Tajné životy (TV seriál)

Secret Lives

(festivalový název)

Slovensko, 2015–2017

Jan Maxián

Zuzana Mauréry, Szidi Tobias, Judita Hansman, Anna Šišková, Gabriela Marcinková, Vanessa Šarköziová, Ondřej Daniš, Vladimír Jedľovský, Vladimír Kobielský, Peter Kočiš, Krištof Zachar, Tereza Kočišová, František Kovár, Kristína Farkašová-Tormová, Leopold Haverl, Lenka Košická, Jarmila Hittnerová, Anikó Vargová, Anna Javorková, Ján Greššo, Božidara Turzonovová, Kristína Greppelová, Elena Kolek Spaskov, Rebeka Poláková, Martin Horňák, Adela Mojžišová, Silvia Barčíková, Martin Hindy, Richard Adámek, Dárius Kočí, Oľga Solárová, Juraj Rašla, Dagmar Bruckmayerová, Naďa Uličná, Ivan Krúpa, Jozef Švoňavský, Martin Nahálka, Jozef Kapec, Peter Trník, Petra Langová, Ladislav Kočan, Karin Olasová, Iveta Kožková, Lucia Vráblicová, Marián Mitaš, Mário Zeumer, Oldo Hlaváček, Michal Monček, Mária Breinerová-Mačáková, Tibor Vokoun, Stanislav Staško, Barbara Kelišková, Katarína Mrázová, Ján Gallovič, Adrián Guľa, Jana Bugalová-Daňová, Roman Pomajbo, Marián Andrísek, Maja Velšicová, Dana Košická, Lena Košická, Peter Gábor, Róbert Laurinec, Přemysl Boublík, Zuzana Skopálová, Peter Sklár, Karol Trnka, Nadežda Jelušová-Vladařová, Vladimír Oktávec, Danica Matušová, Vanda Tureková - Cinkotová, Emília Došeková, Daniela Kuffelová, Zuzana Dančiaková, Renáta Ryníková, Matej Landl, Juraj Hrčka, Jaroslav Mendel, Jakub Rybárik, Ľubica Očková, Zuzana Kanócz, Judit Bárdos, Ady Hajdu, Jozef Domonkoš, Jan Polak, Martina Tomanová, Matej Ďurica, Mária Hulecová, Johanka Kňazúrová, Alex Vitáloš, Jarka Fodorová, Jakub Anda, Matej Anda, Júlia Lehotová, Lukáš Špaček, Branislav Branecký, Daniela Pribullová, Marcel Ochránek, Roman Poláčik, Katka Feldeková, Silvia Petöová, Pavol Šimun, Emil Horváth ml., Marko Igonda, Martin Meľo, Dominik Budinský, Ingrid Ištóková, Ľudmila Kozmenko, Tomáš Vravník, Peter Kadlečík, Milan Chalmovský, Anna Čonková, Ľubica Augustínová, Barbora Čatlošová Drozdová, Jaroslav Kyseľ, Zdeněk Bogdan, Ema Fajnorová, Nina Aleksič, Arina Mokrá, Iveta Bučková, Jakub Kuka, Lucia Fričová, Jana Segešová, Naďa Vladárová, Dana Matúšová, Martin Anda, Vlastina Kounická Svátková, Ľuboš Radošovský, Robert Holik

První série se mi docela líbila. Zpracování nebylo sice nijak výrazné, ale byly tam zajímavé charaktery, některé moc dobře zahrané. Měl jsem navíc pocit, že atmosféru přibarvují i ty skoro všudypřítomné exteriéry s podmračenou oblohou a dobrá hudební kulisa. Celkově tak, až na obsesi mostem Apollo, mě to bavilo a možná bych uvažoval o čtyřech hvězdičkách. Bohužel měl ale někdo pocit, že by měla vzniknout i druhá řada a navíc měl kupu bezva nápadů. Jako například zařadit pěkné barevné záběry, které budou prokládat tu telenovelu zástupu nových postav. Nějaká křeč invence by se tam sice našla, ale zvrhlo se to přesně v to, co konec první série naznačoval. Lépe řečeno, celá první řada balancuje nad hranicí telenovely a bohužel druhá přepadla přes okraj. Navíc mnohé z nových i starých postav jsou nejen ploché, potažmo vyčerpané a zrecyklované (jejich příběhy nebo rovnou celé postavy), ale také (asi jako bonus) jsou mnohé z nich otravné. Nemluvě o tom, že tam pořád někdo někomu vyhrožuje zavoláním policie... Škoda. Nechám tři a budu věřit, že další chytrolín s nápadem už se nenajde.(2.2.2018)

• migl

Vedľa tejto chujoviny je aj žena za pultom perlou. TV dosiahli to na čom dlhé roky usilovne pracovali,spraviť z ľudí blbé stádo oviec ktoré bude blahosklonne chrochtať blahom pri každej stupidite ktorú im podsunú a ešte to aj vysoko hodnotiť. "Umelci" budú mať na dlhé roky o nadšdandardnú životnú úroveň postarané a sprostý divák bude nadšený,aj preto sa to dnes u nás hemží rádoby umelcami a prakticky každý idiot z patričnými konexiami sa stáva hercom a celevriťou(12.1.2015)

• Hrabovo

Stokrát ohrané, tentokrát netvořivě a nezajímavě: v sociálních službách málo platí, nadšení workoholici mají krachující rodiny, týrané manželky jsou nepoučitelné atd. Všechny "dějové zvraty" jsou zoufale předvídatelné a my už vždy víme, co bude následovat o chvíli dále (scénáristi nás podceňují a "překvapení" prodlužují, čímž je děj ještě nudnější...Mauréry mám ráda, ale její věk prozrazující pytlíky pod očima zpochybňují o mnoho mladšího manžela i obtloustlého mladého milence, o kterého se ženské téměř perou, dala bych si větší práci s castingem...Aspoň že Marcinková je tak krásná! Proč se vůbec dívám? Abych slyšela slovenštinu a podívala se zase na Bratislavu...(28.9.2015)

Tajné životy jsou určitě tím nejlepším, co jsem zo Slovenska zahlédl. Téma má vysloveně kde čerpat, ale zpracování je tak nějak průměrné a obyčejné. Asi jako mnohdy život samotný. Tím ale netvrdím, že je všechno špatné, to určitě ne, jen mi chvíli trvalo, než jsem si na ty postavičky zvykl. Asi jako v normálním životě. Tudíž si myslím, že největší deviza tohoto seriálu je zároveň i jeho nevýhodou. A to se mi u seriálů zase tak často nestává...(23.2.2017)

Zatiaľ hodnotím veľmi kladne. Má to dej, to v prvom rade, pretože ostatné slovenské sérialy tápajú stále dokola v tých istých vodách a obmedzujú sa na príbehy bohatých rodín, ktorých chce permanentne niekto ničiť. Zaujímavé prostredie a klasicky to má iba trinásť častí, takže predpokladám, že si to aj akú-takú úroveň udrží. Okrem Vanessy Šarköziovej oceňujem aj výber hercov a veľmi príjemnú úvodnú pieseň.(2.1.2015)

• - Seriál bol pokrstený v kaviarni Divadla novej scény. (zdroj: telkac.zoznam.sk) (tommy187)

• - Každá epizóda druhej série končila oznámením o bezplatnej linke pre ženy zažívajúce násilie. (fugyx)

• - Kaštieľ, v ktorom sa natáčalo, sa nachádza v Malinove. (RoseXY)