Cirkus Bukowsky (TV seriál)

Krimi / Thriller / Road movie

Česko, 2013 - 2014, 10 h 25 min (Minutáž: 12x52 min)

Jan Pachl

Jan Pachl

Marek Janda

Pavel Řezníček, Hynek Čermák, Marika Šoposká, Michal Dlouhý, Jaromír Hanzlík, Jan Vlasák, Bohumil Klepl, Predrag Bjelac, Nela Boudová, Vanda Hybnerová, Adéla Petřeková, Kristína Farkašová-Tormová, Karel Dobrý, Štěpán Benoni, Eva Kodešová, Rostislav Novák ml., Jakub Albrecht, Martin Sitta, Jakub Tlapák, Jiří Wohanka, Norbert Lichý, Matěj Hádek, Martin Hub, Alena Konopíková, Hynek Chmelař, Jana Pidrmanová, Šárka Vaculíková, Dana Marková, Ondřej Mataj, Alena Procházková, Teresa Branna, Jan Teplý ml., Klára Cibulková, Viktorie Budínská, Ondřej Malý, Dana Černá, Petr Buchta, Filip Čapka, Barbora Jánová, Barbora Mudrová, Veronika Kubařová, Helga Čočková, Michal Gulyáš, Lukáš Jůza, Milan Duchek, Jiří Untermüller, Jiří Havel, Petr Pěknic, Lukáš Jurek, Barbora Mottlová, Petr Varga, Jan Řičař, Robin Sobek, Lenka Stolařová, Marie Kellnerová, Michael Otřísal, Tomáš Šolc, Kateřina Pechová, Petra Bojko, Jan Pachl, Alice Schinabeková, Vladimír Mrva, Pavel Krátký, Filip Menzel, Petra Pudová, Zuzana Dovalová, Zuzana Drdácká, Lukáš Buchar, Roman Bartoš, Miloš Čejchan, Tomáš Jeřábek, Rudolf Kinský, Antonie Talacková Barešová, Jakub Snochowski, Alexander Podolkhov, Roman Mrázik, Josef Pejchal, Ladislav Beran, Daniel Rous, Marie Spurná, Romana Goščíková, Martha Olšrová, David Friday, Miroslav Lhotka, Alan Kellner st., Dmitriy Lendyel, Marek Janda, Alan Kellner ml., Adam Vacula, Hynek Schneider, Pavel Cajzl, Michael Dymek, Petra Daněčková, Gabriela Černá, Kristián Pekar, Gabriela Vašková, Branislav Hesko, Denisa Chalupová, Ngo Trung Hai, Katarzyna Anna Byrtek, Lenka Daňková, Filip Trnka, Roman Zloch, Josef Kropáček, Vladimír Balvín, Marek Dobeš

Problém u mě asi byl, že jsem nejdřív shlédl seriál Rapl. Ten se vyznačoval skvělým hrdinou, vedlejšími postavami, které do vztahů zapadaly a boční linie předčily samotné případy v jednotlivých dílech. Raplova slabá stránka byla v samotných epizodních případech, které byly docela banální a v Cirkuse Bukowsky máme jeden, který se táhne přes dvě série. Hlavní hrdiny Bukowsky byl velkou slabinou a vztahové záležitosti, dramatická stránka tolik nefunguje. V některých momentech se série příliš táhnou a chtělo to o pár dílu méně. Nicméně i tak se jedná o nadprůměrnou televizní záležitost.Podrobnější popis každé série jsem napsal pod danou sérii.......6/10(1.3.2017)

Drsná napínavá kriminálka severského typu, která svým pojetím jako by ani nebyla naše. Herci působili velmi přesvědčivě, skvělá kamera dokázala vystihnout melancholickou atmosféru ponuré krajiny a tomu odpovídající bylo i hudební podbarvení. Určitě to byl pro televizi projekt dosti nákladný, ale vyplatilo se to. Z jednoduché zápletky se podařilo natočit košatý příběh. Některé věci byly trochu nadsazené, v běžném životě to tak nechodí, ale pro diváky mimořádný zážitek. Konečně něco, co snad bude možno promítat i po letech.(5.12.2013)

Má to jenom šest dílů, ale stačily dva aby prvotní nadšené spolehlivě vyprchalo. Tohle točil někdo kdo nepochopil proč jsou severská dramata tak přitažlivá. Podobnost se skandinávskými kriminálkami je opravdu jenom povrchní a i ta se omezuje skoro výlučně na kameru, hudbu a krajinu pod zamračenou oblohou. Zdejší postavy jsou jen lehce naznačené, bez hloubky a o nějakých spletitých vztazích mezi nimi se nedá mluvit. Scenárista popustil uzdu své fantazie na špatných místech a když už nevymyslel fikanou zápletku, tak se vyřádil na drobnostech. Scénky z policejního oddělení mi připomněly pasáže z Tankového praporu. I když nemám iluzi o bezvýhradné profesionalitě našich strážců pořádku, tak takhle se temná atmosféra deprese opravdu netvoří. Ruku v ruce s tím jdou neobratně napsané dialogy, díky nimž spousta nadějných scén vyzněla do ztracena. I přesto herci snesou nejpřísnější měřítka a o Michalovi Dlouhém to platí dvojnásobně. Cirkus Bukowsky vytyčil dobrý směr z naší zaprděné produkce, ovšem je třeba se smířit s tím, že je to jen začátek cesty.(11.4.2014)

Konečně pořádný seriál..ze všech těch ulic, ordinací a cest mi je šoufl...Cirkus Bukowsky je na české poměry velmi solidní a zatím ucházející perla mezi odpadem ( řečeno s trochou nadsázky). Charismatický Pavel Řezníček mi ve své roli připomíná takového českého Hanka Moodyho a ve dvojici s věčně nalitým, sarkastickým Hynkem Čermákem tvoří sehrané duo. I atmoška zatím viděných třech dílů je ponurá, a láká zjistit, co se vlastně stalo a děje. Zbývá jen doufat, že kvalita Cirkusu Bukowskeho se nebude snižovat :) Těším se na další díly(16.11.2013)

Když tady projíždim komenty a hodnocení tak vlastně vůbec nevim,co by některý trdla chtěly,aby se vlastně točilo.Některý onanujou u pěti seriálů denně toho žánru,některý ujížděj na debilní anglii,která svym suchym humorem nedokáže bavit nikoho normálního ani po třech lahvích ferneta.Je ale pravda,že sem se za posledních čtrnáct dní ptal nezávisle asi pěti lidí na seriál Cirkus Bukowsky,a nikdo to nesledoval,ale ani neví co to je.Pochmurná atmoška,vlastně navenek se ten příběh jeví složitě,ale je to jednoduchý.Herecky v pořádku,a zejména hynek Č. má charisma na tři obyč herce.Musim to pochválit90%(14.12.2016)

• - Natáčelo se i v těchto lokalitách - v tábořišti Pikovice, na dálnici D5 Beroun, na mostě přes Berounku u Karlštejna, železniční trať kolem řeky Sázavy u Hradišťka, překladiště Ústí nad Labem, Stradonice, Štěchovice, Libochovany, Lovosicích, zastávka Petrov u Prahy, Lhotka nad Labem. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

• - V epizodě pronásleduje Bukowsky (Pavel Řezníček) na pražském hlavním nádraží vraha, který nastoupí do vlaku odjíždějícím směrem na sever. Ve vlaku je však na digitálních ukazatelích zřetelně vidět název vlaku R353 260 Müncher Hbf - Praha hl. n., jedná se tedy o expres č. 353, který je vypravován pouze z Mnichova. (Všežrout)

• - Natáčelo se ve Velkých Žernosekách, Ústí nad Labem - Mariánském vrchu, Berouně - Talichovo údolí, Praze Nuslích. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)