Láska nebeská

• Velká Británie Love Actually (více)

Autoři filmů Notting Hill a Deník Bridget Jonesové uvádí jedinečnou romantickou komedii. Veleúspěšný filmový hit s hvězdným hereckým obsazením a úžasným soundtrackem. Láska nebeská s vtipem odhaluje citová vzplanutí i chladnutí v období vánočních svátků. Milenci a milenky, manželé a manželky, tátové a synové, rockové hvězdy a jejich manažeři, ti všichni prožívají ne jednu Lásku nebeskou, ale hned deset jejích různých podob. (Bontonfilm)

Megahead

Skôr priemerný film skladajúci sa z viacerých príbehov (niektoré lepšie, niektoré horšie a pár totálne trápnych). Tak na jedno pozretie, viac krát sa k tomu už určite nevrátim. Aj keď je to označované ako komédia, veľa humoru som tam teda nenašiel. A označenie romantický? Pár momentov by sa tam určite našlo, ale ako celok sa taktiež nedá pokladať za romantický v porovnaní s lepšími filmami daného žánru. Možno je to aj tým, že príbehov bolo v rámci filmu väčšie množstvo a tvorcovia ich nedokázali naplno rozvinúť. Z môjho pohľadu najlepšie 2 príbehy: premiér + asistentka, spisovateľ + gazdiná. A najtrápnejší? Jednoznačne prestarnutá popová hviezda s humorom pod bodom mrazu. ()

r6AndrEw

Tak dlouho me s timto filmem ma draha polovicka obtezovala, az jsem ho shledl cely a musim rict, ze je to pekne pokoukani. ()

Ludva

2021-12-10*[2019-12-13]*[2020-12-11] * Velmi vtipná multiromantická komedie, přesně namíchaná a vyvážená tak akorát, bez zbytečného patosu, přestože hned s několika (i když ne všemi možnými) happyendy. ()

Rumbambule

Pro mě klasika, taková už skoro povinnost během adventu stejně jako S čerty nejsou žerty na Štědrý den. Je to děsnej kýč, ale o to přesně jde! Super herci, super hudba. Všechno do sebe zapadá, přestože je to často velmi přitažené za vlasy. Pro mě nejlepší vánoční film ever. A předčí to i Sám doma, páč tady se tolik neječí :) Jediná dějová linka, která mě nebaví a štve mě tam, je Sarah s Karlem. Na těch jsem si nějak ještě nedokázala najít nic pěkného. Ale všechno ostatní nemá chybu :-) ()

dasl

Pekný príklad ako sa dá za veľmi veľa peňazí natočiť film o ničom . V popise by malo byť uvedené, že sa jedná o fantasy. ()

Ramana

Moc pěkně natočené, ale pro mne příliš roztříštěné - až teprve někde v polovině filmu jsem se začal v těch postavách orientovat a dávat si dohromady, kdo ke komu patří...Méně bylo by více! ()

Markusak

Nádherný film. Vypráví příběh několik zamilovaných lidí a jak se s tím poradí. Nejlepší je anglický humor. Z nejdříve vypadajíc milostních scén se vyklube zcela jiného. To člověka vždycky rozesměje. ()

Foltest

Velmi příjemný a svěží romantický film s originálně poskládaným dějem. Některé příběhy byly lepší, jiné zase horší. Mezi ty lepší bych tak určitě zařadil trojúhelník okolo Keiry Knightleyové a výlet Brita do Aneriky (ten musím obzvlášť pochválit, protože byl tak jednoduchý a přímočarý, že výsledek byl grandiózní, především scéna v baru po příletu do Ameriky). Slabší pak byl celý příběh okolo dvou kolegů z práce a postiženém bratrovi ženy z této dvojice. Slečna se k muži vzhledově absolutně nehodila a celý děj vyzníval v kontextu filmu velmi zbytečně. ()

hvldvt

Nejlepší z nejlepších. Lásku nebeskou si zamiluje každý, úplně, je to naprosto kouzelnej film. Skvělý obsazení, výběr hudby, úžasnej britskej humor, prostě všechno. Scény člověku zůstanou v hlavě napořád, Hugh Grant tančící na Jump (For My Love), Thomas Brodie-Sangster běžící přes Heathrow nebo vlastně cokoliv, kde se objeví postava Billyho Macka, prostě zahřeje u srdíčka. ()

darius1706

Tak zase proti proudu, až si fakt už připadám nějakej divnej. Hodnocení v žádném případě nesrážím za vtipnost, protože jsem se bavil a hodně. Párkrát jsem se fakt zasmál. Rovněž nelze téměř nic vytknout hereckým projevům, protože při takovém obsazení by to snad ani nebylo možné - tedy trochu mě tentokrát zklamal Hugh Grant a opravdu, ale opravdu maličko Alan Rickman, kde ovšem musím podotknout, že jen vzhledem k jeho obvyklým výkonům, jinak je nutné spravedlivě říci, že byl výborný. Proč tedy tak nízké hodnocení? Řeknu to, ač nemám vulgarismy rád, slovy samotného filmu - protože to byla sračka. Ano, čekal jsem vánoční kýč, kde bude romantika ukapávat po hektolitrech a mělo to vypadat, že to tak je. Jenže namísto toho, že se po filmu přitulím ke své ženě a navážeme, tak jsme místo toho nevěřícně diskutovali. Kde tedy byl problém? No, ve výsledku romanticky nedopadlo skoro nic. Ta holka z práce šla namísto vztahu raději za svým bratrem a v podstatě se dá vydedukovat, že ho bude mít takhle na krku celý život a nikdy sama nebude mít žádný vztah. Což je jistě ušlechtilé, ale já to ve svém věku už vidím jinak, možná by se dalo říci i sobecky. Rickmanova postava byla vlastně nevěrná své ženě a sejmul celou rodinu, jak to nakonec vlastně dopadlo můžeme jen hádat. Firthova postava se sice slavnostně zasnoubila, jenže s někým, kde sice oba shodně tvrdili, jak se mají rádi, ale vlastně jim to celý film nešlo dohromady. Takhle bych mohl pokračovat, Keira vlastně toužila také po někom jiném, Highy si šel raději pustit porno s kámošem a nakonec stejně střídal ženský, jako před tím, takže romanticky dopadl jen Grant, jenže jeho chování bylo zase úplně trhlé, ten malej kluk, Liam, jenže ten zase ultimativně požadoval jen Schifferovou. Suma sumárum, jediným, kterým to dopadlo opravdu dobře, byli ti dva dubléři nahých scén. Proto tedy mé tak nízké hodnocení - film se tvářil jinak, než to dopadlo a v dnešním světě mi to zkrátka vadí. Jsem přesvědčený, že kdybych viděl film v době jeho vzniku, asi bych také hodnotil výše. Byl jsem mladší, svět byl jiný, ale z pohledu člověka roku 2020 to zkrátka nebyly šťastné příběhy. ()

andy60

Na úvod - romantická komedie je příšerný žánr už sám o sobě. Dlouho jsem přemýšlel, jak definovat tento film, a právě mě to napadlo - VLEZLÝ. Je to jako když potkáte známého, pozdravíte se, ale jemu je to málo, začne vám třást pravicí, poplácávat vás po zádech, vyklopí na vás tu otravnou frázi JAK SE MÁŠ?atd...A přesně stejný pocit jsem měl z tohoto filmu. ()

milos.bradik

Nejsem přílišný milovník romantických komedií a po prvních minutách jsem měl chuť to vypnout, ale jsem moc rád, že jsem to neudělal. Film nádherně gradoval a ten konec byl opravdu paráda. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Děkuju pane, měla jsem tušení, že první den nějak poseru. Oh, doprdele!" Příběh vánočního období při kterém sledujeme životy několika lidí, kteří jsou svým způsobem propletení. Sleduje osudy řady naprosto různorodých postav od Liama Neesona coby vdovce, který se stará o nevlastního syna přes spisovatele Colina Firtha, kterému byla nevěrná žena po britského premiéra Hugha Granta, který si odpírá právo na lásku. Je tu fajn i stárnoucí hvězda pop music Bill Nighy, který zpívá vánoční písničku Christmas Is All Around, čímž tvoří soundtrack. U soundtracku navíc musím smeknout, protože soundtrack je tady fakt fenomenální. Ostatně jako ten pár, který se sezámil při natáčení erotických scén. ;) Lepší romantickou komedii jsem prozatím asi neviděl. Jistě nějakou tu zásluhu na tom má i to hvězdné herecké obsazení, které je v tomto snímku narvané až po okraj. Mimo již zmiňované se tady objeví i Keira Knightley, Billy Bob Thornton, Elisha Cuthbert či Mr. Bean. Tento povídkový film je můj oblíbený, nejen svou atmosférou, příběhy, ale i zpracováním. Je nabitej pozitivní energií a po jeho shlédnutí mám vždycky skvělou náladu. - 100%. ()

evalotta

Tak a teraz to napíšem: každú chvíľu tu niekto označuje nejaký romantický film za gýč. A toto nemá v sebe kúsok gýča, pýtam sa ja. Veď na 5 metrov pred plátno z toho sála tá vykalkulovanosť tvorcov (byznismenov). Nemajte mi to za zlé, mala som len taký dojem. ()

Osemhodin

Práve som to dokukal a musím povedať že to budem každé vianoce určite sledovat. Krásny film PS: ak by niekoho zaujímalo akú postavu som mal najradšej tak by to bol Daniel ()

MatoPalkes

Vianoce bez Pelíškov a Lásky nebeskej jednoducho nejdú dokopy. Nádherný film, pre mňa osobne najlepšia dejová linka je s Colinom Firthom. Zaslúžene a stabilne v mojej TOP10. ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Tady Vary: Předplaťte si své místo v kině

Tady Vary: Předplaťte si své místo v kině

30.09.2023

Unikátní formát filmové sezóny s předplatným přináší do českých kin projekt Tady Vary 2023/24. Předpremiéry očekávaných filmů, úvody s hosty, červený koberec a festivalová atmosféra. Na to všechno se… (více)

Pokračování Lásky nebeské bude mít 10 minut

Pokračování Lásky nebeské bude mít 10 minut

16.02.2017

Klasický sequel Lásky nebeské nás jen tak nečeká, Richard Curtis ale napsal desetiminutový kraťas, v němž se podíváme na život všech hlavních postav v 2017. Kdy přesně ho uvidíme? Jeho premiéra… (více)

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman