Láska nebeská

• Velká Británie Love Actually (více)

Autoři filmů Notting Hill a Deník Bridget Jonesové uvádí jedinečnou romantickou komedii. Veleúspěšný filmový hit s hvězdným hereckým obsazením a úžasným soundtrackem. Láska nebeská s vtipem odhaluje citová vzplanutí i chladnutí v období vánočních svátků. Milenci a milenky, manželé a manželky, tátové a synové, rockové hvězdy a jejich manažeři, ti všichni prožívají ne jednu Lásku nebeskou, ale hned deset jejích různých podob. (Bontonfilm)

Onanista

Bill Nighy super! Pouští jednu hlášku za druhou. Jinak je to taková zajímavější romanťárna s hezkými lidmi, s Liamem, který umí skvěle zahrát i jinou roli než akční. Rowan a jeho epická scéna s balením dárku. Šíří to zkrátka strašně moc pozitivní energie a měl sem z toho hezký pocit, ale chvilkama sem se trochu nudil a nebylo to zas až tak boží, abych tomu narval pět hvězd. Každopádně všichni odvedli dobrou práci a na nějaké to zvednutí nálady ideální film. ()

saint3n

dlouho jsem váhal, jak tenhle film ohodnotit pár slovy, aniž bych na někoho zapomněl a nikoho neurazil. na nic jsem nepřišel. tohle je zkrátka filmovej klenot, po bůhvíkolikátém (10+) shlédnutí se pořád od srdce směju a bulim jak ženská.. masterpiece, co spolehlivě zvedne náladu kdekoliv a kdykoliv, vlastně to nemá slabý místo.. dokonce i Hugh Grant (jakkoliv ho nemusím) je sladkej a Bill Nighty je přímo k sežrání! a vůbec všichni.. badass Liam, sqělej Alan, Emma, Keira, Martin, živejmrtvej Andrew.. no zkrátka válej všichni. Vetřelce to v mý soukromý hitparádě nepřekoná (ale to už nikdy žádnej můví), leč do top troiky se spolehlivě vleze. respekt Všem zůčastněným. opravdu krásnej film.. ()

Sasancca

Ani nevím, co napsat. Nejromatičtější, nejvtipnější a nejkouzelnější vánoční film za poslední roky. Nemůžu uvěřit, že už je 11 let starý! Tenhle film prostě nikdy nezestárne a já si ho budu pouštět každé a každé Vánoce, pořád dokola. ()

vicvixx

Ano, je to romantická komedie, ano, hraje tam Hugh Grant, a ano, je to naprosto dokonalý film, který jak se tak říká, zahřeje u srdíčka kdykoli to člověk potřebuje. ()

joffreydepeyrac

Může to být i provoplánovité, ale ten film hladí po duši od začátku do konce. Tak je pozitivní. Když si pak přečtete, že záběry z letiště jsou autentické, vhání to slzy do očí. Jeden z nejsilnějších momentů je: "Ahoj miláčci, ty moje langustičko, byla jsi tak ...tak oranžová..." Rozhodně vánoční povinnost - kam se hrabe Mrazík :-) ()

ferda12

Dalo se očekávat, že tohle nebude jen tak nějaké obyčejné klišé. Doopravdy jsem nečekal, že se u tohoto snímku dokážu i zabavit. Anglické filmy se začínají stávat mým velkým favoritem. Letí doopravdy zasloužených 5 hvězd. ()

Majulenkaa

Nepopírám, že nejsem fanoušek romantických komedií, ale ty britské mám asi nejraději. Toto není jen romantická komedie, je to skvostně obsazený film, s krásně propojenými příběhy odehrávající se v Londýně v čase předvánočním. Výhodou tohoto filmu je, že není jen a pouze o šťastných koncích, ale i o těch ne úplně dořešených. Navíc je film protkán vtipnými momenty. A v kterém jiném filmu se vám poštěstí držet palce tolika postavám najednou? ()

DavidAAAA

Vůbec nezapírám, že jsem dost citlivej a u všeho hned bulím. A u tohohle jsem bulel a smál se a nechápal.. Hlavně když Colin Firth šveholí portugalsky, vím kulový co tý nosatý kočce říká a stejně bulím. Film nacpanej všema anglickejma hereckejma hvězdama a to tak, že Rowan Atkinson, i když jeho role není úplně z nejmenších, se ani nedostal do titulků mezi hlavní herce a krčí se až vzadu s plebsem spolu s Claudií Schiffer.. Nádherná spousta minipříběhů o lásce a je v tom všechno, lidi oškliví i krásní, chudí i bohatí, věrní i nevěrní, cudní i necudní, veselí i smutní, mladí i staří, slabí i silní... Zamiluje se tady anglickej premiér, uklízečka, nadrženej panic i herci z jakýhosi divnýho pornofilmu. Sakra, chybí tomuhle filmu vůbec něco? NE, NECHYBÍ. 99% ()

kamilao

Tak co dodat? Snad jen, kdo neviděl, tak at se podívá!!! Moje nejoblíbenější část je s Colinem Firthem..........ten nikdy nezklame. Ale musím uznat, že ani Bill Nighy a Hugh Grant mě nenechali chladnými :-) ()

aDancer

Po dlouhé době konečně nějaká originální romantická komedie a co víc, velmi zdařeně natočená, neboť jsem se dokázala vžít do každého z příběhů. A k tomu byl tento snímek plný skvělých a mnou oblíbených herců jako třeba malý Thomas Brodie-Sangster, Colin Firth nebo Alan Rickman. Palec nahoru také za písničku Love is all around. ()

phoenix9

Všetky scény s Colin Firthom a dievčinou z portugálska stáli za 6 * a sú bezkonkurenčne najlepšie z celého filmu, tiež postava Bill Nighyho stojí zato , a výber hudby tiež veľmi chválim. Zvyšok je niečo ako nadpriemer . 85 % ()

Konev

Kdyby byl z každého příběhu natočen celovečerní fílm, tak to možná ušlo. Takhle je to jen slátanina pár rádoby zamilovaných příběhů zabalených do "kouzelných" vánoc.... ()

megacik

Zase jeden film, ktorý som pozeral iba kvôli vysokému hodnoteniu. Myslím, že raz mi stačilo. Jedna hviezda za atmosféru. ()

BerriBerri

kýč...kýč a ještě jednou kýč...ale kýč tak nádherně natočený...že vás dokáže dostat ze dna psychického vysílení...zpět do euforie a mě jakožto muže....ano přiznávám...vždy spolehlivě dožene k slzám dojetí....👍👍👍 ()

Lubyk

Romantická klišé shodí do propadliště zapomnění velkou část romantických komedií. V tomto filmu jsou snad všechna klišé dohromady. Ale přitom to skvěle funguje. Pro mě je to takový evergreen. U filmu si vždycky skvěle odpočinu, pobavím se, i tu slzičku uroním. A přitom je tu opravdu vše: pobavíte se s Billem Nighym (podle mě asi nejpovedenější role ve filmu), slzičku uroníte s párem Firth - Moniz, morální otázku otevře trojúhelník Thompson - Rickman - Makatsch, příběh Popelky pak patří páru McCutcheon - Grant, platonickou lásku prožívá Lincoln směrem k Knightley, atd. atd. Nudit se nebudete. Díky množství paralelních příběhů děj utíká, udržuje ve střehu a nakonec samozřejmě přijde finále hodné názvu "Love actually is everywhere". ()

Randy_Marsh

Je mi jasné, že žánrovou romantickou komedii nelze hodnotit stejně jako „realistické“ vztahové drama. Žánrový film má nějakou kostru, nějaké varianty tradičních schémat a aby dobře fungoval má několik možností. Může vzít žánrová klišé, schválně je přepálit (případně pozměnit, redefinovat apod.) a ani přitom nemusí přidávat moc dalších ingrediencí navíc. V podobném duchu jsem zvyklý užívat si béčkové horory, gore apod. Další možností je dodržet žánrovou kostru a navíc přidat nějaký kontakt s „pravdou“. Láska nebeská však žádný kontakt s „pravdou“ nemá a kromě žánrového schematismu nabízí jen stupidní, nesmyslné nebo nerealistické jednání postav (neschopnost nevzít nemocnému bratrovi telefon při prvním sexu s milovaným kolegou, odmítání Keiry a její následný stalking, který Keira odmění polibkem stalkera, absurdní odpudivé anti-erotické roztažení nohou na svého šéfa, třicátníci jednající jako náctiletí, sexistické poznámky ve formálních rozhovorech), nesmyslné plynutí času (naučit se na bicí nebo portugalsky za čtrnáct dní je možné ve světě crazy komedie, tady je to jako pěst na oko), přemoudřelé děti jednající jako dospělí (u Wese Andersona to například dobře funguje jako výjimečný prvek, který na sebe sám odkazuje, v Lásce nebeské jde o neproblematizovanou součást děje), stupidně pojatou sexualitu. Co by například mohlo film částečně zachránit – kdyby ve scéně, kde Bil Nighy přijde za Gregorem Fisherem, říct mu že ho má rád, došlo na explicitní homosexuální erotiku – to však ve světe Lásky nebeské není možné, pokud v ní vůbec existuje homosexualita, tak je v zásadě možná jen mezi dvěma mladými atraktivními hubenými (a tohle slovo má ve světě Lásky nebeské speciální význam) muži. Padesátníci s pupkem v tomhle světě nesouloží. Ve světě Lásky nebeské je Martine McCutcheon všemi označována za tlustou (Keira Knightley má pak zřejmě jen pár deka navíc). WTF??? Umím si představit, že by Láska nebeská jakžtakž fungovala pokud by tématizovala trapnost, v lepším případě ve stylu Rickyho Gervaise v horším jako v deníku Bridget Jonesové. Ale film je trapný už jen tím, jak se trapnosti vyhýbá. Mohla by se vůbec v nějakém univerzu obejít bez trapnosti situace, kdy šéf svojí zaměstnankyni domlouvá, ať už si konečně „zašuká“ s jiným zaměstnancem? Vůbec celý film vypadá jako série nahodilých jednání nesvéprávných jedinců žijících v naprostém beztřídním sociálním vakuu, kde horší ulice v Londýně znamená bydlení v řadových domcích! ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Tady Vary: Předplaťte si své místo v kině

Tady Vary: Předplaťte si své místo v kině

30.09.2023

Unikátní formát filmové sezóny s předplatným přináší do českých kin projekt Tady Vary 2023/24. Předpremiéry očekávaných filmů, úvody s hosty, červený koberec a festivalová atmosféra. Na to všechno se… (více)

Pokračování Lásky nebeské bude mít 10 minut

Pokračování Lásky nebeské bude mít 10 minut

16.02.2017

Klasický sequel Lásky nebeské nás jen tak nečeká, Richard Curtis ale napsal desetiminutový kraťas, v němž se podíváme na život všech hlavních postav v 2017. Kdy přesně ho uvidíme? Jeho premiéra… (více)

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman