Tajné životy (TV seriál)

Secret Lives

(festivalový název)

Slovensko, 2015 - 2017, 26x55 min

Jan Maxián

Zuzana Mauréry, Szidi Tobias, Judita Hansman, Anna Šišková, Gabriela Marcinková, Vanessa Šarköziová, Ondřej Daniš, Vladimír Jedľovský, Vladimír Kobielský, Peter Kočiš, Krištof Zachar, Tereza Kočišová, František Kovár, Kristína Farkašová-Tormová, Leopold Haverl, Lenka Košická, Jarmila Hittnerová, Anikó Vargová, Anna Javorková, Ján Greššo, Božidara Turzonovová, Kristína Greppelová, Elena Kolek Spaskov, Rebeka Poláková, Martin Horňák, Adela Mojžišová, Silvia Barčíková, Martin Hindy, Richard Adámek, Dárius Kočí, Oľga Solárová, Juraj Rašla, Dagmar Bruckmayerová, Naďa Uličná, Ivan Krúpa, Jozef Švoňavský, Martin Nahálka, Jozef Kapec, Peter Trník, Petra Langová, Ladislav Kočan, Karin Olasová, Iveta Kožková, Lucia Vráblicová, Marián Mitaš, Mário Zeumer, Oldo Hlaváček, Michal Monček, Mária Breinerová-Mačáková, Tibor Vokoun, Stanislav Staško, Barbara Kelišková, Katarína Mrázová, Ján Gallovič, Adrián Guľa, Jana Bugalová-Daňová, Roman Pomajbo, Marián Andrísek, Maja Velšicová, Dana Košická, Lena Košická, Peter Gábor, Róbert Laurinec, Přemysl Boublík, Zuzana Skopálová, Peter Sklár, Karol Trnka, Nadežda Jelušová-Vladařová, Vladimír Oktavec, Danica Matušová, Vanda Tureková - Cinkotová, Emília Došeková, Daniela Kuffelová, Zuzana Dančiaková, Renáta Ryníková, Matej Landl, Juraj Hrčka, Jaroslav Mendel, Jakub Rybárik, Ľubica Očková, Zuzana Kanócz, Judit Bárdos, Ady Hajdu, Jozef Domonkoš, Jan Polak, Martina Tomanová, Matej Ďurica, Mária Hulecová, Johanka Kňazúrová, Alex Vitáloš, Jarka Fodorová, Jakub Anda, Matej Anda, Júlia Lehotová, Lukáš Špaček, Branislav Branecký, Dana Pribullová, Marcel Ochránek, Roman Poláčik, Katka Feldeková, Silvia Petöová, Pavol Šimun, Emil Horváth ml., Marko Igonda, Martin Meľo, Dominik Budinský, Ingrid Ištóková, Ľudmila Kozmenko, Tomáš Vravník, Peter Kadlečík, Milan Chalmovský, Anna Čonková, Ľubica Augustínová, Barbora Drozdová, Jaroslav Kyseľ, Zdeněk Bogdan, Ema Fajnorová, Nina Aleksič, Arina Mokrá, Iveta Bučková, Jakub Kuka, Lucia Fričová, Jana Segešová, Naďa Vladárová, Dana Matúšová, Martin Anda, Vlastina Svátková, Ľuboš Radošovský, Robert Holik

Osobne som veľmi rád, keď vznikajú slovenské seriály. V poslednom čase je Jednotka jedinou stanicou, ktorá ich neprodukuje veľké množstvo, ale ktorá už keď niečo vydá je to kvalitné. Treba uznať, že Tajné životy majú elitné herecké obsadenie, konečne ste mali pocit, že sa robil aj nejaký výber hercov (narozdiel od iných seriálov z nášho územia). Každopádne tvorcovia stavili práve na hercov a silnú tému, ktorá je vhodná pre verejnoprávnu televíziu, a ktorou by sa malo zapodievať viac ľudí. Po dvoch častiach sú Tajné životy veľmi príjemným spestrením programu RTVS, no zatiaľ nehodnotím. Pilot - 70% Samozrejme čakám na nasledujúce diely...(6.1.2015)

Fajn seriál - má to príbeh, množstvo zápletiek a hlavne konečný počet častí - 13, nie ako tie nekonečné bludy kde neviem odkiaľ kam to smeruje. Dobré obsadenie od panelákistov - Mauréry, Kobielsky, cez spoľahlivé stálice - Jedľovský, Turzonovová, Javorková, Haverl, sympatických - Marcinková, Daniš až po záporáka - vynikajúci (nemyslel som že to o ňom napíšem) Kočiš. Škoda, že aj tu sa objavili drevené antiherečky Šarkoziová, Uličná.(16.3.2015)

Alkoholizmus, týranie žien, anorexia, nevera a jej dopady na rodinu, predsudky, existenčné problémy neziskových organizácií, workoholizmus, nezvládanie výchovy, ... Tak veľa otvorených okien, až ma zaujíma, či ich tvorcovia stihnú všetky pozatvárať. Čo naozaj oceňujem, sú veľmi dobre napísané postavy - na seriál z tunajších luhov a hájov to čakal málokto. Kvalitná televízna práca.(23.2.2015)

Som nadšený z toho, čo sa STV podarilo dať v tomto seriále dokopy. Príbehy hrdinov sú zaujímavé, spracovanie je dobré, výber hercov do jednotlivých rolí je výborný a celé to pôsobí komplexne a ucelene. Myslím si, že by mohla prísť niekedy aj druhá séria, ktorá by dopovedala niektoré veci, ktoré by sme určite chceli ešte vedieť, ale to je na tom asi to najlepšie. Som spokojný s tým čo som dostal, no bol by som ochotný mať aj viac. Napriek tomu je však seriál výborne ukončený a nie je nutné pokračovať. Chválim a dávam 4*(23.3.2015)

Bravo bratři slovenští! Na televizní tvorbu nadprůměrně dobrý seriál s hereckými výkony (Mauréry, Šišková...) a hlavně výborným scénářem, díky kterému je většina postav životná. Odehrává se ve filmařsky dosud málo dotčeném prostředí azylového domu a celkový dojem umocňuje vynikající hudební složka - kdo jiný než mistr Jan Maxián (známý českým divákům nádhernou hudbou k dokumentárnímu cyklu Krajinou domova).(27.7.2016)

• - Postavu kolíznej opatrovateľky stvárnila Emília Lörinczová, v rovnakej úlohe účinkuje aj v Súdnej sieni (2008). (fugyx)

• - Seriál bol pokrstený v kaviarni Divadla novej scény. (zdroj: telkac.zoznam.sk) (tommy187)

• - Tajné životy vznikali 82 dní. (zdroj: telkac.zoznam.sk) (tommy187)