Dětská hra

• USA Child's Play (více)

Legendární horor o panence Chuckie, hračce s duší sadistického vraha. Pojďte si hrát!!!  I kdyby americký režisér Tom Holland už nenatočil nikdy nic jiného, bude jeho jméno již navždy zapsáno zlatým písmem na zdi slávy moderní popkulturní hororové zábavy. Právě díky němu se totiž na první pohled triviální větička „Pojď si hrát“ stala v roce 1988 nesmrtelnou.Za hlavního hrdinu jeho klasického hororového thrilleru Dětská hra by šlo považovat malého chlapce Andyho, který právě oslavil šesté narozeniny. Ale pravda je taková, že prim v tomto snímku, který se v průběhu let rozrostl o čtyři další pokračování a letos se dokonce dočká vlastního remaku, hraje především hračka, kterou Andy dostane jako dárek. Panenka Chucky totiž není zdaleka tak roztomilá, jak se zprvu tváří. Pomocí prastarého voodoo rituálu se do ní během zatýkání převtělil umírající psychopatický vrah Charles Lee Ray a je jasné, že dřív nebo později se svět dozví o jeho návratu. Jenže kdo malému klukovi uvěří, že jeho malá hadrová panenka sprostě kleje, provádí naschvály a občas také s velkou zálibou zabíjí? Je to chyba, že dospělí svým dětem tak málo naslouchají. Teď za to někteří budou muset zaplatit svým životem. (oficiální text distributora)

Motinski

Detská hra neobsahuje jedinú scénu ktorá by vystrašila. Nemá atmosféru ani napínavé pasaže a okrem Chuckyho tu nie je nič čo by ste si zapamätali. Jeden z mála hororov kde som sa väčšinu času smial. V dnešnej dobre už ho ani neviem dopozerať do konca. ()

Doudis19

Tak tady celé to šílenství začalo. Nutno říct, že co se hororových kvalit týče, naprosto zaslouženě. Hláškující, krve žíznivá panenka v brutální formě, se stala součástí naší kultury. ()

SG_ever

"Ahoj, jsem Chuckie a budu tvůj kamarád na celý život. Pojď si hrát." legendární hláška ve velice slušně provedeném horroru, který se v rámci žánru bez pochyby řadí mezi špičku a v celkovém měřítku do nadprůměru. Ale dnes to už působí takřka komicky. Nenašel jsem ani jednu scénu, která by mě vyloženě děsila. Škoda. (70%) ()

Yoshimitsu

Vraždící panenka Chucky, patřila k mým prvním hororům mého dětství.Už si na to jen, tak matně vzpomínám, ale vím že to mělo tu správně děsivou atmosféru když se panenka proměnila ve vraždící monstrum. ()

Bobik9

Další hororová klasika, ke které jsem se dostal a tentokrát velmi dobrý zážitek. Chuckie je oproti ostatním hororům velice originální, protože panenka posedlá duší vraha není úplně obvyklá zápletka. Škoda, že Tom Holland nedostává více příležitostí vyniknout, protože jak jeho Dětská hra, tak například Zhubni! jsou velmi kvalitní a zároveň správně odlehčené horory. Rozhodně jsem zvědaví na pokračování této série, i na případný remake. ()

rockwoman

"Ahoj já jsem Chucky, tvůj kamarád na celý život. Jdem si hrát?" ...Nejdřív to byl Freddy Krueger a poté následoval Chucky. Tihle dva mě uměli krásně lekat a funguje to dodnes. Ach ta nostalgie. :-) ()

Brain-D

"ahoj ! Já jsem Chucky, chceš si hrát ?" začalo to velmi slibně jako velmi kvalitní horůrek, atmosféra proložená děsivou hudbou se mohla krájet...postupně to ubývalo a vypadalo jako loutkové divadlo, což se dalo v mém případě překousnout... Dodatek: nedoporučuju dětem, budou mít panickou hrůzu z panenek a jestli to zanechá vyšší dopad, tak i z plyšáků :) ()

Danny F.

Ano, ano, taky jsem měl po zhlédnutí strach z panenek jako v komentáři viz. Tom Hardy. Byl jsem malý klučina a z různých hororů jsem se opravdu k smrti bál a při představě že by mě z pod postele snad vyběhl Chucky (s tím jeho vražedným xichtem) mě mrazilo. Dnes je tento film pro mě kult. 85% ()

lykan9

Dětská hra sice nepatří mezi ty nejlepší horory minulého tisíciletí, ale v tomto případě se k filmu pojí i nostalgie mé generace. V dobách, kdy se naši rodiče snažili zakazovat dětem horory, aby v noci nevyváděly a tím děti tedy nevěděly, kdo je Michael Meyers, Jason Vorhees, Freddy Kruger nebo Leatherface, tak přesto všechny děti znaly Chuckyho, což byl pro ně ten nej cool horor (jeden z mála, který viděly). I po letech však spoustu věcí v Dětské hře funguje a člověk může být nadále uchvacován šikovností tehdejších trikařů, který postavu Chuckyho vytvořili a díky čemuž je finále filmu tak napínavé. ()

huli601

Škoda, že film nie je urobený v duchu prvej polovici filmu. Ako malý chlapec bol pre mňa Chucky fakt strašne strašidelný a myslím si že Chucky navždy ostane legenda ako "vraždiaca bábika" ()

masw

"Mluv, no tak chci abys něco řekl, mluv!" "A navrhnout pí*u by si nechtěla?!" První díl této série mě překvapil, čekal jsem, že to bude slabé, ale naopak je to výborné, ikdyž Chucky tady není až tak věrohodný, ale i tak super. ()

Guzo

Zážitek to pro mě byl jako pro malýho kluka, ale když jsem to dneska po letech viděl znovu, naprosto to ztratilo své kouzlo. Při porovnání třeba s prvním Halloweenem katastrofa, je to spíš na postrašení trochu větších dětí.. ()

Úspěch M3GAN znamená rychlý sequel

Úspěch M3GAN znamená rychlý sequel

08.01.2023

Ačkoliv kina už měsíc drtí druhý Avatar, našel producent Jason Blum přece jen zase jednou skulinku k úspěchu. Hororová M3GAN o panence s umělou inteligencí, která se vydá na dráhu dalšího Chuckyho,… (více)

Mark Hamill je nový Chucky

Mark Hamill je nový Chucky

31.03.2019

Hororovou klasiku Dětská hra čeká reboot a studio Orion Films čerstvě oznámilo, kdo bude v nové verzi dabovat kultovní vražednou panenku Chuckyho. Roli se upsal slavný herec a zkušený dabér Mark… (více)