Reklama

Reklama

Jimmy Markum a Sean Devine se jako kluci stali svědky únosu kamaráda Davea Boylea, kterého za bílého dne unesla dvojice pedofilů, vydávající se za policisty. Chlapci se tehdy podařilo po čtyřech dnech útrap a znásilňování uprchnout, prožité trauma ho však poznamenalo na celý život. Dnes žije s manželkou Celeste a synkem Michaelem, o něhož se láskyplně stará. Stále se přátelí se Seanem, detektivem v oddělení vražd, i Jimmym, který si odseděl dva roky za loupež a nyní vede malý obchod. Jedné noci se Dave vrátí domů rozrušený a zakrvácený a tvrdí, že byl přepaden. Další den upozorní chlapecký hlas policii na podezřelé auto, v jehož blízkosti je nalezena zavražděná Katie, Jimmyho devatenáctiletá dcera z prvního manželství. Přísahá, že vraha najde dřív než policie a pomstí se. Zatímco Sean a jeho parťák Whitey Powers zahájí vyšetřování, Jimmy pátrá s pomocí přátel z podsvětí. Zjistí, že se dívka chystala utéci s přítelem Brendanem a že mezi rodinami vládla nevraživost. Jedním z hlavních podezřelých se překvapivě stává také Dave. Zdá se, že podivínský muž skutečně něco tají, policisté však nemají dostatek důkazů. Nemá je ani Jimmy. I když je nalezena vražedná zbraň a pátrání nabere jasný směr, tragédii, která osudově zasáhne do přátelství Seana, Jimmyho a Davea, už zřejmě nic nezabrání. (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (840)

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Thriller, který je slušně natočený, bohužel s místy předvídatelným dějem (těžko říct, jestli je chyba na straně scénáristy, režiséra nebo zčásti obou), který drží v nadprůměru skvělé herecké obsazení, slušná atmosféra a pár opravdu napínavých míst (kdy ale šlo spíš než o to, CO se stane, KDY se to přihodí). ()

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Ještě předtím, než jsem tento známý film zhlédla, jsem si říkala, že ona vražda a vůbec zápletka musí být velmi důmyslně propracovaná. Zkrátka jsem z toho měla ten dojem. Jaké pak bylo mé rozčarování, když pointa vyšla najevo a byla tak jednoduchá a prostá, stejně jako ti, kdo ji spáchali. Jaké zklamání, když čekáte nějaký "dokonalý zločin" a ono pak vyjde najevo, že na tom nebylo dokonalého vůbec nic. Každopádně tento "detail" rozhodně nijak nepodráží nohy skvělému obsazení a jejich výkonům. Zejména výkon Seana Penna v úvodní scéně, kdy se dostaví na místo činu, je velmi silný. Tato chvíle je o to více realistická, že Sean Penn se do této scény údajně vžil natolik, až měli okolní policisté co dělat, aby ho udrželi "na uzdě." Tajemná řeka je pro mě tedy kvalitním thrillerem, i když nebyla zase až tak tajemná:) ()

Reklama

Marigold 

všechny recenze uživatele

Velice působivé dílo, které dovedně zkombinovalo přednosti psychologického dramatu a detektivky, přičemž prolnutí těchto dvou žánrů v hodně drsném finále patří mezi největší klady Eastwoodova filmu. První část působí poněkud neobratně a nabírá jakés takés obrátky více než pracně, ale nakonec především díky Seanu Pennovi narativní motor zdárně naskočí a s postupem minut se z Tajemné řeky stává skutečně magnetizující podívaná, která sice neudivuje až tak velkou hloubkou příběhu ani extrémně mistrovskou režií, pouze poctivým a zajímavým vyprávěním, skvělými hereckými výkony a emotivními momenty. Síla příběhu tkví především v ústředním trojlístku, ve vnitřních dilematech a jizvách, které si hrdinové nesou sebou od dětství a které ovlivňují jejich jednání... Nevyrovnané, ale výborné. ()

Madison 

všechny recenze uživatele

Eastwood sa snaží pôsobiť veľmi sebavedome, no hoci balansuje medzi temnou krimi a myšlienkovou drámou, ešte stále mi chýba nejaká tá iskra, ktorá by ma bez okolkov vtiahla do deja. Takto je to až príliš chladné a umelé než aby som tým čistým úmyslom Clinta navodiť pravú psychologickú úroveň, uverila. ()

sud 

všechny recenze uživatele

Film plynoucí jako řeka. Pomalu, klidně a vůbec ne zdlouhavě či nudně. Clint Eastwood zde totiž uplatnil další ze svých trumfů - umění vyprávět. Příběh vypráví naprosto civilně, seznámí nás se všemi klíčovými postavami natolik, abychom měli zájem o jejich osudy. Všechny pocity jsou hmatatelné a uvěřitelné. Herci rovněž hrají civilně, nikdo nepřehrává a nesnaží se na sebe upozorňovat. Sean Penn zkrátka je ostrý hoch s temnou minulostí, Tim Robbins duševně nevyrovaný psychopat, Kevin Bacon úspěšný polda, balancující mezi kamarádstvím a ctěním zákona. Scénu na břehu řeky za temné noci či závěrečné gesto Kevina Bacona budu mít v paměti napořád. Nevšední a silné mistrovské kriminální drama. 95%. ()

Galerie (57)

Zajímavosti (31)

  • 14. září 2002 přišlo na zahájení castingu v Bostonu více než 2 000 lidí, kteří toužili se aspoň na chvíli objevit v tomto filmu. (HappySmile)
  • Film byl natočen za pouhých 39 dnů. Natáčení probíhalo od 26. září 2002 do 17. listopadu 2002. Natáčelo se ve státech Massachusetts a Kalifornie. (Tygrys)

Související novinky

DiCaprio a král současného thrilleru

DiCaprio a král současného thrilleru

24.05.2013

Dennis Lehane je jeden z mála spisovatelů, kteří se nemůžou stěžovat na filmové adaptace svých knih. Filmy jako Sbohem, baby, Tajemná řeka nebo Prokletý ostrov byly úspěšné komerčně i u kritiků.… (více)

Affleck vytasí prohibici a samopaly

Affleck vytasí prohibici a samopaly

13.01.2013

Sice nebyl nominován na Oscara za režii, ale nemusí smutnit, my stejně víme, že za kamerou je na svém místě. Jaký bude jeho další projekt? Po nedávném odstoupení z hlavní role v krimi-romanci Focus … (více)

Leo a Marty si obstarali ostrov

Leo a Marty si obstarali ostrov

25.10.2007

Předevčírem jsme psali o honbě Hollywoodu za dalšími komiksy Stevea Nilese, odpovědného za předlohu pro víkendovou americkou jedničku 30 dní dlouhá noc. Něco podobného se strhlo i kolem kriminálky… (více)

Reklama

Reklama