Tajné životy

• Slovensko Tajné životy (více)
Slovensko, (2014–2017)

Hudba:

Jan Maxián

Zuzana Mauréry, Szidi Tobias, Judita Hansman, Anna Šišková, Gabriela Marcinková, Vanessa Šarköziová, Ondřej Daniš, Vladimír Jedľovský, Vladimír Kobielský (více)

Série(2) / Epizody(26)

Příběhy žen, které našly sílu promluvit.
Azylový dům Druhá šance je útočištěm pro několik žen a dětí, které se sem uchýlily před násilím ve svých rodinách. Jeho ředitelkou je obětavá čtyřicetiletá Eva Lustigová (Zuzana Mauréry), která kvůli práci často – byť nerada – zanedbává vlastní rodinu. Jejím nejbližším spolupracovníkem (a tajným ctitelem) je třicetiletý vychovatel a streetworker Martin Križan (Ondrej Daniš), ale také její zástupkyně Beáta Bláhová (Szidi Tobias). Mezi osazenstvo domova se po krátké době už poněkolikáté vrátí paní Mária Horváthová (Anna Šišková), bývalá alkoholička, týraná svým nezaměstnaným manželem. A po anabázi s marným hledáním anonymního bydlení zazvoní u brány Druhé šance i manželka bohatého podnikatele Linda Fischerová (Gabriela Marcinková), která chce před surově dominantním mužem ochránit sebe a především jejich osmiletého synka Kristiána. Na půdě azylového zařízení se tak setkávají velmi různé typy žen s různými osudy i povahami. A protože mnohé z nich v životě nepoznaly funkční rodinu, nebudou to mít lehké ani samy mezi sebou... (Česká televize)

katmandzoo

Seriálov s hlbšou myšlienkou prevyšujúcou trápny a nezmyselný pokus pobaviť, v posledných rokoch v podmienkach slovenskej kinematografie, veru veľa nevzniklo. Tajné životy sú však svetlou výnimkou. Téma, o ktorej seriál pojednáva, je veľmi aktuálna a je dôležité o nej neustále hovoriť. Obete domáceho násilia si totiž vo väčšine prípadov nevedia rady a možno ani netušia, že aj pre nich sú tu v najkrajnejších prípadoch miesta, kde im ľudia dokážu pomôcť postaviť sa opätovne na vlastné nohy. Veľmi kvitujem, že sa tvorcovia rozhodli spracovať túto problematiku. Podarilo sa im to na výbornú. Dialógy a problémy hlavných hrdiniek sú totiž veľmi autentické a vierohodné. Na vážnosti im pridávajú aj skvelé výkony hercov, o ktorých kvalite ani netreba ďalej písať. Tajné životy preto odporúčam všetkými desiatimi a dúfam, že seriálov podobného druhu bude na Slovensku v budúcnosti pribúdať čoraz viac. 5/5 ()

jan72

Fajn seriál - má to príbeh, množstvo zápletiek a hlavne konečný počet častí - 13, nie ako tie nekonečné bludy kde neviem odkiaľ kam to smeruje. Dobré obsadenie od panelákistov - Mauréry, Kobielsky, cez spoľahlivé stálice - Jedľovský, Turzonovová, Javorková, Haverl, sympatických - Marcinková, Daniš až po záporáka - vynikajúci (nemyslel som že to o ňom napíšem) Kočiš. Škoda, že aj tu sa objavili drevené antiherečky Šarkoziová, Uličná. ()

Uesbe

zatiaľ sa ľúbi, postavy dosť dobré, dej taký.....predvídateľný, ale nie úplne, nemá to toľko typických slovenských seriálových chýb ()

sigi2

Alkoholizmus, týranie žien, anorexia, nevera a jej dopady na rodinu, predsudky, existenčné problémy neziskových organizácií, workoholizmus, nezvládanie výchovy, ... Tak veľa otvorených okien, až ma zaujíma, či ich tvorcovia stihnú všetky pozatvárať. Čo naozaj oceňujem, sú veľmi dobre napísané postavy - na seriál z tunajších luhov a hájov to čakal málokto. Kvalitná televízna práca. ()

JK77

Velmi rad si to kazdu nedelu pustim. A o to vlastne tvorcom islo. A ako vidim komentare nie som sam komu vadi Vanesa. Jeden z naj seriálov CZSK produkcie za posledné roky. Aj HBO môže závidieť ()

Hrabovo

Stokrát ohrané, tentokrát netvořivě a nezajímavě: v sociálních službách málo platí, nadšení workoholici mají krachující rodiny, týrané manželky jsou nepoučitelné atd. Všechny "dějové zvraty" jsou zoufale předvídatelné a my už vždy víme, co bude následovat o chvíli dále (scénáristi nás podceňují a "překvapení" prodlužují, čímž je děj ještě nudnější...Mauréry mám ráda, ale její věk prozrazující pytlíky pod očima zpochybňují o mnoho mladšího manžela i obtloustlého mladého milence, o kterého se ženské téměř perou, dala bych si větší práci s castingem...Aspoň že Marcinková je tak krásná! Proč se vůbec dívám? Abych slyšela slovenštinu a podívala se zase na Bratislavu... ()

sisilienka

Po zhliadnutí jednej časti som nebola znechutená ako po výplode hnoja a narkózy, ale celkový dojem mi strašne kazila Vanessa Sakoziová, ktorá ale Vôbec Vôbec nevie hrať. Príbeh ma celkom zaujal aj keď mi príde, že v tej jednej časti s nejako nič nedialo, väčší spád udalostí by tomu neuškodil. ()

fugyx

Som až prekvapený z toho, že každým dielom seriál otvára dvierka nejakého tabu, nešváru, traumy spoločnosti, ktoré by sa mali riešiť a nie sa na ne mlčky prizerať. ()

jungewolf

Po dvou dílech (1.série) zatím : 4,5 * a 70% , velmi přesný komentář - VIZ cheyene . //12. díl - velmi realistický. Už od poloviny 19. století (máme 17.rok věku 21.), působí na planetě Zemi stovky(tisíce?) pseudo-křesťanských a synkretických sekt, směrů, "církví", atd. Např. Svědci Jehovovi , "vesmírní lidé", desítky/stovky sekt mormonských, TCV, a neuvěřitelná změť protestantsko-pentekostálně-charismatických sborů. Štěpí se, spojují, vznikají další, jiné zanikají.... . V tom se nevyzná ani Miloš Zeman, natožpak Václav Klaus ..... :-) . Jinak: 12.díl - 4,5 - 5 hvězd a 81% (zatím nejvíc... ) . ()

jurajpower

Po prvej časti 5*. Perfektná úvodná pieseň. Elitné herecké obsadenie z ktorého radov vybočuje iba obsadenie neherečky Vanessy Šarköziovej do role Džesiky. ()

migl odpad!

Vedľa tejto chujoviny je aj žena za pultom perlou. TV dosiahli to na čom dlhé roky usilovne pracovali,spraviť z ľudí blbé stádo oviec ktoré bude blahosklonne chrochtať blahom pri každej stupidite ktorú im podsunú a ešte to aj vysoko hodnotiť. "Umelci" budú mať na dlhé roky o nadšdandardnú životnú úroveň postarané a sprostý divák bude nadšený,aj preto sa to dnes u nás hemží rádoby umelcami a prakticky každý idiot z patričnými konexiami sa stáva hercom a celevriťou ()

ivanlaris

Na 5* to nie je, ale stále je to lepšie ako americké nezmysly. Bodaj by bolo viac slovenskej tvorby. Celkom sa to dá pozerať. ()

Tominko12

Veľmi príjemné prekvapenie. Bol som zvedavý na nový seriál RTVS, téma azylového domu je neopozeraná a tak bolo zaujímavé pozerať, ako sa s tým tvorcovia popasujú. A zvládli to veľmi dobre. Rozbeh bol podľa mňa trošku slabší a niektoré časti mierne natiahnuté (niektoré dejové línie žien v azyláku a ich príhody), avšak ku koncu sa vynárajú nové skutočnosti aj z minulosti, dej je sústredení viac mimo azylového domu a podarilo sa načrtnúť aj témy, ktoré sa bežne vyskytujú (alkoholizmus, obeť podvodu, sekta, šikana v školách či rasizmus). Všeobecne tiež veľmi dobré herecké výkony. Ďalším plusom je iba 13 dielov, čiže žiadna naťahujúca telenovela a tiež pieseň Simy Martausovej. ()

FatimaO

Tak to byl asi první slovenský seriál, který jsem viděla a musím říct, že mě mile překvapil. Tedy vzhledem k tématu trochu depresívní podívaná ale dá se. ()

Mates Hradecky

Bravo bratři slovenští! Na televizní tvorbu nadprůměrně dobrý seriál s hereckými výkony (Mauréry, Šišková...) a hlavně výborným scénářem, díky kterému je většina postav životná. Odehrává se ve filmařsky dosud málo dotčeném prostředí azylového domu a celkový dojem umocňuje vynikající hudební složka - kdo jiný než mistr Jan Maxián (známý českým divákům nádhernou hudbou k dokumentárnímu cyklu Krajinou domova). ()

Pintenta

Po dlhom čase seriál, ktorý má hlavu aj pätu. Postavy sú ako z normálneho života a navyše zahrané aj hercami, ktorí nie sú na obrazovke často, alebo dlho neboli. Mám rada Zuzanu Mauréry, akoby jej postavu šili na mieru. Nie je čo vytknúť tomuto seriálu, u mňa plný počet. ()