Ruka zabiják

• Austrálie

Idle Hands

Komedie / Horor

USA, 1999, 90 min

Posedlá ruka je opravdu zábavná a tentokrát mi vůbec nevadilo, že odkazů na jiné filmy bylo přehršel. Uříznutá ruka, mrtví kámoši, co jsou chytřejší než rádio, a ručička z Addamsovy rodiny... Krev spíše jen stříká, ale místy vydatně (jo, větrák umí nadělat svinčík). Vtipné jsou i scény se psem (hlavně když se bojí) či létající kočkou. Jen mi nějak uniklo, že by Molly byla punkerka... A tím se dostávám ke skvělé hudbě - Rancid, Sublime, Mötley Crüe, Two, Rob Zombie, Static-X....a skladba od Ramones! Jenže ji odzpívali Offspring...takže je vcelku jasné, proč přišel Dexter o kus hlavy...to má za to!(17.8.2016)

Takhle jsem se dlouho nebavil :) Filmeček si bere na paškál všechny ty rádoby horory a teenagerovské vyvražďovačky a docela silně je paroduje. Skvělé joky ("Viděli jsme světlo na konci tunelu" -"Tak co tu děláte" -"Bylo to moc daleko"), perfektní Devon Sawa (aspoň ze začátku kdy si jeho ruka dělá co chce), skvělé masky a triky (Seth Green se svojí lahví je neodolatelnej :). Je pravda, že ze začátku jsem se trošku i bál, ale postupem času jsem se jen těšil, až se "Ruka zabiják" zsae někde objeví :)(10.4.2004)

Komedie s prvky z Evil Dead a hlavně s perfektními humorem. Černá komedie s nevšedním humorem, která baví jen určitou skupinu filmových diváků. Nedivím se lidem, kteří se nebavili, já jsem naštěstí opak. Pokud někoho bavil Evil Dead, nemůže být zklamán a své si u tohoto snímku určitě najde. Za mě každopádně doporučuji... 8/10 = 80%(30.4.2012)

Tož to, že jedna ruka netleská i když jinak je to sranda veliká už vím. Avšak tahle hororová taškařice odhalila i její další a mnohem sofistikovanější využití. Není na škodu, když si ta ruka postaví svou hlavu a na svého majitele se vybodne. Vono kdo by neměl ve svém okolí někoho, komu by s chutí a rád nevrazil flašku do hlavy či ho rovnou té hlavy kompletně zbavil a přitom měl alibi, to né já, to ta ruka smyslů a mé kontroly zbavená . I ti rodiče někdy lezou pěkně na nervy, potud výborné. Průser nastane ve chvíli, kdy se objeví sexy Jessica a dokonce s ní skončíte v posteli a na rozdíl od vašeho mozku i čistě pudového chtíče, ta ruka netouží po jejích ladných křivkách, ale jen po jejím krku a krvi. To už jednoho nasere a musí s tím něco udělat. A jelikož když je potřeba i levačka poslouží dobře, amputace se jeví jako přijatelná volba, přece jen je to Alba! Že ta useknutá ručka se i tak ukáže jako opravdu emancipovaná krvelačná mrcha je už věc jiná. Vono vidět skalpované The Offspring ale taky není k zahození a ještě si u této archaické libůstky člověk uvědomí, kde asi začala Jessica Albína cvičit své později tak proslavené sexy tanečky :-)(5.5.2015)

Pohodova uchylarna, neco mezi slasherem a cernou parodii na slashery :-) Devon Sawa neovlada svou ruku, ktera ma znacne zabijacke choutky. Kdyz to zabije jeho rodice tak to jeste vydycha, ale pote co osklive zarvou i jeho dva nejlepsi kamosi uz to je napovazenou. Kamaradi se ale vrati jako zombies (svetlo na konci tunelu bylo moc daleko, tak se na to vykslali a vratili se zpatky). Dale se do toho bordelu prida drsna cernoska v dodavce, ktera s nejakou woo-doo kudlou hleda posedleho dablem. Pridejte si jeste mladou Jesicu Albu, cameo Offspring a mame tu slusne zabavny filmecek :-)(4.2.2008)

• - Hlas, který řekne “Murder in Bolan“ v televizních zprávách poté co Anton zapne televizi, patří samotnému režisérovi Rodmanu Flenderovi. (Stocki)

• - Když Anton kouká na televizi můžeme si všimnout ukázek z filmu Noc oživlých mrtvol (1968). (Stocki)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 84. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)