Cirkus Bukowsky (TV seriál)

Krimi / Thriller / Road movie

Česko, 2013 - 2014, 10 h 25 min (Minutáž: 12x52 min)

Jan Pachl

Jan Pachl

Marek Janda

Pavel Řezníček, Hynek Čermák, Marika Šoposká, Michal Dlouhý, Jaromír Hanzlík, Jan Vlasák, Bohumil Klepl, Predrag Bjelac, Nela Boudová, Vanda Hybnerová, Adéla Petřeková, Kristína Farkašová, Karel Dobrý, Štěpán Benoni, Eva Kodešová, Rostislav Novák ml., Jakub Albrecht, Martin Sitta, Jakub Tlapák, Jiří Wohanka, Norbert Lichý, Matěj Hádek, Martin Hub, Alena Konopíková, Hynek Chmelař, Jana Pidrmanová, Šárka Vaculíková, Dana Marková, Ondřej Mataj, Alena Procházková, Teresa Branna, Jan Teplý ml., Klára Cibulková, Viktorie Budínská, Ondřej Malý, Dana Černá, Petr Buchta, Filip Čapka, Barbora Jánová, Barbora Mudrová, Veronika Kubařová, Helga Čočková, Michal Gulyáš, Lukáš Jůza, Milan Duchek, Jiří Untermüller, Jiří Havel, Petr Pěknic, Lukáš Jurek, Barbora Mottlová, Petr Varga, Jan Řičař, Robin Sobek, Lenka Stolařová, Marie Kellnerová, Michael Otřísal, Tomáš Šolc, Kateřina Pechová, Petra Bojko, Jan Pachl, Alice Schinabeková, Vladimír Mrva, Pavel Krátký, Filip Menzel, Petra Pudová, Zuzana Dovalová, Zuzana Drdácká, Lukáš Buchar, Roman Bartoš, Miloš Čejchan, Tomáš Jeřábek, Rudolf Kinský, Antonie Talacková, Jakub Snochowski, Alexander Podolkhov, Roman Mrázik, Josef Pejchal, Ladislav Beran, Daniel Rous, Marie Spurná, Romana Goščíková, Martha Olšrová, David Friday, Miroslav Lhotka, Alan Kellner st., Dmitriy Lendyel, Marek Janda, Alan Kellner ml., Adam Vacula, Hynek Schneider, Pavel Cajzl, Michael Dymek, Petra Daněčková, Gabriela Černá, Kristián Pekar, Gabriela Vašková, Branislav Hesko, Denisa Chalupová, Ngo Trung Hai, Katarzyna Anna Byrtek, Lenka Daňková, Filip Trnka, Roman Zloch, Josef Kropáček, Vladimír Balvín, Marek Dobeš

Celkem to odsýpalo, stále se něco dělo, samomluva hlavní postavy ála průvodce dějem nebyla od věci a i postavy byly celkem zajímavé a dobře zahrané. Rozhodně po dlouhé době zajímavý český počin. Bohužel ten (prozatím) poslední 12. díl mi přišel dost odfláknutý. Celou dobu se tam něco pomalu důležité rozehrává,m aby se to nakonec sfouklo všechno jedním vrzem v jednom dílu lehce napěchovaném nesmysly a jen zkráceným doběhnutím otevřených otázek. Aneb hlavně už aby byl konec. Díky poslednímu 6. dílu jen ***, páč ten se moc nepoved.(12.12.2013)

Nejprve jsem zde měl koment, kde jsem plkal něco o dobré práci, ale přece jenom ne úplně jistém scénáři. To bylo po třetím díle. Jenže když jsem zjistil, jak moc se těším na každou další epizodu a jak moc mně bylo po poslední části líto, že seriál končí (nebo první sezona), kašlu na kritiku a zůstávám pouze vděčný, že u nás zase po čase vzniklo něco smysluplného.(2.11.2013)

1. série: A pak že u nás nejde natočit temná, zahraniční konkurenci na paty šlapající, kriminálka. Dialogy nešustí papírem, postavy jsou zajímavé ve městě i v cirkusu a v případě samotného Bukowského či Kuneše dokonce šťavnaté. Podobně temnou atmosféru aby jiný tuzemský seriál pohledal. Jen škoda, že samotná detektivní zápletka zase ničím moc nepřekvapí a na nějaké twisty či šokující odhalení vraha se zde moc nehraje. Ale třeba si to tvůrci chystají do druhé řady. 80%(30.10.2013)

Je vidět, že je mnohem lepší seriály točit, než ponechat jejich náměty nesmyslně mezi sebou soutěžit. Na druhou stranu ale je třeba si také uvědomit, že všechno má zřejmě svůj čas, který umožňuje každé záležitosti jaksepatří dozrát. Vždyť co by byl například Kuneš bez Hynka Čermáka, jehož polda je naprosto dokonalý, stejně jako detektiv amatér v podání Pavla Řezníčka. Ono to do sebe vůbec tak nějak všechno nadmíru dobře zapadlo, podmanivá depresivní atmosféra prodchnutá sarkastickými komentáři, nádherné letecké záběry podkreslené skvělou hudbou či relativně propracovaný děj odhalující postupně ne vždy jednoznačné vztahy mezi postavami s jejich vnitřními problémy. 85 %(19.12.2014)

Není to dokonalé, ale chytilo mě to dost na to, abych si pouštěla jeden díl za druhým. Na 2. řadu se těším. Pokud dostane víc prostoru Kunueš, je to jen dobře. Bukowsky není tak zajímavá postava a navíc Čermák je výrazně lepší herec než Řezníček. // EDIT: 2. řada slabší než první, místo aby se tvůrci poučili z chyb, zprasí to stupidním jednáním postav a zbytečnou rozvleklostí....(1.3.2014)

• - Natáčelo se v Praze (Vršovice, Vinohrady, Nové Měst o- Štěpánská ulice, Vodičkova ulice, Žižkov, Holešovice Bubeneč), zámek Bon Repos u Lysé nad Labem, silnice Čihadla - Předměřice. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

• - "Jedete na lom?" ptají se ve 4. epizodě stopující děvčata Bukowského (Pavel Řezníček). "Ano," praví on, a odveze děvčata na zámek Jezeří. Na zámek se ale ve skutečnosti přes Lom nedostanete, je totiž na druhou stranu. (sator)

• - Natáčelo se i v těchto lokalitách - v tábořišti Pikovice, na dálnici D5 Beroun, na mostě přes Berounku u Karlštejna, železniční trať kolem řeky Sázavy u Hradišťka, překladiště Ústí nad Labem, Stradonice, Štěchovice, Libochovany, Lovosicích, zastávka Petrov u Prahy, Lhotka nad Labem. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)