První polovina dost ukecaná, druhá lepší. Přesto se nezbavím pocitu nudy a zklamání. Já si za vrchol představuji něco jiného a i když herecké obsazení je geniální, tak nikomu skákat do zadku nebudu. S méně známými herci by to dopadlo stejně. Jde o lehký nadprůměr a víc z toho nevytěžím .. 5/10 = 55%(2.1.2016)

|68%| Nevěděl jsem co od Everestu očekávat. Bylo mi celkem jedno, jak se mi to bude líbit. No, ve výsledku jsem celkem spokojený. Určitě tedy nějak nejásám, ale na zabití večera to bylo účinné. Je to vlastně pro mě něco trochu nového, takové to pojetí nadšenců, co rádi klidně i riskují a tak. Místama jsem ty postavy i chápal, takže to bylo dost uvěřitelné a realistické. Začalo to pomalý tempem, což mi nevadilo a ke konci začalo to pravé drama. No, rozhodně bych to trochu vylepšil, víc bych to ještě zdramatizoval a tak. Ale to by bylo možná moc předramatizovaný a méně reálný. Tu 4* jsem dát nemohl, až tak moc mi to nesedlo, ale jinak nemám co výrazného vytknout či to nemá žádnou nelogickou chybu. Postavy byly dobré. Nejvíc mě bavili Jason Clarke a Josh Brolin. Nebyl špatný ani Jake Gyllenhaal, který zde měl méně prostoru a v jiných filmech mě baví víc teda. Sam Worthington byl zde dost nevýrazný, ale nevadilo mi to. Zbytek osazenstva ok. No, nadprůměr to rozhodně je. Nejsem asi fanoušek těchto obdobných filmů, tak nemůžu dát asi tu 4*, ale i tak se na to v pohodě šlo dívat.(13.11.2015)

Velmi dobře fungující drama. Film si dává načas s představením postav - a o to víc vás pak dostane, když udeří blizzard a vy netušíte, kdo přežije a kdo ne. Jako film Everest šlape na jedničku - vypadá skvěle, postavy jsou sympatické, děj je napínavý. Ale když si přečtete, jak to doopravdy bylo, tak zamrzí, jak tvůrci skutečnosti změkčili. (Spoilery) Becka s Japonkou třeba jeden z členů výpravy našel ještě živé, ale protože si myslel, že jsou oba blízko smrti, udělal těžké rozhodnutí je tam nechat. Když se Beck vrátil sám do tábora, ostatní ho další ráno znovu málem opustili, protože na něj v noci spadl jeho stan a oni si mysleli, že je mrtvý... Tohle jsou jenom příklady, ale vidíte, že tu byl potenciál na kul*rvoucí lidské drama. Co si asi členové výpravy mysleli, když k nim po vlastních došel Beck, kterého de facto nechali napospas smrti (hned dvakrát!). Jakou roli hrála u vůdců Halla a Fischera soutěživost a touha blýsknout se před novináři ve svých výpravách? Filmy o takových tragédiích úplně vybízejí k tomu, abyste divákům vmetli do tváře ošklivou pravdu o lidské povaze. Jenže to máte těžké u filmů založených na pravdivých událostech, kde je nebezpečí, že vás někdo zažaluje pro pomluvu...(14.2.2016)

Pokaždé, co jsem zhlédl trailer na Everest se mi otřásl pokoj a husí kůži jsem měl až na zadku, samotný film podobný pocit dokáže vyvolat maximálně 3x a to je sakra škoda. Je zde spousta mínusů a záležitostí, které bych si přál vidět jinak. Ten film je místy velký zmatek především kvůli spoustě postavám ( Je zde tolik jmen, že se při jedné projekci nedá zvládnout zapamatovat si každého), samotná úmrtí vůbec nezaujmou, chápu že je film natočen podle pravdivých událostí, ale při potenciálu tolika postav sakra zamrzí, že film nezachází do drsného Survivo-Thrilleru, rozhodně bych uvítal zde i nějakou zápornou postavu i vtipně obsazenou na odlehčení atmosféry a na mě bohužel nefunkční emoce zamrzí taktéž. Jake Gyllenhaal ???.. a dalších 25 otazníků. Ale abych pouze nekritizoval, film má úchvatný vizuál, sympaťáka Jasona Clarka, hezky vygradované sekvence( Vrtulník highlight) nečekaný konec a slušnou atmosféru, ale já osobně bych uvítal razantnější styl i provedení. Čtverka s přivřeným okem. 3D nechodit !! 70%(22.9.2015)

Uživatel DaViD´82 napsal víceméně to, co jsem chtěl napsat i já. Nečetl jsem Krakauerovu knihu, ale film mě donutil si pár věcí o výpravě dohledat. Tvůrci se evidentně snaží jakoukoli osobní vinu kohokoli za ztrátu pěti z osmi životů (tři Indové nejsou pro film asi dost atraktivní, aby byli vůbec zmíněni) potlačit, leč i tak mi už z filmu přišlo, že jak Fisher tak především Hall si počínali jako nezodpovědní idioti. Tento dojem mi další informace spíše potvrdily. A navíc mezi přeživšími to potom dost skřípalo co se pohledu na událost týče, zatímco film je líčí jako "jsme všichni jedna rodina" aneb "o mrtvých jen dobře". Film je sám o sobě dobře natočen a např. scéna záchrany Weatherse vrtulníkem letícím na absolutní hranici dostupu zatlačuje do židle. Dal bych čtyři, problém je, že mi právě tento konkrétní příběh tuhle bandu "pravých mužů dobývajících hranice lidských možností" dost zprotivil, zvláště poté, co jsem si zjistil další informace. Nakonec tři, i když velice solidní. Ta jedna neudělená hvězda tak nejde na vrub Kormákura.(27.11.2016)

• - Seaborn Beck Weathers (ve filmu Josh Brolin) měl takové omzrliny, že mu byla amputována částečně pravá ruka, prsty na levé ruce, části obou nohou a nos. (PatrikP4)

• - Rob Hall byl jako první neŠerpa 5 krát na Everestu. Jeho vdova Jan se stala druhou Novozélanďankou na vrchol Everestu (Lydia Bradey byla první). (Maulincio)

• - Scény z Everestu sa v skutočnosti nakrúcali v talianskych Dolomitoch a v rímskych štúdiách Cinecitta vznikol základný tábor, kde sa nakrútilo veľa dialógových scén. (classic)