Cirkus Bukowsky (TV seriál)

Krimi / Thriller / Road movie

Česko, 2013 - 2014, 10 h 25 min (Minutáž: 12x52 min)

Jan Pachl

Jan Pachl

Marek Janda

Pavel Řezníček, Hynek Čermák, Marika Šoposká, Michal Dlouhý, Jaromír Hanzlík, Jan Vlasák, Bohumil Klepl, Predrag Bjelac, Nela Boudová, Vanda Hybnerová, Adéla Petřeková, Kristína Farkašová, Karel Dobrý, Štěpán Benoni, Eva Kodešová, Rostislav Novák ml., Jakub Albrecht, Martin Sitta, Jakub Tlapák, Jiří Wohanka, Norbert Lichý, Matěj Hádek, Martin Hub, Alena Konopíková, Hynek Chmelař, Jana Pidrmanová, Šárka Vaculíková, Dana Marková, Ondřej Mataj, Alena Procházková, Teresa Branna, Jan Teplý ml., Klára Cibulková, Viktorie Budínská, Ondřej Malý, Dana Černá, Petr Buchta, Filip Čapka, Barbora Jánová, Barbora Mudrová, Veronika Kubařová, Helga Čočková, Michal Guliáš, Lukáš Jůza, Milan Duchek, Jiří Untermüller, Jiří Havel, Petr Pěknic, Lukáš Jurek, Barbora Mottlová, Petr Varga, Jan Řičař, Robin Sobek, Lenka Stolařová, Marie Kellnerová, Michael Otřísal, Tomáš Šolc, Kateřina Pechová, Petra Bojko, Jan Pachl, Alice Schinabeková, Vladimír Mrva, Pavel Krátký, Filip Menzel, Petra Pudová, Zuzana Dovalová, Zuzana Drdácká, Lukáš Buchar, Roman Bartoš, Miloš Čejchan, Tomáš Jeřábek, Rudolf Kinský, Antonie Talacková, Jakub Snochowski, Alexander Podolkhov, Roman Mrázik, Josef Pejchal, Ladislav Beran, Daniel Rous, Marie Spurná, Romana Goščíková, Martha Olšrová, David Friday, Miroslav Lhotka, Alan Kellner st., Dmitriy Lendyel, Marek Janda, Alan Kellner ml., Adam Vacula, Hynek Schneider, Pavel Cajzl, Michael Dymek, Petra Daněčková, Gabriela Černá, Kristián Pekar, Gabriela Vašková, Branislav Hesko, Denisa Chalupová, Ngo Trung Hai, Katarzyna Anna Byrtek, Lenka Daňková, Filip Trnka, Roman Zloch, Josef Kropáček, Vladimír Balvín

Problém u mě asi byl, že jsem nejdřív shlédl seriál Rapl. Ten se vyznačoval skvělým hrdinou, vedlejšími postavami, které do vztahů zapadaly a boční linie předčily samotné případy v jednotlivých dílech. Raplova slabá stránka byla v samotných epizodních případech, které byly docela banální a v Cirkuse Bukowsky máme jeden, který se táhne přes dvě série. Hlavní hrdiny Bukowsky byl velkou slabinou a vztahové záležitosti, dramatická stránka tolik nefunguje. V některých momentech se série příliš táhnou a chtělo to o pár dílu méně. Nicméně i tak se jedná o nadprůměrnou televizní záležitost.Podrobnější popis každé série jsem napsal pod danou sérii.......6/10(1.3.2017)

Je pravda, že samotná detektivní zápletka není tolik komplikovaná, tudíž musí být příběh uměle natahován. Přesto se po "Expozituře" český divák zase jednou dočkal kvalitního kriminálního seriálu. Řezníček je skvělý a Čermákova hvězda stále stoupá. Druhá řada je možná ještě depresivnější, kvalita některých dílů ale dost kolísá, hodnocení tedy neměním.(6.12.2013)

S hodnocením české produkci trošku nadržuji, protože finančně za tou světovou značně pokulhává - takže s přimhouřeným očkem plný počet ;-) Po vizuální stránce jsem nadšena - chválím pěkné zabarvení filmu, "živou" kameru i letecké záběry z dronu :-) Pravda, záběry byly kapku delší, než jsme zvyklí ze zahraničních seriálů, ale díky výborné hudbě se lehce daly přežít :-) Nutno podotknout, že jsem koukala na všech 6. dílů na jeden zátah a jsem ráda, protože čekat s každým dalším na další týden bych asi nevydržela :-) Pavla Řezníčka jsem s ledovým klidem přetrpěla (celkem se na roli neohrabaného šťourálka hodil).. Uchrochtávala jsem si nad Hynkem Čermákem, který tu měl výborně napsanou roli, kterou plně využil :-) Po letech jsem na obrazovce ráda viděla znovu Jaromíra Hanzlíka :-) Režie * super, hudba * super, kamera * super, obsazení + herecké výkony * super, scénář * super (krom toho, že udělali z chudáků URNY bandu patolízalů :-D).. PS: Kkde se vzalo v děčínské škole v jednom ze záběrů naše maturitní tablo nechápu :-D(17.1.2014)

Hmm, tak jsme dokázali vyprodukovat něco lepšího než Kobra 11 a Kriminálka Anděl. Jako žánrové cvičení za jedna, ale jinak to vrže všemi deseti. Kam se na konci vytratil ten cirkus? A co ten jeho rozvod? To si dramaturg dal chrupku, že mu to neva? Anebo správní chlapi tyhle citečky neřeší? Až natočíte nějaký seriál, kde nebude chlap definován tím, že vošustí každou, co mu přijde pod ruku, a postavy nebudou jen jednoduchou šablonou, tak u mě zazvoňte, rád se podívám. Jinak jsem rád, že jsme technicky doběhli začátek prvního tisíciletí, ale filmově jsme furt kdesi v zastydlých devadesátkách.(6.10.2014)

Tak po prvním dílu to zatím vypadá víc než dobře. Pavel Řezníček je výborný a ani jeho doprovodný komentář nepůsobí nějak neuměle, nebo papírově, taktéž Hynek Čermák opět vynikající. Michal Dlouhý a Jan Vlasák (o Jaromíru Hanzlíkovi nemluvě) zatím neměli moc prostoru, nicméně všichni, spolu s Marikou Šoposkou, jsou slibnými přísliby do budoucna. Ale hlavním plusem tohoto seriálu (vedle příjemně nedebilních dialogů) je celková expozice. Ten seriál vypadá o tolik líp, než 90% naší seriálové tvorby (ne-li veškerá naše seriálová tvorba), že se tomu skoro ani nedá uvěřit. I na naše filmové poměry to vypadá perfektně a má to atmosféru. Nerad bych předbíhal, zvlášť po prvním dílu, ale mám dojem, že na tenhle seriál jsme čekali. Scénář zřejmě nebude jen tak obyčejnou záležitostí, a těším se, co nás čeká v dalších epizodách. Vzhledem k tomu, že tvůrci vědí, kolik dílů chtějí natočit, tak zřejmě seriál nebude zbytečně rozvleklý, na druhou stranu ale nejspíš bude škoda, až tohle skončí, a zase tu budou strašit jen hrůzy typu Ordinace nebo Cesty domů.(30.10.2013)

• - Zpěvačka, kterou sleduje Luka (Predrag Bjelac) v televizi, je makedonská Romka Esma Redžepova. Píseň "Čaje šukarije", kterou zpívá, byla mimo jiné použita i ve filmu Borat: Nakoukání do amerycké kultůry na obědnávku slavnoj kazašskoj národu (2006). (L_O_U_S)

• - Ve scéně, kdy v pátém díle odjíždí Kuneš (Hynek Čermák) z léčebny a má namířeno vlakem do Prahy, jede po mostě CityElefant českých drah. Poté, když se záběr přenese do vlaku, jede Kuneš, který má v tu chvíli otevřené okénko, ve starém repasovaném rychlíkovém vagonu. Z toho také následně vychází na nádraží. (Reyak)

• - Automobil, kterým Nestor Bukowsky (Pavel Řezníček) cestuje do Polska, je Mercedes-Benz W123T, který se vyráběl v letech 1977 - 1986. Na většině záběrů je opatřen registrační značkou 5A2 2561, ve scénách z Polska ale nese označení 3AB 0925. (Martin_L)