Tajné životy

• Slovensko Tajné životy (více)
Slovensko, (2014–2017)

Hudba:

Jan Maxián

Zuzana Mauréry, Szidi Tobias, Judita Hansman, Anna Šišková, Gabriela Marcinková, Vanessa Šarköziová, Ondřej Daniš, Vladimír Jedľovský, Vladimír Kobielský (více)

Série(2) / Epizody(26)

Příběhy žen, které našly sílu promluvit.
Azylový dům Druhá šance je útočištěm pro několik žen a dětí, které se sem uchýlily před násilím ve svých rodinách. Jeho ředitelkou je obětavá čtyřicetiletá Eva Lustigová (Zuzana Mauréry), která kvůli práci často – byť nerada – zanedbává vlastní rodinu. Jejím nejbližším spolupracovníkem (a tajným ctitelem) je třicetiletý vychovatel a streetworker Martin Križan (Ondrej Daniš), ale také její zástupkyně Beáta Bláhová (Szidi Tobias). Mezi osazenstvo domova se po krátké době už poněkolikáté vrátí paní Mária Horváthová (Anna Šišková), bývalá alkoholička, týraná svým nezaměstnaným manželem. A po anabázi s marným hledáním anonymního bydlení zazvoní u brány Druhé šance i manželka bohatého podnikatele Linda Fischerová (Gabriela Marcinková), která chce před surově dominantním mužem ochránit sebe a především jejich osmiletého synka Kristiána. Na půdě azylového zařízení se tak setkávají velmi různé typy žen s různými osudy i povahami. A protože mnohé z nich v životě nepoznaly funkční rodinu, nebudou to mít lehké ani samy mezi sebou... (Česká televize)

4848

Nečekal bych že slovenská televize dokáže natočit tak kvalitní seriál. Zuzana Mauery je skvělá ,na seriál jsem narazil náhodou na čt art a velmi mě zaujal.Ve srovnání s tím co točí naše komerční stanice je to výborný seriál . Slováci se vytáhli bravo. ()

Kevi1

Zatiaľ hodnotím veľmi kladne. Má to dej, to v prvom rade, pretože ostatné slovenské sérialy tápajú stále dokola v tých istých vodách a obmedzujú sa na príbehy bohatých rodín, ktorých chce permanentne niekto ničiť. Zaujímavé prostredie a klasicky to má iba trinásť častí, takže predpokladám, že si to aj akú-takú úroveň udrží. Okrem Vanessy Šarköziovej oceňujem aj výber hercov a veľmi príjemnú úvodnú pieseň. ()

xmaster22

Slovenské seriály som nikdy nemal rád, pretože boli všetky na jedno kopyto. Tento ma ale nečakane oslovil. Výborný výber hudby, úvodná pieseň od Simy Martausovej sa tam dokonale hodí. Herecké obsadenie veľmi príjemné. Škoda tej Vanessy Šarkoziovej, nechápem ako mohla vyhrať nejaké herecké súťaže. Je tam podľa mňa strašne neprirodzená. Prešlo síce ešte len pár dielov, no zatiaľ hodnotím veľmi pozitívne. Snáď časom nepadne úroveň. ()

Generi

Tak za tento seriál som vďačná. Teda zatiaľ. Videla som zatiaľ tuším 4 časti a mám chuť si pozrieť aj ´dalšie, čo sa mi u slovenského seriálu nestalo už x rokov. A ako vidím z diskuzie, nie som sama. Ako dôvod vidím, že osudy protagonistov sú ľuďom blízke. Určite bližšie ako osudy milionárov v niektorých seriáloch. Držím autorom palce, aby sa to nezvrhlo do nejakého nekonečného Paneláku, dúfam, že 13 dielov a dosť ()

medo10

Tak prvá séria je za nami, u mňa 80%. Perfektný Peter Kočiš, konečne ukázal čo v sebe má. Výborné herecké obsadenie, špeciálne som rád za Vlada Jedľovského a Gabiku Marcinkovú. Aj keď mal seriál aj slabšie miesta, konečne niečo na čo sa dalo v slovenskej telke pozerať, tak dúfam, že RTVS pôjde len kupředu, spátky ni krok. Vzhľadom na záver očakávam druhú sériu. ()

adam31

Je to mimoriadny TV počin RTVS. Brilantný scenár, veľmi dobré herecké výkony. Vymyká sa zo seriálovej tvorby nedávnych čias. Tempo je síce pomalšie, ale to len dotvára obsah a zmysel tohto TV seriálu. Jednoznačne, veľmi dobre strávený čas, pre empatického diváka, bažiaceho po kvalitne tvorbe na TV obrazovke. ()

laurinq

Veľmi kvalitné, náročné a starostlivo spracované. Výborne herecky obsadené a je skvelé že na Slovensku sa neprodukuje len nízkonákladový seriálový obsah. Každý týždeň sa teším na nový diel a mrzí ma že ich je tak málo, hoci to práve pridáva na kvalite tohto seriálu, človek sa toho nemôže presýtiť, práve naopak. A Mauréry.. fantastická. V poslednej dobe veľmi napreduje, veľmi kvalitný kontent. ()

vopajslikova

Vedle přízviska "drama" by si seriál zasloužil ještě jedno, a to "horor". Horor je strach a stud týraných žen přiznat  sobě i jiným, že jsou týrané, navíc nejbližším člověkem. Horor je týrání nejen fyzické, ale i psychické. Horor je to, co si děti dovolí beztrestně říct svým rodičům. Horor je šikana spolužačky vedoucí až k její anorexii. Horor je bezmoc při týrání učitele dětmi ve školní družině. Horor je promyšlené zničení života muži obviněním ze sexuálního zneužívání a s tím související manipulace vlastním dítětem. Horor jsou pokřivené rodinné vztahy a rozpad rodiny kvůli alkoholismu. Dobrý seriál přinášející pohled do životů žen obývajících azylový dům a přibližující i osudy ředitelky a ostatních zaměstnanců tohoto domu. ()