Tajné životy

(seriál)
  • Slovensko Tajné životy (více)
Trailer 1
Slovensko, (2014–2017)

Jan Maxián

Zuzana Mauréry, Szidi Tobias, Judita Hansman, Anna Šišková, Gabriela Marcinková, Vanessa Šarköziová, Ondřej Daniš, Vladimír Jedľovský, Vladimír Kobielský (více)

Série(2) / Epizody(26)

Příběhy žen, které našly sílu promluvit.
Azylový dům Druhá šance je útočištěm pro několik žen a dětí, které se sem uchýlily před násilím ve svých rodinách. Jeho ředitelkou je obětavá čtyřicetiletá Eva Lustigová (Zuzana Mauréry), která kvůli práci často – byť nerada – zanedbává vlastní rodinu. Jejím nejbližším spolupracovníkem (a tajným ctitelem) je třicetiletý vychovatel a streetworker Martin Križan (Ondrej Daniš), ale také její zástupkyně Beáta Bláhová (Szidi Tobias). Mezi osazenstvo domova se po krátké době už poněkolikáté vrátí paní Mária Horváthová (Anna Šišková), bývalá alkoholička, týraná svým nezaměstnaným manželem. A po anabázi s marným hledáním anonymního bydlení zazvoní u brány Druhé šance i manželka bohatého podnikatele Linda Fischerová (Gabriela Marcinková), která chce před surově dominantním mužem ochránit sebe a především jejich osmiletého synka Kristiána. Na půdě azylového zařízení se tak setkávají velmi různé typy žen s různými osudy i povahami. A protože mnohé z nich v životě nepoznaly funkční rodinu, nebudou to mít lehké ani samy mezi sebou... (Česká televize)

Trailer 1

Drom

První série se mi docela líbila. Zpracování nebylo sice nijak výrazné, ale byly tam zajímavé charaktery, některé moc dobře zahrané. Měl jsem navíc pocit, že atmosféru přibarvují i ty skoro všudypřítomné exteriéry s podmračenou oblohou a dobrá hudební kulisa. Celkově tak, až na obsesi mostem Apollo, mě to bavilo a možná bych uvažoval o čtyřech hvězdičkách. Bohužel měl ale někdo pocit, že by měla vzniknout i druhá řada a navíc měl kupu bezva nápadů. Jako například zařadit pěkné barevné záběry, které budou prokládat tu telenovelu zástupu nových postav. Nějaká křeč invence by se tam sice našla, ale zvrhlo se to přesně v to, co konec první série naznačoval. Lépe řečeno, celá první řada balancuje nad hranicí telenovely a bohužel druhá přepadla přes okraj. Navíc mnohé z nových i starých postav jsou nejen ploché, potažmo vyčerpané a zrecyklované (jejich příběhy nebo rovnou celé postavy), ale také (asi jako bonus) jsou mnohé z nich otravné. Nemluvě o tom, že tam pořád někdo někomu vyhrožuje zavoláním policie... Škoda. Nechám tři a budu věřit, že další chytrolín s nápadem už se nenajde. ()

Tominko12

Veľmi príjemné prekvapenie. Bol som zvedavý na nový seriál RTVS, téma azylového domu je neopozeraná a tak bolo zaujímavé pozerať, ako sa s tým tvorcovia popasujú. A zvládli to veľmi dobre. Rozbeh bol podľa mňa trošku slabší a niektoré časti mierne natiahnuté (niektoré dejové línie žien v azyláku a ich príhody), avšak ku koncu sa vynárajú nové skutočnosti aj z minulosti, dej je sústredení viac mimo azylového domu a podarilo sa načrtnúť aj témy, ktoré sa bežne vyskytujú (alkoholizmus, obeť podvodu, sekta, šikana v školách či rasizmus). Všeobecne tiež veľmi dobré herecké výkony. Ďalším plusom je iba 13 dielov, čiže žiadna naťahujúca telenovela a tiež pieseň Simy Martausovej. ()

cheyene

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nad očekávání zdařilý seriál, který zaujme svým námětem, resp. prostředím, v němž se odehrává. Příběhy všech postav, které jsou nějakým způsobem spjaty s azylovým domem, jsou zajímavé a dokáží diváka pohltit a podnítit ke sledování dalších dílů. K tomu všemu napomáhají dobré herecké výkony, hudba prolínající se scénami, ale také dějové zvraty, které jsou protkány různými stále aktuálními společenskými tématy - alkoholismus, týrání žen, drogy, šikana, anorexie, workoholismus, intriky, atd. Jsem zvědavý na další sérii, o níž se hovoří. Věřím, že prostředí azyláku má i do budoucna čím oslovit - ať už novými postavami či rozvíjením příběhů již započatých. ()

Skuby47

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Konečně televize natočila kvalitní původní slovenský vztahový seriál, který se nepodobá současným nekonečným telenovelám. Výborný scénář vycházející ze současné reality zasadili tvůrci do zajímavého prostředí azylového domu. Neokoukaní a u nás s výjimkou Anny Šiškové méně známí slovenští herci přidávají svými výbornými výkony příběhům na přesvědčivosti. Těch několik zobrazených osudů a dramat má v sobě napětí a spád, takže se divák rozhodně nenudí. Dokonce jsem si občas položila otázku, jak bych se v takové situaci zachovala já. Škoda, že televize nevěnuje ve své nabídce programů více prostoru propagaci seriálu a tak na něj náhodně narazí jen málo diváků, jako třeba já. ()

Hrabovo

Stokrát ohrané, tentokrát netvořivě a nezajímavě: v sociálních službách málo platí, nadšení workoholici mají krachující rodiny, týrané manželky jsou nepoučitelné atd. Všechny "dějové zvraty" jsou zoufale předvídatelné a my už vždy víme, co bude následovat o chvíli dále (scénáristi nás podceňují a "překvapení" prodlužují, čímž je děj ještě nudnější...Mauréry mám ráda, ale její věk prozrazující pytlíky pod očima zpochybňují o mnoho mladšího manžela i obtloustlého mladého milence, o kterého se ženské téměř perou, dala bych si větší práci s castingem...Aspoň že Marcinková je tak krásná! Proč se vůbec dívám? Abych slyšela slovenštinu a podívala se zase na Bratislavu... ()

• Každá epizóda druhej série končila oznámením o bezplatnej linke pre ženy zažívajúce násilie. (fugyx)
  • Kaštieľ, v ktorom sa natáčalo, sa nachádza v Malinove. (ČSFD)
  • Postavu kolíznej opatrovateľky stvárnila Emília Lörinczová, v rovnakej úlohe účinkuje aj v Súdnej sieni (2008). (fugyx)