Reklama

Reklama

Bloodline

(seriál)
  • USA Bloodline
Trailer 1
USA, (2015–2017), 31 h 43 min (Minutáž: 48–69 min)

Hrají:

Kyle Chandler, Ben Mendelsohn, Linda Cardellini, Norbert Leo Butz, Jamie McShane, Jacinda Barrett, Sissy Spacek, Chloë Sevigny, Brandon Larracuente (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(3) / Epizody(33)

Černá ovce rodiny hrozí vyzradit temné rodinné tajemství, a všichni sourozenci tak podstupují náročnou zkoušku. (Netflix)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (31)

Davies182 

všechny recenze uživatele

1. SÉRIE: 13-ti hodinová dramatická povinnost pro všechny seriálové fajnšmekry, kteří ocení silnou vypravěčskou linii, výborné herce hrající inteligentní postavy a hlavně výtečně vypointované odkrývání kriminálně-mysteriózní zápletky. Žil jsem tím v podstatě den v kuse (padla na to dovča), brutálně se zamiloval a chválim Netflix, kudy chodím. O Bloodline se nelze podrobněji rozepsat bez malých spoilerů, rozhodně ale do tohohle poutavého mixu snad všech myslitelných žánrů (kromě komedie, sci-fi a fantasy) jděte. Chystanou druhou řadu sejmu bez pochyb úplně stejně rychle. ()

AppleCore 

všechny recenze uživatele

Jakkoliv dlouho jsem seriál odkládal, jsem ve výsledku rád, že jsem se do něj pustil - protože očekávání říkala, že to bude NUDNÁ dramatická vztahovka a nakonec je z toho temná, tragická, herecky perfektní, dramaturgicky vtahující - byť víc se seriál blíží běžný televizní tvorbě - především pak atmosférou a tajemstvím přetékající pecka, trpící jediným neduhem - je to zbytečně natahovaný a proto poměrně často NUDNÝ! ()

Reklama

grogodil 

všechny recenze uživatele

Na prvý pohľad tuctová rodinná sága, kde sa márnotratný syn vracia domov a dávna rodinná tragédia sa stáva katalyzátorom udalostí, ktoré rozvíria pokľudné rodinné vzťahy a biznis. Takýchto už proste bolo a ešte bude. Sila a opora seriálu tkvie ale inde a to vo vlečúcom sa tempe, podmanivej dusnej atmosfére a zaujímavých charakteroch podopretých hereckými výkonmi. Hlavne ony to ťahajú aj v tých najšablónovitejších chvíľach, kedy príbeh ide tak nejak na autopilota podľa povedomej a hlavne odhadnuteľnej lajny a nemá čím moc prekvapiť. Tak a teraz koľkými hviezdami to oštemplovať....Tri málo, štyri už moc. Za ďábla Mendelsohna ale idem nahor, ten si to kradne proste pre seba. No a ten cliffhanger na konci mi už prišiel ako nepotrebná snaha o naťahovanie uzavretého príbehu, takže moc chutí pokračovať neodkladne druhou sériou zatiaľ nemám. ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Temná rodinná vztahovka s atmosférou TRUE DETECTIVE, pomalejší tempo, klade důraz na charaktery a vyprávění. Výborné obsazení, přesné herecké výkony a pomalé rozkrývání rodinné dynamiky působí zatraceně slibně. Prostředí Keys se střídáním krásného počasí a deštěm navlhlé, komáry se hemžící bažiny vtáhne. Ihned se objevuje nutkání pustit další díl. P.S: Sissy Spacek je stejně škaredá jako Stephen King... Hodně se mi líbí ukončení první řady a nádherně fungující skoky časem. Hodně civilní, zemité až realistické, jsem zvědav kam se to posune v druhé sérii. ()

dO_od 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

// "No more fucking talk." Wow. Okay. Jestli jste někdy měli pocit, že je vaše rodina trochu fucked up, jen počkejte, až se seznámíte s rodinou Rayburnových. O tom, jak hluboko mohou příkladní hrdinové spadnout, už nás jednou jeden seriál přesvědčil - jmenoval se Breaking Bad a těžko k němu něco dodávat, nicméně - Bloodline má ze všech dalších seriálů asi nejblíž k tomu, aby nás o tom přesvědčil znova, jinak a třeba i lépe. A obří zásluhu na tom má nejen vynikající Ben Mendelsohn v životní roli, ale i dokonale podchycená atmosféra první řady True Detective, výborně napsané postavy, skvělá režie a především boží scénář, který posouvá žánr "rodinných dramat" na zcela nový level. 1. řada - 8/10 / 2. řada - 5/10 PS. ten celkový počet hodnocení tady na webu je fakt ostudný. Se druhou řadou to šlo strašně moc dolů a konec byl vyloženě levnej cliffhanger, po kterém na tu třetí řadu nemám vůbec chuť. Co se sakra stalo. ()

Galerie (353)

Zajímavosti (5)

  • Produkce zdůvodnila konec seriálu ukončením finančních pobídek pro filmové štáby ze strany státu Florida. (klukluka)
  • Natáčení seriálu Bloodline bylo ukončeno po třech sériích, původně se přitom počítalo se šesti. (klukluka)
  • Náklady na výrobu jedné epizody seriálu činily přibližně 7 milionů amerických dolarů. Po zrušení pobídek ze strany státu Florida se každá epizoda prodražila zhruba o 1,5 milionu dolarů. (klukluka)

Související novinky

Seriálový spin-off Duny má nového režiséra

Seriálový spin-off Duny má nového režiséra

30.04.2022

Kanadský režisér Denis Villeneuve (Příchozí, Sicario) je takovým fanouškem knižní Duny, že by pravděpodobně zvládl do konce kariéry točit už pouze projekty z tohoto světa. Dokládá to i fakt, že kromě… (více)

Zemřel režisér Michael Apted

Zemřel režisér Michael Apted

09.01.2021

Ve věku 79 let zemřel britský režisér a producent Michael Apted. Rodák z hrabství Buckinghamshire započal svou kariéru v televizi, brzy se však proslavil sérií časosběrných dokumentárních filmů „Up“… (více)

Reklama

Reklama