poster

Tajemná řeka

 • USA

  Mystic River

 • Slovensko

  Tajomná rieka

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2003, 138 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Galadriel
  ****

  Thriller, který je slušně natočený, bohužel s místy předvídatelným dějem (těžko říct, jestli je chyba na straně scénáristy, režiséra nebo zčásti obou), který drží v nadprůměru skvělé herecké obsazení, slušná atmosféra a pár opravdu napínavých míst (kdy ale šlo spíš než o to, CO se stane, KDY se to přihodí).(6.7.2006)

 • betelgeuse
  ****

  Zatímco americká kritika zpívá alelujá, ta česká zívá nudou. Komu věřit? Podle mě spíš americkým roztleskávačům než tuzemským studeným čumákům - film má pěknou atmosféru, postavy jsou syrové a věrohodné, a finále se vymyká standardům klasické americké morality. Ale ty upíří metafory jsou opravdu k smíchu...(8.12.2003)

 • Kaka
  *****

  Temná kriminálka s fantasticky propleteným scénářem. Eastwood režíruje chladně, odtažitě a naprosto pedantsky. Penn předvádí fantastický herecký výkon a dramaturgicky je Tajemná řeka bez chyby. Je to přesně ten film, ve kterém do sebe na konci všechno zapadne tak jak má, ale zároveň je dostatečně syrový, tvrdý a nekonvenční, aby zamotal hlavu i obyčejnému divákovi.(18.8.2004)

 • TeeAge
  ****

  Epos o ľudských emóciách a o osudovej predurčenosti. Napriek oscarovej hereckej garde ma naopak najviac zaujal Kevin Bacon. Pre mňa bol celkový rozjazd filmu trochu pomalý - ale u Eastwooda je dĺžka každého záberu dôležitá, vytvára nimi tú extra senzitívnosť, ktorá prináša do každého jeho diela výnimočnosť - aj na úkor priateľnejšej metráže. Ps: Názov filmu mi nepríde vôbec podarený - skôr samoúčelný - spolu s tým posledným záberom na rieku...(13.6.2010)

 • RHK
  ****

  Celosvětově divácky úspěšný film. Z plejády ocenění filmu vyčnívá oscarový výkon Seana Penna v roli otce zavražděné dívky, a taky Eastwoodova režie a Helgelandův scénář, které dokázaly vytvořit úžasnou psychologii postav. Trailer: http://www.csfd.cz/film/43014-tajemna-reka/videa/(9.7.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace