Stranger Things

• USA Stranger Things
Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2016–2024), 36 h 1 min (Minutáž: 42–150 min)

Série(5) / Epizody(35)

Dzvandzi

Výborný nápad a nový seriál je na světě.A musím říci,že mě zatím opravdu mega moc baví.Také souhlasím s J*A*S*Mem v tom,že se to po 4.dílu trochu zpomalilo a byli malinko slabší.Ale poslední díl to rozbil celé,protože ten byl velmi dobrý.Pokud bude další série,tak se opravdu moc těším.Občas mě mrzeli jen malé chybičky ve scénáři,ale jinak se dá říci,že se jedná o jeden z nejlepších viděných seriálů(zatím).Uvidíme tedy jak se to dál vyvine. 1.Série - 95% ()

Durgas

1. séria: Veľmi podarený počin s takou tou "spielbergovskou" vintidž atmosférou. Výkony detských hercov naozaj výborné, atmosféra príjemne hororová, stojí za to najmä v prvých dieloch, kedy ešte netušíte, čo sa to vlastne deje. Zakončenie síce nie je priamo cliffhanger, každopádne som zvedavý ako to celé bude pokračovať. Dungeons and Dragons scnénky pre mňa príjemný bonus. ()

holub109

Naprosto geniální příběh z osmdesátek, skvělé herecké výkony a soundtrack, který se nechá poslouchat pořád dokola a dokola. Tímto počinem Netflix dokazuje, že patří mezi absolutní špičku ve tvorbě seriálů. 1. série - 100% / Po roce přichází druhá série, která je sice dražší a velkolepější než předchozí, ale zároveň stejně kvalitní s novým a neohraným soundtrackem. Někteří sice mohou vytýkat, že jsme se nikam zvlášť neposunuli, ale já jsem nadmíru spokojen a už se nemůžu dočkat další série. 2. série - 100% ()

ing.man

Jo, prostě paráda. Opravdový retro osumdesátek včetně typické hudby, fontu titulek i lovestory té doby. Myslím, že je to jeden z nejlepší seriálů, které jsem kdy viděl. Že by byla pravda co se říká o Netfixu? Že mají nejsvobodnější produkci? V tom případě to je určitě ku prospěchu samotných děl. Pro mě tím pádem značka "Netflix original" je to samý co pro amíky mekáč. Jdu po tom! (Kam se hrabe GoT, který mě už dávno znudil). ()

vikino1

Příšery mělo být víc, cílovka byli haranti, proto to bylo úplně bez gore (což je škoda), hodně předvídatelné (obvzláště šikana ze strany starších), závěr až trestuhodně odfláklej (když už se 7 dílama prokoušete, chcete na konci vidět řádit příšeru a ne jen čekat, až tam všechny vymlátí - zřejmě došli finance na triky). Nejvíc potěšil plakát na Věc a pár nostalgických výkřiků... Shlédnuto za 48 hodin. ()

kukkik

Neskutečně stylová podívaná, s hromadou nevídaně sympatických postav (vážně, každou si snad ani nejde nezamilovat), duchem 80.let dýchajících z každého snímku tak přitažlivě, že se z toho točí hlava a soundtrackem.. bože. Já nevím co víc napsat dobrého o tomhle seriálu, protože je toho tolik! A tak se o to ani nebudu pokoušet dál, výmluvnější beztak bude, když vám povím, že na něm nedokážu najít nic špatného.. 5/5 ()

andrejd1

Páni. To se dětští herci tolik zlepšili nebo jen měli na castingu bratři Dufferští kliku? Naprosto fenomenální záležitost! ()

TetaJane

Netflix vsadil na dobrého koně. Filmy dostávají na prdel od seriálů ... klobouček a pět hvězdiček za tento nápad. :) Edit: hodnoceno po dvou sériích. Třetí už byla slabší (nejnudnější). Edit: Ve čtvrté sérii se tvůrci vyřádili. Opravdu pěkná filmařina i dobrá zápletka. ()

Doski

Z první série mam rozporuplné pocity. Z geniálních okamžiků tvůrci byli schopni přejít k naprosto kýčovitým nebo hloupým důsledkům. S tím, jak se tvůrcům podařilo v první půli pokládat otázky, mne ke konci série vážně nemálo zklamalo to, že vlastně neodpověděli ani na jednu větší otázku. Místy neuvěřitelně propracovaná psychologicko tajemná hádanka se často rázem změnila v předvídatelnou kriminálku. | Mé pocity z první řady jsou takové, jako když vytočite na kruhu krásnou vázu, ze které máte radost, ale kterou při sušení, kdy máte už vymyšlené, jak ji ozdobíte, namalujete a upravíte podle svého nejlepšího uvážení, shodíte nechtic na zem a rozbije se vám. A vy ji pak slepite a uděláte tak, jak jste chtěli, jenže ta slepena váza už není vůbec, jak měla být a vy si nalhávate, že to nevadí a je krásná. ()

Demonic189

Úžasný seriál! Úvodná seria je super, ale druhá je ešte omnoho lepšia a prakticky nemá slabej minútky. Herci, 80tková atmosféra a tá hudba! Čo by dal za také napätie a pocit strachu istý pán Scott v posledných Votrelcoch... ()

Psycho.R

1. série Když Lucas tvořil Hvězdný války, tak se inspiroval spoustou filmů, seriálů a komiksů. Poté vznikl fenomén, který ani po čtyřiceti letech neztratil na kráse. Stranger thinks jdou otevřeně stejnou cestou. Stačí se podívat na plakát, kde jsou všechny hlavní postavy a už vidíte tu podobnost s Lucasovou ságou. Spousty popkulturních odkazů využívají toho, že je znáte, neboť od doby, ve které se tento seriál odehrává, zlidověli. A musím říct, že jde o největší kýč, jaký jsem za poslední léta viděl, paradox je v tom, že to tak, podle mě, tvůrci chtěli a to se mi na tom líbí. Já se vskutku dobře bavil, připomnělo mi to osmdesátkové filmy, kde se zase tolik do hloubky nešlo a hlavně mi to připomnělo Spielbergovu béčkovější produkci z 80´, kdy produkoval filmy s dětskými hrdiny a určené pro mladší publikum. Takže i když tu jsou vetřelci, zrůdy z Bladea 2, náznaky Akt x a téměř v každé scéně odkaz na nějaký film, který znáte, tak já se bavil a to hodně. Ps. Zdejší hodnocení mi přijde přepálené, já to vidím po první sérii na 75%. 2. série Všechno, co se mi líbilo na první sérii je pryč. Postavy se chovají úplně jinak, mluví jinak a i tak se snaží držet jakousi linii první série. Kromě krotitelů duchů žádné popkulturní odkazy. 11 opět v průběhu dílů vzpomíná na to, co se odehrálo, ovšem tentokráte to již nemá smysl. Smysl to mělo předtím, kdy jsme nevěděli, co je zač a co se stalo, vznikla tedy mysteriózní otázka. Její setkání s gangem mi přišlo také zbytečné, jen, aby se natáhnul díl - sice byla snaha o pointu, která z toho vzejde, ale ta se dala udělat i bez toho a snadněji. Inu, nebudu to více pitvat. ST2 se má k ST1 stejně jako Matrix 2 k Matrixu jedna - postavy stejné, ale úplně jiný film. Uvažoval jsem nad 2*, ale raději si nechám prostor, kdyby byla třetí řada ještě horší (pokud bude lepší, pak jen dobře). Ps. výhonky - to mi přišlo celkem originální. Druhou sérii vidím na 55%. ()

E lan

Neskutečně povedený napínavý seriál jako by z let osmdesátých. Výborné herecké výkony, temná atmosféra jen místy okořeněna hororovými scénami. Po první řadě je pro mě další řada nutností. ()

waska

Tak tohle byla bomba ! Od herců, přes hudbu, příběh až po perfektní osmdesátkovou atmosféru. Ani na chvíli jsem nemohl odtrhnou oči a zvládl jsem 1. Sezonu za jediný večer. Jen víc ! ()

Idahou

Zřejmě pořád nikoho netrápí ta puška... Mě teda jo. Na zemi se valí rozhazené náboje, na zdi jeprázdné místo po pušce a ta chybí. Nikoho to ovšem neudivuje a ani šerif se tomu nediví, přestože je tam přímo scéna kdy to zkoumá a příjde mu to divné. První sérka bylo ovšem super. Atmosféra, děj, kamera, hudba - všechno běží a vytváří hodně dobrý seriál. Samozřejmě se objevují nedodělky, nesmyslnosti a nedomyšlenosti, tak typické pro nejen americkou seriálovou produkci. To jsou ovšem věci kterých si asi většina diváků nevšimne. Druhá sérka už je horší, takové to pověstné usínání na vavřínech. Vytrácí se ten nádech "děláme něco super" a nahrazuje ho "no pěkně nám to ale vydělává!". Do třetí sérky tak nevkládám mnoho nadějí, ale určitě ji zkouknu a nemyslím si, že bude vyloženě špatná ()

AndewMX

Seriál o kterém jsem před prvním spuštěním nevěděl shola nic a o to víc mě pohltil. Vyrůstal jsem na amerických filmech z 80tek, hudbu s té doby miluji dodneška. A ST jsou poctou 80s. Už po první epizodě jsem věděl, že tohle bude něco speciálního. Mísí se tu prvky mysteriozního scifi, hororu, dětského světa, dramatu i vtipných momentů. Výsledný koktejl je smíchaný s neuvěřitelnou grácií :-) Dětští herci hrají přirozeně a je to až k neuvěření jak dobře. Postavy Dustina, Eleven si prostě zamilujete. A nejen je. Bratři Dufferové mají velký talent. Díky bohu, že jim Netflix dal šanci ho ukázat. ()

mazic

kde jsem to viděl - všichni to řeší zvlášt,nikdo s nikým v kontaktu a na konci se všichni sejdou a vyřeší to společně. kde jsem to viděl? jooo v první a druhé serii.... jsem věrný pes seriálový, ale končete ty seriály v nejlepším!!! a estli čtyřka, tak jdu o pět hvězd dolů!!!! ()

Tirkus

Seriál mě chytil natolik, že jsem každou season shlédl téměř najednou. Miluju atmosféru a prostředí, ve kterém se to odehrává, miluju narážky na ostatní filmy a písničky z dané doby, herci hlavních postav si k sobě sedli a celkově to funguje skvěle. Určitě doporučuji. ()

Maximilianus

Priznám sa, že najprv som nechápal, čo všetci vidia na tomto seriáli, a pozeral som ho iba kvôli tomu, že je taký populárny. 3. sériu som si ani nechcel pozrieť. Ale dobre, že som si ju pozrel. Neskutočne mi sadla, pobavila ma a užil som si ju. Zároveň som zistil, že vlastne aj tie predchádzajúce dve boli dosť dobré. Takže už asi môžem povedať, že som fanúšikom tohto seriálu. 4. séria: Bola vlastne taká slabšia tretia. Ešte tých prvých 7 májových dielov som si uži, ale posledné dva boli zbytočne s odstupom vyše mesiaca. Viac úžitku by urobilo, keby boli všetky pokope. Osmička ma nebavila vôbec a deviaty bol lepší, ale aj tak málo dramatický, zaujímavý, a akože ten koniec, úplne o ničom. Takže piata séria nakoniec bude? Už to zbytočne naťahujú, a už by mohlo zomrieť aj viac postáv. Snáď na konci. Ale páčilo sa mi, že táto séria bola dospelejšia a hororovejšia. ()

Netflix chystá americkou Korunu

Netflix chystá americkou Korunu