Tajemná řeka

Mystic River

Tajomná rieka

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA / Austrálie, 2003, 138 min

Clint Eastwood je snad jediný o kom vím, že je výborný herec i režisér zároveň a má za sebou tak velké počiny. Mystic River se určitě řadí k těm lepším, ale na vrchol prostě nemá. Herecké výkony par excellanc bez vyjímky, režie hodná mista, kterým Clint rozhodně je, scénář hodně dobrý, zajímavá kamera a působivá hudba. Tohle všechno je super, ale příběh v kvalitě skáče, první část opravdu výborná, potom to trošičku začne opadat, ale chytne to druhý dech a jako by to zachránilo aspoň na ty čtyři hvězdičky. Určitě jsem spokojen, psychologické drama jak má být, ale něco málo tomu chybí nebo možná naopak něco přebývá.(6.4.2008)

Celosvětově divácky úspěšný film. Z plejády ocenění filmu vyčnívá oscarový výkon Seana Penna v roli otce zavražděné dívky, a taky Eastwoodova režie a Helgelandův scénář, které dokázaly vytvořit úžasnou psychologii postav. Trailer: http://www.csfd.cz/film/43014-tajemna-reka/videa/(9.7.2011)

Výborný rozjezd, až sem se bála, že to budou druzí Spáči, ale naštěstí se to vyvinulo někam docela jinam. Jako detektivka to bylo dost slabé, sice jsem nevěděla, kdo je pachatel, zato jsem naprosto jistě věděla, kdo není a i to, jak to dopadne. Psychologie postav byla vykreslená dost dobře, to Eastwoodovi jde, horší je to s příběhem. Sean Penn byl rozhodně nejlepší jako zdrcený otec. Taková lepší 3*.(6.8.2005)

Clint Eastwood mě už o svých režisérských kvalitách přesvědčil dávno. A i přesto mě Tajemná řeka přímo ochromila. Špičkové herecké představení té nejvyšší kvality činí z tohoto filmu nezapomenutelnou podívanou. Když se příběh pomalu rozjíždí, jsou nám představovány jednotlivé charaktery a jejich vzájemné vztahy. Po onom nešťastném incidentu se však děj otočí o sto a osmdesát stupňů a já byl svědkem napínavé hry na kočku a myš. Nálada snímku klesla někam pod bod mrazu a jak se pomalu začne stahovat smyčka kolem jedné z postav, přestával jsem dýchat a s pěstmi zaťatými jsem sledoval, zda se zbytek děje odehraje podle Hollywoodských pravidel a nebo mě tentokrát happyend nečeká. I přes znalost Eastwoodových režijních počinů jsem byl překvapen komplexností a funkčností Tajemné řeky jako celku.(30.12.2010)

Povedené krimi od legendy Clinta Eastwooda. Příběh je poměrně zajímavý, ale když Kevin Bacon poslouchá pásku, tak jsem se jen utvrdil, kdo je vrah a tak pro mě konec ani nebylo žádně překvapení. Herecké výkony Seana Penna, Kevina Bacona a Tima Robbinse byli nadstandartní a Oscary za hlavní potažmo vedlejší role jsou tomu důkazem.(14.11.2007)

• - Michael Keaton byl původně obsazen jako Sean Devine. Po hádce s režisérem film opustil a na jeho místo přišel Kevin Bacon. (Chatterer)

• - Večer sleduje Dave v televizi film Vampires (1998). (Chatterer)

• - 14. září 2002 přišlo na zahájení konkurzu v Bostonu více než 2 000 lidí, kteří toužili se aspoň na chvíli objevit v tomto filmu. (HappySmile)