Bloodline (TV seriál)

Untitled KZK Project

(neoficiální název)

Drama / Thriller

USA, 2015–2017, 31 h 41 min (Minutáž: 49-65 min)

Kyle Chandler, Ben Mendelsohn, Linda Cardellini, Norbert Leo Butz, Jamie McShane, Jacinda Barrett, Sissy Spacek, Chloë Sevigny, Brandon Larracuente, Sam Shepard, Enrique Murciano, Indigo, Claire Bronson, Jeff Chase, Katie Finneran, Steven Pasquale, Waleed Zuaiter, Jackie Pitts, Hunter Denoyelles, Tom Stedham, Michael Beasley, Todd Allen Durkin, Carlos Guerrero, Will Blagrove, Carra Patterson, Hank Stone, Justin Kucsulain, Jeremy Palko, Jill Jane Clements, David Zayas, Yul Vazquez, Glenn Morshower, William Haze, Ricky Wayne, David Kallaway, Emmett Hunter, Owen Teague, Jannette Sepwa, Mia Kirshner, Taylor Rouviere, Georges Morton, Paul Tei, Brie Gabrielle, Mylena Barrios, Ron Bush, Tom Nowicki, Tim Ware, John Leguizamo, Andrea Riseborough, Michael Hartson, Beau Bridges, Ben Mendelsohn (a.z.), Roberto Escobar, Tara Buck, Annie Fitzgerald, Todd Bruno, Ivet Corvea, Judith Ivey, Mario Van Peebles, Jules Willcox, Lily Cardone, Susan Gallagher, Carlos Navarro, Molly Price, Mikael Håfström, Antoni Corone, Mary Rachel Dudley, Jessie Camacho, T.V. Carpio, James Jordan, Tracy Middendorf, Quincy Perkins, Mark Valley, Sonya Walger, Peggy Sheffield, Todd A. Kessler, Johan Renck, Brian Anthony Wilson, Christina Bach, Demi Castro, Frank Hoyt Taylor, Isis Masoud, Sope Aluko, Briston George, Julie Claire, Charles Harrelson, Kane Schirmer, Brigitte Kali Canales, Faith Logan, Frank Licari, Nicholas Alexander, Carmela Zumbado

Bloodline je mix Damages and True Detective. Původně jsem z Floridské atmosféry měla strach, ale nakonec se ukázala jako perfektním prostředím s dusným a omamujícím nádechem. Bloodline je drama stavějící na postavách, které jsou 3 rozměrné a tak šedé, jak jen to jde. Chandlerův John je klasický kladný hrdina chránící svou rodinu, jenže stejně jako v Damages i tady jsou postavy dohnány k velmi pochybnám činům. Příběh staví na starých rodinných tajemstvích, které s příjezdem Dannyho začnou trhat rodinu na kusy. Mendelsohnův Danny je asi nejdynamičtější postavou seriálu a jeho zápas s jeho svědomím, rodinou i minulostí vás ho donutí nenávidět i milovat zároveň. Příběh má pozvolné tempo, ale jeho intenzita je taková, že vás vtáhne po první epizodě. Výborní herci, kamera, režie a scénář. Netflix má v budoucnu hodně co nabídnout.(13.4.2015)

Ideální rodinka, ve které si každý nese nějaké to břemeno z minulosti a vlastně i současnosti. A všechno vybublá na povrch ve chvíli, kdyse dostaví černá ovce rodiny, která se chce polepšit a vrátit se do lůna útulného domova. Nic moc převratného a z mého pohledu je celá série zbytečně natahovaná. Všechno by se vlezlo do osmi dílů a seriál by získal na dynamičnosti. Nicméně díky dobře napsaným postavám vše funguje jak má a obrovským plusem je povedený casting. Tomu dominuje Ben Mendelsohn v roli nezdárného syna Dannyho, s nímž budete v jednu chvilku sympatizovat a chápat a vzápětí ho nenávidět a odsuzovat. 70%(14.12.2015)

// "No more fucking talk." Wow. Okay. Jestli jste někdy měli pocit, že je vaše rodina trochu fucked up, jen počkejte, až se seznámíte s rodinou Rayburnových. O tom, jak hluboko mohou příkladní hrdinové spadnout, už nás jednou jeden seriál přesvědčil - jmenoval se Breaking Bad a těžko k němu něco dodávat, nicméně - Bloodline má ze všech dalších seriálů asi nejblíž k tomu, aby nás o tom přesvědčil znova, jinak a třeba i lépe. A obří zásluhu na tom má nejen vynikající Ben Mendelsohn v životní roli, ale i dokonale podchycená atmosféra první řady True Detective, výborně napsané postavy, skvělá režie a především boží scénář, který posouvá žánr "rodinných dramat" na zcela nový level. 1. řada - 8/10 / 2. řada - 5/10 PS. ten celkový počet hodnocení tady na webu je fakt ostudný. Se druhou řadou to šlo strašně moc dolů a konec byl vyloženě levnej cliffhanger, po kterém na tu třetí řadu nemám vůbec chuť. Co se sakra stalo.(18.4.2016)

Zatím po pátém díle nadějně vykukující seriál, sice pomalu plynoucí, ale to vůbec nevadí, alespoň je čas vychutnat si každou postavu jednotlivě.....uvidíme dál.....a na konci konstatuji spokojenost a za mě krásný čtvereček i když by bohatě stačilo deset dílů. Nad hladinou vypadající vše klidně plynoucí, ale pod hladinou této rodiny to je daleko temnější a bouřlivé. Postupné odkrývání minulosti udrželo mou pozornost až do konce a hlavní role Dannyho byla velmi dobře zvolená, protože se v něm dokázala odrážet jak ta charakterově dobrá stránka, tak ale i naopak, tudíž mě neustále vtahoval do děje, jak jsem byla zvědavá na jeho proměny. Navíc je to poměrně neznámý herec a to je možná velkým plusem tohoto seriálu. Když o tom tak přemýšlím, tak všichni tři bráchové byli bezvadně vybraní po herecké stránce.(16.11.2015)

Mate pocit, ze vase rodina je psycho? Dejte si Bloodline. Jedno z opravdu prijemnych prekvapeni serialoveho roku v sekci drama/krimi. Velmi dobre zahrane, vizualne pusobive, navic prokladane hypnotickymi flashbacky. Finalni pointa s odkazem na smerovani v druhe serii mi prijde krapet prizemni, budu vahat, zda zkusim i blizici se 2. sezonu. Kazdopadne ta prvni byla velkolepa jizda!(27.12.2015)