Rose Hathawayová je dhampýrka, napůl člověk a napůl vampýr. Dhampýři jsou zároveň strážci Morojů, což jsou klidní a smrtelní vampýři, kteří žijí diskrétně v našem světě. Posláním dhampýrů je chránit Moroje před krvežíznivými vampýry - Strigoji. Dhampýrka Rose se svojí kamarádkou, morojskou princeznou Lissou, prožívají různá dobrodružství. Zkoušejí sílu jejich přátelství, trpí a ztrácí milované lidi. Tenhle film vypráví jejich příběh... Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové. Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů. Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

OrcaCallo odpad!

Četla jsem knihu, asi před dvěmi roky. Byla to naprosto průměrná fantasy mladé holky a můžu říct, že ačkoliv se na tento žánr moc neorientuji, tak to byla příjemná oddychovka, ve které byl prostor i pro vlastní fantazii, ale teď k filmu. Absolutně nechápu, jak někdo někdy mohl kdy natočit takovou sračku!!! Vždyť i Twilight byl mnohem víc dívatelný než tohle rádoby komediální fantasy a proboha, jak mohli obsadit do role Dimitrije takové ho starého anti-sexy chlapa?! V knížce je popsán jako mladý, atletický stavěný, na krátkoostříhaný a prostě na pohled pan dokonalý, ale tohle? Kdyby aspoň ta Lisa nevypadala, jak by ji vytáhli jak od někud s protidrogové léčebny...prostě strašná herečka a co se týče ostatních herců, tak ti o moc víc na talentu teda nepobrali. Já nejsem herečka, ani jsem divadlo nikdy nedělala, ale když už chce někdo točit film, který má být k vidění a má nějakým způsobem reprezentovat režiséra a spol., tak se aspoň trošku snažím, ne? Moje hodnocení? Prostě odpad! ()

Wajny13

Po přečtení knížky, jsem se rozhodla, že se kouknu na film. Když jsem se dozvěděla obsazení, říkala jsem si to si snad dělají srandu... :-/ Absolutní děs - jediný, kdo mi trochu seděl byl Christian. Nejprve jsem teda musela zapomenout na knížku a brát to jako samostatný film, samozřejmě se to lehce řekne, ale stejně se vám to nepovede. Když pominu obsazení postav, tak některé scény byli zvláštně natočený, konec (po havranovi) byl divný (doufám, že nebude pokračování, která si vymyslí sami), milostnou scénu jsem si představovala jinak, tady to bylo takové nemastné neslané. Celý film byl takový nemastný neslaný oproti knížkám, které mají náboj 2-3* (jenom proto, že mám ráda knižní sérii :-) A mimochodem herec Danilla Kozlovskij mi připomíná Snapa z HarryhoPotter :-/ ()

mansonn

Je mi luto, ze ani sukromna zbierka nepomohla natocit dalsi diel.....Pekne baby ako mlade dobre upirky fightuju proti "zlym" upirom ..... je pravda ze potencial mal film ovela vyssi, len klasicky jemnocitne zakoncenie ubralo divacke sympatie - na zaver som sa skoro rozpustil - namiesto tvrdackej bezkompromisnej trhacky hlav .... ()

ardeas

Nosná myšlienka je zaujímavá, ale to prevedenie je príšerné. Za čo preboha vyhodili toľké prachy a efekt to nemá takmer vôbec žiadny. Zadupané do zeme, človek by čakal, že po tak vychýrených knihách to bude aspon na slabší priemer, ale toto je nuda za 30 milionov :) ()

Royaldell odpad!

Tak tohle je ale konec. Představte si High School Musical bez všelijakých sračkoidních (i když legendárních) písniček,přidejte tam upíra,všechno to předělejte do temných a ponurých míst a voilaaaa Vampire Academy je na světě. Upřímně řečeno,ani jsem se na to nedodívala, jaká to byla chujovina. ()

Pythonator

Daleko zajímavější a zábavnější než všechny ty tvajlájty a podobné teenagerské capiny. Tohle má šmrnc a na nic moc si to nehraje. Snaží se to zůstat béčkem a je to svým způsobem kouzelné béčko. Ovšem stále je to capina a já musím tak vysoce hodnotit jen díky přitažlivosti dhampírky Zoey Deutch. Ta holka byla neskutečně zábavná, i když bohužel toho humoru tu zase tak moc nebylo a mohl by to být daleko lepší film, kdyby z toho udělali pořádnou prdel. Kdyby tam nebyly ty pěkné baby, tak to asi diváka zase tak nebaví. ()

soukyd33

Poznámka: Komedie to není ani náhodou. Nezasmál jsem se ani jednou. 👎 Poznámka: Málem jsem u toho usnul. Dokoukat tohle, je dost složité. Silné jsem se v tom ztratil. Vůbec netuším, o co tam jde. Pořád se tam jen bojuje a kouzlí. Dialogy jsou vážně složité, a nelze všechny pochopit. Herecké výkony žádné. Hudba se tam nehodí. Herecké obsazení neznámé. Příběh složitý. Poznámka: Pěkné holky to nevylepší. Hvězdiček 1 ()

deedulka

Na film jsem přicházela natěšená, ale trochu s obavami. Měla jsem načteno všech šest dílů a věděla, jak filmy knižní předlohy hatí. Kniha byla rozhodně temnější a vyspělejší. Děj filmu byl rozvernější, rychlý, vtipný a celkově ušitý spíše pro pubertálnější publikum. Skvělá scéna byl první souboj se Strigoji – temná, akční a nic pro děti. V takovém duchu kdyby se celý film nesl, byla bych nadšená. Co se týká hereckého obsazení – Zoey Deutch obsadit do role Rose byla skvělá volba. Umí hrát, hýbat se a charakteristiku rebelující postavy, která na pravidla z vysoka kašle a chlapi se kolem ní motají, perfektně vystihla.  Danila Kozlovskij jako Dimitrij…no při první jeho scéně jsem se začala smát. Herec je to dobrý i akční scény umí zahrát, ale vzhledově vypadá trochu jako umělá mánička s těmi dlouhými vlasy a světlou pletí…a při tom dokáže vypadat k nakousnutí, jak jsem se mohla přesvědčit na fotkách z jiných jeho filmů. Celkově bych film ohodnotila známkou 3,5. Našlápnuto má pěkně a doufám, že s dalším filmem, jenž slibuje temnější podívanou a více akčních scén, trochu vyspěje a k tomu si zachová i stávající humor a nadhled. Rozhodně se bude na co těšit, alespoň podle knižní předlohy. ()

Korra

"Říká se, že Dimitri je bůh, ale já jsem ateista. A mám zbraň!" No může se vám film, ve kterém zazní taková hláška, nelíbit? ()

Narissa

Po traileru jsem se bála něčeho příšerného. Ale ne, byla jsem vážně mile překvapená. Drželi se knižní předlohy, sem tam něco přidali, něco ubrali. Ale bylo to zábavné. Herečka co ztvárnila Rose by zasloužila všech 5 hvězdiček za ksychty, jaké je schopná dělat. Ale, kdo ksakru vybíral Dimitrie? Nejen že nevypadá tak, jak by měl, ale ještě ani nehraje! Škoda, že ho nejspíš nepřeobsaní (pokud se film dočká dalšího dílu), což by podle mě měl, protože režisér přesně vychytal, co do filmu dát a co radši nechat být. Jen je zvláští, že z romance jsou ty romantické scény vlastně úplně nejhorší. ()

uisaL

Knihu jsem četla už kdysi dávno, ale i tak si stále pamatuji, jak jsem z ní byla nadšená, proto když jsem zjistila, že se bude natáčet film, byla jsem nadšená ještě víc. Film se mi líbil, byl zajímavý a vtipný. Hodně jsem se tam nasmála, obzvláště při scénách Rose a Dimitrije :) Když už jsem ho zmínila... Moc jsem z herce obsazeného do role Dimitrije nebyla nadšená. Je pravda, že po chvilce jsem si na něj zvykla a dalo se na něj dívat, hlavně na svaly :D, ale i tak mi místy připomínal zpěváka z Meat Loaf... I přesto film pobavil. ()

JANAHOL

Četla jsem všechny knihy této série a ohraná klasika platí a to že knihy jsou vždy lepší než film. V mých představách měl příběh větší hloubku a ponurejší atmosféru. Film je vhodný tak pro děti školou povinné. V době propracovaných seriálů o upírech v různých podobách je opravdu zarážející, že někdo dokázal natočit něco takového. Herecké výkony, kamera, hudba, bojové scény? Všechno špatně. Pokud to bylo zamýšleno pro děti, pak možná, proto ta jedna hvězdička. Ale ani dnešního puberťáka tohle snad nemůže zaujmout?! ()

wewule44 odpad!

O čem ten film vlastně byl? Nejdřív se tam dohadují o Facebooku a Iphone 5. Potom tam zabijou pár zvířat, přidaj několik psychopsů a princeznu. To všechno pěkně zamíchat a vložit do prostředí upírů. To si z nás Mark dělá srandu? ()

katjaaa

Předem chci napsat,že jsem četla celou serii knih. K filmu samotnému. Co mu nemohu upřít je,že jsem se celkem nasmála scénám s Rose. Jenže to je tak asi VŠE! Při castingu na hlavní postavy snad museli spát, nebo jinak si nedokážu představit, kde vzali tu bandu nesympatických herců neherců v čele s otřesnou ředitelkou (je mi jedno, že ji hrála Kurylenko, byla příšerná a konec)a trapnou Vasillisou. Dimka musím říct mi ani tak nevadil, i když jsem si ho představovala jinak. Co mi na něm vadilo bylo,že jsem mu tu náklonnost a lásku k Roze prostě nežrala. Když to vezmu kolem a kolem, první dil je nejslabší to ano,ale oni z toho udělali pomalu propadák. Roza je tahoun filmu,ale je to prostě málo. Přeskakují tam z jedné scény do druhé takovou rychlostí, že nestíháte pomalu sledovat. Než si uvědomíte, že jste ve scéně v kostele už Vám na plátně SPOILER "zapaluje" Ozera spolužáka a šup ani nemrknete a Rose leží Dimitriovi v náručí SPOILER..i když nevidím důvod to tu psát, když pomalu všechny scény byly na netu dřív, než byla premiéra. A co to mělo být s těmi Strigoji? To si jako řekli zamažeme je od kečupu, budou působit strašlivě? Tak to se nepovedlo. Přišlo mi to pěkně trapné, to samé u Moroju od krve. Odchylky od knih, to už bylo pak to poslední v řadě, co mě žralo.I když je mé zklamání obrovské, přejí si pokračování, protože tyto knihy jsou skvělé a zaslouží si zfilmovat. Dám 3* Jednu za Rose,druhou za psychopsy a třetí za pár povedených scén. A prosím, pokud chcete pokračovat vyměňte režiséra a scénáristu. S herci už se bohužel nic dělat nedá ()

nogi

Vlastně mě to celkem bavilo. Čekala jsem stmívání... a přišel (občas těžkopádný) humor a hláškování. Dokonce jsem hlavní hrdiny měla ráda a nikdo mi nebyl nesympatický... I dějově to docela dávalo smysl (bez knížky).. A hlavně, fungovaly vztahy mezi postavami.. A ještě jednou: bavila mě hlavní hrdinka... Prostě fajnový hlášky :) i když jí seděly jen tak na 90%... Mohlo to být lepší, ale rozhodně na to, jakou látku to zpracovává tak palec nahoru :) ()

sara93

Moc přeplácaný ! Upíři , kteří uměj čarovat WTF ? Dhampýř ? Upír co se prostě jen pere a nic víc ? Co je to potom za upíra ? Děj celkem v pohodě , ale na mě se tam řešilo až moc teorií a moc ukecaný . Zoey Deutch ta celý film oživila . A ještě jsem zapomněla na psychopsi WTF ? Takhle debilně - vymyšlená fikce mě teda zarazila . Jinak knížku jsem nečetla , tak že nemám s čím srovnávat . ()

7deni_deni7

Neznámo proč, jsem očekávala mnohem víc. Jde o průměrný snímek, který je spíše oddechový. Asi je to tím, že je teď tolik filmů s podobným tématem. Každopádně Danila Kozlovskij jako Dimitrij je naprosto k sežrání. ()

TedyM

Připouštím, že tenhle film si 4* nezaslouží. Ale mám ráda tuhle tématiku a za jakýs takýs nadhled je nakonec dát musím. Jak už tady někdo psal, pro diváky, kteří nečetli předlohu, je film těžko pochopitelný. Asi desetkrát jsem musela film zastavovat, abych vysvětlila nebohému manželovi (kterého jsem donutila koukat) o co vlastně jde. Filmu by neškodilo pomalejší tempo, méně snových sekvencí a lepší návaznost scén. Na to že se jedná i první díl ságy (?), mohly být věci a okolnost vysvětleny lépe. Uvidíme, zda se dočkáme dalších dílů...Doufám, že ano a bude to zvládnuto lépe! ()

Po Divergent přijde Insurgent

Po Divergent přijde Insurgent