Stranger Things

• USA Stranger Things
Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2016–2024), 36 h 1 min (Minutáž: 42–150 min)

Série(5) / Epizody(35)

Recenze uživatele Sany33 k tomuto seriálu (34)

Kapitola čtvrtá: Test saunou (2019) (S03E04)

Príbeh: Je vyhlásený červený kód. Hooper sa musí zotaviť z nakladačky od Ruského terminátora. Dustinova parta zisťuje čo je v tajomnom sklade. Prevedenie: Opäť sa jedná o časť, ktorá má iba posúvať ďalej príbeh. Ale je podstatne napínavejšia a lepšie gradovaná. Opäť sme svedkami zjednotenia dejových liniek do jednej čo stále neomrzí ani na tretí pokus. Pocity: Škoda, že atmosféra z predchádzajúcej časti trocha opadla ale zas zistenie že stojíme opäť proti starému nepriateľovi je na nezaplatenie. 80% ()

Kapitola pátá: Armáda (2019) (S03E05)

Príbeh: Rusáci rozmiestnili magnetické generátory okolo elektrárne. Pod Starcourtom čaká ďalšie Ruské prekvapenie. Mozgožrút a jeho armáda sa pripravujú na finálny útok. Prevedenie: Zdevastovanie chaty v priamom prenose. Všetko okolo Rusákov je tak krásne tajomné až sa mi to páči. Robin je nenormálne dobrá postava. Som rád že zapadá do univerza. Pocity: Opäť jedna z dokonalých častí, čo sa týka atmosféry a posúvania príbehu až ku gradácií. Nemám čo vytknúť týmto tempom dám celú sériu za deň. 96% ()

Kapitola šestá: E Pluribus Unum (2019) (S03E06)

Príbeh: Hooper je čím ďalej bližšie Ruskému spiknutiu. Trinástka nazerá Billyho a vidí obrazy z jeho minulosti. Zajaté deti v podzemnom komplexe bojujú o život. Prevedenie: Hra na emócie a na city s Billyho spomienkami nebola vôbec silená. Naopak sa mi to páčilo, zrejme aby sme aj napriek jeho momentálnemu charakteru s ním cítili dávku empatie. Deti, ktoré sa postavia armáde Rusov už je celkom cez čiaru ale zas dá sa tomu za daných okolností celkom veriť. Pocity: Príjemne som naladený do ďalších častí. Oproti tajomným predchádzajúcim častiam bola táto celkom akčná a viac uvoľnená. Záhady sa pomaly rozpletajú a ide do popredia akcia pred tajomnou atmosférou. 93% ()

Kapitola sedmá: Kousnutí (2019) (S03E07)

Príbeh: Mozgožrút zrovná Hooprovu chatu so zemou. Deti sa zgrupujú a chystajú na záverečný boj. Hooper a Joyce bojujú o život proti Ruským špiónom. Prevedenie: Množstvo pästných súbojov. Prepracovaná grafika Mozgožrúta. Ako aj heroické spájanie všetkých príbehov. Pocity: tento diel spôsobil akurát to, že mám neskutočný hipe na finálny diel série. Všetko sa nakoniec rozhodne na pôde obchodného centra. 95% ()

Kapitola osmá: Bitva u Starcourtu (2019) (S03E08)

Príbeh: Budúcnosť sveta v rukách výnimočných detí. Prevedenie: Epické finále. Boje na všetkých frontoch. Scéna s "Never Ending Story" sa určite zapíše do histórie kinematografie. Pocity: Ja sa zrejme tretí raz budem opakovať ale presne takto si predstavujem ukončenie epickej série. Malo to jednoducho všetko čo to malo mať. A finálna emócia bola o to silnejšia že sa prejavilo dobro aj tam kde by ste to vôbec nečakali. 100% ()

Kapitola první: Klub Hellfire (2022) (S04E01)

Príbeh: Opäť sa po nijakej dobe vraciame do Hawkinsu aby sme sa pozreli ako sa darí starým známi ale aj novým tváram. Chalani a baby trocha vyrástli a ocitáme sa na strednej škole, ktorá je plná kráľov plesu a roztlieskavačiek a samozrejme lepšiemu prístupu drog aj keď našich hrdinov zaujíma iba Dungeons & Dragons. El je na druhej strane dosť neobľúbená a nemá sa proti šikane ako brániť. Z Willa sa pekne po Netflixovsku stáva gay. Steve a Robin najlepšia dvojica má zatiaľ prekvapivo málo priestoru. Nancy a Jonathan sú odlúčený a tak ich láska naberá strmí spád do priepasti. Prevedenie: Prvá polovica pilotu štvrtej série je vlastne intro, ktoré nám ukazuje kam sa jednotlivé charaktery vo svojich životoch posunuli. Nie, že by nás to nijako moc zaujímalo ale aspoň sa dá hrať neskôr celkom dobre na city. Druhá polovica je už to na čo divák tejto série čaká a to je vynikajúca atmosféra 80s a prekvapivo úchvatný Evil Zombie AKA hlavný záporák. 85% ()

Kapitola druhá: Vecnova kletba (2022) (S04E02)

Príbeh: El je natešená lebo sa má po dlhom čase stretnúť s Mikom a celé to skočí fiaskom. Zatiaľ sa v Hawkinse rieši vražda miestnej študentky a všetky stopy ukazujú k tomu, že sa zlo opäť vrátilo do mesta. Nancy je tomu celému na stope a odnesie si to jej kolega z práce. Eddie, ktorý je hlavný podozrivý z vraždy nájde útechu v našej parte z Hellfire Club. Prevedenie: Atmosféra začína hustnúť a pribúdajú mŕtvolky. Eddie je prekvapivo veľmi dobre umiestnená postava. Celé to naberá pekný, temný detektívny feel ale jedna vec to ťahá ku dnu. Ak sa vo filme niečo okrajovo spomenie, môžete si byť na 100% istý že to bude najdôležitejšie informácia, akú ste mohli dostať. Tým sa príbeh stáva predvídateľný a naivný ale ja si ho aj napriek tomu celkom dobre užívam. 90% ()

Kapitola třetí: Monstrum a superhrdina (2022) (S04E03)

Príbeh: Už je nad slnko jasné,, že Hopper žije a jediná jeho nádej je ako inak Joyce. Nancy je na stope démona, ktorý začal vraždiť oveľa skôr ako si všetci mysleli. El sa po masakre s kolieskovou korčuľou dostáva do spárov CIA a tý jej dajú na výber. A ovplyvnená svojou nemohúcnosťou zo straty schopností sa rozhodne pridať k nim a zachrániť mesto. Max zisťuje prepojenie na obete démona a zisťuje že je tiež na jeho rebríčku. Prevedenie: Všetky hlavné postavy opäť vraciame pomaly ale isto do Hawkisu aby ako inak, opäť zachránili svet. Démon je každou časťou viac cool, dúfam že celé jeho univerzum nezarežú v dvoch vetách. Zatiaľ veľmi pozitívne hodnotím hercov aj atmosféru. 95% ()

Kapitola čtvrtá: Drahý Billy (2022) (S04E04)

Príbeh: Už nie je žiadnych pochýb o tom, že Mex je ďalšia Vecnovom zozname. Nancy a Robin v mega rozhovore v psychiatrickej liečebni, ktorý dosť veľa vecí vysvetľuje a v konečnom dôsledku dáma Mex šancu. Hopper to asi nebude mať také ľahké, ako by sa zo začiatku mohlo zdať. Prevedenie: Veľmi dobrá časť. Stále sa niečo deje a to niečo je celkom dych berúce. Ten rozhovor Nancy a Robin bola totálna vykrádačka "Mlčania jahniat" ale prekvapivo mi to vôbec nevadilo. Najviac si na seriále cením dobrú hudbu vhodne volenú. 90% ()

Kapitola pátá: Projekt Nina (2022) (S04E05)

Príbeh: Záchrana Hoppera sa celkom slušne zamotáva a Joyce sa kvôli nemu dostáva opäť do ťažkostí. El musí v podzemnom laboratóriu čeliť démonom svojej minulosti. Decká v Howkinse našli dom, ktorý sídlom démona. Prevedenie: Opäť sa stretávame s vykrádaním kultových hororov, opäť mi to ale vôbec nevadí. Atmosféra trocha kuľhá ale pevne verím, že sa to v nasledujúcich častiach rozbehne do gigantických rozmerov. 72% ()

Kapitola šestá: Do hloubky (2022) (S04E06)

Príbeh: Dejová linka El odokrýva veci z jej minulosti v resocializačnom zariadení pre nadané deti. Stretávame sa opäť s Dustinovou frajerkou čo bolo celkom milé spestrenie. V Howkinse sa objavila diera, ktorá nám vcucla Steva. Joyce sa so všetkých síl snaží zachrániť Hoppera, čas sa jej ale nebezpečne kráti. Prevedenie: Opäť časť ktorá príbeh nikam neposúva, ak by sme ju vynechali reálne by sme o veľa neprišli. Ale zrejme je nutná aby sme sa vedeli empaticky vcítiť do jednotlivých postáv. 60% ()

Kapitola sedmá: Masakr v laboratoři (2022) (S04E07)

Príbeh: Hopper sa musí postaviť zoči voči starému nepriateľovi. El si spomína na priateľa, ktorého našla v laboratóriu na ktorého sa snažila dlhé roky zabudnúť. Dustin sa snaží dostať Vecnovi do hlavy a pomôcť tak priateľom, ktorý uviazli v jeho svete. Všetky nitky sa rozmotávajú Prevedenie: Príbeh slušne graduje. Celkom silná atmosféra okolo osudov našich hlavných hrdinov, hlavne tých ktorý sú uveznení vo Vcenovom svete. El si spomenie na silné veci zo svojej minulosti a jej dejová linka ma začala dosť zaujímať. Konečne sa dozvedáme kto je Vecna a čo má vlastne za lubom.  95% ()

Kapitola osmá: Tatínek (2022) (S04E08)

Príbeh: Jedenástka sa musí postaviť proti svojim stvoriteľom aby sa opäť mohla stretnúť s Mikom. Aby to bolo možné musí v sebe prebudiť všetku svoju energiu. Zatiaľ sa Hooperovi svitá na lepšia časy, keď sa záchranná misia začne uberať tým správnym smerom. Deti v Hawkinse sa zatiaľ pripravujú na finálny boj s Vecnom. Prevedenie: Asi prvý raz mi povinná netflixovská LGBT pasáž až tak veľmi nevadila lebo bola reálna a netlačila na pílu. Na druhej strane vyvrcholenie konfliktu eleven vs papá som čakal v oveľa väčších rozmeroch ale aj tak to potešilo. Ak k tomu pridáme dobrú hudbu z 80.s tak máme celkom dobrú časť, ktorá znesie to najprísnejšie hodnotenie. 91% ()

Kapitola devátá: Hon na Vecnu (2022) (S04E09)

Príbeh: Naši hrdinovia sa na všetkých frontoch chystajú na finálny boj s Vecnom. Dostávajú nečakanú pomoc od Ell, ktorá na diaľku dokáže vniknúť do mysle Max a tam bojovať so svojím dávnym (ne)priateľom. Prevedenie: Ako v každej sérií je aj tu finálna časť vybičovaná do absolútnych extrémov a seriál vyložil všetky svoje karty na stôl. Max ktorá bojuje v mysli. Eddieho sólo na gitare a neuveriteľná Ell. Toto je to, prečo je tento seriál taký obľúbený. Ak si k tomu pridáme, že sa konečne, aspoň raz séria nekončí šťastne je to v podstate zásah absolútne do čierneho. 95% ()

Netflix chystá americkou Korunu

Netflix chystá americkou Korunu