Cirkus Bukowsky (TV seriál)

Krimi / Thriller / Road movie

Česko, 2013 - 2014, 10 h 25 min (Minutáž: 12x52 min)

Jan Pachl

Jan Pachl

Marek Janda

Pavel Řezníček, Hynek Čermák, Marika Šoposká, Michal Dlouhý, Jaromír Hanzlík, Jan Vlasák, Bohumil Klepl, Predrag Bjelac, Nela Boudová, Vanda Hybnerová, Adéla Petřeková, Kristína Farkašová-Tormová, Karel Dobrý, Štěpán Benoni, Eva Kodešová, Rostislav Novák ml., Jakub Albrecht, Martin Sitta, Jakub Tlapák, Jiří Wohanka, Norbert Lichý, Matěj Hádek, Martin Hub, Alena Konopíková, Hynek Chmelař, Jana Pidrmanová, Šárka Vaculíková, Dana Marková, Ondřej Mataj, Alena Procházková, Teresa Branna, Jan Teplý ml., Klára Cibulková, Viktorie Budínská, Ondřej Malý, Dana Černá, Petr Buchta, Filip Čapka, Barbora Jánová, Barbora Mudrová, Veronika Kubařová, Helga Čočková, Michal Gulyáš, Lukáš Jůza, Milan Duchek, Jiří Untermüller, Jiří Havel, Petr Pěknic, Lukáš Jurek, Barbora Mottlová, Petr Varga, Jan Řičař, Robin Sobek, Lenka Stolařová, Marie Kellnerová, Michael Otřísal, Tomáš Šolc, Kateřina Pechová, Petra Bojko, Jan Pachl, Alice Schinabeková, Vladimír Mrva, Pavel Krátký, Filip Menzel, Petra Pudová, Zuzana Dovalová, Zuzana Drdácká, Lukáš Buchar, Roman Bartoš, Miloš Čejchan, Tomáš Jeřábek, Rudolf Kinský, Antonie Talacková Barešová, Jakub Snochowski, Alexander Podolkhov, Roman Mrázik, Josef Pejchal, Ladislav Beran, Daniel Rous, Marie Spurná, Romana Goščíková, Martha Olšrová, David Friday, Miroslav Lhotka, Alan Kellner st., Dmitriy Lendyel, Marek Janda, Alan Kellner ml., Adam Vacula, Hynek Schneider, Pavel Cajzl, Michael Dymek, Petra Daněčková, Gabriela Černá, Kristián Pekar, Gabriela Vašková, Branislav Hesko, Denisa Chalupová, Ngo Trung Hai, Katarzyna Anna Byrtek, Lenka Daňková, Filip Trnka, Roman Zloch, Josef Kropáček, Vladimír Balvín, Marek Dobeš

1. série: A pak že u nás nejde natočit temná, zahraniční konkurenci na paty šlapající, kriminálka. Dialogy nešustí papírem, postavy jsou zajímavé ve městě i v cirkusu a v případě samotného Bukowského či Kuneše dokonce šťavnaté. Podobně temnou atmosféru aby jiný tuzemský seriál pohledal. Jen škoda, že samotná detektivní zápletka zase ničím moc nepřekvapí a na nějaké twisty či šokující odhalení vraha se zde moc nehraje. Ale třeba si to tvůrci chystají do druhé řady. 80%(30.10.2013)

,,MOJE JMÉNO VŽDYCKY ZPŮSOBOVALO PROBLÉMY…“ /// Smolař. Kdyby se vyhnul románku s Editou Tichou, všechno by teď bylo jinak. Byl by ochuzenej o pohled na pár mrtvol, nestal by se terčem několika pokusů o vraždu, vyhnul se cele předběžnýho zadržení (a nemusel z ní zdrhnout). Možná proto má důvod přijít na to, proč se to pořád děje … Vyprávění s lehce ironickým podtextem. Na českej seroš solidní dialogy a ničím neprudící filmařina. Všechno zdá se bejt naprosto normální! Dokonce i ten Klepl má pohodovou roli! Detektiv amatér a (téměř) Willisovsky drsnej policajt se snažej dokázat, že i v našich končinách se může podařit natočit kriminálku neobvykle. Možná, že je ten příběh vobyčejnej a cirkus je tady jen proto, aby mohla bejt z vokýnka maringotky k vidění kmitající se bílá prdel (tahle narážka nemá rasovej, nýbrž sexuální podtext!...), ale vono se na to fakt dalo koukat! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Často se ocitám ve společnosti fízlů a děvek. 2.) Marika. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ** /// 2.SÉRIE „NA ŽIVOTĚ MILUJU JEHO ROZMANITOST. TAK CO SE POSERE DNESKA…“ /// Na návrat starýho psa Kuneše a psychologa, co neudrží ptáka v kalhotech, jsem se fakt těšil. Tentokrát se nad Prahou vznáší přízrak sériovýho vraha, ale hlavně, noční můra těch dvou zvláštních přátel nekončí. Vadí mi, že se snížilo množství nápadů na úkor šancí na náhodu. Sledujeme tři pátrání, který tvoří zamotaný klubko, ve kterým vždycky, když vo něco jde, udělaj z policajtů naprostý voly. Oproti jedničce už nejsou tak zábavný ani Nestorovi monology. Většinou je to takový plácání a fňukání. Příběh sráží i podivný chování (nejen těch policajtů). Úpně nejvíc smutný je, že závěrečný vysvětlení už nikoho nemůže zajímat. Všechno muselo bejt jasný i Frantovi Vomáčkovi, co nedokončil malotřídku. Mrzí mě to, páč to z počátku vůbec nevypadalo zle. Snižuju hodnocení na ,,pěkný“ 3*. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Žiju v maringotce. 2.) Nesnáším policajty. Jsou to idioti! /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(13.1.2014)

Říct o Cirkusu Bukowsky,že jde o ČT1 seriálové veledílko vůbec nejpovedenější za desítek let by nebylo vůbec vychloubačné a předimenzované. Bukowsky je frajer, vládnoucí vtipným a konstruktivním slovem, které mu diktuje chytře poskládaný scénář. Není mu cizí kdejaká cizí sukně a pakliže si usmyslí,dostane ji! Navíc se žene za chytře povedenou vraždou a sekunduje mu skinheadkovský alkáč H. Čermák. Proti sobě mají klidného charismatického Hanzlíka a hlavně V. Dlouhého, kterého bych už chtěl navždy vidět v pouze záporné roli. Je tím vůbec nejlepším co Cirkus nabízí. O hudebním doprovodu , leteckých záběrech a akčních momentech už nebudu mluvit v superlativech...bylo by to na dalších xxx řádků a překročil bych tak svůj koment standard.....(5.4.2014)

Co se mi líbilo: Příběh. Herecké obsazení: výborní Řezníček, Čermák, Hanzlík a Dlouhý, překrásně líbezná Šoposká. Hudba a technické zpracování. Počet dílů: akorát, žádná nastavovaná kaše. Odvaha jít do sexy scén.Co se mi moc nelíbilo: Bukowského monology - filozofování a moudra. Občas se děj držel moc při zemi tam, kde to šlo vyhrotit víc. Celkově: Na české poměry výborný seriál - příběhem i zpracováním.(5.4.2014)

70%. Přesně tak, žádná bomba. Srovnávat by se ovšem nemělo ani s nejhorším, ani s nejlepším a mělo rozhodně v rámci žánru. Takže - Bukowsky je seriál, u kterého není třeba se stydět ani za jedinou jeho složku. A počítám v to i českou současnost. Téměř osamocenou vadou je jistá tuctovost, páč všechno, co jsme viděli, jsme už přirozeně viděli. Kupředu kus táhnou herci, hlavně Hynek Čermák, který se etabluje čím dál víc. Skutečně jsem už pomalu přestal věřit, že se u českého seriálu nebudu smát při větách typu "Poslední věc, kterou bych si přál, je vrátit se zpátky do Děčína." Ovšem největší klad je počet dílů. Konečně někdo pochopil, že kvalita nerovná se kvanitia. Jen tak dál! Naděje!(19.12.2013)

• - Jan Pachl si krom psaní scénáře a režírování v seriálu  také  zahrál, konkrétně ve druhé epizodě druhé řady postavu lékaře. (Tom_Lachtan)

• - Filmovalo se v lokalitách - Litvínov, Důl ČSA Černice, zámek Jezeří, Praze (Letenský tunel, Letenské sady, hlavní nádraží, Žižkov, Vinohrady, Záběhlice, Výstaviště Holešovice a stanice metra Háje). [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

• - Natáčelo se v těchto lokalitách - Praha, Dálnice D5, Pikovice, Kamenný Přívoz, Ústí nad Labem, Stradonice, zámek Bon Repos u Lysé nad Labem, Mořina, Děčín, Štěchovice, Dětské centrum při FTN v Krči, Velké Žernoseky, Beroun - Talichovo nábřeží, Libochovany, přístav České Vrbné, zastávka Petrov u Prahy, Lovosice, Lhotka nad Labem. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)