Jimmy Markum a Sean Devine se jako kluci stali svědky únosu kamaráda Davea Boylea, kterého za bílého dne unesla dvojice pedofilů, vydávající se za policisty. Chlapci se tehdy podařilo po čtyřech dnech útrap a znásilňování uprchnout, prožité trauma ho však poznamenalo na celý život. Dnes žije s manželkou Celeste a synkem Michaelem, o něhož se láskyplně stará. Stále se přátelí se Seanem, detektivem v oddělení vražd, i Jimmym, který si odseděl dva roky za loupež a nyní vede malý obchod. Jedné noci se Dave vrátí domů rozrušený a zakrvácený a tvrdí, že byl přepaden. Další den upozorní chlapecký hlas policii na podezřelé auto, v jehož blízkosti je nalezena zavražděná Katie, Jimmyho devatenáctiletá dcera z prvního manželství. Přísahá, že vraha najde dřív než policie a pomstí se. Zatímco Sean a jeho parťák Whitey Powers zahájí vyšetřování, Jimmy pátrá s pomocí přátel z podsvětí. Zjistí, že se dívka chystala utéci s přítelem Brendanem a že mezi rodinami vládla nevraživost. Jedním z hlavních podezřelých se překvapivě stává také Dave. Zdá se, že podivínský muž skutečně něco tají, policisté však nemají dostatek důkazů. Nemá je ani Jimmy. I když je nalezena vražedná zbraň a pátrání nabere jasný směr, tragédii, která osudově zasáhne do přátelství Seana, Jimmyho a Davea, už zřejmě nic nezabrání. (TV Nova)

Revolver

Pozvolna plynoucí, skvěle natočené krimi Tajemná řeka je skvělá ukázka filmařských kvalit Clinta Eastwooda. Navíc výborné herecké výkony, zejména Seana Penna. ()

dopita

Clint Eastwood sice stárne, to je bez debat, ale přitom zraje jak víno! Tahle stylová kriminálka se mu moc povedla! ()

kchaja

Trochu pomalý film, na kterém je nejděsivější samotný závěr: "Because, everyone is weak Jimmy, everyone. But us, we will never be weak." Což je možná i vzhledem k okolnostem zajímavé shrnutí americké mentality (a místo pronesení tomu dodává další rozměr ;) ). ()

HarryBlock

Učebnicový príklad mätenia diváka, ktorého jedinou chybou je podľa mňa, že viník nie je ani len vedľajšia postava, ale len taká epizódka, ktorá ale v konečnom dôsledku umocňuje akýsi starozákonný nádych celého filmu. ()

Scevola

Clint dal dokopy skvelu herecku zostavu a spravil typicku zanrovku. Tymto filmom sa zacina "hviezdne" obdobie Clintovej reziserskej kariery. 8/10 ()

Paity

Není to vůbec špatné, spíše dokonce velmi dobré, ale prostě SEan Penn hraje pro mě osobně tak nějak těžce. On nebude nikdy můj favorit, ale herec je to parádní. ()

bloodline

Tak tajuplne prostý, sentimentálne bohatý, geniálne vznešený... Eastwood v najlepšom tvorivom rozkvete. Mystic River dobíja horné hodnotiace poschodia časom ako archívne víno všakovaké súťaže v snobskom slopaní. S citom podaný komorný príbeh s veľkým duševným odkazom, navyše prednesený hereckou extratriedou na hranici možností. Clint potriafal spŕšku priamych zásahov do stredu a viac ako s vytýkaným scenárom sa pohral s celistvou psychikou príbehu, ktorý nekolíše, barometricky vzostupne graduje a chytá za srdce hudobnou dávkou noblesy. A tá hra s detailami... Obzvlášť kamera by v tomto segmente vedela spievať árie. ()

Miller

Dlouho jsem neviděl tak příšerně depresivní thriller. Až se vzpamatuji, možná napíšu lepší komentář.....100% ()

Krystalion

Clint Eastwood vystřídal pozici drsného muže potulujícího se po širých pláninách Divokého západu za pohodlnější křeslo režiséra a musím přiznat, že mu to fakt jde a že nám dokáže přiblížit všední realitu života amerických občanů bez sebemenších příkras. Tentokrát si vybral téma, které se zabývá vyšetřováním vraždy dívky, která je dcera jednoho místního mafiána, kterého skvěle zahrál Sean Penn. Pak zde vidíme jeho kámoše z dětství a zejména jednoho přizdisráče, kterého si zahrál Tim Robbins. Nebudu říkat pointu toho příběhu, ale věřím tomu, že takovejch uchyláků jako se objeví v tomto filmu je v Americe mnoho a bohužel to přišlo i do naší domoviny i když asi ne v takovým množství. ()

F.W.Colqhoun

I know in my soul I contributed to your death. But I don't know how. Musel bych být bostonský katolík s úchylnými voluntaristickými sklony, abych dokázal v bahně téhle řeky spíš než logické důsledky špatných rozhodnutí a zlou ironii identifikovat mystiku. Možná je to ale paradoxně americké barbarství (spolu se skvělými řemeslnými a uměleckými kvalitami snímku), které prosvítá zamotaným příběhem o třech chlapcích, z nichž jen jeden nastoupil do špatného auta, že se do kalných vod Tajemné řeky čas od času rád vracím - a potom rychle zpět. ()

Bouřňák

Rozhodně nesouhlasím,že herecké výkony jsou pouze průměrné. Celý film jsem si vychutnával skvělý výkon především Seana Penna, který opět dokázal, že je Pan herec. Navíc velice zdařile natočená krimi,výborná atmosféra,žádné větší hluché místo. Vidět tento film doma,dal bych 4 hvězdičky. Ale v kině to bylo doslova skvělé = 5. hvězdička. ()

Radim

Temné krimi drama, které jde hodně do hloubky postav. Skvělí Penn a Robbins (Oskaři zaslouženě, pokud možno, doporučuji originál zvuk), i když ani ostaní nezaostávají. Filmu vyčítám jen mírně kolísavé tempo. ()

Ještěřák

Tim Robbins je velmi dobrý herec, ale v MYSTIC RIVER jej přehrál Sean Penn jako "ten, kdo ani nedokáže brečet pro toho, jenž miluje". Fajn film. No, "fajn"... Hmm. Co naplat, Clintíku, seš psychický vyděrač. Ale kurva solidní vyděrač. :-) ()

Piškotka

Film z hvězdným obsazením, režírován hvězdným režisérem, co víc dodat. Život je složitý a nikdo si ho nevybírá. Co všechno může ještě spojit tři nejlepší kamarády, i když si osud vybere pouze jednoho z nich? Celý film provází nevyřčené otázky, co kdyby to potkalo mě a ne jeho, bylo by vše jiné? Dokážu se vcítit do člověka, který se v dětství stal obětí pedofila. Po zbytek života je ocejchovaný a vším tím svinstvem nasáklý. Stejně jako jeden z trojky kamarádů v podání T. Robinnse, který díky udání své manželky umírá jako nevinný rukou svého kamaráda z dětství. Což spustí nekonečný řetězec výčitek svědomí a přetvářek, že se nic nestalo. ()

Greny

režie Clint Eastwood - dle mého soudu skvěle natočené drama, kde není nic jak by se na první pohled zdálo. Tento film jsem is užil do poslední minuty. Kritika není v tomto případě oprávněná - kamera výborná a scénář v zajímavém podání od Brian Helgeland. ()

DiCaprio a král současného thrilleru

DiCaprio a král současného thrilleru

24.05.2013

Affleck vytasí prohibici a samopaly

Affleck vytasí prohibici a samopaly

13.01.2013

Sice nebyl nominován na Oscara za režii, ale nemusí smutnit, my stejně víme, že za kamerou je na svém místě. Jaký bude jeho další projekt? Po nedávném odstoupení z hlavní role v krimi-romanci Focus … (více)

Leo a Marty si obstarali ostrov

Leo a Marty si obstarali ostrov

25.10.2007

Předevčírem jsme psali o honbě Hollywoodu za dalšími komiksy Stevea Nilese, odpovědného za předlohu pro víkendovou americkou jedničku 30 dní dlouhá noc. Něco podobného se strhlo i kolem kriminálky… (více)