Rose Hathawayová je dhampýrka, napůl člověk a napůl vampýr. Dhampýři jsou zároveň strážci Morojů, což jsou klidní a smrtelní vampýři, kteří žijí diskrétně v našem světě. Posláním dhampýrů je chránit Moroje před krvežíznivými vampýry - Strigoji. Dhampýrka Rose se svojí kamarádkou, morojskou princeznou Lissou, prožívají různá dobrodružství. Zkoušejí sílu jejich přátelství, trpí a ztrácí milované lidi. Tenhle film vypráví jejich příběh... Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové. Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů. Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Hansk75 odpad!

Asi v půlce jsem to vypnul... Letos už jsem viděl Mortal Instruments a nějak mě ty upíří legrácky přestávají bavit... Btw. na Lucy Fry se absolutně nedá dívat (o jejích rtech ani nemluvím). ()

Evziiik

Škoda! Dalo se z toho vytřískat mnohem víc! Knížku jsem sice nečetla, ale slyšela jsem od kamarádky, která je na knihy a filmy podobného tématu expert, že je to chytlavý a kvalitní (v rámci žánru) čtení. A i kdyby ne, filmové zpracování v sobě skrývá velký potenciál, ale někde se stala chyba a nakonec je z toho celkem slušnej prů*er. Herci taky žádný zázrak, i když Zoey Deutch byla opravdu sympatická. Tak uvidíme, jak to bude dál. Třeba se k té lepší verzi ještě dopracujou. Já si na ní rozhodně počkám. Takových oddychovek na ohrané téma není nikdy dost. ()

danny79

Vahal jsem mezi jednou hvezdicku a odpadem a priklanel jsem se spise k tomu druhemu. Uvedomil jsem si ale, ze by to nebylo fer, protoze me film nedonutil (i kdyz se chvilemi dost snazil) predcasne ho vypnout. Je to obrovska kycovita blbost pro nactilety, na ktere jsem jedinym pozitivem shledal prumernou rezii a sexy hlavni predstavitelku s pritazlive drzou a zpupnou povahou. ()

Amuto

Moja laska k upirskej tematike ma zaviala k tomuto "veldielu" , ktore je nevhodne vekovej kategorii od 18st nahor / zbytocne zabity cas.. postavy na moj vkus nesympaticke, a co sa tyka deja - ani hlava, ani päta.. priznavam, ze ku kniham som sa nedopracovala, no ak su na rovnakej urovni s filmom, ehmm dakujem neprosim.. celkove hodnotenie - slaby podpriemer ^^' ()

DDCC

Prvních 50 minut se lehce táhne a stále se odněkud někam přebíhá. Ve filmu jsou naprosto luxusní akce, při kterých jsem se fakt bavil. Vše zabaleno do vtipného balíku. A nakonec.. KONEČNĚ to není další kravina jako TVD nebo Twilight! YES! ()

margotka1911

Docela příjemné překvapení. Knížka je sice samozřejmě lepší ale film nebyl zas tak špatný. Musím se přiznat že poté co jsem viděla Město z kostí jsem se toho docela bála. Herci sice nic moc ale....dobře. ()

o.o.s odpad!

Četla jsem knihy, mám doma všechny díly. Zbožňuji tuto neuvěřitelně dobře napsanou ságu. Po shlédnutí filmu se mi ale chtělo brečet. Absolutní KATASTROFA. Vůbec to nepřipomíná knihu..film postrádá akci, emoce, děj cokoliv. Vše přeplácané, skoro až absurdně bez emocí. Kniha je nádherná, doporučuji tuto ságu každému. Film je ostuda a nemá NIC společného s knihou. NIC. Chování hlavních postav neodpovídá knize..prostředí neodpovídá knize. Miluji fantasy příběhy, vlkodlaky, upíry, draky.. tohle je obrovské zklamání. Obvzlášť když knižní předlohu miluji. Za mě odpad! ()

Capinka

Vážně mě nejvíc překvapí filmy, od kterých nic nečekám. Stejný případ zde. Musím uznat, že se mi to líbilo, taková fantasmagorie pro holky. Mám ráda upíří story a navíc to byla taková oddechovka... asi se nechystá pokračování, že ne? :( Akorát jsem vůbec nepochopila, proč ten Christian Ozera svým vzezřením nápadně připomíná toho strašného Edwarda ze Stmívání... hrůza! ()

jibi

Tento film není zcela špatný. Je to podle knížky, kterou napsala Richelle Mead. JE to úžasně sepsané a každá postava je rozepsaná do detailu. Každý dílek skládačky přesně zapadne, tam kde patří. Režisér dodržel vtipné scénky Rose Hatwayové a kdo četl knížku určitě se u toho filmu zasmál. Ale co se dá vytknout je špatně nahrané scénky, vypadalo to dost uměle a nepřesvědčivě. Taky se zaměřili jenom na Lisu. A vztah Dimitrije a rose odstrčili. A taky skákali s tématu na téma. A kdo tu knihu nečetl, mohl by se v tom ztrácet. ()

nezdula

tak jo,nejdřív sem byla hoooodně naštvaná,že hlavní postavy jsou děsně nesympatické,pak jsem si Rose celkem oblíbila. Jinak ostatní postavy děs a hrůza. Ale koukat se to dalo.. ()

kyzi

Velmi slabé. Popravdě i knižní předloha nebyla příliš oslňující. Dle mého názoru je tento film pokusem rýžovat na upíří tématice, která je dnes tak oblíbená (zvláště u teenagerů). Tento pokus však není zdařilý. Jediné co mě donutilo dodívat se byl vztah Rose a Dimitrije:-D ()

Stalker85

1 hvězda...to je myslím si ž e nadstandardní ohodnocení tohohle paskvilu co si říká film...A ta 1 blahoslavená hvězda je jen pro tu Akademii...pro ty exteriéry a interiéry..tim pro mě asi celej film zkončil...respektive,tim jsem ten film přestal vnímat...protože kdybych ho měl vnímat od začátku do konce asi bych teď zdementněnim slintal na klávesnici a nechápal svět...Ovšem já jsem přežil...sice s chutí spáchat rituální sebevraždu vypitim litrovky vodky na ex,ale přežil...Tenhle film je dokonalou ukázkou toho jak se dá solidní námět se skvělym potenciálem naprosto bravurně zpackat...Ble Ble bleee :D ()

Lyshitski odpad!

Harry Potter se letos nevrátí do Bradavic. A víte proč? Protože Bradavice zabrali příbuzní Belly a Edwarda z Tvajlajt sračky. Skutečně jsem si nikdy nemyslel, že by někdo mohl takovou stupiditu vymyslet, ale představovat lidem upíry jako nepodařené klony Džastýna Bíbra je fakt moc. Nu ale což, jak se říká, proti gustu.... Za mně dávám umělou rádoby krví podlitých 0%, ale pokud jste fanoušky homofobních nagelovaných humanoidů s plastovými tesáky, klidně si přidejte 100% navrch. ()

hito

má to kulisu strašného odpadu, ale Zoey Deutch je famózna a do toho trochu tej mytológie, slušná podiváná, dokonca sa teším na pokračovanie, ak bude ()

RaBer

Tenhle film jsem zkoul jen proto, že nic jiného nebylo po ruce. Je to slátanina několika filmů. Za mě tři hvězdičky a to jen za velice milé dámské obsazení, díky kterému jsem film dokoukal a tudíž byl koukatelný, i když ne kvůli své dějové stránce. Nechápu obsazení G. Byrneho a O. Kurylenko, asi museli dostat velice dobře zaplaceno, aby této slátanině propůjčili své tváře. .....ale holky jsou tu opravdu pěkné :-) ()

katka219

Všechny díly knižní série, podle které byl tento film natočen, jsem si zamilovala, a proto jsem na něj byla velmi zvědavá. Bohužel mě ale po jeho shlédnutí čekalo veliké zklamání, protože filmové zpracování naprosto postrádá kouzlo. Všechno je do sebe divně poskládané, scény jsou často nepochopitelné a doteď nechápu, jak může být označován jako komedie. Herci mi do toho také vůbec neseděli, snad až na naprosto dokonalou Zoey Deutch. Ta jediná za něco stála a jako Rose byla perfektní! Jedna hvězda je za Zoey a druhou dávám za krásnou poslední scénu s Dimitrijem, která mi tak trochu zlepšila celkový dojem. ()

Aresko123 odpad!

Toto akoze malo tahat peniaze od fanusikov Twajlajtu??? Hrozna debilita, herci na urovni maxickej telenoveli bez stipku talentu. A cele filmove efekty zostali na stale rovnakých zaberoch horiacich strigojoch....... ODPAD ()

Bblondie

Jak udělat ze 6 knih s napínavým příběhem jeden film? Takhle a jak to dopadlo. Neuvěřitelná slátanina bez hlavy a paty, kdybych knihy kdysi dávno nečetla, jednak bych se ztratila a jednak bych to po pár minutách vzdala. Jediná normální věc na celém filmu je Zoey Deutch, díky čemuž film hodnotím o hvězdu výše. Jinak obsazení nic moc, mezi hlavními dvojicemi, že by fungovala chemie se taky říct nedá. Prostě snaha vytřískat peníze z úspěšné knižní série se moc nepovedla. ()

simoniquita

tento film som hodnotila troma hviezdickami, co uplne zodpoveda kvalite filmu. som fanusickou tohto zanru, avsak je to jeden z tych filmov, ktory ked si pozriete raz, uplne vam to staci. mozno kniha je lepsia. neviem, zatial som ju necitala. jednoznacne ale filmove spracovanie nie je nic moc. chyba mi tam vysvetlenie niektorých veci, viac emocii, niektore rozhovory medzi postavami nie su vôbec duchaplne. ako keby tvorcovia chceli povedat vela za velmi kratky cas. co uz... malo to podla mna potencial, no nevyslo. ()

megadony

Od začátku až do úplného konce jsem si říkala- ne, určitě to nebude tak blbý, třeba se to zlomí.. No, nezlomilo a doufala jsem, že se mi to jen zdá, i když mít takové sny, tak se dobrovolně nahlásím Chocholouškovi. ()

Po Divergent přijde Insurgent

Po Divergent přijde Insurgent