Stranger Things

• USA Stranger Things
Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2016–2024), 36 h 1 min (Minutáž: 42–150 min)

Série(5) / Epizody(35)

paul.cz

Seriál má opravdu úžasnou atmosféru, které hodně dopomáhá dobrý výběr elektronické hudby. Ale to pouze opakuju ostatní. Postavy jsou taky skvělé a dobře zahrané, občas mi však přišly svým chováním trošku otravné a nelogické, takže jsem se nedokázal úplně vcítit do jejich situace. Scénář by taky zasloužil místy trošku více promyslet. Dávám 5* za tu parádní hudbu a jdu si pustit soundtrack. ()

zahadum

80.roky ? deti ako kamaráti ? dračí doupe ? nikde internet a mobily ? príbeh ako z pera Stephena Kinga ? tak toto je všetko v tomto skvelom seriály vrchovato...je to namiešané s dokonalým citom pre atmosféru, správnym klišé typu - B a perfektnou výpravou do rokov 1980+ !!! ani na chvíľku si nepomyslíte,že by to bolo natočené teraz...ukážkový príklad toho ako sa to robí...pre znalcov milión a jeden odkaz na Poltergeistov, Jaws, Evil Dead, Thing, Aliens a všetky tie " sračky " čo píše Stephen King v balení AAA+ !!! ()

psycho_6

Dostalo mě to. Dostal mě neskutečně nostalgický feeling filmové a seriálové tvorby 80. let. Parádní soundtrack. Skvělý scénář a režie. Nikdy bych nevěřil, že mix dětského dobrodružství, sci-fi, hororu a rodinného dramatu může tak dobře fungovat. Poctivá filmařina a seriálové překvapení roku. 5* ()

warrenur

1. a 2. seria: Zabavny, dobovy sci-fi serialik. Atmosfera z toho dycha a linie venovane detskym predstavitelom nestracaju, naopak, dej slusne tahaju. Ziadna otrava. Velmi podarene. Drobna Winona v ulohe trochu labilnejsej maminy potesila. Dievcenska predstavitelka "nadanej Jedenastky" je zrejme vychadzajucou hviezdou. Snad sa jej bude darit. Neskor, ked som ako divak zistil "prelinanie tej druhej dimenzie", som sice pocitoval deja-vu z ducharin, ci horrorov, ktore som uz videl, ale i tak je to urcite nadpriemer. Tunajsie vysoke hodnotenie vnimam ako velmi vitane a hodnotne osviezenie sa. Urcite odporucam. Odsypa to, obsadenie prijemne a neopozerane, atmosfera tomu dava grady. 80%. 3.seria: Poriadny zosup nadol, hlavne scenaristicky, ale i co sa tyka hereckych vykonov. 40% 4.seria: Hlupucke teen-dramy zachranuje viac-menej uchadzajuce CGI a monstra. Pominula atmosfera, ktoru sa trosku podarilo v ocakavani 5-tej serie nastolit az v zaverecnom dieli. Sklamanie, ktore snad vytiahne zaverecna seria.40% ()

LeitoSE

Nebyť tých kvalitných kamier a efektných počítačových trikov, tak človek by nikdy nepovedal, že sa dá vytvoriť tak dokonalo atmosféra filmov z 80. rokov bez toho, aby sa z toho robila paródia. Či už sa to týka hudby, schválneho béčkového námetu alebo chovania postáv, tak všetko do seba zapadá a vytvára skôr 8 hodín dlhý film, po ktorom by som si hneď rád pustil pokračovanie. Herecké výkony (hlavne Winona), dokonca aj od detí, sú perfektné a niet tomu veľmi čo vytknúť. 8/8 - 100% ()

avitakova

Tak tento seriál nasadil snad tu nejvyšší laťku, co mohl. Úžasný snad ve všem v čem mohl být. Zpracování, kamera, herci, kostýmy, speciální efekty,... Prostě všechno. První série vás nenechá vydechnout a je napínavá až do poslední chvíle. Vážně nemám ráda na plno otevřené konce a přesně tak, jak tato série skončila bych si to představovala. Částečně napoví, ale nic extra neřekne. Winona Ryder byla maximálně úžasná, té snad největší klobouk dolů. A hlavně konečně seriál který se liší od všech ostatních! Amen! ()

garp7

Relativně dobře natočené. Teda druhá půlka - ta první je celkem pomalá. Možná proto, že mám radši příběhy "bejstontrůstóry", mě příšerky typu vetřelců moc nebaví, navíc to bylo překonstruované. A na závěr klasické americké ždímání emocí a scéna připravující půdu pro druhou sérii. Pade je tak akorát. ()

Chundys

Stydím se, že jsem se dostal k seriálu, tak vynikajícímu až takhle pozdě, jenže to bylo GOT, TWD, TD, HOC a spousty jiných, pak ještě nějaké filmy. No ale nicméně, konečně se mi to povedlo. Nechodit do práce, tak to má za jeden den skouknuté. Parádně skoro na jeden dech, nenechalo mne to ani na chvíli v klidu a po konci jakéhokoliv dílu, jsem musel pouštět hned další. Bezkonkurenčně parádní hudba, která diváka zavrtá ještě více do křesla, pohovky nebo postele a vy jen přihlížíte tomu seriálovému mysterióznímu šílenství a za žádnou cenu si nepřejete, aby byl konec. Škoda, že to bylo jen 8 dílu, ale už teď se nemůžu dočkat druhé série. A oblíbené postavy? Skoro všechny, ale kdybych měl jmenovat TOP 5, tak Hopper, Eleven, Dustin, Mike a samozřejmě Jonathan, který snad v druhé sérii bude s Nancy :-)... Joyce byla také skvělá :-) Děkuji za takovéhle seriály :-) Po druhé sérii: Hodnocení zůstává stále stejné a ještě více to posílilo, že si zaslouží být v nejlepších i nejoblíbenějších seriálech. Je to naprostá PECKA!!! Oblíbené postavy: Hopper, Dustin, Eleven, Nancy, Jonathan, Mike, Steve, Joyce, Eddie!!! Dokonce mi ukápla slza, v posledním díle na plese :-) Každý si snad domyslí u čeho :-).... Vynikající soundtrack, cpěte sem třetí sérii!!! A po třetí sérii! Potoky slz!!! Postavy zůstávají pořád stejně oblíbené!!! Seriál je naprostá pecka a jsem zvědavý opravdu zvědavý, co přinese řada čtvrtá!!! Čtvrtá řada ještě větší pecka než řada třetí! Přibyli oblíbené postavy a uvidíme, uvidíme co přinese tento seriál dál!!!! ()

Erumocio

Píšu bezprostředně po po dokoukání seriálu. Vlastně po 8 hodinovém maratonu. Něco tak skvělého jsem už dlouho neviděl. Perfektní a úžásné. Těším se na 2. sezónu a doufám, že bude stejně kvalitní. Mají se co činit hoši, laťka je totiž hodně vysoko. ()

Sentido

Autentický dětský herectví je boží. Tajemný cosi za oponou funguje jen dopokavaď je ta opona zatažená. Druhou serií se nůžky mezi fantastickým mezilidským a jalovým nadpřirozeným rozevírají ještě víc. ()

Milhouse7

​Naloz surrealisticke serie, co vas vtahne a nepusti. Ja uprimne nevim co vyzdvihnout driv. Herecke vykony, neuveritelny vyber charakteru, promysleny do detailu po povahove i vizualni strance. Hopp kterej se tvari jako nymand a napaluje jednu o druhou. Joyce, ktera se z pohledne, klidne matky pres noc promeni v posedlou, silenou histerku. Eleven, where you're in trouble, when you see that bloody nose. Nebo dokonala trojka(ctyrka) "superhrdinu", kterym se splnil sen a razem se ocitaji v realne D&D. Snad ani nemusim zminovat the upside down a vizualni dokonalost toho Druheho Sveta. Zasazeni do 80desatych let byl jen dalsi zpusob jak se odlisit od mainstrovejch braku a posunout uroven o level vys, ani si nechci predstavovat jaky potize jim tohle muselo prinyst ale Duffers brothers se s tim poprali naramne a obohatili nase zivoty o tuhle paradu. Jen doufejme, ze je Netflix nebude nutit to pretahovat i kdyz nic jinyho ani necekejme. ()

sirien

Jeden z top-seriálů co sem za poslední dobu viděl; ceslistvej příběh, zajímavý postavy a hezká jemná dynamika mezi nima (výborný dětský herci - a vůbec musim říct že suprový herecký výkony obecně), Kingovsky X-files laděná silná atmosféra, hromada referencí na klasický věci a hromada RPGčkařskýho fan-service (kdo zná WoD hry, bude se topit v záplavě blaha). I když sem to začal sledovat s nedůvěrou k tomu hypu co kolem toho byl, tak sem tomu docela propad a na další série sem se vrhnul obratem. Ano, jsou tam klasický klišé a kdeco se dá předvídat, ale autoři s tím pracujou docela cíleně a ten seriál je v podstatě jeden velkej tribut určité popkultuře a jí významné době. A i ta kto místy zvládne překvapit. Jednotlivé série mají postupně posouvanou stylizaci, s01 je taková thrillerovka, s02 je víc drama, s03 víc pulp, což ale všechno funguje. S04 se pak úplně rozbije a vědět jaká bude tak sem jí možná ani nesledoval. ()

Tet.Ew

Sakra tohle je tak skvělí. Ze všech super sci-fi kultů tady vzniká jeden obří Kult. Díky tvůrcům a Netflixu že tohle vzniklo. Opravdu srdcová záležitost. Nic lepšího už nikdo nenatočí. ()

77Ivana

To jsem nečekala, skvělý retro seriál po všech stránkách. Mladí herci všichni super, ale Millie Bobby Brown si myslím je největší talent, byla naprosto skvělá v každé scéně. ()

Cermbo

A máme tu další velice zajímavou seriálovou pecku za poslední roky. Možná jedna z nejlepších současné doby. Nevím, zda se to zdá jenom mně, ale dnešní seriály už zdaleka nejsou tak povedené jako před 5-10 lety. Nicméně Stranger Things nejen, že velice příjemně překvapuje, ale dokonce sáhá legendám jako Lost, Prison Break nebo Breaking Bad mnohem dál než jen po kotníky. Jedná se o horor, komedii, dobrodružství, zkrátka zde najdete skoro všechno a věřím, že zaujme téměř celou rodinu (jen nedoporučuju dětem pod 12 let). Spoustu vtipných, záživných momentů, výborné postavy i práce s nimi, napětí, parádní hororové momenty i atmosféra a hlavně po 3 sériích se nedá mluvit o nějaké klesající tendenci, právě naopak. Sympatický je postoj tvůrců k počtu epizod na sérii, žádnou zbytečnu vatu tady vesměs nečekejte. Vytknout se dá snad jen pár velice optistických "cest" v pěkně ostrých situacích a tak zvané "záchrany v poslední vteřině", na druhou stranu v případě dětských hlavních rolí je to celkem pochopitelné. Těším se na 4 sérii! 90 % ()

kowalski

Tak jsem dal všechny tři série a kdybych se na tu třetí vykašlal bylo by to o hvězdu více. Autoři asi po dvou sériích které měli úspěch si řekli, že to udělají hodně zvláštní a ujetý a tak si vymysleli, že rusáci si v době vrcholící studené války postaví vojenský komplex hluboko pod zemí a z mě neznámých důvodu začnou dělat to čeho se zdejší armáda s pomocí dětí jen tak zbavila. Ne fakt si autoři musí uvědomit, že někteří kromě hltání 80kového hajpu používají i hlavu. ()

Silencia90

Nechápu ten povyk. Vždyť je to průměrný. Stačilo by to natočit jako film a nic by se nestalo. Navíc by to mělo jen průměrné hodnocení. Ale jako seriál je to vypovykovaný. ()

Našel Marvel režiséra pátých Avengers?

Našel Marvel režiséra pátých Avengers?

05.06.2024

Marvel potřebuje hit jako sůl. Poslední díla jako Ant-Man a Wasp: Quantumania nebo Marvels byla přijata s nemalými rozpaky a ani na streamu komiksové studio příliš neoslňuje tak, jak bylo dříve u… (více)

Netflix chystá americkou Korunu

Netflix chystá americkou Korunu