Stranger Things

• USA Stranger Things
Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2016–2024), 36 h 1 min (Minutáž: 42–150 min)

Série(5) / Epizody(35)

Milda003

Začlo to nevině, podíval jsem se tenkrát v roce 2016 na první sérii a zdálo se mi to jako vcelku dobrej nápad a ohodnotil plným počtem. I když už onehdá jsem věděl že bude druhá série neměl jsem tušení, že dnes budu psát tento komentář po sérii čtvrté a kdybych mohl ohodnotím třeba deseti.... ()

MFloyd

Toto hodnocení píši po 4. sezóně a musím říct, že se Stranger things vrátili (téměř) do stejné formy jako v první sérii. Naprosto žeru osmdesátkovou, tak akorát hororovou atmosféru, která je doplněna dětskými herci, které mě snad poprvé vůbec nevadili a některé charaktery dost bavili. První dvě série byli super, vlastně u nich nemám co vytknout. Vše fungovalo, strach, humor, retro atmosféra, ale hlavně ta temná stránka seriálu. Ta se ve 3. a zároveň pro mě nejslabší sérii vytratila. Upřímně bych jí popsal jako retro přebarvičkovaná parodie na horory. Několik dní potom, co jsem jí dokoukal, jsem si říkal, že už mě další pokračování nezajímá... Jenže to by mi nemohlo několik kamarádů tvrdit, že jde o pecku a bombu a nevím co všechno. Takže ano, pustil jsem si jeden díl, druhý... tvůrci mě dostali. Jak jsem psal na začátku, vše je najednou temné, až bych řekl mnohem více "odpudivé", kroucení pařátů mi opravdu nedělalo dobře. Co bych ale vytkl je přílišné natahování série. Hlavně poslední dva díly. Jako já chápu, že to mělo být velkolepé finále a taky že bylo! Ale tolik naprosto nudných 1vs1 rozhovorů, které měli být jakože dojemné. Nebyli, protože pokaždé už jsem chvilku předtím povzdechl "už zase tvl"... v posledních dvou dílech to bylo mučivé peklo, že bych radši koukal na lámání pařátů ve zpomalených záběrech. Navíc poslední díl si 2,5h opravdu nezasloužil... v některých místech to neodsýpalo a museli jste si počkat, až si hrdinové řeknou jak jim je líto, jak se mají rádi, jak tady vždycky budou s nima.... bla bla bla... stačilo to jednou, dvakrát... Nicméně 4. série je super a dal bych 4,5*... ale stejně u mě převažuje velké nadšení, že je série zpět. ()

Azrail

Tak jsem dokoukal všechny série a musím říct, že se ze Stranger Things stal jeden z mých nejoblíbenějších seriálů vůbec. Jednotlivé série bych hodnotil nějak takhle: 1. série - 10/10. Absolutní skvost po všech stránkách. 2. série - 9,5/10. Pořád opravdu skvělé, i když už ne dokonalé. 3. série - 7,5/10. Velmi dobrá série, ale rozhodně nejslabší. Hodně jí zachraňují extrémně dobré závěrečné epizody. 4. série - 9/10. Výborná série, ovšem v některých momentech trochu zbytečně moc utahaná. Po emocionální stránce ale velmi silná, obzvláště poslední tři epizody. A Vecna, potažmo Henry je zatím nejsilnějším záporákem s hloubkou, historií, děsivostí a zkrátka vším, co k tomu patří. ()

1mara2

Oči dokořán. * Wow, no pro mě je tohle směs všeho, co se mi líbí. Doufám v season 2, protože tohle je rozjetý velkolepě. ()

Lewisssek

To nadšení se prostě nedá nějakým smysluplným komentářem vyjádřit. Netuším, kdo je Matt Duffer, ale co tuším je, že do roka to budou vědět všichni. Volejme třikrát sláva, protože nemá smysl cokoli jiného psát. P.S. Zajímalo by mě, jestli je z toho tak odvázána pouze "má" generace vyrůstající na Akte X a Spielbergovi. ()

Solverino

Akta X pro teenagery :) (tedy ty starý dobrý X-Files, ne ty nový sračky) asi tak do 3 - 4 dílu to nejni špatný a pak to dost strmě padá, neustále otravující dětské žvanění a rádoby napětí se vytrácí a stává se z toho Studio Kamarád.... ke konci už vyloženě nuda :( ()

intro

Bože ta nostalgie. Jasných 5 hvězd. Tohle prostě musíte vidět. Já po první 8 dílech chrochtám blahem. ()

Vykuk

Super kousek!!!!!! Po dlouhé době, zase seriál, který má co nabídnout, žádné tupé dialogy, otravné postavy a stupidní zvraty. Lehce hororová atmoška, tak akorát pro někoho, kdo moc horory nemusí, ale trocha tajemna a napětí vítána:) Zase jednou u seriálu chci vědět víc, chci další díl a při tom to je taková oddechovka. ()

jafuska

Nejlepší seriál, kdy jsem viděla, dodívala jsem se na to jedním dechem, toto je prostě pecka, velmi doporučuji se podívat pro všechny, Dějově naprosto uchvatné,, do toho všeho hudba, která vše dokonale dokreslí, ()

pity

Musím říct že jsem se bál toho humbuku kolem toho. A byl jsem neskutečně mile překvapen. Naprostá pecka. Skvěle vybraní herci, neskutečná atmosféra, hudba, vizuál. Opravdu doporučuji ()

RafaKrakal

Naprosto boží! Skvělé herecké obsazení, skvělý příběh a hlavně žádná slabá místa po čas celé minisérie. Pro mě osobně velice příjemné seriálové překvapení a jeden z nejlepších seriálů vůbec. 93% ()

ratpile

Spielberg + Carpenter + King + To + Fallout + Close Encounters + Netflix = seriálový pytel brambůrek s coličkou pro nerdy a všechny dospělé děti s fantazií a vztahem k popkultuře/scifi/fantasy. Závěrečné díly už sice mírně pokulhávají za brilantním úvodem, celkově je ale laťka nastavena tak vysoko, že si scénář může dovolit nebýt za každou cenu stoprocentní. Casting se nadmíru vyvedl a dětští herci nejsou ani za mák otravní. Vizuálně je to naprosto kouzelné a hudební motiv labužnickou prezentaci svou atmosférou dotáhl do nostalgického nebe. Srdeční záležitost pár minut po shlédnutí. ()

vieriX

Tak prvně excelentní výkony mladých herců tady je velký příslib do budoucna. I když není vyloženě serial Rko tak i přesto je tu drama které by se dalo krájet. Netflix jede vynikající a trochu nečekaný úspěch ale o to lepší.Samozřejmě druhá řada bude viz konec. ()

Lkn

Nemůžu se ubránit dojmu, že jsem v celém seriálu viděl náměty z jiných filmů, ale tohle předčilo mé očekávání a všechny 3 filmy strčilo do kapsy! První dva díly jsem myslel, že sleduju Super8, druhá půlka seriálu kvůli své lokalitě mi děsně připomněla Zmizení a závěrečné díly jsem myslel, že sleduju první díl Insidious.... Ale jak jsem psal, seriál byl naprosto vynikající, co se týče hudby tak ta byla naprosto geniální.. Už ted se těším na druhou sezonu (pokud bude) ()

DassemUltor

Tento seriál je velmi dobrý. Je kvalitní. Amerika zase ukazuje, že je někde jinde. Ale nechápu jednu věc. 91%? To se mi nějak nezdá. Jako je to very good, ale zase taková pecka to nebyla.. myslím si, že to má tak vysoké hodnocení kvůli tomu, že většina lidí co to dokoukala, si řekla: hele, to bylo fakt fajn, dám tomu 4 nebo 5*. Určitě bych tomu nedal 3*, to mi přijde moc málo.. No a záhada je vyřešena, jsem toho sám součástí! Jo a na závěr, notorická zlodějka drahého oblečení podle mě trochu přehrávala, zvlášť v kontrastu s ostatními herci, kteří to zvládli skvěle i bez křeče. Ale někde jsem četl, že to je její comeback. Tak budiž jí to přáno :) ()

Brano

Bezkonkurenčne doposiaľ to najlepšie čo som za rok 2016 videl. Výborná napínavá atmosféra s nádychom osemdesiatych rokov, ktorú dopĺňal skvelý soundtrack. Dejovo ma to už od pilotnej časti veľmi chytilo a už dávno som sa tak netešil na ďalšie časti. Herecký takisto výborné obsadené a zahraté. Pre mňa obrovské prekvapenie. Už teraz sa teším na druhú sériu, pretože doposiaľ nemám čo tomu vytknúť. ()

tartan

Nečakaná seriálová pecka. Skvelí herci (hlavne tie decká), parádna osemdesiatková atmosféra a úchvatná pocta všetkým tým starým klasikám, ktoré, hoci som v nich vyrastal, som takmer nestíhal rátať. A pri tom všetkom, pri tom miliónkrát otrepanom príbehu, to stále funguje a šliape na plné obrátky od začiatku do konca. ()

Netflix chystá americkou Korunu

Netflix chystá americkou Korunu