Reklama

Reklama

Tajné životy

(seriál)
  • Slovensko Tajné životy (více)
Trailer 2
Drama
Slovensko, (2015–2017)

Hudba:

Jan Maxián

Hrají:

Zuzana Mauréry, Szidi Tobias, Judita Hansman, Anna Šišková, Gabriela Marcinková, Vanessa Šarköziová, Ondřej Daniš, Vladimír Jedľovský, (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(26)

Příběhy žen, které našly sílu promluvit. 
Azylový dům Druhá šance je útočištěm pro několik žen a dětí, které se sem uchýlily před násilím ve svých rodinách. Jeho ředitelkou je obětavá čtyřicetiletá Eva Lustigová (Zuzana Mauréry), která kvůli práci často – byť nerada – zanedbává vlastní rodinu. Jejím nejbližším spolupracovníkem (a tajným ctitelem) je třicetiletý vychovatel a streetworker Martin Križan (Ondrej Daniš), ale také její zástupkyně Beáta Bláhová (Szidi Tobias). Mezi osazenstvo domova se po krátké době už poněkolikáté vrátí paní Mária Horváthová (Anna Šišková), bývalá alkoholička, týraná svým nezaměstnaným manželem. A po anabázi s marným hledáním anonymního bydlení zazvoní u brány Druhé šance i manželka bohatého podnikatele Linda Fischerová (Gabriela Marcinková), která chce před surově dominantním mužem ochránit sebe a především jejich osmiletého synka Kristiána. Na půdě azylového zařízení se tak setkávají velmi různé typy žen s různými osudy i povahami. A protože mnohé z nich v životě nepoznaly funkční rodinu, nebudou to mít lehké ani samy mezi sebou... (Česká televize)

(více)

Videa (5)

Trailer 2

Recenze (51)

silentname 

všechny recenze uživatele

Som nadšený z toho, čo sa STV podarilo dať v tomto seriále dokopy. Príbehy hrdinov sú zaujímavé, spracovanie je dobré, výber hercov do jednotlivých rolí je výborný a celé to pôsobí komplexne a ucelene. Myslím si, že by mohla prísť niekedy aj druhá séria, ktorá by dopovedala niektoré veci, ktoré by sme určite chceli ešte vedieť, ale to je na tom asi to najlepšie. Som spokojný s tým čo som dostal, no bol by som ochotný mať aj viac. Napriek tomu je však seriál výborne ukončený a nie je nutné pokračovať. Chválim a dávam 4* ()

cheyene 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nad očekávání zdařilý seriál, který zaujme svým námětem, resp. prostředím, v němž se odehrává. Příběhy všech postav, které jsou nějakým způsobem spjaty s azylovým domem, jsou zajímavé a dokáží diváka pohltit a podnítit ke sledování dalších dílů. K tomu všemu napomáhají dobré herecké výkony, hudba prolínající se scénami, ale také dějové zvraty, které jsou protkány různými stále aktuálními společenskými tématy - alkoholismus, týrání žen, drogy, šikana, anorexie, workoholismus, intriky, atd. Jsem zvědavý na další sérii, o níž se hovoří. Věřím, že prostředí azyláku má i do budoucna čím oslovit - ať už novými postavami či rozvíjením příběhů již započatých. ()

Reklama

claudel 

všechny recenze uživatele

Dámy a pánové, moje napůl slovenské srdce se tetelí radostí, protože Slovenská televize natočila jeden z nejlepších seriálů posledních pěti let. Seriál z prostředí azylového domu není nejspíš trhákem, který k obrazovkám přiláká miliony diváků, ale o to víc si k němu najdou cestu diváci, kteří jsou znudění, naštvaní, zklamaní nebo zoufalí z nabídky komerčních televizí. Scénař je velmi pečlivě propracovaný, divákovi postupně servíruje důležité milníky v životě jednotlivých postav a nesklouzává přitom k trapnému klišé nebo prvoplánovosti. Po celou dobu se vám srdce svírá nad smutnými osudy, v podstatě dojde téměř na všechno sociopatologické jevy ve společnosti. O to víc jsem si řadu postav oblíbil a fandil jim, aby si uloupili kousek toho životního štěstí. Velký objev pro mě představuje Gabriela Marcinková, vedle toho, že je velmi atraktivní, umí výborně hrát a suverénně zvládla jednu z hlavních postav. Velmi mě překvapil sympaťák Peter Kočiš, nedokázal jsem si jej představit v roli tak odpudivého záporáka, ale podařilo se na výbornou. A nelze opomenout naprosto vynikající a přiléhavou ústřední písničkou od Simy Martausové. Nemám seriálu co vytknout, proto dostává plný počet a místo v mé desítce nejoblíbenějších. Z mužského hlediska bych si jen dovolil poznamenat, že v úvodní znělce jsou samé ženy, což je v pořádku, ale minimálně Ondřej Daniš a oba Vladimírové měli v seriálu své nezastupitelné místo a ve znělce by jim to taky slušelo. To ale ani není výtka, jen drobný povzdech. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Tajné životy jsou určitě tím nejlepším, co jsem zo Slovenska zahlédl. Téma má vysloveně kde čerpat, ale zpracování je tak nějak průměrné a obyčejné. Asi jako mnohdy život samotný. Tím ale netvrdím, že je všechno špatné, to určitě ne, jen mi chvíli trvalo, než jsem si na ty postavičky zvykl. Asi jako v normálním životě. Tudíž si myslím, že největší deviza tohoto seriálu je zároveň i jeho nevýhodou. A to se mi u seriálů zase tak často nestává... ()

evulienka3 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po prvej časti vôbec nie zlé. Zaujalo ma to, herecký ansámbel výborný, tak to hádam aj ďalej bude v podobnom duchu a osudy postáv sa ďalej zaujímavo rozvinú a neskončí to ako väčšina slovenskej tvorby - teda v tápaní a práznote. A aby som nezabudla, neskutočne ma potešila úvodná pieseň od Simony Martausovej - Dobrý deň to som ja, naozaj sa tam hodí. https://www.youtube.com/watch?v=6lvoshMe6sU ()

Galerie (217)

Zajímavosti (6)

  • Seriál bol pokrstený v kaviarni Divadla novej scény. (zdroj: telkac.zoznam.sk) (tommy187)
  • Ústrednú pieseň "Chce sa mi plakať" naspievala Sima Martausová. (zdroj: telkac.zoznam.sk) (tommy187)
  • Tajné životy vznikali 82 dní. (zdroj: telkac.zoznam.sk) (tommy187)

Reklama

Reklama