Cirkus Bukowsky (TV seriál)

Krimi / Thriller / Road movie

Česko, 2013 - 2014, 10 h 25 min (Minutáž: 12x52 min)

Jan Pachl

Jan Pachl

Marek Janda

Pavel Řezníček, Hynek Čermák, Marika Šoposká, Michal Dlouhý, Jaromír Hanzlík, Jan Vlasák, Bohumil Klepl, Predrag Bjelac, Nela Boudová, Vanda Hybnerová, Adéla Petřeková, Kristína Farkašová-Tormová, Karel Dobrý, Štěpán Benoni, Eva Kodešová, Rostislav Novák ml., Jakub Albrecht, Martin Sitta, Jakub Tlapák, Jiří Wohanka, Norbert Lichý, Matěj Hádek, Martin Hub, Alena Konopíková, Hynek Chmelař, Jana Pidrmanová, Šárka Vaculíková, Dana Marková, Ondřej Mataj, Alena Procházková, Teresa Branna, Jan Teplý ml., Klára Cibulková, Viktorie Budínská, Ondřej Malý, Dana Černá, Petr Buchta, Filip Čapka, Barbora Jánová, Barbora Mudrová, Veronika Kubařová, Helga Čočková, Michal Gulyáš, Lukáš Jůza, Milan Duchek, Jiří Untermüller, Jiří Havel, Petr Pěknic, Lukáš Jurek, Barbora Mottlová, Petr Varga, Jan Řičař, Robin Sobek, Lenka Stolařová, Marie Kellnerová, Michael Otřísal, Tomáš Šolc, Kateřina Pechová, Petra Bojko, Jan Pachl, Alice Schinabeková, Vladimír Mrva, Pavel Krátký, Filip Menzel, Petra Pudová, Zuzana Dovalová, Zuzana Drdácká, Lukáš Buchar, Roman Bartoš, Miloš Čejchan, Tomáš Jeřábek, Rudolf Kinský, Antonie Talacková Barešová, Jakub Snochowski, Alexander Podolkhov, Roman Mrázik, Josef Pejchal, Ladislav Beran, Daniel Rous, Marie Spurná, Romana Goščíková, Martha Olšrová, David Friday, Miroslav Lhotka, Alan Kellner st., Dmitriy Lendyel, Marek Janda, Alan Kellner ml., Adam Vacula, Hynek Schneider, Pavel Cajzl, Michael Dymek, Petra Daněčková, Gabriela Černá, Kristián Pekar, Gabriela Vašková, Branislav Hesko, Denisa Chalupová, Ngo Trung Hai, Katarzyna Anna Byrtek, Lenka Daňková, Filip Trnka, Roman Zloch, Josef Kropáček, Vladimír Balvín, Marek Dobeš

Říct o Cirkusu Bukowsky,že jde o ČT1 seriálové veledílko vůbec nejpovedenější za desítek let by nebylo vůbec vychloubačné a předimenzované. Bukowsky je frajer, vládnoucí vtipným a konstruktivním slovem, které mu diktuje chytře poskládaný scénář. Není mu cizí kdejaká cizí sukně a pakliže si usmyslí,dostane ji! Navíc se žene za chytře povedenou vraždou a sekunduje mu skinheadkovský alkáč H. Čermák. Proti sobě mají klidného charismatického Hanzlíka a hlavně V. Dlouhého, kterého bych už chtěl navždy vidět v pouze záporné roli. Je tím vůbec nejlepším co Cirkus nabízí. O hudebním doprovodu , leteckých záběrech a akčních momentech už nebudu mluvit v superlativech...bylo by to na dalších xxx řádků a překročil bych tak svůj koment standard.....(5.4.2014)

[TV] Čtyři nebo pět? Když pátou, dám ji jen proto, že to je ze zaprděnýho Česka, na jehož poměry je seriálový zpracování případu Edity Tichý opravdu unikát? Když dám čtyři, bude to znamenat, že Bukowsky obstojí v porovnání s konkurencí z Evropy a USA? Nebo pořád budu hodnotit příliš dobře? Protože po scénáristický stránce si Cirkus Bukowsky (CB) zaslouží místama přes držku a po technický stránce je vidět, že pan Pachl se až moc zhlédl v severských detektivkách. Případ je jednoduchej, ale je složitě vyprávěn a jeho rozpletení je jaksi tak stupidní, že by to průměrnýmu děčínskýmu policajtovi trvalo rozlousknout asi tak tři hodiny. Úplatnej policajt, meganenažranej loďař a dvojice nevoholenejch pobudů, z nichž jeden pígluje svoje studentky a ten druhej má těžkej problém se zátkama u lahví... a k tomu ke všemu ještě policajtskej šéf před penzí s nemocným srdcem - no dá se najít někde ještě větší klišé? Netuším. Ale Řezníček a hlavně Čermák jsou skvělí a mám takovej dojem, že si to natáčení celkem užili, byť teda Řezníček podle mě zas tak velkej Casanova nejni a hlavně by potřeboval trochu provětrat kopulační rouru, páč pokud se mu v ní někdo nepošťourá, zcela určitě tam musí mít celou rodinku písmenek, taťku H, mamku I a jejich dítě V. Absolutně žádná ochrana rozhodně moc edukativní pro český dětičky není, stejně tak množství vykouřenejch cigaret, který úměrně roste tomu, jak blbějš se tváří scénář. Protože nebuďme přehnaně patriotističtí, pokud má CB v něčem slabinu, je to právě scénář. A Hybnerka. Na druhou stranu, s množstvím vykouřenejch seriálovejch cigaret stoupá i potřeba ten seriál konečně dokouknout a kdybych neměl v poslední scéně posledního šestýho dílu šílenej packet loss, kterej vyústil v totální zásek prohlížeče na ivysilani.cz, troufl bych si tvrdit, že tak dobře jsem se u českýho počinu ještě nepobavil. Což je vlastně pravda. CB je zkrátka na český poměry něco tak osvěžujícího, až to baví, byť je to úplně pitomě napsaný. Největší problém je totiž v tom, že pokud by Bukowsky a Kuneš měli dostatek důkazů hned na začátku, vyřeší případ během tři vteřin, jenže aby to bylo jó napínavý, Pachl servíruje důkazy postupně, což vede k jejich náhodnému objevování. A tak největší políček rozumně uvažující divák dostane ve chvíli, kdy Bukowsky objeví Editin deník. V bytě, kterej kriminálka musela logicky projít od zdi ke zdi. A nejhorší na tom je, že ten deník zkrátka dobře schovanej není. A tak no.(30.10.2013)

• Sandiego

Výborný rozjezd slibuje čistou a profesionálně natočenou žánrovku, která chytře prokládá kriminální zápletkou dalšími významem srovnatelnými narativními liniemi (bizarní prostředí krachujícího cirkusu, protipól policisty s vlastními problémy). Vizuál vysoce překračuje vzhled současné české televizní produkce a práce se střihem, rytmem a dějovými zkratkami dodává seriálu filmovou dynamiku. Jak vidno, Dvořákova reorganizace v dramatické oblasti ĆT konečně přinesla první vyzrálé ovoce. Ve srovnání s žalostným reliktem minulého vedení (ano, je to Sanitka II) se nyní skutečně nacházíme o několik tříd výše, na úrovni, která by mohla odpovídat i dobrému standardu současné světové televizní tvorby. Nemohu se dočkat dalšího dílu!(4.11.2013)

Drsná napínavá kriminálka severského typu, která svým pojetím jako by ani nebyla naše. Herci působili velmi přesvědčivě, skvělá kamera dokázala vystihnout melancholickou atmosféru ponuré krajiny a tomu odpovídající bylo i hudební podbarvení. Určitě to byl pro televizi projekt dosti nákladný, ale vyplatilo se to. Z jednoduché zápletky se podařilo natočit košatý příběh. Některé věci byly trochu nadsazené, v běžném životě to tak nechodí, ale pro diváky mimořádný zážitek. Konečně něco, co snad bude možno promítat i po letech.(5.12.2013)

Bukowsky neni žádná bukwice! Česká televize stvořila prvoligového nakladče, který by si henka údyho dal k večeři. Upřímně přeji Nestorovi co nejvíce neštěstí, protože jeho neštěstí = moje zábava. A teď to nemyslím nějak nepřejícně, ale zkrátka jen tak, že tohle je nejlepší český seriál ever, který svým příběhem dokáže zaujmout. Doufám, že konec seriálu nebude moc klišoidní a že ho Nestor zakončí nějakou epickou swingers, která je to jediné co zatím chybí. Škoda jen, že se to případně stane už v šestém díle a ne třeba ve dvacátém. Inu kvalita je v nepřímé úměrnosti k počtu dílů.(15.11.2013)

• - Filmovalo se v lokalitách - Litvínov, Důl ČSA Černice, zámek Jezeří, Praze (Letenský tunel, Letenské sady, hlavní nádraží, Žižkov, Vinohrady, Záběhlice, Výstaviště Holešovice a stanice metra Háje). [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

• - "Jaromír Hanzlík si poprvé zahrál zápornou postavu, Pavel Řezníček se naučil závodně řídit, Hynek Čermák boxovat, Predrag Beljac házet nožem a Marika Šoposká už se nebojí hadů…" řekl k filmu Josef Viewegh, kreativní producent. (UM3L3C)

• - Hynek Čermák v době natáčení seriálu přišel o svůj zbrojní průkaz, protože vypršela jeho platnost a on si nepožádal o jeho prodloužení. (H4dos)