Shin Godzilla

• Japonsko Godzilla Resurgence (více)
Japonsko / USA, 2016, 120 min

V Tokijské zátoce je nalezen zcela opuštěný člun. Zatímco jej pobřežní hlídka prohledává, dojde k náhlé podvodní explozi, která způsobí rozsáhlý záchvat paniky. Zanedlouho na to se z moře vynoří podivné monstrum, které srovná se zemí část města a než proti němu stihne japonská armáda nějak zasáhnout, promění se a unikne zpátky do hlubin. Odborníci jsou bezradní a nemohou přijít na žádný způsob, jak si s tímto monstrem, které bylo pojmenováno Godzilla, poradit. Zatímco se vysoce postavení činitelé sáhodlouze radí ve snaze vymyslet způsob řešení náhle vzniklé krize, Godzilla se opětovně vynoří z moře, mnohem větší a nebezpečnější než předtím. Podaří se Japoncům přijít na to, jak zastavit toto záhadné a neuvěřitelně mocné monstrum dříve, než se do záležitosti vloží Američané a svrhnou na Tokio jadernou nálož? (Israha)

cernakus

Hodnocení a komentáře dokazují, jak malé je průměrné IQ na tomto webu. Ano Shin Godzilla je jiná. Je jiná než dva tucty godzill před ní a rozhodně jiná než americké vysokorozpočtové sračky. Jenže je zároveň stejná. Je to totiž v podstatě stejný film jako první Godzilla, která nebyla akční demoliční derby s monstry, ale kritika nukleárních zbraní a jejich nekontrolovanému testování. A Shin Godzilla je opět kritika. Kritika vlády, kritika SSA, kritika OSN, kritika kapitalizmu, kritika aktuální dekadence Japonska. Zároveň se však jedná o nejrealističtější Godzillu. Ano, způsob jejího vyřízení je přiblblý, ale princip ne. Cílem mělo být memento, jakou je Fukušima po zpackané krizové politice při zemětřesení v roce 2011, takže jiné řešení moc nebylo. Ale nápad s tím, že Godzilla je v podstatě superorganizmus a absolutní vrchol evoluce je geniální. Je to prostě uvěřitelné, oproti předchozím Godzillám, které měly v podstatě nadpřirozený původ (zde pomrkávám na americké sračky Monstrversa, které mají tolik logiky jako ženská v butiku s hadry). Ano, rozpočet byl malý a tak se hodně šetřilo. Ano, je to japonský film, takže bylo rozhodnuto, že CGI vzdá hold původním Godzillám z gumotexu a barákům ze sádry a překližky. Takže Godzilla a destrukce je na obrazovce vzácná a oproti dvousetmiliónovým spektáklům z poza velké louže to vypadá mnohdy až dětinsky. Nicméně například noční destrukce Tokia je skvělá a oproti generické destrukci v Monstrversu chytne opravdu za srdce. Shin Godzilla je počin, na který musíte být intelektuálně připraveni. Pokud si chcete prostě jen pustit vymývač mozku u kterého se dobře chroupou chipsy, tak jste na špatné adrese. U tohoto filmu se musíte soustředit, protože tu nemáte věci polopatě a pro demetního američana pro jistotu třikrát zopakované. Mnohdy si musíte vystačit jen s náznakem a zbytek domyslet. Celkově hodnotím za plný počet. Inteligentní film, s poselstvím, kritikou, logikou, uvěřitelností, výbornou hudbou (žádné experimetny, prostě jen moderně zpracovaná klasika Godzill) a s ohledem na rozpočet se slušným vizuálem. ()

Drozdo57 odpad!

A zasa ten Hideaki Anno. Odbavujete sa tu na Emmerichovej Godzille. Ako vraj nerešpektuje originál. A táto ohavnosť ju vraj rešpektuje? Teraz potrebujem k tomuto filmu ďalšie dvojhodinové video, aby som dostal vysvetlené, ako to vraj Maestro zasa myslel? Kde sú tak rafinovane skryté geniálne odkazy, že ich už nikdy nikto nenájde? Existuje veľa metaforických filmov. Ale fakt je umenie natočiť to tak, že po pozretí neviem, či sa smiať alebo plakať a nejaký náhodný fanatický fanúšik na internete musí napísať 100 stránkovú obhajobu, aby znechutenému divákovi vysvetlil, prečo je znechutený divák vlastne neznalý ignorant, ktorý nevie doceniť skrytú aj očividnú genialitu. Tento film je taká odporná, nudná, škaredá sračka, že to ani nie je pravda. To sa nikto nehanbí v roku 2014 vydať niečo, čo vyzerá takto? To úmyselne Godzilla väčšinu času vyzerá ako náhodne vybrané diela zo súťaže škôlkarov "nakresli dinosaura"? Fakt, za kvalitu by sa nemuseli hanbiť ani v Asylum. ()

KritikRik

Mnohem lepší než Godzilla z roku 2014, situace zde byla vykreslena co nejvíce věrohodně (překvapivě). Hlavní postavou je zde samotné Japonsko, a Godzilla představuje nejen tsunami a jiné přírodní katastrofy, ale hlavně to, že lidstvo si vytváří své nejmocnější nepřátele samo. Škoda že není český dabing, ale titulky nějak neublíží. P.S. Ta scéna s tím ohnivým dechem byla top ()

Ondr4H

Přirovnal bych to k hranému dokumentu či rekonstrukci, co by se dělo kdyby na náš svět zaútočilo něco nečekaného proti čemuž není v podstatě obrany a poražení je jen zdánlivá věc.Zaujala mne krizová politika, protože to se málokdy ve filmech vidí co se odehrává za zavřenými dveřmi v podobných situacích. Shin Godzilla je svým zjevem, atomovým dechem, nejdémoničtější vyobrazení Godzilly jaké tu kdy bylo.Konec filmu, je prostě podivný a dává mnoho možností výkladu. Já jsem moc spokojený s filmem, napravení chuti po poslední americké Godzille. ()

DannyBurino

Jedna z mých neoblíbenějších filmových sérií je zpět. A film dopadl celkem dobře efekty dobré, příběh zajímavý, Godzilla vypadala cool ( její pozdější forma ), ale jedna hlavní věc co to schazuje dolů je pomalý a nudný začátek ( jenom mluvení a mluvení a mluvení a uhýbání od Godzilly ) a první forma Godzilly vypadala jako vtip. Vím že pointa filmu je že se godzilla vyvíjí ale i tak nemusela od začátku vypadat příšerně. Jinak dobrý film i přes ten divný střih. ()

TOPmoovie

film vobec neni urceny inym ako japoncom. odraza ich mentalitu. je ale zabavne vidiet aki su smiesni, konzervativni, usluzni. film je z casti o godzile a zcasti o realnom zobrazeni geopoliticnych nasledkov. to pozitivne je: je v tom velmi vela vybornych scenaristickych napadov a originalit. no to strasne je, ze sa ihned striedaju s absurdnou naivitiou a AŽ komedialnostou. tento snimok vobec nemal byt verejny..mal byt ako interny material, z ktoreho by dobry reziser vedel vybrat tie najlepsie napady a urobit nasledne naozaj best godzila moovie. ()

RoyBatty444

Trochu dokument Japonského krízového štábu a realistický príchod veľkého rádioaktívneho tvora do Tokia. Trochu pátosu ˝Američania na nás chcú zhodiť atomku, znova˝ a veľa, veľa dialógu. S Godzillou sa jednoducho nedá hovoriť treba sa s ňou vysporiadať a my to skúsime vedecky najprv ale trochu vojensky aby sme ju otestovali, či... ()

Destoroyah

31 / SHIN GODZILLA (2016) REIWA ERA 2016-2023. Za mňa naozaj geniálne takzvané znovuzrodenie Godzilly. Nápad že Godzilla sa bude prebiehať určitými vizuálnymi zmenami počas filmu sa mi veľmi páčil a aj dizajn Godzilly je super, len z blízka je skôr smiešna ako strašidelná. Nové postavy ktoré hrá Japonská vláda mi nie sú až tak sympatické pretože niekedy vidím aké stupídne rozhodnutia robia. Škoda že Godzilla tu nemá taký veľký priestor pretože väčšinou sa plazí po zemi, stojí alebo chrlí svoj atómový dych. Musím pochváliť jednu scénu ktorá mi naozaj nahnala zimomriavky a to je tá kedy sa Godzilla chystá ukázať svoju pravú silu a to tým že zničí skoro všetko čo je vedľa neho. A do toho pieseň Who Will Know hrala perfektne. HODNOTENIE: 7/10 ()

Martin29

To zase Japonsko zabodovalo. Jako nic proti, ale je to z roce 2016 a ta Godzilla vypadá hůře než nějaké výblitky ze studia Asylumu. Chápu,že je to možná narážka na původní Godzillu, ale tady to vypadá příšerně. Triková stránka je též bídná všechny demoliční scény kde se ničí baráky auta a budovy vypadají hůře jak v katastrofických filmech z 90 let. A design Godzilly mě chvílema připomněl původní Souboj Titánů. Interakce s okolím též chybí kolikrát do ní pálí jak diví a žádná reakce. O takové blbosti jako, že Godzilla je 15 dní nehybná a jich nenapadne ze začátku nic jiného než naprat do ní atomovku a pak to zruší a vymyslí nápad ji zmrazit ani nemluvím. P.s. v Japonsku není prezident nebo nějaký vládce (ani jednou ho tam nevzpomněli) , že vše řeší premiér to jim teda nezávidím . ()

Slash_Flash

Postava Godzilly je ikonou už od dob kdy se poprvé ukázala na filmovém plátně již v 50 letech minulého století, a během těchto 70 let Godzilla nabrala spoustu podob a stala se předmětem několika námětů v rukou několika jiných kreativních myslí. Například první námět Godzilly vypadal jako hladová ještěrka s Down Syndromem v porovnání s novodobým Hollywoodským námětem. Moje první zkušenost s Godzillou byla samozřejmě ta z roku 1993 kdy Godzilla spíše jako ve formě Tyrannosaura Rexe terorizovala New York. Poté až v 2016 kdy začal novodobou Godzilla-Universe samostatný film. Ovšem novodobá Godzilla + plus třeba ten Kong se kterým to nyní táhne jako Chip a Dale, ikdyž ambiciózní filmy, už spíše slouží jako money-spitting franchise, která snad teď má dostat třetí film, kde Kong má rukavici jako Thanos. Osobně mi to příjde absurdní a spíše jako pokus o držení toho ambiciózního crossover trendu naživu. Godzilla už není jako obrovská nezastavitelná zloba přírody, ze které jde mráz po zádech, ale spíše jako Avengers napodobenina. Tím bych to normálně ukončil ovšem jsem narazil na jiný film o Godzille, který vyšel v roce 2016 a díky amerického vydání Godzilly se tak trošku schovala do jejího stínu a osobně jsem o ní do dneška neslyšel a ani úryvek z filmu nikde neviděl. Ale po zhlédnutí traileru jsem ni nad ním okamžitě sednul. Ano, film je strašně ukecaný. Kdyby se film zkrátil o všechny scény s kravaťáky, dostali by jsme ve směs stejný film ale o hodinu kratší. Ovšem co mě na filmu nejvíce zaujalo bylo znovu-představený starší design Godzilly, který i přesto že v některých scenách vypadal jako figurinka mezi mrakodrapy z ABC letáku, většina scén, a hlavně těch v první polovině filmu, z Godzilly šel upřímný mraz po zádech. Nepřirozený tvor který má oči bez života, který se kroutí městem v bolesti a nejde jej zastavit. Nečekal bych, že tento starší design který mi vždycky přišel komický by mi ve správném podání uměl naježit husí kůži. Tím u mě ale haslo. Příběh je celkem nezáživný a jediný scény, které člověka baví jsou ty s Godzillou kterých není zas tak moc, hudba a zvukové efekty ve stylu starších filmů byli ale dobrý nápad a dali filmu správný napínavý tón, praktické efektu byli super, asi první polovinu, poslední scény mi přišli strašně nepřirozené, a jediné zajímavé postavy byla samozřejmě čistě jenom Godzilla, která toho moc nenapoví, žeo... Za mě dobrý znovuzrození Godzilly, s chytrým námětem a nápadem, které ale dbá více na drama mezi politiky. ()