Piráti

The Pirates

Historický / Dobrodružný / Komedie / Akční

Jižní Korea, 2014, 130 min

• DaViD´82

Popcornová historická dobrodružná přechcávací fraška s velkorysou výpravou, kterou ke dnu potápí otravný dětinský humor a ještě otravnější přestylizované CGI akční sekvence; ty díky nadužívání rádoby efektních zpomalovaček nemají žádné tempo čili již během úvodní šermovačky v dešti se stávají útrpnou parodií sebe sama.(11.1.2015)

Pirátsko-banditský dobrodružný snímek, který pobaví. Souboje na moři i na souši prokládané vtipem, fajn hudbou i pěkným vizuálem. Hlavní trojice hrdinů je sympatická pirátská kapitánka a velitel zlodějské bandy + trochu bláznivý přeběhlík, který neví zda se má hlásit k pirátům nebo banditům, proto je hlavním zdrojem vtipu. TRAILER(26.1.2015)

• Cvalek

(y)(4.12.2018)

Ne tak docela akční jak se zpočátku může zdát - je to spíše takové zábavné dobrodrůžo, tak trochu na způsob pirátů, ale mně se to naopak líbilo hodně moc (víc jak některé piráti z Johny Deppem. 80% - Dávám ale plnej počet, protože to prostě má na víc než zde na čsfd 60%. Ye-Jin Son je kunda prostě.(7.6.2017)

Moc pěkný film o pirátech a banditech. Perfektní vyváženost mezi vážnými pasážemi a komediálními. Párkrát jsem málem sebou smíchy sekl na podlahu. Tohle prostě musím doporučit. Nádherný kousek(14.11.2015)

Je to taková bláznivá komedie. To s velrybou je hodně ujetý, ale jinak je film stravitelný. Dobrý výprava, slušné akční scény. Klasická Asie.(24.6.2018)

Zřejmě jsem měla příliš vysoké očekávání, ale film mě tolik neoslovil. Přišlo mi to příliš americké. Charizma hlavních hrdinů bylo nesporné, ale humorná část mě moc nebavila. Vše mi přišlo takové plytké, od všeho něco, ale jen nedotažené.(14.1.2015)

Největší problém tohoto filmu je podle mého jeho délka. Mít to o třicet minut kratší stopáž, dal bych plný počet. Takhle jsou tam zbytečně hluchá místa, která brzdí spád této akční dobrodružné podívané. Jinak jsem se ale bavil skvěle. Obsazení, akce i vtípky super. Monohem lepší než poslední Piráti z Karibiku. 80%(8.9.2015)

Je naprosto neoddiskutovatelné, že se jihokorejští tvůrci inspirovali americkou sérií ´Piráti z Karibiku´. Mnohé scény to jenom dokazují. Neušel ani slavný ´Moby Dick´, byť se zde velryba loví z jinačejšího důvodu. Jinak celý snímek pojali zcela po svém. Mix dobrodružství na moři i na souši, komedie a grotesky, jaký na asijskou kinematografii není zrovna obvyklý. Z počátku snímek začíná typickými válečnými scénami a souboji, ale netrvá dlouho a atmosféra je ve zcela jiné rovině. Snímek jakoby se snažil silně konkurovat západní popkornové kinematografii a těžko říci, jestli se v Jižní Koreji zdařilo. Pro evropského diváka záleží na úhlu pohledu. Jedná se o západní styl zábavy za použití východní historie a legend. Vizuální CGI efekty jsou povedené, takže tady nelze v ničem pochybovat. I ten scénář je plný nápadů. Příběh cti, tradice, lásky, komedie a dramatu je přijatelný po celou stopáž. Asijské velkofilmy nejsou v Česku zrovna atraktivní a tak je zázrak, že se sem tento vůbec dostal. Rozhodně si zaslouží lepší uvedení na trhu, neboť jako konkurence výše zmiňovaného snímku ´Piráti z Karibiku´ obstojí velice dobře.(9.3.2017)

Korejská pohádka o jedné krásné pirátce, jednom banditovi, pár gaunerech a jedné velrybě. Spíš pro děti, ale celkem výpravné a u pasáže, kterou bych pracovně nazval " Mám nejrychlejší loď na světě" jsem šel smíchy do kolen. Pár primitivních digitálních efektů, ale celkově pozitivní zjevení ze země jménem Jižní Korea.(29.4.2017)

Pro mě o kousek slabší než Admiral: Roaring Currents, The. Hodně inspirováno Jackem Sparrowem. Akční scény jako u všech podobných korejských filmů přehnané a viditelně na compu. Ale párkrát jsem se zasmál, to se cení.(14.1.2015)

Občas to sice ztrácí tempo, ale to, že se tolikrát zasměji u tohohle filmu, jsem opravdu nečekal.(9.1.2018)

1 2 následující >>