Reklama

Reklama

Jimmy Markum a Sean Devine se jako kluci stali svědky únosu kamaráda Davea Boylea, kterého za bílého dne unesla dvojice pedofilů, vydávající se za policisty. Chlapci se tehdy podařilo po čtyřech dnech útrap a znásilňování uprchnout, prožité trauma ho však poznamenalo na celý život. Dnes žije s manželkou Celeste a synkem Michaelem, o něhož se láskyplně stará. Stále se přátelí se Seanem, detektivem v oddělení vražd, i Jimmym, který si odseděl dva roky za loupež a nyní vede malý obchod. Jedné noci se Dave vrátí domů rozrušený a zakrvácený a tvrdí, že byl přepaden. Další den upozorní chlapecký hlas policii na podezřelé auto, v jehož blízkosti je nalezena zavražděná Katie, Jimmyho devatenáctiletá dcera z prvního manželství. Přísahá, že vraha najde dřív než policie a pomstí se. Zatímco Sean a jeho parťák Whitey Powers zahájí vyšetřování, Jimmy pátrá s pomocí přátel z podsvětí. Zjistí, že se dívka chystala utéci s přítelem Brendanem a že mezi rodinami vládla nevraživost. Jedním z hlavních podezřelých se překvapivě stává také Dave. Zdá se, že podivínský muž skutečně něco tají, policisté však nemají dostatek důkazů. Nemá je ani Jimmy. I když je nalezena vražedná zbraň a pátrání nabere jasný směr, tragédii, která osudově zasáhne do přátelství Seana, Jimmyho a Davea, už zřejmě nic nezabrání. (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (835)

Lima 

všechny recenze uživatele

Jako klasická kriminálka neuspokojí, jako psychologické drama ano. Film plyne pomalým tempem líně plynoucí řeky, žádné kamerové exhibice se nekonají, Clint uměřeně režíruje, dává veliký prostor hercům, kteří můžou předvést mnohé za svého hereckého rejstříku a tak to mám rád. Herecky dominuje zejména Tim Robbins, tady je Oscar ve správných rukou. Naopak bych pochyboval o druhém oceněném aktérovi, protože Sean Penn po pravdě řečeno místama přehrává. Inteligentně napsaný příběh dokáže vtáhnout do děje a nepustit, ačkoliv pár rušivých elementů by se našlo. Těmi jsou divné mlčící manželčiny telefonáty detektivovi Devinovi(ve zdařilém podání Kevina Bacona), které nemají žádnou souvislost s dějem a nikam ho neposouvají a také chabá symbolika v úvahách Robbinsovy postavy. Ty jeho "upíry" (= pedofilové?) jsem nějak nepobral. Přesto veliká spokojenost, i díky nestandartně uzavřenému příběhu. Takových filmů se v dnešním hollywoodu moc netočí. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Temné detektívne krimi, previazané komornou štúdiou charakterov. Pomalý, tichý, minimom hudby podfarbený film, ktorý rozhodne nie je žiadnou adrenalínovkou, ale vážnou ľudskou drámou, v závere snáď myšlienkovito ešte silnejšou než Eastwoodov DOKONALÝ SVET. Obrazovo jednoduchý film, stojaci hlavne na hercoch a strihu. Nožničky síce mohli byť aktívnejšie, ale herci to dôstojne zachraňujú. Sean Penn má 'istú' oscarovú nomináciu, Tim Robbins by si ju zaslúžil taktiež. ()

Reklama

Cival 

všechny recenze uživatele

Mohla to být psychologicky příjemně propracovaná detektivka, ale to by nesměl scénář tak nejistě přeskakovat z dráma na krimi a Eastwood tolik tlačit na herce. Tklivý a veklolepý orchestr se do temně atmosférického filmu moc nehodí, ještě víc ruší doslovná a velmi literární psychologizace (upíři a vlci). ()

golfista 

všechny recenze uživatele

Konečně jsem zkompletoval letošní "oscarovou" filmovou nabídku (teď už můžu zodpovědně tvrdit, že "Ztraceno v překladu" bylo fakticky nejlepší :).... Možná jsem od Tajemné řeky čekal lepší příběh, možná to bylo tím, že mě "tajemný vrah" napadl hned jak se poprvé objevil na plátně - fakt ! Proto jsem se už jen utvrzoval v tom, že mám pravdu a co se týká příběhu už mě téměř nic nepřekvapilo.... Nicméně jsem se ujistil v tom, že Eastwood je výborný režisér a co se týká hereckých výkonů, tak snad jen to, že Penn si Oscara zasloužil spíš za "21 gramů", ale jinak výkony vynikající. Celkově tak 70%. ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Kdyby se Clint Eastwood trochu míň snažil (a to neplatí jen pro tento film), výsledku by to spíš prospělo. Na prostou detektivku příliš exaltované a na psychologické drama zase nestačil scénář, zkrátka mi k vyššímu hodnocení něco chybí. Pravdou ale zůstává, že Sean Penn je Pan herec a v čem se objeví, stojí za ztrátu času. ()

Galerie (57)

Zajímavosti (30)

  • Scéna na začátku filmu je založena na incidentu, kdy v dětství autora Dennise Lehana jeho matka potrestala za to, že sedl do auta s muži, kteří tvrdili, že jsou policisté v civilu. (HappySmile)

Související novinky

DiCaprio a král současného thrilleru

DiCaprio a král současného thrilleru

23.05.2013

Dennis Lehane je jeden z mála spisovatelů, kteří se nemůžou stěžovat na filmové adaptace svých knih. Filmy jako Sbohem, baby, Tajemná řeka nebo Prokletý ostrov byly úspěšné komerčně i u kritiků.…

Affleck vytasí prohibici a samopaly

Affleck vytasí prohibici a samopaly

12.01.2013

Sice nebyl nominován na Oscara za režii, ale nemusí smutnit, my stejně víme, že za kamerou je na svém místě. Jaký bude jeho další projekt? Po nedávném odstoupení z hlavní role v krimi-romanci Focus …

Leo a Marty si obstarali ostrov

Leo a Marty si obstarali ostrov

24.10.2007

Předevčírem jsme psali o honbě Hollywoodu za dalšími komiksy Stevea Nilese, odpovědného za předlohu pro víkendovou americkou jedničku 30 dní dlouhá noc. Něco podobného se strhlo i kolem kriminálky…

Reklama

Reklama