Rose Hathawayová je dhampýrka, napůl člověk a napůl vampýr. Dhampýři jsou zároveň strážci Morojů, což jsou klidní a smrtelní vampýři, kteří žijí diskrétně v našem světě. Posláním dhampýrů je chránit Moroje před krvežíznivými vampýry - Strigoji. Dhampýrka Rose se svojí kamarádkou, morojskou princeznou Lissou, prožívají různá dobrodružství. Zkoušejí sílu jejich přátelství, trpí a ztrácí milované lidi. Tenhle film vypráví jejich příběh... Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové. Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů. Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Stelletta

Achjo, achjo, achjo. Tak slibná knížka, tak slibný film, herci vybráni dobře(Zoe Deutch je opravdu snad jediná, kdo Rose může zahrát tak jak má). A jak to dopadne? Hrůůůůůůza. Režisér by se měl praštit pěkně přes prsty. Příšerně vybrané scény, to co v knížce bylo podáno nějak, tak ve filmu je zparodováno. To co naopak je ve filmu vtipné, tak se tady tváří neskutečně vážně. Prostě všechno špatně (krom Zoe, a lokací). A je to škoda, ostatní knížky jsou mnohem lepší. Víceméně se dá říct, že čím dál se v sérii dostanete, tím drsnější, lepší a slohově kvalitnější knihu dostanete. 2* a to se zavřenýma očima. ()

brasek odpad!

Ak ste sa doteraz nebáli upírov, tak odteraz budete zvracať! Snímok priamo určený pre retardovaných fans Twilightu a podobných sračiek... viď ich fanklub. ()

Awerin

Kniha mě chytila a už nepustila. Je to originální příběh plný tajemna. Všechny postavy jsou propracované, děj okolo toho je přímo vynikající. Na tom se nedalo nic vytknout. Pak ale přišel film. A ten to vše srazil k zemi. Film místo toho, aby poskytl tajemno a nás napínal, nutil nás smát se něčemu, co vlastně nebylo ani vtipné a spíše ubohé. Když jsem se dozvěděl o tom, že se tento film bude točit, řekl jsem si WOW! To bude nejlepší film roku. Zvláště, když jsem viděl to obsazení, hlavě Rose nebo Masona. Potom jsem se těšil ještě víc. Nikdy v životě jsem nebyl tak zklamaný. Ach, panebože, udělali jste z upířího dramatu biják pro uchcaný třináctky! Vážně se vám to povedlo. Přímo dokonalé dílo jste znehodnotili! Věřím však tomu, že kdyby se filmu do budoucna ujal nějaký schopný režisér, mohl by druhý díl vypadat o poznání lépe. A teď k celkovému hodnocení. Co se týče hereckého obsazení tak k tomu nemám co říct. Dimitrije jsem si tedy představoval jinak, ale i tak se podobá své knižní předloze. Docela se i povedla akademie svatého Vladimira. To je ale asi tak vše a myslím si, že jsem byl docela shovívavý, když jsem dal tři z pěti. ()

Amalberga

Nemůžu uvěřit, že jsem na tenhle film šla dobrovolně do kina. :D Film je až neuvěřitelně hloupý, Rose a Lissa (hlavně Lissa) se chovají stupidně a celý film vyznívá úplně do prázdna. Žádná postava není zajímavá, celý film vám přeběhne před očima a vy (naštěstí) rychle zapomenete. P. S. Nesuďte knížku podle filmu. Ani knižní předloha není kdovíjaký zázrak, ale není to zas taková katastrofa. ()

Veeria

Viděno 2x - před přečtením knihy a po přečtení. Nutno říct, že po druhém zkouknutí jsem si odnesla opravdu fajn filmový zážitek. Mnoho věcí mi totiž dávalo mnohem větší smysl. Oceňuji, že se tvůrci do větší míry drželi knižní předlohy. Rovněž jako klad vnímám ústřední dvojici (Rose a Dimitrij). Takhle nějak jsem si tyto postavy představovala. Jak se říká - 100 lidí, 100 chutí. A mně to do chuti sedlo. ()

breebee

Ach jo. Tohle je pro mě opravdu oříšek. Ságu VA miluju, je to podle mého jedno z nejpovedenějších děl, plné propracovaného děje a skvělých postav. Ovšem už když jsem viděla trailer, tušila jsem, že tohle nedopadne dobře. Šla jsem tedy na film bez jakéhokoliv očekávám, jen se špetkou naděje, že to snad nebude tak marné. A nevím. Herecké výkony byly perfektní. Zoey Deutch byla dokonalá, přišla mi sice trochu jiná Rose než knižní Rose, ale to je možná tím, že jsem akademii už nějaký ten čas nečetla a mám to zkreslené. Nicméně byla skvělá. Lucy Fry do samé. Ošklivý Demikov je mou nejméně oblíbenou postavou. Nenáviděla jsem ho celou sérii, přišel mi odporný, nesympatický a rozhodně jsem mu s Rose nepřála sluníčkový život (team Ivashkov!). A přesně takový byl i ve filmu. Takže vlastně taky v pořádku. Nejlepší byl každopádně Christian, moje první nejoblíbenější postava. Měla jsem z něj velký strach, protože když oznámili jeho představitele, nabyla jsem dojmu, že není dost charismatický. Ale to byl omyl a jsem za to ráda. Prostředí bylo zvolené skvěle, přesně jak jsem si to představovala při čtení! Humor byl trochu přehnaný, ale jelikož byla jeho hlavní propagátorkou Rose, tak odpouštím. Akce byly boží, nejlepší z celého filmu, škoda, že jich bylo tak málo. Strigojové taky pěkně udělaní, nic extrémního. Takže mi z toho vychází.. no klasika, špatně byli prostě zvolení tvůrci. Jako u Hunger Games jedničky. Mě přijde, že to ti lidé snad ani nečtou a nebo jo, ale blbě si to vyloží. Přesto ale dávám 4*, jednoduše proto, že by to nebylo vůči hercům fér. A hlavně taky, že věřím, že se to zlepší. Plně chápu, že to nešlo do většiny českých kin (já kvůli tomu musela jet až do Prahy) ale doufám, že to tak bylo jen u nás a ve světě se to stane oblíbeným dost na to, aby natočili i druhý díl. A jestli nepokazí Adriana, tak budu nadšená. A od trojky už je to hodně akční, takže si myslím, že se máme na co těšit. (btw, ti kdo dali odpad jsou zapšklí ignoranti, kteří upírské generaci ještě stále neodpustili stímívání a pochybuju, že film vůbec viděli. přeneste se přes to sakra už.) ()

Fallstock

Usazená v sedačce kina a v trpkém očekávání naprosté slátaniny, jsem najednou nevěřila vlastním očím. Film se odvíjel v jiném pojetí, než jsem si představovala, a otrávený komentář nepíši. Dělá chybu ten, který srovnává s Twilight. To srovnání není na místě. Dost by mě zajímala knižní předloha a její pořešení mnoha postav z hlediska literárního. Zfilmované je to sympaticky, diváka to postupně zaujme a postavy nejsou protivně vlezlé. Dobrý tip na kino, ale jen v tom případě, že nečekáte zázrak, a chcete něco méně myšlenkově složitého. Typická odreagovačka. ()

Da_reba odpad!

Pokiaľ nieste pubertačka vyhnúť sa véééééééééľkým oblúkom!!!!!!!! Odpad! Aj ten spoiler na pokračovanie na konci ()

tinss_18

Tak som sa na ten film tešila...ale trošku ma sklamal. Podľa traileru to vyzeralo lepšie. Knihy som nečítala, takže neviem porovnať. 65% ()

Jitomirka

Znáte ten pocit, když čtete skvělou knížku a oni potom podle té knížky natočí úplnou ptákovinu? Jsem zklamaná zpracováním, pojetím, pseudobojovými scénami ( to mi chcete tvrdit, že sedmnáctiletá holka vážně přehodí přes rameno nejmíň osmdesátikilového chlapa?! ) a hlavně výběrem herců. Christian ani Lissa mi prostě vůbec nesedli, stejně jako většina Morojů a dhampýrů na akademii. Zoey Deutch je sympatická, ale její postava je až moc přidrzlá, takže máte chuť ji během filmu pořádně proplesknout. ()

hesonic odpad!

Nikdy v životě jsem neviděl tak špatně natočené souboje, dokonce ani v britských TV seriálech pro 5 leté děti. Amaterismus herců mě šokoval. A těch slov co tam zazní v jediný budově překonává i československé TV inscenace z hlubokého komunismu, kdy herci měli nakázáno odehrát 45 minut v jediným pokoji. Obdobně jako Elysium – dobrý nápad realizován neschopnými lidmi. ()

flouny8 odpad!

Svou geniální debilností se blíží epicky debilní sáze Smívání. Stačí si přečíst komentář uživatele Rosaviva ("nejlepší věc na filmu byly vlasy Zoe Deutch"), abyste pochopili komu se takovéhle věci líbí. ()

MakinaB

Nejhorší herecký výkon, jaký jsem kdy viděla. Já jim to prostě nevěřila. Hl. hrdinky mi přišly naprosto nezajímavé a nijaké a co se týče děje. Nedokážu určit za jaký časový úsek se film odehrál, jestli za tři dny nebo jeden školní rok, vůbec nevím. Občas sice došlo k nějaké té úsměvné scéně, ale to je asi tak všechno. Všichni po všech hned z nepochopitelného důvodu jeli. No prostě film pro náctky, které jsou z těchto paranormál romanci uslintaný. Mám hodně načtených fantasy, ale tahle knížka k nim patřit nebude. Prostě ideální k žehlení ... ()

Vercis19

Tento film byl natočen podle stejnojmenného bestselleru. Režisér se držel příběhu knihy a neodklonil se od hlavní dějové linie. Pojmy jako dhampýr nebo Moroj jsou ve filmu vysvětleny, takže i divák, který knihu nečetl, pochopí, oč se jedná. Na druhou stranu, filmové efekty jsou příšerné. Když Lucy Fry ukázala své tesáky, připadala jsem si, že se dívám na nějakou parodii na upíry. A Danila Kozlovskij rozhodně nevypadá ve filmu na 25 let. Celkově jsem od Vampýrské akademie jakožto filmu očekávala víc, obzvláště když režisérka knihy měla nad natáčením dohled, ale bohužel musím říct, že jsem byla velmi zklamaná. ()

vevejunka

Tohle mě dost zklamalo... Knížní sérii miluju, protože Rose Hathaway je jednoduše tak ohromná osobnost. Miluju ji, je má nejoblíbenější dámská hrdinka a tady mi prostě přijde její charakter dost slabý. Ono vlastně celkově zpracování je dost slabé. Knihy jsou dokonale propracované a každy je tam ohromující charakter, třeba i záporný, to je jedno, ale vždycky tam v té osobě něco bylo. Tady mi polovina přišla slabá a Lissa měla tlamu jako kobyla. Hnus, dost tam toho chybělo, tost tam bylo navíc... Celkem jsem si říkala... "WTF? A to jsem jako v knížce prošvihla?" ()

Aleais

Každý tu nadáva na tento film, ja poviem opak. Ten film mi priniesol to, čo som presne chcela vidieť. Áno, samozrejme je to typická teenagerská vec o upíroch, románikoch, bojovaní život za život a zamilovaní. Ale nebudem tu súdiť obal v podobe sfilmovania, réžie a neviem čoho ešte. Mne sa to páčilo, aj keď tam nebolo nejako moc napätia. Práve naopak, som rada, že konečne sa upíri netrblietajú. A keby dačo, je to natočené podľa kníh, od autorky, ktorá má svoju vlastnú fantáziu a má na ňu právo, má právo vnímať svet nadprirodzených či nereálnych bytostí inak ako ostatní. V tom je tá odlišnosť, že sa nepíšu úplne rovnaké príbehy. A čo si všímam, najčastejšie negatívne hodnotia prehnane prísne filmy tí, ktorí nemajú dostatok fantázie vytvoriť ani kratučký príbeh o hocičom. Občas sa treba pozrieť aj ďalej, než na koreň svojho vlastného nosa. Kritizovať vie každý. Ale tvoriť niečo nové? Iba málokto. ()

Lal.V

Cheesy as hell! Totálna kravina, vymýšľajúcu nanovo upírsku mytológiu, vlastne ako všetky podobné kraviny posledných rokov. Ale je to tak roztomilo hlúpe, že je to jeden z mála filmov, ktoré by som dokázal zaradiť do kategórie guilty pleasure. Samozrejme tomu pomáha fakt, že nie je príliš zložité sa pozerať na hlavnú hrdinku. Zábavná posledné scéna, kde predpokladali, že bude aj pokračovanie tomu len dopomáha a pripomína v tom omnoho ambicióznejšieho Green Lanterna :) ()

Terezka969

Opravdu? Psychopsi? Tohle ne, po mánii Stmívání se vynořují další a další ptákoviny pro třináctiletý, a tohle je jedna z nich. Dimitrij se opravdu vyhne kulkám jako v Matrixu, celej film provází podtext opravdu dost špatnýho lesbickýho porna....a pak kluci, který až nápadně vypadají jako Edward? A to všechno na škole v Bradavicích? Je mi líto mého času, mohla jsem si na hlavu sypat sračky a dopadlo by to stejně... ()

teseth odpad!

Hrozivá sračka, která je plná debilních rozhovorů a trapných hereckých výkonů. Radši nemluvím o scénáři, protože ten sepsal ožralej zfetovanej magor, který si přečetl v rauši nějakou knížku a řekl si "Z toho bude super cool film". Další skvělý počin bylo vybrání toho komparzu, které se tu snaží jakože něco hrát. No prostě ruku pryč od tohoto bahna a jen se modlit aby nevznikl druhý díl. Jediné co doporučuji tak si prohlédnout fotky Zoey, protože ta vypadá luxusně a v tomto filmu působí naprosto nepatřičně. ()

Po Divergent přijde Insurgent

Po Divergent přijde Insurgent