poster

Tajemná řeka

 • USA

  Mystic River

 • Slovensko

  Tajomná rieka

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA / Austrálie, 2003, 138 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  ****

  Další film, kde poctivé herectví (no, na Oscary nevím) snadno vytlačuje efekty a stále zrající režie Clinta Eastwooda všemu dává nádech temné melancholie. Tajemnou řeku sledujeme ihned v prvních záběrech snímku, kdy nás klavírní skladba přenese do uliček mezi dřevěné domy a jejich obyvatele, žijící své stereotypní příběhy. V irské dělnické čtvrti Bostonu vyrostli i tři přátelé. A zatažená roleta u domu jednoho z nich uzavírá i jejich trnitou cestu dětstvím. Výtečná kamera a za ní legenda Eastwood, kterého už mnozí odepisovali, ale on se vrátil ve velkém stylu (Million Dollar Baby).(8.1.2006)

 • Cival
  ***

  Mohla to být psychologicky příjemně propracovaná detektivka, ale to by nesměl scénář tak nejistě přeskakovat z dráma na krimi a Eastwood tolik tlačit na herce. Tklivý a veklolepý orchestr se do temně atmosférického filmu moc nehodí, ještě víc ruší doslovná a velmi literární psychologizace (upíři a vlci).(8.11.2003)

 • Marius
  ***

  Tak s týmto filmom som mal problém. A síce ten, že keď som dal 21 Gramom 4* tak tomuto musím, aj keď nerád dať len tri. Tento film stojí a padá na hercoch, bez ktorých by mohol ísť rovno do TV. Predpoklady na to má vďaka dosť slabému scenáru. Záverečný dialóg - Bacon-Penn a potom Baconov monológ zabije všetko to čo som dovtedy hodnotil na filme pozitívne (nie že by toho bolo až tak veľa) . Penn a Robbins boli ale perfektní.(22.7.2004)

 • Davies182
  ****

  Skvěle obsazené drama s příběhem, který každou minutu postupuje dopředu a nutí diváka hltat očima obrazovku, aby mu neunikl ani sebemenší detail. Pointa je pak sice mírně předvídatelná, ale rozhodně potěší a snad i překvapí. Clint Eastwood potvrzuje pravidlo jednoho z nejkvalitnějších režisérů 21. století.(8.1.2008)

 • betelgeuse
  ****

  Zatímco americká kritika zpívá alelujá, ta česká zívá nudou. Komu věřit? Podle mě spíš americkým roztleskávačům než tuzemským studeným čumákům - film má pěknou atmosféru, postavy jsou syrové a věrohodné, a finále se vymyká standardům klasické americké morality. Ale ty upíří metafory jsou opravdu k smíchu...(8.12.2003)

 • - Tajemná řeka je první filmovou adaptací z mnoha Lehanových románů. (ClintEastwood)

 • - Scéna na začátku filmu je založena na incidentu, kdy v dětství autora Dennise Lehana jeho matka potrestala za to, že sedl do auta s muži, kteří tvrdili, že jsou policisté v civilu. (HappySmile)

 • - Clint Eastwood se vžil do role vypravěče v traileru. (Tygrys)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace