Tajemná řeka

Mystic River

Tajomná rieka

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2003, 138 min

Povedené krimi od legendy Clinta Eastwooda. Příběh je poměrně zajímavý, ale když Kevin Bacon poslouchá pásku, tak jsem se jen utvrdil, kdo je vrah a tak pro mě konec ani nebylo žádně překvapení. Herecké výkony Seana Penna, Kevina Bacona a Tima Robbinse byli nadstandartní a Oscary za hlavní potažmo vedlejší role jsou tomu důkazem.(14.11.2007)

Kdyby se Clint Eastwood trochu míň snažil (a to neplatí jen pro tento film), výsledku by to spíš prospělo. Na prostou detektivku příliš exaltované a na psychologické drama zase nestačil scénář, zkrátka mi k vyššímu hodnocení něco chybí. Pravdou ale zůstává, že Sean Penn je Pan herec a v čem se objeví, stojí za ztrátu času.(5.8.2004)

Film plynoucí jako řeka. Pomalu, klidně a vůbec ne zdlouhavě či nudně. Clint Eastwood zde totiž uplatnil další ze svých trumfů - umění vyprávět. Příběh vypráví naprosto civilně, seznámí nás se všemi klíčovými postavami natolik, abychom měli zájem o jejich osudy. Všechny pocity jsou hmatatelné a uvěřitelné. Herci rovněž hrají civilně, nikdo nepřehrává a nesnaží se na sebe upozorňovat. Sean Penn zkrátka je ostrý hoch s temnou minulostí, Tim Robbins duševně nevyrovaný psychopat, Kevin Bacon úspěšný polda, balancující mezi kamarádstvím a ctěním zákona. Scénu na břehu řeky za temné noci či závěrečné gesto Kevina Bacona budu mít v paměti napořád. Nevšední a silné mistrovské kriminální drama. 95%.(30.12.2012)

Další skvělý film Clinta Eastwooda, výborně natočené drama se skvělou atmosférou. Úžasné herecké výkony Seana Penna a Tima Robbinse, nicméně celý film mi přišel strašně moc čitelný. Clint se snaží zmást diváka, ale tady mu na to nemůže skočit snad nikdo. Skutečný vrah mě napadl hned jak se objevil, po chvíli asi v půlce přišla scéna, která mě v tom už úplně utvrdila. Celé rozuzlení mě tak absolutně vůbec nepřekvapilo, přitom toto je přesně ten druh filmu, který stojí na závěrečném rozuzlení a momentu překvapení, tady se však nekonalo. To je největší mínus filmu a zároveň strašná škoda. 4* dát ale musím, protože se i přesto jedná o výborné krimi se skvělými herci a skvělou režii Clinta Eastwooda.(5.3.2011)

Výborný rozjezd, až sem se bála, že to budou druzí Spáči, ale naštěstí se to vyvinulo někam docela jinam. Jako detektivka to bylo dost slabé, sice jsem nevěděla, kdo je pachatel, zato jsem naprosto jistě věděla, kdo není a i to, jak to dopadne. Psychologie postav byla vykreslená dost dobře, to Eastwoodovi jde, horší je to s příběhem. Sean Penn byl rozhodně nejlepší jako zdrcený otec. Taková lepší 3*.(6.8.2005)