Láska nebeská

• Velká Británie Love Actually (více)

Autoři filmů Notting Hill a Deník Bridget Jonesové uvádí jedinečnou romantickou komedii. Veleúspěšný filmový hit s hvězdným hereckým obsazením a úžasným soundtrackem. Láska nebeská s vtipem odhaluje citová vzplanutí i chladnutí v období vánočních svátků. Milenci a milenky, manželé a manželky, tátové a synové, rockové hvězdy a jejich manažeři, ti všichni prožívají ne jednu Lásku nebeskou, ale hned deset jejích různých podob. (Bontonfilm)

Hnedoocko

Nenašel by se film, na který bych se podívala radši. Životní příběhy lidí mě tak dojaly, že jsem se neudržela slzám. Ačkoliv jsou romantické komedie mým nejoblíbenějším žánrem, tento film předčil mé očekávání natolik, že mě doslova posadil na zadek a tak mohu jedině doporučit. ()

ivan bohatyr

Nejsem zrovna fanda romantických filmů, ale kvalitní dílko se pozná na první pohled a co se týče celkově filmů tohoto žánru, tak to už musí být něco, když i já dávám pěkné čtyři hvězdy. ()

alyssa18

Ač to nerada říkám, vzhledem k tomu, jak vysoké hodnocení tady tento film má, ale přijde mi docela přeceňovaný. Mozaika příběhů je samozřejmě zajímavá, ale problém je v tom, že tam těch příběhů nacpali tolik, že ve výsledku nemá ani jeden z nich ke svému vyprávění tolik času, kolik by si zasloužil. Každý by si sám o sobě vystačil na 130minutový film, ale takhle to bylo všechno hrozně uspěchané, a ač byla například dějová linie s Colinem Firthem v hlavní roli nesmírně krásná a romantická, jeho závěrečné "miluju tě" jsem mu prostě nevěřila. Za mě 3*. Nebylo to vůbec špatné, ale obávám se, že jediné, co mi za pár měsíců vytane na mysl, když uslyším název filmu, bude, že se potvrdilo rčení "všeho moc škodí". ()

BoncheR

Love Actually Stalo sa mi to, čo už dlho nie. Po druhom hodnotení mením názor... k horšiemu. Film je v podstate úplne jednoduchý a nemyslíms i že niečím originálny. Len je to romantická haluzina s kopou hercov a herečiek, pri ktorých si hovoríte: "do čerta.. kde len táto/ten hral/hrala?" Takže taký lepší priemer. (( 77% )) ()

elanius

(138/2014) / Dlho som Love Actually odkladal. A ten film bol nakoniec presne taký aký som chcel aby bol. A krásny OST k tomu. (10/10) ()

Minimie

Asi byste těžko hledali lepší vánoční film než je Láska nebeská. Tahle příjemná romantika s hvězdným obsazením (Hugh Grant, Colin Firth, Keira Knightley, Emma Thompson, Liam Neeson, Alan Rickman, Rowan Atkinson a tak dále, a tak dále) mi za ta léta přirostla k srdci a každý rok si ji ráda pustím znovu (a někdy ne jednou!) :) ()

MikyAff

Řekla jsem si, že dneska mám ideální náladu pro to, si pustit nějakou romanťárnu a způsobit si depresi superúžasným happy endem, který mě v životě nepotká. Jenže depka nikde. Celý film vyzařuje takovou skvělou energii, díky které prostě depku dostat nelze. Hrozně žasnu nad tím, kolik skvělých herců se dalo nacpat do jednoho snímku. Rick, který dneska loví zombie má problém s láskou, profesor Snape je ve svazku manželském s profesorkou Trelawneyovou. Malý Thomas Brodie-Sangster, který ještě neví, že skončí v Labyrintu (a je tu super roztomilej, tomu jsem fandila prakticky nejvíc!) a nakonec Bilbo Pytlík / John Watson jako pornoherec. Příjemně jsem se pobavila, zanadávala Sáře, aby se věnovala pěkně Karlovi, a můžu s klidem oznámit, že jsem si zase našla nějaký film, co bude na vyšších příčkách a už se těším, až se na něj podívám znovu. ()

venison

Pro mě kultovní vánoční romantický film číslo jedna! Vynikající obsazení herců, skvělá režie, nekompromisně výborná hudba a hlavně halda něžného humoru a všudypřítomné lásky zabalená do obrovské červené mašle a ozdobená jmelím :-) Myslím, že při správném dávkování se mi neomrzí do konce života :-D ()

Pajkenzi

Nádherný až v momentech dojemný film. Vše na sebe navazuje, jak vztahy tak láska. Herci a herečky jsou super, do filmu se hodí skvěle. A co se týče hudby tak neměla chybu. Tenhle film tradičně jako každý rok pouštím o Vánocích. ()

progression

Krásná romantická komedie nejenom o tom, že láska je všude okolo nás. Geniální scénář, hvězdné herecké obsazení a skvělá hudba přináší nevšední zážitek. Pestrá skládanka zdánlivě nezávislých příběhů se navzájem prolíná a postupně se pospojuje až k závěrečnému finále. Je to perfektní "urychlovač" dobré nálady, pokud jste ji před shlédnutím třeba měli přechodně ve srabu. Nezapomenutelných scén je ve filmu "hafo", těžko vybírat. Namátkou třeba svatba v kostele, "cedulkové" vyznání, tiskovka s americkým presidentem, školní koncert (malá Olivia Olson zpívá neskutečně) a mnoho dalších. Všichni představitelé jsou neuvěřitelně přirození a nezapomenutelní jsou i dva hlavní dětští představitelé. V souhrnu je to bezpochyby Love Actually... ()

pytlik...

Film na mě působil, jak kdyby byl výsledkem peristaltiky střev Janžurové v Nemocnici na kraji města, kde ji tak výstižně pojmenoval Kopecký (neboť co může kráva nebeská vyprodukovat jinýho než kraviny nebeský, že jo). ()

Dreaker.24

Asi bych za normálních okolností takovému typu filmu 5* nedal, ale když tímhle filmem koluje po celou dobu taková krásně pozitivní atmosféra, proto nemohu jinak, silnou stránkou je také výběr herců, úplně všechny postavy mi byli velice sympatické. Asi je to vážně pravda že romantické komedie jdou nejlíp těm Anglánům. ()

OHI

Od Curtise jsem čekala více suchého anglického humoru a projev Granta alias britského premiéra silně zavání "americkým stylem", ale jako celek působí film příjemně uvolněně. ()

Aven

Existují dva způsoby, jak k Love actually přistoupit. První způsob tkví v tom, že odmítnete jakési nasládlé romantické splácaniny - "vždyť to jsou filmy pro holky a je úplně jasné, jak to dopadne, že jo"? V tom případě vydržíte maximálně půl hodiny než utečete. Pokud však ve vás jsou alespoň náznaky romantika, pak je pro vás určen druhý způsob přístupu - a to ten, že se prostě té záplavě emocí, kterou Richard Curtiz na plátně servíruje poddáte. Poddáte, a budete si užívat tu neskutečnou záplavu emotivních míst, citlivé hudby, skvělého anglického humoru, výborných a známých herců. Zkrátka, pokud máte rádi romantické komedie, je tento film tím nejlepším, co lze v daném žánru vidět. ()

Timak

Bohužel takhle to v životě nechodí, proto se točí filmy. Ale líbí se mi jaké nese poselství a pravdu. Ten nápad s letištěm se mi líbí (90%) P.S. Tenhle film mě nikdy nepřestane bavit ... ()

Brandon

Víte, co mají společného britský premiér a jeho boubelatá asistentka, spisovatel a portugalská pokojská, "pornohercký" pár, otec a syn, kancelářská myš a její postižený bratr, ta samá myš a hezoun Karl, rockenrolovej dědek Bill a jeho tlustej manažer Joe, galerista Mark a půvabná manželka jeho nejlepšího přítele, malej Ringo a krásná Mariah...?? Ne? Tak byste možná měli mrknout na LOVE ACTUALLY:-) Velmi pozitivní britská komedie (i když vše nedopadane tak, jak by si někteří hlavní hrdinové přáli) s parádním hudebním doprovodem, odehrávající se v období Vánoc. Srdcovka :-) ()

dANo

Veru, aj romantický film môže byť zaujímavý, keď sa toho chopia správni ľudia, majú dobrý scenár a koooopec výborných hercov... Veľmi príjemné prekvapenie a nemám problém dať mu plné hodnotenie. ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Tady Vary: Předplaťte si své místo v kině

Tady Vary: Předplaťte si své místo v kině

30.09.2023

Unikátní formát filmové sezóny s předplatným přináší do českých kin projekt Tady Vary 2023/24. Předpremiéry očekávaných filmů, úvody s hosty, červený koberec a festivalová atmosféra. Na to všechno se… (více)

Pokračování Lásky nebeské bude mít 10 minut

Pokračování Lásky nebeské bude mít 10 minut

16.02.2017

Klasický sequel Lásky nebeské nás jen tak nečeká, Richard Curtis ale napsal desetiminutový kraťas, v němž se podíváme na život všech hlavních postav v 2017. Kdy přesně ho uvidíme? Jeho premiéra… (více)

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman