Everest v režii Baltasara Kormákura rekapituluje jednu z nejtragičtějších expedic, při které majestátní masív poslal svým vyzyvatelům mrazivé varování. Píše se polovina devadesátých let a Himaláje se stávají oblíbenou turistickou destinací. Na osmitisícovky už nešplhají jen zkušení horolezci, ale táhnou se tam celá procesí dobrodruhů z celého světa. Horští vůdci Rob Hall (Jason Clarke) a Scott Fischer (Jake Gyllenhaal) přesto nic nepodceňují a do své expedice na nejvyšší bod naší Země berou jen lidi, kteří mají něco za sebou. Všichni jsou skvěle připravení a vybavení, splnění snů jejich klientů by nic nemělo stát v cestě. Stačí však drobná odchylka od plánu, náhlá změna počasí a klíčovou otázku „Podaří se nám horu zdolat?" vystřídá otázka mnohem zásadnější. „Dokážeme přežít?" (Cinemart)

pájap

krásný film ....navíc podle skutečnosti....p.s. když telefonoval ten zmrzlej se ženou bulil jsem jak malej kluk.....p.s. na verbala taky došlo???? ()

dammit83

Třeba K2 bylo pro mě teda větší drama. Jakeovi teda moc prostoru nedali. Každopadné filmy s touto tématikou mam rád, ale tady se dalo udělat víc práce. ()

Margeline

Naozaj veľmi kvalitný film, ktorý dokáže diváka vtiahnuť do deja a zainteresovať ho natoľko, že sa o postavy naozaj bojí. O to viac, keď viete, že je to podľa skutočnej udalosti. Herecké obsadenie lahodné, výkony ani nehovorím. Zábery prostredia bychberúce. Akurát, že vás to možno emocionálne poznačí, takže určite nie pre slabé povahy. Kvalita vysoká, len blbý pocit mi z toho ostal. A to je aj dobre aj zle. ()

Majxi

Film dopadl dle mého očekávání... Opět jinak zpracované filmově než knižně... Ale film překvapil a naschnul mě jak efekty tak zpracovaním... Za mě jednoznačně 5* SUPER, doporučuji ()

PotatoCZ

Strašně smutný film. Vlastně se dá podle názvu spoustu očekávat. Everest dokazuje, že hora má vždy poslední slovo. Podle skutečné události. 80% ()

Agnostik

Tak tohle je podívaná,přesně takhle jsem si to představoval-napětí,himaláje,a osudové okamžiky boje člověka z přírodou.Film zbytečně netlačí na pilu,jen vás postupně pohltí až vás dostane svojí sympatickou civilností.Super! ()

gurmet

Kdyby to celé nepůsobilo tak umělohmotně, studiově, kde místo sněhového masivu sledujeme umně vysoustružený polystyren, a majestátní hory v dálce jsou jen hezké fotky, možná by byl zážitek silnější. Díky hrozivě mizivému podílu slušných filmů přesto 3 hvězdy. ()

Axxym

Everest je bohužel špatný film, promrhaný potenciál. Příběhu zřetelně chybí sdělení mnoha kontextů, které dávají tomu, co se na plátně děje, smysl - např. chybí vysvětlení, proč umřel Scott Fischer (protože byl na antibiotikách, což ostatním zatajil), atd. Byl by to skvělý film, kdyby např. použili roli Krakauera, novináře, který tam byl a vše popsal v knize Into Thin Air, jako vypravěče, který by vysvětloval, co se nahoře vlastně dělo a co způsobilo takovou katastrofu. Bohužel bez podobného komentáře je film nepřehledný, chybí tam časové údaje v prostřizích dějem, často člověk ani neví, na koho je kamera zaměřena. Musím říct, že např. zpracování této tragédie na Everestu bylo líp (ačkoliv ne ideálně) zachyceno ve filmu Smrt na Everestu - r. 1997. Chápu, že film nikdy nebude obsahovat tolik informací, jako kniha, ale tenhle Everest je na zachycení podstaty tragédie tak skoupý, že je z toho zmatené povrchní drama. Dvě hvězdy jsou za to, že to opravdu natáčeli na Everestu a že i přes špatné provedení je ten příběh pořád dost silný. ()

Rozmarýna

Nemůžu si pomoct, tohle je velmi přeceněný film, který podle mně má akorát krásné záběry hor. Scénář je mizerný, místy jsem se nudila. Čekala jsem drama vyvolávající emoce a pořádný nervák, nedočkala jsem se. A vzhledem ke shlédnutí seriálu Everest - za hranice možností, mi to přišlo příliš "studiové". Kam se to hrabe na mnohem levnější Nordwand nebo na Nanga Parbat. ()

klaranapoli

Já jsem usínala. Pak přišla velká bouře, nic nebylo vidět jen vykřikovali jména která jsem už nepamatovala ke komu patří, ale sakra, jak já nesnáším loučení, a tohle bylo nejdojemnější loučení jaký se kdy ve filmu objevilo. ()

Horus8

Nemám rád zimu. A film nic moc, půlku filmu prokecají a pak divné interiéry. Žádné napětí, prostě nic.... ()

Dumaru

Film Everest vykresľuje výpravu na najvyššiu osemtisícovku podľa skutočných udalostí, takmer všetkým ktorí majú radi drámy a vetria zlý koniec bude sedieť. K hlavným hrdinom, osobne mi Jason Clarke nesadol tu a ani v pokračovaní Terminátora, naopak búrlivák Jake Gyllenhaal nesklamal. Spomeniem ešte jeho tehotnú uplakanú manželku Keiru Knightley, umrznutého Josha Brolina a zo zálohy volajúceho avataráka Sama Worthingtona, paradoxne sa mi páčili herecké výkony ostatných viac. Mňa osobne Everest nudil a to som sa naň tešil, aj keď tu sa asi veľmi nedalo experimentovať so scenárom. Subjektívne staršie akčáky z hôr ako napr. Cliffhanger alebo Vetical Limit ma pripútali ku kreslu viac, aj keď to už je iný žáner,,, ()

Mark1983

Everest je dalším údajným filmovým trhákem roku,jehož reklama mě přesvědčila o tom,že se jedná o bezchybný dobrodružný thriller podle skutečné události. Avšak se konec konců ukázalo,že film sice není špatný,nýbrž delší stopáž filmu,a to přes hodinu,je spíše jen dramatická. Prostě příběh ze života horolezců toužící po výstupu na Everest a část horolezecké expedice měla tu smůlu a zemřela při realizování vlastního snu. Kratší stopáž filmu začíná po hodině a něco thrillerovou atmosféru připomínat,jenomže pak se film snaží diváky spíše zemocionalizovat,a tím se film pro mě stal jen pouhým průměrem,i když koukatelným. A když se zamyslím,film jsem neviděl určitě naposledy. Určitě si jeho zhlédnutí zase někdy zopakuji,ale v mém úhlu pohledu je to slabší než reklama slibovala. ()

Elleva

Dokonalá ukázka sobectví lidí, kteří riskují nejen svůj život, ale i život ostatních, zejména šerpů, kteří jim nesou většinu vybavení a potravin. Film také ukazuje jaké množství odpadu včetně zničeného vybavení (kyslíkové bomby, žebříky, akumulátory, osvětlení, stanové dílce, plastové lahve, plechovky atd.) horolezci po sobě nechávají a tak bezohledně ničí životní prostředí. Vzhledem k tomu, že se díky nízkým teplotám odpad prakticky nerozkládá, hory se stávají nejvýše položenými smetišti na naší planetě. ()

GuruVlk

Hezky natoceny. Jen me rozcilovalo jak porad sundavalu bryle, coz znamena ve vysce nad 8000m hodne rychlou sneznou slepotu, ale chapu, ze to bylo proto, aby jsme videli herce. ()

fabregas1

Tak já používám kyslíkovou bombu i když lezu po Tatrách že. Takže Everst u mě pouze z televize a proto děkuju Komárovi z Baltasaru za opravdu hezkou podívanou co se týče prostředí a hlavně samotné hory. Jinak dávám přednost spíše cool jednohubkám jako je Vertical limit. Everest vedle něj pak vypadá jako dokumentární drama. Než si pustíte film, tak si doporučuju vzít tužku a papír a zapsat si barvu bundy a k tomu jméno ať víte kdo je kdo : ) ()

Sidenius

Nejak se nemohu smirit s faktem ze je vse podle skutecne udalosti, jestli ano jedna se o partu amateru kteri vezmou na vrchol proste kohokoli a pruvodce se proste podvoli vuli milionare ktery i pres spatne pocasi proste na vrchol chce. Na filmu ocenuji jen krasne zabery a scenerii nekompromisni zimni krajiny nejvetsi hory sveta. ()

kreidlp

Neskutečně silný příběh, dech beroucí záběry a velké životní ponaučení. Snímek nelze jinak než doporučit, ideálně na velkém plátně. ()

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

10.12.2015

Tom Hardy versus Luke Evans: Souboj o Everest

Tom Hardy versus Luke Evans: Souboj o Everest

29.12.2013

Dalo by se říct, že Bard Lučištník z aktuálně kralující Šmakovy dračí pouště bude soupeřem Banea či nového Šíleného Maxe. Stane se tak v historickém dramatu The Summit, který podle románu Jeffreyho… (více)