

• USA Jack Ryan: Shadow Recruit (více)

Vzhledem k nízkému věku toho má Jack Ryan za sebou poměrně dost – těžké zranění z války v Afghánistánu, které ho málem doživotně zmrzačilo, náročnou rekonvalescenci, doktorát z ekonomie a práci ekonomického analytika v CIA, kterou před svým okolím a dokonce i před vlastní ženou (Keira Knightley) úspěšně tají. Když zachytí nestandardní operaci provedenou ruským finančním gigantem, pošle ho jeho řídící důstojník (Kevin Costner) do Moskvy, aby na místě zjistil, co se děje. Jack se hned po příletu musí proměnit z finančního úředníka v akčního hrdinu se vším všudy, protože jeho přítomnost v ruské metropoli není vítaná a jeho původně přátelský průvodce mu to dá dost jasně najevo tím, že se ho pokusí zlikvidovat. První kolo Jack přežije a postoupí do druhého – k setkání s oligarchou Viktorem Čerevinem (Kenneth Branagh), který osnuje plán, jenž může zásadně otřást světovou stabilitou. Zdánlivě má k dispozici všechny trumfy, včetně Jackovy ženy, která se impulzivně rozhodla manžela na moskevské služebce překvapit. Pokud má Jack Ryan zachránit svět i svou Kathy, bude se muset z roztřeseného zelenáče proměnit v chladnokrevný stroj, který se nebude bát myslet a střílet najednou. (CinemArt)

xxmartinxx

Líbilo se mi to přesně tak dlouho, než jsem zjistil, jak moc mě to vlastně nudí. Kenneth naprosto zklamal a předvedl (je to trochu ohrané přirovnání, ale přesné) pilotní díl dlouhého seriálu, na který nechci koukat. A jeho egocentričnost tentokrát nebyla ani trochu sympatická, vlastně byl v té roli trochu trapný. ()

ORIN

Člověk občas při sledování filmu záměrně přehlíží chyby a kvalitativní nedostatky a nechává se unášet zábavným příběhem, ač plným nelogičností a nepříliš realistických situací. To je přesně moje zkušenost s filmem Jack Ryan: V utajení. ()

Segrestor

Kvalitně natočené, bez závažnějších šlendriánů a technických lapsů, nicméně děj, či spíše dění, vás tak nějak nechá chladnými, k postavám nepřilnete, osud hrdinů i padouchů vás jen ovane a po skončení filmu bude úplně jedno, co se tam ty dvě slabé hoďky dělo. Jediné, co si z filmu odnesete, bude nenápadný posměšek Kevina Costnera, kterému to asi taky přišlo poněkud nablblé, když nováček, s čista jasná osvícen, převezme kontrolu nad zmatenou centrálou CIA. To bylo opravdu blbé. Vlastně, když nad tím tak přemýšlím, tak těch blbostí tam bylo strašně moc. Co deset minut nějaká blbost, která povede jedině k vašemu rozčilení, pokud vás tyhle filmy baví. Úsporka v ústech - no potěš koště teda. Strašná blbost, vážně. ()

Gilmour93

Zase jsem o tři zjištění bohatší. 1.) Kevin se už nevleze do své námořnické uniformy z No Way Out i kdyby zatáhl pupíček. 2.) Když jste mariňák, můžete třikrát těžšího ugandského cvalíka utopit ve vaně jako kotě. 3.) Rehabilitační oddělení nemocnice Waltera Reeda narovná páteř každému Američanovi (u té charakterové to není potřeba).. No Ado About Nothing. Od Branagha sterilní žánrová ígra s nezajímavými postavami (včetně jeho cirhózového geroje), kvapnými analýzami z kávových sedlin a dějem rezignujícím na moment překvapení či nedej bože nějakou ideovou uvědomělost vlastní nedokonalosti. Z kvinteta dosavadních Ryanů nejslabší článek, Clancy může klidně spát.. Snad na konci ty zavírající se dveře Oválné pracovny nebyly předzvěstí nějakých nepřístojností? Ta místnost už zažila leccos a tolik pohledných analytiků na jednom místě... ()

sportovec

Dobrá režie a jakés takés herecké obsazení se pojí s rádobyakčním, nudným, často zkratovým scénářem. Nezvládnutá šablona je především plýtváním peněz jak tvůrců, tak diváků. ()

TeeAge

|| Scenár: Adam Cozad, David Koepp / Charaktery: Tom Clancy | Hudba: Patrick Doyle | Produkcia: Lorenzo di Bonaventura, Mace Neufeld, David Barron, Mark Vahradian | Distribúcia: Paramount Pictures | Štúdio: Skydance Productions, di Bonaventura Productions, Mace Neufel Productions, Buckaroo Entertainment, Etalon Film, Translux | Rozpočet: 60 miliónov $ | Tržby: 81,848,000 $ || Príjemná akčná oddychovka, ktorá žial ničím neprekvapí. Herecké výkony sú vďaka presnej réžií vynikajúce, no z filmu je cítiť, že je Branagh srdcom i dušou klasik, a to síce filmu dodáva jedinečný nádych, ale žánrovo sa nehodí. Ako sobotná jednorázovka super zábava. 70% | Videno v Atlas Praha, 29.1.2014 | ()

sniper18

Je to celkom dobrý akčný špionážny thriller. Má pomerne dobrý príbeh o schopnom finančnom analytikovi tajne pracujúcom pre CIA, ktorý má za úlohu týmto spôsobom sledovať ekonomickú oblasť, aby mohol odhaliť prípadné financovanie terorizmu. Raz si všimne zvláštnych účtov pochádzajúcich z Ruska, preto odletí do Moskvy na audit a tu mu nielen začne ísť už čoskoro o život, ale navyše zisťuje, že vplyvný magnát chystá rozsiahle sprisahanie, ktoré by ekonomicky najviac ublížilo práve USA a tak spolu so svojimi pomocníkmi musí urobiť všetko preto, aby tomu zabránil. So spracovaním som dosť spokojný, už od úvodnej fázy, ktorá výborne zoznámi s hlavným hrdinom som mal z toho na pomery tohto typu filmu skutočne dobrý pocit a našťastie o ten som neprišiel až do konca. A môže za to aj táto pomerne netradičná kombinácia výrazných prvkov z dvoch období, keďže z deväťdesiatych rokov si film berie napríklad konflikt medzi USA a Ruskom, zapojenie priateľky hlavného hrdiny do akcie a viacero klasických situácií, ako záverečná jazda s dodávkou a zo súčasnosti zase obzvlášť hlavného hrdinu, ktorý nie je typický zabijak, ale skôr intelektuál, takže svaly nahradil mozog alebo aj celá tá teroristická hrozba, v ktorej nejde prioritne o útok zbraňami, ale inteligentnejším, v tomto prípade ekonomických spôsobom. Navyše film sa nesnaží tváriť zbytočne vážne, ale berie to skôr takou trochu odľahčenou cestou, pričom aj tá občasná naivnosť je viditeľne zámerná, poteší aj veľmi dobre podaná postava hlavného záporáka a prekvapivo dobre zvládnuté dlhšie dialógové sekvencie, hlavne celá časť v reštaurácii a navyše sa to celé nesie vo veľmi svižnom tempe, takže toto mi sadlo až prekvapivo dobre. Akcie tu moc nie je, ale tá ma nesklamala. No v tomto type filmu, ktorý je už predsa len trochu realistickejší, než bežné akčné filmy menej výraznú akciu rozhodne nepovažujem za zápor, práve naopak, aspoň to pôsobí tak uveriteľnejšie, len to samozrejme mohlo byť drsnejšie Ale aj tak tie tri akčné sekvencie sú zvládnuté bez väčších problémov a hlavne spomínaná záverečná jazda ma milo potešila. Herecké obsadenie je na tom dobre, jedine hlavný hrdina mohol byť trochu charizmatickejší, ale ani Chris Pine nie je zlý a dokonca ma prvýkrát aj celkom bavil, k tomu veľmi príjemná Keira Knightley, poteší Kevin Costner ako nadriadený hlavného hrdinu a samozrejme aj výborný hlavný záporák Kenneth Branagh. S réžiou a technickou stránkou som dosť spokojný, na pomery tohto typu filmu mi to sadlo výrazne nadpriemerne, kde funguje všetko tak, ako aj má. Vôbec som nevedel, čo od tohto filmu môžem čakať, ale dal som mu šancu a našťastie nesklamal. O nejakom nadšení samozrejme hovoriť nemôžem, ale po všetkých stránkach ma to dosť bavilo. 75% ()

genetique

Od skúsených, ostrieľaných borcov som čakal nadpriemerný špionážny thriller, ktorý ma vráti späť do deväťdesiatych rokov, kedy sa po konci studenej vojny roztrhla sieť s konšpiračnými teóriami na tému rozorvaných vzťahov medzi Ruskom a USA. Ani postava Jacky Ryana, ktorá je najmenej ryanovská zo všetkých doposiaľ piatich sfilmovaných námetov, nepriniesla očakávanú dávku napätie a politických hier, na ktoré sme boli z jej predchodcov zvyknutí. Námet je tak trošku predvídateľný a veľmi so zápletkou sa teda tvorcovia moc nemaznali, čistá stávka na istotu, bez štipky experimentu takisto sa to dalo oživiť nejakou pamätnejšou akčnou scénou, či vygradovanejším záverom. Chvalabohu aspoň herecky to neškrípalo a dialógy boli na základe Branaghovho dohľadu na vycibrenej úrovni. 60%. ()

3DD!3

Nový Ryan dělá čest thrillerům z doby před dvaceti lety. Což samozřejmě může být pro dnešního diváka těžké sousto. Branagh si připravil pro zničení Ameriky poměrně netradiční cestu, která sice dává smysl, ale ty co nemají doktorát z ekonomiky to nebude zajímat. Možná je škoda poměrně obyčejné akce, která na konkurenci prostě nemá, ale vše vynahrazují velká krásná kukadla Keiry Knightley. Costner si užívá svůj comeback, Pine jako Ryan hodně v pohodě. Vyjukanou i hrdinnou polohu zvládá s přehledem. ()

hellstruck

Ke shlédnutí tohoto filmu jsem se dlouhou dobu odhodlávala. Na jednu stranu jsem se těšila na Keiru a Liverpool, ale mé oblíbené město se tam bohužel jen mihlo ve zběsilé honičce a v "přestrojení" za Rusko. U Keiry je pochopitelné, že se zřejmě snaží vymanit ze škatulky korzetové královny, ale do akčního béčka se tedy opravdu nehodí. Celý Jack Ryan je vesměs vcelku o ničem - hrozná nuda, nic nového, zajímavé snad jen scény Branagh-Keira (a ty byly, pokud se nemýlím, dvě). Jednoduše je to takové, jaké jsem to očekávala. K příznivcům těchto hloupoučkých a dokola se opakujících, ničím nevybočujících akčních krimi, kde jde jen o záchranu světa, přítelkyně a hlavně o efektivní honičku a střílečku se opravdu nikdy nepřidám. ()

Kaka

Ta ústřední skoro manželská dvojice chce být stejně duchaplná a opravdová jako ta z MI3, ale nedaří se to. Akce chce být stejně dravá a syrová jako ta z Bourne série, ale není to ono. Branagh si to užíval dobře, to je pravda a Costner jako mentor - jak jinak že ? No a víc k tomuhle veskrze průměrnému thrilleru se střihově neskutečně špatně zvládnutými akčními scénami není co říct. ()

Spiker01

Musím přiznat, že jako nečtenáře předlohy a člověka, co si starší filmové Clancyovky nepamatuje, mě to celkem bavilo. Chápu, že pro fanoušky je asi nový Jack Ryan trošku divný a asi i nevěrný předloze. Od toho se však dokážu lehce oprostit, a jelikož je mi Chris Pine celkem sympatický, nemám s ním problém. Ani jsem tak úplně nevěděl do čeho jdu, ale o to víc mě překvapilo, že mě film nenudil a co víc, docela se i bavil. Pár hluchých míst ve scénáři by se jistojistě našlo ( Jak se z Johna Patricka Ryana bez jediného vysvětlení najednou stal Jack Ryan? Knížky sem nečetl, tak jak to mam vědět?) a občas jsem si řekl, že té určité části tak úplně nerozumím, např když se objevil Branaghův syn, tato sekvence byla podaná absolutně mimo mísu, to až později řekli, kdo to je. Ale což, jak jsem řekl, bavil jsem se a to je hlavní...70% ()

Nevka

Velká jména u malého filmu. V rámci akčních sekvencí, příběhu i volby lokací jasné Béčko. Když však pohledem zabrousíte ke jménům, které jsou s filmem pojeny, nečekali by jste to. Rovnou řeknu, že mi Pine nebyl sympatický a stačili by méně známí herci. Nic převratného se nekoná, ale v rámci možností se na to dá dívat a slabší 3* si to vyslouží. ()

castor

Hrdina špionážních románů Toma Clancyho a jedna z nejznámějších postav Harrisona Forda je zpátky. Těšil jsem se moc, spálil jsem se zrovna tak. Jsme v Hollywoodu, který teď vyznává trend vracet vše na začátek. To je i případ Ryana, který znovu sází na inteligenci a intuici. Analytikovi, který pro CIA tajně monitoruje finanční machinace teroristických skupin, zahřívá postel půvabná doktorka Keira Knightley a na teplé kancelářské židli mu toho moc neschází. Jenže.. zase to Rusko. Zase kuje pikle proti nenáviděné velmoci. Ryan musí po dlouhých letech do terénu. Vývoj děje se dá poměrně dobře vytušit dopředu, zkratkovité náhody, které našeho hrdinu potkávají, jsou nemile úsměvné, ostatně jeho okolí mu leccos dost usnadňuje. Chová se buď pitomě, nebo má zřejmě slabší chvilku (jako třeba stopadesátikilový černoch, který to odskáče jako první). Kdyby našeho skautíka potkal Jason Bourne, rozseká ho na kusy. Tvůrci se spoléhají na kontaktní akci. Ta však selhává. Akční momenty jsou chaotické, chybí napětí i nápad, střihač by měl dostat pořádně přes prsty. Spíš než akční scény si tak kousek režiséra (od shakespeareovských adaptací až po comicsového Thora) Kennetha Branagha budeme pamatovat skrze dialogy a docela propracované postavy. Slovní souboje mají slušnou gradaci, ostatně na akční thriller tu máme hodně dobré herce (Knightley, Costner, sám Branagh, který svým ruským přízvukem připomene padouchy let osmdesátých a který si dokáže hezky pokecat o obyčejné žárovce). Mimochodem je sympatické sledovat, jak Kevin Costner pokračuje ve svém stylovém hereckém návratu. Když si to sečteme, pokud se někdo těší na inteligentní thrillerovou podívanou, bude zklamaný. Ale vlastně jen lehce!! ()

Rogue

Kupodivu film nedrží nad vodou Branagh, ale hudba Patrika Doyla. A vlastně ani ta ne. Plus za koupelnový fight, stoky a Kevina, zbytek je naprosto zbytečná straight-to-vhs rutina bez špetky logiky či invence. Poslední záběr pak jen hezky utvrzuje cílovou skupinu televizního diváctva sobotního odpoledne. Na Nově. (a vůbec, co je to poslední dobou za diletantskou módu vynechávání finálních soubojů?) ()

D.Moore

Tři a půl hvězdičky, protože nadprůměrný Jack Ryan je, ačkoliv ne bůhvíjak. Je to vlastně stará bondovka. V novém kabátě. A bez Jamese Bonda. To, že se tváří tak obyčejně, všedně a neoriginálně a že se v něm nestane příliš překvapivého, může být pro někoho plus stejně jako pro jiného minus. Mně osobně nejvíce pila krev (další) bomba, která měla opět onen nutný časovač s digitálním displejem... To už je takové klišé, že se nemůžu nezasmát, kdykoliv ho vidím (obzvlášť při vzpomínce na výtečné Nejhorší obavy). Nezpochybnitelná je ovšem Branaghova pečlivá režie a výborná Doylova hudba, herecké výkony a také dialogové scény, které jsou snad zajímavější než ty akční (ne že by rvačka v bytě nebyla parádní). ()

Spooner

Závan takových těch cheesy akčňáků a thrillerů z devadesátek, jejichž příběh se snažil tvářit strašně chytře a přitom je úplně debilní. Zrovna od Jacka Ryana, potažmo Kennetha Branagha, bych ale něco podobného opravdu nečekal. Naštěstí to i přes svou jasnou stupiditu táhne herecké obsazení se snaživým Chrisem Pinem, jako vždy cute Keirou a ultimátním Costnerem. Jen ten Branagh mohl s tím ruským přízvukem malinko ubrat. Celé to má pak hodně svižné tempo a já se vlastně i přes řadu nechtěně vtipných momentů (nebo možná právě díky nim) ani na chvilku nenudil. Branagh ať už akční filmy nechá příště pro jistotu na někom povolanějším. ()

Wacoslav1 odpad!

No typičowoe! To jsem si teda pěkně naběhnul. Takže v první řadě bych chtěl poděkovat za CSFD projekci, která mi ušetřila peníze flustraci a zachránila minimálně jednu sedačku v mém oblíbeném kině od prokopnutí a následné výtržnosti u obsluhy kina kde bych se agresivně dožadoval vrácení vstupného. Chtěl jsem na to totiž jít normálně za peníze a to bych byl teprve nasranej. Takhle jsem šel zadarmo a díky bohu za ty dary. Nevěděl jsem přesně co od toho čekat, ale určitě jsem nečekal až takový peklo. Můžu hrdě prohlásit, že tu máme prvního aspiranta na průjem roku a, že čekání na první letošní zasloužený odpad netrvalo moc dlouho. Celej film je jeden velkej hereckej a režisérskej fail jo a že to dělal nějaký Branagh? Branagh?? Kdo to je??? Neznám a mám ho úplně v píči. Toho zná a velebí jenom uživatel manofire a rodiče Branagha. Jo pozor on hrál Hamleta nebo nějakýho podobnýho žebráka... Jo aha, ale na to já zvysoka seru. Tohle každopádně nezvládnul. Ve svý roli je k smíchu a jako režisér rovněž nula bodů. Film je děsně nudnej, sterilní, nezáživnej akce je minimum a když už tu nějaká je, tak je šíleně nasnímaná. No prostě peklo jinak mi to taky přišlo jako jakási filozofická vykrádačka bondovek či co. Nevím jak jinak to říct, ale každopádně všechno co je v tomhle filmu jsem viděl někde jinde v o dost lepším provedení. Hlavní hrdina pak snad ani nestojí za okomentování Chris Pine mi doteď až tolik nevadil třeba ve Star Treku byl v poho, ale na roli akčního hrdiny je opravdu velmi špatnou volbou a jenom potvrdil svoje zařazení do generace mladých totálně neschopných a neakčních nepoužitelných dřeváků jako např ještě Lutz, Tatum nebo Liam Hemsworth. Každopádně takhle mizernej strnulej zoufalej výkon jakej tady podal to jsem fakt hodně dlouho neviděl. A tak asi jediný kdo si drží aspoň nějakou úroveň je Costner, ale bohužel to sám fakt nevytrhne. Všechno ostatní je totiž maximálně špatně. Známou zásadní otázku blít či neblít jsem během filmu řešil několikrát kdy jsem měl opravdu nepříjemný pocity v těch místech kde mám žaludek. Několikrát nastala i situace kdy jsem měl opravdu chuť se zvednout a odejít z kina a to už se mi opravdu nestalo ani nepamatuji. Nakonec jsem to vydržel až do konce který byl pro mě vysvobozením. Takže děkuji ještě raz a už nikdy víc.5% ()

Davies182

Je to neuvěřitelný, ale nejvíc to překvapivě tahají zamilovaný kukuče a jednoduše nádherný očiska Keiry Knightley. Chris Pine se kirkovské nálepky nezbavuje snadno, zvlášť když jde o rádoby ultramoderní bourneovský "akčňák" plný zákeřné výpočetní techniky. Branaghova sinusoida splňena: po skvělém Thorovi tu máme další, snadno postradatelný snímek. Zatím nejnevýraznější a bohužel trestuhodně nejzbytečnější (Jack Ryan!!) film roku - ano, vím, že je teprve leden. ()

gogo76

Konkurent J. Bourna a J. Bonda je späť. Nie to nebude ten Jack Ryan z Normandie...Náš Jack Ryan už mal mnoho tvárí. H. Forda, A. Baldwina či B. Affleca. Nová tvár Chrisa Pina, ktorého nie som fandom, ale ani ho nezatracujem, však celkom zapadla a režisér prináša slušný akčný thriller, ktorý zbehne ako voda. Dobré obsadenie poteší, mňa najviac K. Costner a K. Branagh , ktorý film i režíroval. Je zaujímavé ako sa dá prejsť od Shakespeara až k akčným thrillerom...Samozrejme film je občas trochu naivný, po tejto stránke by bolo čo zlepšovať, ale inak som spokojný. Slabšie 4*.70%. ()

Filmový Rainbow Six je na cestě

Filmový Rainbow Six je na cestě

17.01.2023

Studio Paramount čerstvě oznámilo novou adaptaci Toma Clancyho. Tentokrát se bude jednat o román Rainbow Six, jenž bude navazovat na snímek Tom Clancy: Bez výčitek a tudíž se v něm vrátí i Michael B.… (více)

Rainbow Six obsazuje hlavního hrdinu

Rainbow Six obsazuje hlavního hrdinu

21.09.2018

Herec Michael B. Jordan (Black Panther, Creed) získal hlavní roli v chystané sérii filmů podle knih Toma Clancyho od studia Paramount. Jordan by tak měl ztvárnit postavu Johna Clarka, a to nejprve ve… (více)

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize

04.10.2015

Rychlý a zběsilý Bourne?

Rychlý a zběsilý Bourne?

12.11.2013

Bez Matta Damona už to tak trochu nebylo ono. Jeremy Renner je sympaťák, ale Bourneův odkaz zaznamenal ve srovnání s finále původní trilogie citelný pád tržeb (Ultimátum utržilo celosvětově 445… (více)