Rose Hathawayová je dhampýrka, napůl člověk a napůl vampýr. Dhampýři jsou zároveň strážci Morojů, což jsou klidní a smrtelní vampýři, kteří žijí diskrétně v našem světě. Posláním dhampýrů je chránit Moroje před krvežíznivými vampýry - Strigoji. Dhampýrka Rose se svojí kamarádkou, morojskou princeznou Lissou, prožívají různá dobrodružství. Zkoušejí sílu jejich přátelství, trpí a ztrácí milované lidi. Tenhle film vypráví jejich příběh... Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové. Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů. Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Daryl.Dixon

Než se stačil Van Helsing rozhoukat, tak upíří vtrhli do Bradavic, kde se vzájemně začali vysávat s kouzelnickými učni. Drákula to završil ojetím Hermiony, zatímco Patizon se postaral o Lenku Láskorádovou a vzniklo z toho tohle - parta holek, která neví, co olizovat dřív, jestli přiteplené spolužáky, spolužačky nebo krvavé zdi. Jinak průměrný film, kde během natáčení nebylo ublíženo žádným plyšákům, protože ti byli nahrazeni živými tvory, takže to schytala jen liška, čičinka a dva hafíci. Za havrana zaskočil kaskadér, který se později objevil i ve filmu Zloba - královna černé magie, takže ten přečkal náraz do betonu téměř bez újmy, což se v dalším zmíněném snímku projevilo jen ztrátou identity, kdy nevěděl, zda je člověk, drak nebo pes (vlk). ()

kirmakX6on

jedna z nejkrásnějších červených, jaký můžou být...v závěrečných titulkách. Uplně se mi vpíjela do očí a tajil se mi z ní dech...tohle je prostě můj odstín. *IN LOVE with RED* No, aspoň něco, co mě vzalo. Mimo tu dokonalou červeň je ten film poměrně nepovedený. Na vině je řekl bych příliš rychlé střídání scén se zcela odlišnou atmosférou (šikana, cool trénink, sranda, boj, romantika ...to vše vystřídáno během 1 minuty 20 sekund !!!), které jsou samozřejmě vyplněny poměrně rychlými dialogy. Diagnóza? ADHD. Důsledek? Spíš než abych byl do děje spontánně vtažen, musel jsem se vědomě snažit, abych s filmem držel tempo. Když člověk nemá čas na to, aby absorboval atmosféru scén, působí veškeré dění značně křečovitě / uměle / hraně, dialogy o mnoho tupěji a prázdněji než ve skutečnosti jsou...a je to celkově prostě pohroma. Kdyby film byl o něco pomalejší, mohlo to být docela fajn (i když...spravit by potřebovaly i jiné věci, hlavně herečky byly docela nic moc a také ty bojové scény, ehm, byly jak z nějaké pohádky pro děti...) Celkově: 35% ()

AgnesDee

Postavy mění svoje chování podle toho, v jaké části filmu se zrovna nacházíme, dialogy ke konci jsou stupidnější než láskyplný kecy v Zívání a jeden z hrdinů filmu je dokonce podobný Edovi ze Zívání. No prostě tragédie. Možná knížky stojí za to, ale film opravdu za nic nestojí. ()

Agneszka

Mysteriózní horor? Tohle je asi tak strašidelné jako Stmívání, nebo Upíří deníky. Nejděsivější na tom je, jak je to natočený. Prostě další upírská romance. A k tomu dialogy kolikrát vůbec nedávají smysl. ()

Celup

Film mi připomněl, proč se mi líbila knižní předloha, a to kvůli postavě dhampýrky Rose Hathawayové, která má vždy a za všech okolností na všechno vtipnou odpověď. A Zoey Deutch ji ztvárnila naprosto dokonale. Na filmového Dimitrije jsem si nemohla zvyknout, ale nebyl zas až tak špatný. Kamarádství Lissy a Rose fungovalo i na plátně a pokud se nebráníte oddechovkám s nadsázkou, tak je pro vás Vampýrská akedemie jako stvořená, soudruzi. ;) ()

m.p.mysacek

Zezačátku jsem se bála, že film zkazí jako např. Hostitele. Četla jsem všechny knížky a zamilovala jsem si i tenhle film. Sice je pravda, že pár věcí nesedělo (úraz byl až po nákupech a Rose spadla z lavičky), ale není to nic hrozného. Rose si byla podobná podle knižní předlohy. I Dimitrij se mi líbil. Je to úplně jiné, než Stmívání a je to jen dobře. Spisovatelka měla úžasný nápad upíry rozdělit do více druhů. Závěrem bych jen dodala, že bych tento film doporučila všem, co mají rádi upíry. Škoda, že už neběží v kinech, ale rozhodně tento film stál za to a snad budou další díly. ()

Honzulik

Vampire Academy - všichni víme, že upíři jsou nesmrtelní a vždy budou součástí naší zábavy a kultury. Máme rádi toto temné tajemství upír, krev, strach. Máme respekt a hrůzu z intrik tajemných bytostí. Ať si "chytrolíni" myslí svoje, ale většina z nás chceme upíří příběhy. Mark Waters nám nabízí taky jeden, trochu jiný. Je to příběh Vampire Academy, založený na knižní sérii stejného jména. Film je plný skvělé akce, krve a zabíjení, ale nechybí ani legrace. Film určitě není nadýchaný, ani nudný. Současných trend je spíše nenávidět upíry, ale ne tak v tomto filmu, který má zvláštní veselý humor, který po celou dobu rozptýluje dramatické vyprávění. Celý příběh je jednoduše vysvětlen a divák pochopí nesmrtelnost Strigolovů, kdo jsou Moroi, Dhampýři a jak vládne upíří monarchie. Ve filmu je určitě také zajímavě a úžasnými scénami předtaven vesmír. Nutno zmínit skvělé herecké výkony celého obsazení a koncové sekvence filmu jsou fenomenální. "Wow"... jako divák jsem odcházel velice spokojený! ()

dudo24

Vpohode film. Oči celý čas zamerané na Zoey Deutch samozrejme. Občas romantika vo filme zmutovala na teen chick flick romantiku ale dalo sa cez to prekusnúť. Príbeh mal celkom rýchle tempo, strašne veľa vecí sa udialo. A celkovo dej bol fajn. Fungovanie nadprirodzeného a upírska mytológia tohto univerza boli zaujímavé a bavili ma. Dajme tomu podobný film je Mortal Instruments: City of Bones. Ak ich mám porovnať tak Vampire academy je o triedu lepší. ()

darkphoenix

Recesia? Bulšit. Vnucovanie nadhľadu pôsobí ako nefunkčný vtip a zatiaľ čo dve modelky (zatiaľ čo z nich tá prvá je sympatická, ale otravná a tá druhá nevie hrať) špúlia pery a okolitý cast sa tvári, že je mu trápne hrať toto nič, je vám z toho ako divákovi viac-menej trápne za nich. Waters by mal seriózne uprosit Tinu Fey na Mean Girls : Reunion. ()

S3MIR

Bavil som sa celkom dobre. Ale v podstate len ked bola na obraze Zoey Deutch. Jej besprostredne herectvo s perfektnymi hlaskami stoja za pozretie. Vdaka nej pridavam 2hu hviezdu. Mimo nej je to ale neskutocne zly film, od hercov cez scenar az po efekty. ()

Charlinka

Vždycky když vidím takhle špatný film natočený podle knižní předlohy. Dostanu okamžitě chuť si tu knižní předlohu přečíst jen abych věděla jestli je to opravdu tak špatný. A obávám se že tady tomu asi tak bude. Respektive si nedokážu představit jak by cokoliv na čem bylo tohle založený mohlo být dobrý. Jo Twilight jsem ještě brala. Mortal Instruments jsou chabý ale ještě tam vidím ten potenciál aspoň ale tady tohle? U toho jsem se smála už jen pro to jak to bylo kýčovitý a předvídatelný. A nejhorší je že i ta romantická část což by podle mě mělo asi bejt to co bude na tom filmu "vyvedeného" ale tady to nemělo žádnou šťávu a žádnou chemii. ()

TinoArts

Zmiešanina Harryho Pottera, Twilightu, X-Mena a Buffy. Chvíľku si myslíte, že to má byť komédia, no ono je to myslené vážne. Oficiálne jeden z najhlúpejších filmov, ktoré som videl. Nevynahradia to ani pekné herečky. 30% ()

Facerr

Takovej potenciál .. kurňa to mohlo bejt tak dobrý ... kdyby to tvůrci totálně nezvrzali fůrou patetickejch keců a traumatickejch peripetií, ze kterejch má trauma akorát divák. Jinak fajn herecký obsazení, i prostředí alá Harry Potter vs. Twillight vs. červená knihovna určitě zaboduje u některých milovnic podobnýho žánru, ale za mě doufám, že se v naznačený dvojce víc přitvrdí. ()

blondboss

Je naozaj extrémne ťažké ohodnotiť túto jemne inak spracovanú light odnož Twilightu. Námet boja dhampýrov a strigojov ma bohvieako nenadchol, keďže to bolo spracované aj dosť nešťastne. Zoey je síce veľmi pekná herečka, ale to všetko nezachráni. A hlavne aj ten koniec bol taký divný, čo ale môže ľahko predpovedať, že pokračovanie by možno bolo na vyššej úrovni. Ťažko ale povedať, či by som to pokračovanie chcel, nakoľko ma tento snímok dosť nudil. 40 % ()

pida123

Jako fantasy - totální nesmyslnej odpad. Jako parodie na upíry - nejlepčejší. Takže výsledek - průměr. Je to blbost u který jsem se v jednom kuse řehtala. :D ()

dzules

no takhle..náhodou jsem četla předlohu a oceňuji, že alespoň jednou obsadili herce, kteří odpovídají knize..Hlavně Zoey je v hlavní roli velice příjemná a nenucená..ale připadá mi, že ten film je děsně povrchní, kdo to nečetl, nechápe, nestíhá..škoda, protože tahle série má komerční potencionál, jen kdyby se jí dostalo více péče ()

Claire.TJ

Když už je film o ničem, vykrádá prvky z jiných filmů a ze své předlohy se snaží dělat jiného (v knížce je Rose sice taky otravná a přidrzlá, ale občas relativně vtipná je – a přitom ta knížka není satirická, o což se ale film snaží), můžou se tvůrci zachránit alespoň jednou věcí – zapracovat s psychologií cílové skupiny a předhodit jí sympatickou, sexy a jiskřící dvojici. Jenže ani to se tady nestalo ani omylem. Krom již zmíněné, oproti knížce eternálně otravnější Rose, tu máme Dimitriho, který spíš než jako "the hottest being walking on Earth", jak ho Rose popisuje v předloze, připomíná vyhazovače z okraje Moskvy (Danila Kozlovskij sice ujde, ale Dimitriho kostymérky a kadeřnice prostě zpackaly; krom toho to má být 24letý mladý kluk s vizáží imponující 17 leté holce, a ne mírně oplácaný ruský vyhazovač, který by vyhovoval možná tak padesátnici shánějící výkonného kolouška). Krom toho, knížka je sice taky o ničem, ale vztah Rose a Dimitriho tam měl nějakou gradaci a nějaké napětí. Ani to se nekonalo. Takže v tom filmu nebylo ale zhola, zhola nic. ()

Po Divergent přijde Insurgent

Po Divergent přijde Insurgent