Cirkus Bukowsky (TV seriál)

Krimi / Thriller / Road movie

Česko, 2013 - 2014, 10 h 25 min (Minutáž: 12x52 min)

Jan Pachl

Jan Pachl

Marek Janda

Pavel Řezníček, Hynek Čermák, Marika Šoposká, Michal Dlouhý, Jaromír Hanzlík, Jan Vlasák, Bohumil Klepl, Predrag Bjelac, Nela Boudová, Vanda Hybnerová, Adéla Petřeková, Kristína Farkašová, Karel Dobrý, Štěpán Benoni, Eva Kodešová, Rostislav Novák ml., Jakub Albrecht, Martin Sitta, Jakub Tlapák, Jiří Wohanka, Norbert Lichý, Matěj Hádek, Martin Hub, Alena Konopíková, Hynek Chmelař, Jana Pidrmanová, Šárka Vaculíková, Dana Marková, Ondřej Mataj, Alena Procházková, Teresa Branna, Jan Teplý ml., Klára Cibulková, Viktorie Budínská, Ondřej Malý, Dana Černá, Petr Buchta, Filip Čapka, Barbora Jánová, Barbora Mudrová, Veronika Khek Kubařová, Helga Čočková, Michal Gulyáš, Lukáš Jůza, Milan Duchek, Jiří Untermüller, Jiří Havel, Petr Pěknic, Lukáš Jurek, Barbora Mottlová, Petr Varga, Jan Řičař, Robin Sobek, Lenka Stolařová, Marie Kellnerová, Michael Otřísal, Tomáš Šolc, Kateřina Pechová, Petra Bojko, Jan Pachl, Alice Schinabeková, Vladimír Mrva, Pavel Krátký, Filip Menzel, Petra Pudová, Zuzana Dovalová, Zuzana Drdácká, Lukáš Buchar, Roman Bartoš, Miloš Čejchan, Tomáš Jeřábek, Rudolf Kinský, Antonie Talacková, Jakub Snochowski, Alexander Podolkhov, Roman Mrázik, Josef Pejchal, Ladislav Beran, Daniel Rous, Marie Spurná, Romana Goščíková, Martha Olšrová, David Friday, Miroslav Lhotka, Alan Kellner st., Dmitriy Lendyel, Marek Janda, Alan Kellner ml., Adam Vacula, Hynek Schneider, Pavel Cajzl, Michael Dymek, Petra Daněčková, Gabriela Černá, Kristián Pekar, Gabriela Vašková, Branislav Hesko, Denisa Chalupová, Ngo Trung Hai, Katarzyna Anna Byrtek, Lenka Daňková, Filip Trnka, Roman Zloch, Josef Kropáček, Vladimír Balvín

Tenhle seriál by mě naprosto minul neboť nemám rád filmy z prostředí cirkusu, ale jelikož zrovna běží v tv navazující seriál Rapl, který mě zaujal svým názvem díky němuž jsem zjistil, že mu předchází Cirkus Bukowsky. Hned od první části mě to nesmírně chytlo, bez hluchých míst, nenudí ani chvilku, skvělé herecké obsazení, ale nejvíc se mi líbí Hanzlík v záporné roli jak ho neznám. Samozřejmě i role Kuneše a Bukowského jsou skvělé. Ještě musím vyzdvihnout skvělou úvodní znělku a hudbu.(18.9.2016)

Na poměry český louže zřejmě velká ryba, ale mně to napoprvý stejně ňáko neoslovilo. Ono často zmiňovaný t(aj)emno tu zatim působí jako jedna velká křeč; a nadužívaný voiceovery jakbysmet. Snad se to teda nějak s vývojem děje, jak by řekl Horníček, vystříbří - šanci tomu určitě dám, už jen kvůli Verunce a Čermákovi.(1.11.2013)

Problém u mě asi byl, že jsem nejdřív shlédl seriál Rapl. Ten se vyznačoval skvělým hrdinou, vedlejšími postavami, které do vztahů zapadaly a boční linie předčily samotné případy v jednotlivých dílech. Raplova slabá stránka byla v samotných epizodních případech, které byly docela banální a v Cirkuse Bukowsky máme jeden, který se táhne přes dvě série. Hlavní hrdiny Bukowsky byl velkou slabinou a vztahové záležitosti, dramatická stránka tolik nefunguje. V některých momentech se série příliš táhnou a chtělo to o pár dílu méně. Nicméně i tak se jedná o nadprůměrnou televizní záležitost.Podrobnější popis každé série jsem napsal pod danou sérii.......6/10(1.3.2017)

Na naše poměry více než solidní záležitost, zdařile nafilmovaná a odpad tomu můžou dát jen ti, co obvykle z českých seriálů sledují leda Ulici nebo Růžovku.. nebo české seriály nesledují vůbec a tomuhle dali bratru deset minut času. Líbil se mi celkově koncept těch úvodů, mám ráda, když do sebe věty takhle krásně nenásilně zapadají, když jsou podtrhovány slušnou hudbou a když s postupujícími díly trnete, jak se celá záležitost vyvine. Co se mi asi zamlouvalo nejvíc, byla dvojice nesourodých vyšetřovatelů, kteří by si dobrovolně toho druhého do party nevybrali. Přestože Řezníčka moc nemusím, s Hynkem Čermákem tvořil perfektní duo, kterému držíte palec. Jediné, co mi vlastně zabraňuje vrazit tam pátou hvězdu, je fakt, že má být příští rok pokračování, což mě lehce mate, ale tak, třeba si to ještě rozmyslím.(18.12.2013)

Především atmosférou je tahle kriminálka v čechách originální. Inspirace severskými krimi je sice zřejmá, na druhou stranu proč ne.(30.8.2016)

• - Scény 2. dílu odehrávající se v prostorách konírny a zámku byly natáčeny na zámku Bon Repos na Čihadlech. Dále se filmovalo v Žampachu, Kamenném Přívozu, přístavu v Českém Vrbném, Děčíně, zamku Bon Repos, Srbsku, Hostimi a v Praze v Novém městě, Josefově a Bubenči.. Část seriálu, ve které je Nestor (Pavel Řezníček) unesen, se natáčela v Sázavě v Černých Budech. Navazující záběry byly točeny v okolí města. (AnčaRambo)

• - "Jedete na lom?" ptají se ve 4. epizodě stopující děvčata Bukowského (Pavel Řezníček). "Ano," praví on, a odveze děvčata na zámek Jezeří. Na zámek se ale ve skutečnosti přes Lom nedostanete, je totiž na druhou stranu. (sator)

• - Jan Pachl si krom psaní scénáře a režírování v seriálu  také  zahrál, konkrétně ve druhé epizodě druhé řady postavu lékaře. (Tom_Lachtan)